Wikipedia:Grupy Artykułów


Skrót: WP:GA

Wikipedia:Grupy Artykułów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Grupy Artykułów na Wikipedii Na tej stronie znajdują się Grupy Artykułów – zestawy najlepszych artykułów, które opisują w pełni dany temat. Obecnie istnieje 9 Grup Wzorcowych Artykułów i 28 Grup Wyróżnionych Artykułów. O tym, jakie warunki musi spełniać Grupa Artykułów, można przeczytać tutaj. Wyróżniona zawartość Wikipedii

Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii


Biografie | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 2 Wzorcowe i 0 Wyróżnionych.

Metropolici warszawscy i całej Polski8 artykułów Jerzy (Jaroszewski)

Dionizy (Waledyński)

Makary (Oksijuk)

Tymoteusz (Szretter)

Stefan (Rudyk)

Bazyli (Doroszkiewicz)

Sawa (Hrycuniak) Patriarcha moskiewski i całej Rusi18 artykułów Hiob (patriarcha Moskwy)

Ignacy (patriarcha Moskwy)

Hermogen (patriarcha Moskwy)

Filaret (patriarcha Moskwy)

Joazaf I (patriarcha Moskwy)

Józef (patriarcha Moskwy)

Nikon (patriarcha Moskwy)

Joazaf II (patriarcha Moskwy)

Pitirim (patriarcha Moskwy)

Joachim (patriarcha Moskwy)

Adrian (patriarcha Moskwy)

Tichon (patriarcha Moskwy)

Sergiusz (patriarcha Moskwy)

Aleksy I (patriarcha Moskwy)

Pimen (patriarcha Moskwy)

Aleksy II (patriarcha Moskwy)

Cyryl I (patriarcha Moskwy)

Nauki o Ziemi | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 0 Wzorcowych i 1 Wyróżniona.

Pomniki przyrody w Raciborzu4 artykuły Dąb Sobieskiego w Łężczoku

Głaz narzutowy na placu Wolności w Raciborzu

Sosienka

Medycyna i nauki biologiczne | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 1 Wzorcowa i 0 Wyróżnionych.

Parasaurolophini5 artykułów Parazaurolof

Charonozaur

Arenysaurus

Blasisaurus

Społeczeństwo i nauki społeczne | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 2 Wzorcowe i 0 Wyróżnionych.

Moussa Dadis Camara4 artykuły Zamach stanu w Gwinei (2008)

Protest w Gwinei

Wybory prezydenckie w Gwinei w 2010 roku Wielkie kodeksy biblijne5 artykułów Kodeks Synajski

Kodeks Aleksandryjski

Kodeks Efrema

Kodeks Watykański

Historia | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 1 Wzorcowa i 2 Wyróżnione.

Akcja AB7 artykułów Pierwszy masowy transport do Auschwitz

Egzekucje pod Olsztynem i Apolonką

Egzekucja w lesie Brzask

Egzekucje w Rurach Jezuickich

Egzekucje w Forcie Krzesławice

Zbrodnia w Palmirach Emanuel Ringelblum4 artykuły Bunkier „Krysia”

Oneg Szabat

Stosunki polsko-żydowskie w czasie drugiej wojny światowej (esej) Wybory parlamentarne w Polsce w 1989 roku4 artykuły Krajowa lista wyborcza (1989)

Posłowie na Sejm Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej X kadencji

Senatorowie I kadencji Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (1989–1991)

Kultura, sztuka, literatura | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 0 Wzorcowych i 1 Wyróżniona.

Zabytkowe cerkwie w diecezji lubelsko-chełmskiej26 artykułów Sobór Przemienienia Pańskiego w Lublinie

Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we Włodawie

Cerkiew Opieki Matki Bożej w Bończy

Cerkiew konkatedralna św. Jana Teologa w Chełmie

Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie

Cerkiew św. Mikołaja w Zabłociu

Cerkiew Opieki Matki Bożej w Kobylanach

Cerkiew Opieki Matki Bożej w Sławatyczach

Cerkiew Świętej Trójcy w Tarnogrodzie

Cerkiew św. Michała Archanioła w Nosowie

Cerkiew św. Mikołaja w Tomaszowie Lubelskim

Cerkiew św. Apostoła Jana Teologa w Terespolu

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Hrubieszowie

Cerkiew św. Mikołaja w Dratowie

Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Uhrusku

Cerkiew Świętych Kosmy i Damiana w Kolechowicach

Cerkiew św. Antoniego Pieczerskiego i św. Męczennicy Paraskiewy w Holi

Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczebrzeszynie

Cerkiew Kazańskiej Ikony Matki Bożej i św. Proroka Eliasza w Wojsławicach

Cerkiew Świętej Trójcy w Dubience

Cerkiew św. Michała Archanioła w Kulnie

Kaplica Zmartwychwstania Pańskiego w Terespolu

Cerkiew Świętych Niewiast Niosących Wonności w Lublinie

Cerkiew św. Symeona Słupnika w Dołhobyczowie

Technika | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 0 Wzorcowych i 4 Wyróżnione.

Linia M2 metra w Warszawie8 artykułów Rondo Daszyńskiego

Rondo ONZ

Świętokrzyska

Nowy Świat-Uniwersytet

Centrum Nauki Kopernik

Stadion Narodowy

Dworzec Wileński Modertrans Poznań4 artykuły Moderus Alfa

Moderus Beta (zmodernizowany tramwaj)

Moderus Beta (nowy tramwaj) Newag i Newag Gliwice10 artykułów Newag 14WE

Newag 19WE

Newag Impuls

Newag 220M/221M

Newag 222M

Newag Nevelo

Newag Dragon

Newag Griffin Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz i ZNTK „Mińsk Mazowiecki”27 artykułów Pesa Tramicus

Pesa Swing

Pesa Twist

Pesa Jazz

Pesa Sundeck

Pesa Gama

Pesa 308B

Pesa 33WE

Pesa Acatus

Pesa Acatus II

Pesa Acatus Plus

Pesa Bydgostia

Pesa Dart

Pesa Elf

Pesa Mazovia

Pesa 214M

Pesa 218M

Pesa 401M

Pesa 610M

Pesa 611M

Pesa 620M

Pesa 630M

Pesa 730M

Pesa Atribo

Pesa Link

Wojskowość, uzbrojenie i inne militaria | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 0 Wzorcowych i 16 Wyróżnionych.

Austro-węgierskie okręty podwodne typu U-13 artykuły SM U-1 (1909) SM U-2 (1909) Kanonierki rzeczne typu Humaitá3 artykuły Humaitá (1930) Paraguay (1930) Krążowniki lekkie typu Cöln3 artykuły SMS Cöln (1916) SMS Dresden (1917) Krążowniki lekkie typu Karlsruhe3 artykuły SMS Karlsruhe (1912) SMS Rostock (1912) Krążowniki lekkie typu Tenryū3 artykuły Tenryū (1918) Tatsuta (1918) Krążowniki liniowe typu Indefatigable4 artykuły HMS Indefatigable (1909)

HMAS Australia (1911)

HMS New Zealand (1911) Krążowniki liniowe typu Invincible4 artykuły HMS Invincible (1907)

HMS Indomitable (1907)

HMS Inflexible (1907) Krążowniki liniowe typu Lion4 artykuły HMS Lion (1910)

HMS Princess Royal (1911)

HMS Queen Mary Krążowniki pancerne typu Roon3 artykuły SMS Roon SMS Yorck Lista lotniskowców warsztatowych Royal Navy4 artykuły HMS Pioneer (1944)

HMS Perseus (1944)

HMS Unicorn (1941) Lista niemieckich krążowników liniowych13 artykułów SMS Von der Tann

Krążowniki liniowe typu Moltke

SMS Moltke (1910)

SMS Goeben

SMS Seydlitz

Krążowniki liniowe typu Derfflinger

SMS Derfflinger

SMS Lützow

SMS Hindenburg

Krążowniki liniowe typu Mackensen

Krążowniki liniowe typu Ersatz Yorck

Krążowniki liniowe typu O Niszczyciele typu Tucker7 artykułów USS Tucker (DD-57)

USS Wadsworth (DD-60)

USS Conyngham (DD-58)

USS Jacob Jones (DD-61)

USS Porter (DD-59)

USS Wainwright (DD-62) Okręty podwodne typu IIA7 artykułów U-1 (1935)

U-2 (1935)

U-3 (1935)

U-4 (1935)

U-5 (1935)

U-6 (1935) Okręty podwodne typu UC I16 artykułów SM UC-1

SM UC-2

SM UC-3

SM UC-4

SM UC-5

SM UC-6

SM UC-7

SM UC-8

SM UC-9

SM UC-10

SM UC-11

SM UC-12

SM UC-13

SM UC-14

SM UC-15 Pancerniki obrony wybrzeża typu Monarch4 artykuły SMS Monarch

SMS Budapest

SMS Wien Pancerniki typu Habsburg4 artykuły SMS Habsburg (1900)

SMS Árpád

SMS Babenberg

Sport i gry | edytuj kod


Ogólna liczba grup w tej sekcji: 3 Wzorcowe i 4 Wyróżnione.

Antyle Holenderskie na zimowych igrzyskach olimpijskich3 artykuły Antyle Holenderskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 Antyle Holenderskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 FIS Ladies Winter Tournee13 artykułów FIS Ladies Grand Tournee 1999

FIS Ladies Grand Tournee 2000

FIS Ladies Grand Prix 2001

FIS Ladies Grand Prix 2002

FIS Ladies Grand Prix 2003

FIS Ladies Grand Prix 2004

FIS Ladies Grand Prix 2005

FIS Ladies Grand Prix 2006

FIS Ladies Grand Prix 2007

FIS Ladies Grand Prix 2008

FIS Ladies Winter Tournee 2010

FIS Ladies Winter Tournee 2011 FIS Sommer Ladies Tournee7 artykułów FIS Sommer Ladies Tournee 2001

FIS Sommer Ladies Tournee 2002

FIS Sommer Ladies Tournee 2003

FIS Sommer Ladies Tournee 2004

FIS Sommer Ladies Tournee 2005

FIS Sommer Ladies Tournee 2006 Infinity Ward7 artykułów Call of Duty

Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty 2

Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty: Ghosts Medaliści igrzysk olimpijskich w narciarstwie klasycznym5 artykułów Medaliści igrzysk olimpijskich w biegach narciarskich

Medaliści igrzysk olimpijskich w kombinacji norweskiej

Medaliści igrzysk olimpijskich w skokach narciarskich

Medalistki igrzysk olimpijskich w biegach narciarskich Nauru na letnich igrzyskach olimpijskich7 artykułów Nauru na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Nauru na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Nauru na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Nauru na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Nauru na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Nauru na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Thatgamecompany7 artykułów Jenova Chen

Kellee Santiago

Cloud

Flow (gra komputerowa)

Flower (gra komputerowa)

Podróż (gra komputerowa)
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Grupy Artykułów" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy