Wikipedia:10 prac na 10 lat Wikipedii/encyklopedia rozwijająca się


Wikipedia:10 prac na 10 lat Wikipedii/encyklopedia rozwijająca się w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:10 prac na 10 lat Wikipedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w kolejnym tygodniu prac nad poprawą Wikipedii, w którym, jak i w trzech poprzednich, przygotowujemy się na 10 urodziny polskojęzycznej Wikipedii.

W ubiegłym tygodniu dodawaliśmy definicje do artykułów, w których ich brakowało, bądź były niezrozumiałe. W tym tygodniu odwrotnie - poszerzamy opisy haseł, które posiadają jedynie bardzo krótkie definicje (tzw. zalążki, czyli stuby). Wikipedia uruchomiona została 26 września 2001 roku. Z tej okazji chcemy wykonać 10 prac, a kolejną z nich jest rozwijanie zalążków.

Jeżeli chcesz nam pomóc przy rozwijaniu haseł, a nie masz jeszcze doświadczeń z edytowaniem Wikipedii, najlepiej załóż konto i zgłoś się po przewodnika.

Aby edytować artykuły, wystarczy kliknąć "Edytuj" na górze strony. Łatwe. Jednak zanim zaczniesz działać na dobre, pamiętaj o zasadach – są w menu po lewej (rozwiń zakładkę Dla wikipedystów) pod linkiem Zasady edytowania. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, Twoje zmiany będą oczekiwać przez jakiś czas na zatwierdzenie. Jeżeli edytowanie Wikipedii Ci się spodoba i nie będzie dla Ciebie problemem dostosowanie się do zasad tworzenia tej encyklopedii, za jakiś czas będziesz mógł/mogła otrzymać uprawnienia redaktora. Redaktor to osoba, która nie musi czekać na zatwierdzenie własnych edycji i może zatwierdzać edycje innych, świeżych użytkowników.

Krótko – co mamy do wykonania w tym tygodniu.

Na stronie Wikiprojekt:Sprzątanie stubów znajduje się lista ultrakrótkich artykułów wymagających poszerzenia. Znajdują się tam też linki do dwóch kolejnych stron z bardzo krótkimi hasłami (Wikiprojekt:Sprzątanie stubów/2, Wikiprojekt:Sprzątanie stubów/3).

Jeżeli chcesz pomóc w poszerzaniu tych haseł, przed przystąpieniem do pracy przeczytaj proszę stronę: Pomoc:Tworzenie nowych haseł.

Pamiętaj o tym, aby

Treści, które łamią te zasady - weryfikowalności, neutralności oraz naruszające prawa autorskie staramy się z encyklopedii eliminować.

Dla zaawansowanych
Nowi wikipedyści często chcą pomóc, ale mogą mieć jakieś problemy z edytowaniem haseł. Zerknijcie tutaj. Być może znajdziecie edycje osób, które chciały dokonać zmian. Pomóżcie im. Informacja techniczna: 15 lipca rano na stronach:
  • Wikiprojekt:Sprzątanie stubów znajdowały się 744 stuby. Na początku lutego tego roku, lista ta zawierała 859 haseł, co oznacza, że co półtora dnia udało się załatwić jedno hasło z listy. Według tego, w ciągu tygodnia lista powinna skurczyć się do 739 haseł.
  • Wikiprojekt:Sprzątanie stubów/2 znajdowały się 784 stuby. 3 lata temu było na niej 1470 zalążków, co oznacza, że co mniej niż półtora dnia udawało się załatwić jedno z tej listy. Według tego, w ciągu tygodnia lista powinna skurczyć się do 780 haseł.
  • Wikiprojekt:Sprzątanie stubów/3 znajdowało się 876 stubów. 3 lata temu było na niej 1610 zalążków, co oznacza, że co mniej niż półtora dnia udawało się załatwić jedno z tej listy. Według tego, w ciągu tygodnia lista powinna skurczyć się do 871 haseł.
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:10 prac na 10 lat Wikipedii/encyklopedia rozwijająca się" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy