Werner Kiem


Werner Kiem w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Werner Kiem (ur. 30 listopada 1962 w Laces) – włoski biathlonista, brązowy medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

Spis treści

Kariera | edytuj kod

W Pucharze Świata zadebiutował 6 stycznia 1984 roku w Falun, zajmując 44. miejsce w biegu indywidualnym. Pierwsze punkty zdobył 24 stycznia 1985 roku w Anterselvie, kończąc rywalizację w tej samej konkurencji na 23. miejscu. Nigdy nie stanął na podium indywidualnych zawodów tego cyklu, najwyżej został sklasyfikowany 21 lutego 1986 roku w Oslo, gdzie był piąty w biegu indywidualnym. Najlepsze wyniki osiągnął w sezonie 1987/1988, kiedy zajął 35. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W 1986 roku wspólnie z Gottliebem Taschlerem, Johannem Passlerem i Andreasem Zingerle zdobył brązowy medal w sztafecie podczas mistrzostw świata w Oslo. Zajął tam także piąte miejsce w biegu indywidualnym, co było jego najlepszym wynikiem indywidualnym w zawodach tego cyklu. Na rozgrywanych dwa lata później igrzyskach olimpijskich w Calgary reprezentacja Włoch w tym samym składzie ponownie zajęła trzecie miejsce. W biegu indywidualnym zajął tym razem 43. miejsce. Był też między innymi czwarty w sztafecie na mistrzostwach świata w Feistritz w 1989 roku.

W 1986 roku był mistrzem Włoch w sprincie.

W 1989 roku zakończył karierę. Po zakończeniu kariery był między innymi prezesem saneczkarskiego klubu ASV Laces Raiffeisen oraz wiceprezydentem Międzynarodowej Federacji Saneczkarskiej (FIL).

Osiągnięcia | edytuj kod

Igrzyska olimpijskie | edytuj kod

Mistrzostwa świata | edytuj kod

Puchar Świata | edytuj kod

Miejsca na podium chronologicznie | edytuj kod

Kiem nigdy nie stanął na podium indywidualnych zawodów PŚ.

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Werner Kiem" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy