Wikipedia:Atlas Wikipedystów/Pyrlandia/2007-03-16


Wikipedia:Pyrlandia/2007-03-16 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Pyrlandia(Przekierowano z Wikipedia:Atlas Wikipedystów/Pyrlandia/2007-03-16) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czas najwyższy na kolejne spotkanie wikipedystów w Poznaniu!

Spis treści

Czas | edytuj kod

Skoro poprzednio nie wypaliło, to sami zaproponujcie dogodny termin spotkania :).

Zatem spotkajmy się 16 marca w piątek. Wiktoryn <odpowiedź> 21:24, 5 mar 2007 (CET) Potwierdzam, wygląda na najbardziej dogodny termin. Około 18? Krzysiu Jarzyna 07:08, 6 mar 2007 (CET) No to 16 marca godz. 18.00 Wiktoryn <odpowiedź> 21:24, 13 mar 2007 (CET)
 • Ja również postaram się wpaść. Klapi 12:27, 16 mar 2007 (CET)

Przypisy | edytuj kod

 1. 13.03 mam egzamin z chirurgii, więc neutral="wolałbym nie, ale przeżyję jeśli jednak tak"; tak="raczej tak, chyba że coś wyskoczy"
 2. Termin jest dla mnie obojętny; czy przyjdę zależy od mojego humoru w dni poprzedzające

Miejsce | edytuj kod

Sprawdzony i lubiany lokal U Przyjaciół przy ul. Mielżyńskiego 27/29 – podwórze PTPN (to ta ulica za Okrąglakiem)

Tematy | edytuj kod

poza piwem/sokiem

 • Wikipedia - kierunek merytokracja-demokracja-ochlokracja, który wybrać i jak go utrzymać.
 • Analiza możliwości organizacji zlotu w Poznaniu
 • Wikipedia po poznańsku?


Sprzęt | edytuj kod

 • Aparat (na 100% zabawka co przedostanio ;)), ale na coś lepszej jakości nikt się nie obrazi Radomil dyskusja 22:52, 23 paź 2006 (CEST))

Sprawozdanie | edytuj kod

Uczestnicy | edytuj kod

Od lewej: Wiktoryn, Roweromaniak, Radomil, Klapi

Co się działo | edytuj kod

Pierwszy przybył na miejsce sprawca spotkania, czyli Wiktoryn. Wystraszył się, myśląc, że będzie to spotkanie jednoosobowe. Jednak w krótkim czasie dołączyli kolejno: Klapi, Radomil i Roweromaniak.

Dyskusja dotyczyła dość wolnych tematów. Roweromaniak z Radomilem roztrząsali szczególiki dotyczące epizodów z historii Poznania. Jednym z ważniejszych postanowień tej rozmowy w którą włączyli się pozostali wikipedyści stał się Wikiprojekt:Poznań. Przy tej okazji rozmawiano także o innych ważnych dla miasta sprawach, jak szkolnictwo wyższe, komunikacja miejska czy stan zabytkowej zabudowy oraz nowopowstające budynki.

Inne tematy poruszane dotyczyły Commons, administratorów (zarówno pl-wiki jak i commons) oraz czasów z prehistorii Wiki. Znalazł się także czas na garść plotek. Nie zabrakło również tradycyjnego pytania o przyszłość projektu, czyli Quo vadis Viki?.

Na zakończenie, jako ostatni Mohikanie spotkanie opuścili Wiktoryn i Radomil, dopełniając programu poprzez zastanowienie się nad wiki w gwarze poznańskiej. Doszli do wniosku, że nie jest to najlepszy pomysł z kilku powodów:

 1. Gwara jest gwarą.
 2. Nie jest tak naprawdę skodyfikowana.
 3. Patrząc na "sukces" csb-wiki lepiej pisać hasła o Poznaniu w języku literackim.

Dyskusja | edytuj kod

"Spotkanie jednoosobowe" - bardzo mi się to podoba :). Prawdę powiedziawszy, liczyłem, że na spotkanie dotrze więcej osób. No cóż, biorę to na siebie, rzeczywiście mogłem wszystkim decydującym o czasie spotkania przesłać stosowną informację (myślałem, że mają w obserowanych tę stronę). W przyszłości postaram się więcej nie popełnić tego błędu. Jeśli ktoś czuje się poszkodowany, myślę, że możemy urządzić poprawiny ;). Wiktoryn <odpowiedź> 23:43, 16 mar 2007 (CET)

Oj... nie ma się co tak poczuwać do winy. Mam ta stronę w obserwowanych, a i tak nie mogłem dotrzeć ;-/. Trudno siła wyższa zadziałała i (w czwartek) postawiła mi weekend do góry nogami :-/. Pozdrawiam! Maly LOLek 00:27, 19 mar 2007 (CET)
 • Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dobrze jest spotkać ludzi, którzy z wielką fascynacją mówią o tylu ciekawostkach dotyczących naszego miasta (i nie tylko). Pozdrawiam Klapi 12:46, 17 mar 2007 (CET)
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Atlas Wikipedystów/Pyrlandia/2007-03-16" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy