Wielkie rzeczy


Wielkie rzeczy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wielkie rzeczy – film (miniserial telewizyjny) w reżyserii Krzysztofa Krauzego, składający się z 3 części: System, Gra i Sieć. Okres zdjęciowy trwał od 30 września do 8 listopada 1999.

Spis treści

System | edytuj kod

Marian Ratajczak jest samotnie mieszkającym emerytem. Jego jedynym przyjacielem jest jego pies. Marian jest całkowicie przywiązany do swojego starego telewizora. Pewnego dnia odbiornik traci kolor, ponieważ, jak się później okazuje jest to wynik zmiany ogólnonarodowego systemu z nadawania SECAM-u na PAL. Następnie telewizor przestaje działać. Od tego czasu Ratajczak jest stale podenerwowany. Ponieważ jest skłócony ze swoją sąsiadką, Wesołowską, teraz zaczyna inaczej ją traktować. Okazuje się, że ona ma taki sam telewizor, jak on, tylko że jej odbiornik zachował kolorowy obraz.

Obsada

Gra | edytuj kod

Jerzy Jastrzębski traci pracę. Jest mu ciężko z tego powodu, więc zaczyna nadużywać alkoholu. Doprowadza to do tego, że jego żona i syn wyprowadzają się od niego. Pewnego dnia dowiaduje się od prezenterki telewizyjnej, że został wylosowany, by wziąć udział w konkursie. Nagrodą jest luksusowy samochód. Prawidłowo odpowiada na pytanie i otrzymuje wiadomość, że za kilka dni odbierze samochód.

Obsada

Sieć | edytuj kod

Cezary i Danuta - młode, bezdzietne małżeństwo - poświęcają się pracy w swoim sklepie. Ich życie prywatne jest szczęśliwe, jednak wszystko się zmienia, kiedy Cezary odkrywa, że jego żona ma telefon komórkowy i wcześniej o niczym mu nie powiedziała. Jest pewien, że Danuta ma romans z dealerem telefonów. Cezary od tego czasu zaczyna śledzić swoją żonę; w efekcie ich dotąd udane małżeństwo staje na granicy rozwodu.

Obsada

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wielkie rzeczy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy