Whitireia New Zealand


Whitireia New Zealand w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Whitireia New Zealand, wcześniej Whitireia Community Polytechnic (język maoryski: Te Kura Matatini o Whitireia) – finansowany przez rząd instytut szkolnictwa wyższego, w mieście Porirua, w regionie Wellington, na Wyspie Północnej, w Nowej Zelandii.

Uczelnia założona została w 1986, zmieniła nazwę na obecną pod koniec 2010. Znana jest z wysokiego wskaźnika sukcesów studentów i dużego zróżnicowania kulturowego społeczności akademickiej. Oferuje ponad 120 programów studiów na poziomie certyfikatu, stopnia naukowego, studiów magisterskich i podyplomowych. Wszystkie programy zostały zatwierdzone przez opracowane we współpracy z urzędem ds. kwalifikacji - New Zealand Qualifications Authority[1].

Whitireia corocznie kształci ponad 13 000 studentów z Nowej Zelandii i zza oceanu. Kluczowym czynnikiem, który sprawia, że jest tak popularna wśród studentów zagranicznych, są małe, nowoczesne sale wykładowe i wykwalifikowany personel dydaktyczny. Wszystkie kierunki mają charakter praktyczny i zawodowy, oferując studentom doświadczenie w branży z realnymi projektami[2].

Uczelnia wraz z Wellington Institute of Technology i Victoria University utworzyły, zatwierdzony przez ministerstwo szkolnictwa wyższego, Wellington ICT Graduate School, w celu zapewnienia zaawansowanych standardów w edukacji z zakresu ICT. Kształcenie w ramach tego projektu opiera się na bliskiej współpracy z firmami ICT z całego świata i lokalnymi przedsiębiorstwami w sektorze publicznym i prywatnym w połączeniu z dyscypliną akademicką[3].

Dzięki współpracy Whitireia New Zealand z WecTec powstał Te Kāhui Auaha - New Zealand Institute of Creativity, światowej klasy instytut, dostarczający wiodące programy w zakresie kreatywności i innowacji. Jest to krajowa mekka sztuki, muzyki, tańca, filmu, fotografii, muzeów, festiwali i ważnych wydarzeń[4].

Spis treści

Kampusy | edytuj kod

Whitireia posiada siedem kampusów w czterech lokalizacjach: Porirua, Auckland, Paraparaumu i Wellington. Główna siedziba znajduje się w Porirua, 20 minut na północ od centrum miasta, obok portu i bardzo blisko dworca kolejowego, centrów handlowych i obiektów rekreacyjnych.

Te Kete Wānanga, Kampus Porirua

Lokalizacja kampusów | edytuj kod

 • Campus Porirua, 3 Wi Neera Drive, Porirua
 • Campus Trades, 12 Mohuia Crescent, Porirua
 • Campus Auckland, 450 Queen Street, Auckland
 • Campus Kāpiti, Corner Milne Drive and Kapiti Road, Paraparaumu
 • Performance Centre, 25 Vivian Street, Wellington
 • Campus Te Kāhui Auaha, 65 Dixon Street, Te Aro, Wellington
 • Wellington ICT Graduate School, 15 Dixon Street, Wellington[1]

Przypisy | edytuj kod

 1. a b Whitireia New Zealand. Whitireia. [dostęp 2017-12-05].
 2. Whitireia New Zealand. IELTS. [dostęp 2017-12-05].
 3. The Wellington ICT Graduate School. [dostęp 2017-12-05].
 4. NZ Institute of Creativity. Te Auaha. [dostęp 2017-12-05].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (uczelnia):
Na podstawie artykułu: "Whitireia New Zealand" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy