Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(1/2013) OK1997 - Elfhelm


Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(1/2013) OK1997 - Elfhelm w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Komitet Arbitrażowy‎ | Wnioski o arbitraż Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wniosek o arbitraż w sprawie OK1997-Elfhelm

Strony konfliktu:

  • redaktor (później użytkownik) OK1997
  • administrator Elfhelm

Bezpośrednia przyczyna złożenia wniosku:

  • blokada bezterminowa na moje konto, założone przez administratora Elfhelma w związku ze zmianą treści artykułu Nisko

Pośrednia przyczyna złożenia wniosku:

  • spór ideologiczno-merytoryczny pomiędzy mną a Elfhelmem dotyczący prywatności danych zbrodniarzy na Wikipedii i treści artykułu Nisko oraz zasadności jego istnienia na Wikipedii

Próby rozwiązania sporu:

  • dyskusja na stronach dyskusji
  • dyskucja mailowa w pierwszych dniach po blokadzie, zakończona

brakiem odpowiedzi ze strony Elfhelma

Przedmiot żądania:

  • zmiana rodzaju blokady z bezterminowej na terminową
  • upomnienie dla użytkownika Elfhelm

UZASADNIENIE:

W dniu 27 listopada 2012 r. dokonałem likwidacji artykułu Nisko poprzez zmianę jego treści na atak osobisty względem osoby, która popełniła przestępstwo względem mojej osoby w świecie realnym, a pochodzi z tego prowincjonalnego miasta. W związku z tym administrator Nedops odebrał mi uprawnienia redaktora i wprowadził miesięczną blokadę. Chwilę później jednak Elfhelm zanegował ustalenia Nedopsa i wprowadził blokadę na zawsze, jednocześnie usuwając treść moich edycji w artykule Nisko. Po tym dniu nawiązała się dyskusja mailowa, która Elfhelm zakończył około 3 dni później. Od tego czasu utrzymuje się status quo, jednak ja odczuwam potrzebę dalszej edycji Wikipedii, w tym ukończenia rozpoczętego artykułu o poszerzeniach granic Katowic.

Uważam, że kara wymierzona przez Elfhelma była niesprawiedliwa ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu i pełnię powodów do jego popełnienia. Uważam, że mam rację, jednak mogę zaprzysiąc niedokonywanie zmian w przyszłości pod warunkiem ustalenia blokady terminowej z realnym terminem jej końca. Jednocześnie zaznaczam, iż nie chcę, aby to prowincjonalne miasto stało się przedmiotem sporu między większą ilością wikipedystów, wobec czego wnoszę o szybkie i satysfakcjonujące rozpatrzenie sprawy przez KA.

OK1997

Wniosek złożony poprzez wysłanie e-maila do członka Komitetu Arbitrażowego Wiktoryn <odpowiedź> 10:36, 20 sty 2013 (CET)

Potwierdzenie

Decyzja Komitetu Arbitrażowego

Komitet Arbitrażowy postanowił odrzucić wniosek. Co prawda spór powstały w związku z użyciem uprawnień administratorskich znajduje się w zakresie działań Komitetu, a ponadto wnioskodawca skontaktował się z administratorem nakładającym blokadę, jednak zdaniem większości arbitrów nie zainicjował dyskusji zmierzającej do rozwiązania konfliktu, tzn. dialogu mającego na celu dokładne ustalenie powodów podjętych działań, przedstawienie i uzasadnienie swojego stanowiska oraz ewentualną zmianę decyzji administratorskiej. Arbitrzy zwracają uwagę, że skorzystanie z mediacji przedarbitrażowej nie powinno sprowadzać się jedynie do spełnienia formalnego warunku umożliwiającego zgłoszenie wniosku o arbitraż, ale powinno być działaniem faktycznie nakierowanym na rozwiązanie konfliktu.

Za przyjęciem wniosku głosowało 3 arbitrów, przeciw przyjęciu było 5 arbitrów, 1 arbiter wstrzymał się od głosu. Wszyscy arbitrzy wzięli udział w głosowaniu.

W imieniu Komitetu Arbitrażowego, Wiktoryn <odpowiedź> 14:10, 23 sty 2013 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(1/2013) OK1997 - Elfhelm" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy