Wiesław Kot


Wiesław Kot w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wiesław Kot (ur. 2 stycznia 1959) – polski publicysta, wykładowca uniwersytecki, od lutego 2007 do 2008 roku zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.

Życiorys | edytuj kod

Jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu literatury współczesnej. Wykłada w poznańskich uczelniach: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych.

Zajmuje się publicystyką związaną z filmem, literaturą oraz innymi obszarami kultury. Z pismem „Wprost” był związany od 1988. W latach 1999–2001 był szefem działu kultury. Potem odszedł do „Newsweek Polska”, gdzie kierował działem kultury do końca 2004 roku. Po rezygnacji Mariusza Szczygła wspólnie z Beatą Sadowską prowadził, bez sukcesu, talk showNa każdy temat” w Telewizji Polsat. Od 2005 był jednym ze stałych felietonistów „Wprost” i zastępcą redaktora naczelnego.

Jest też autorem audycji filmowej „Kino Kota” w Radiu Tok FM oraz programu „Seans sensacji” w stacji Kino Polska. Przez pewien czas prowadził także wraz z Pawłem Zarzecznym program publicystyczny „Pogromcy hitów”, emitowany na antenie TV4. Jest też autorem książek.

Książki | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Wiesław Kot" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy