Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2012:08:09:Katastrofa kolejowa w Szibin al-Kanatir


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2012:08:09:Katastrofa kolejowa w Szibin al-Kanatir w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Katastrofa kolejowa w Szibin al-Kanatir | edytuj kod

 Katastrofa kolejowa w Szibin al-Kanatir (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)
  • Lokalne zdarzenie, bez znaczenia. Takich katastrof się zdarza wiele, nic nie wskazuje na wyjątkowość tego zdarzenia względem innych,podobnych. --83.10.77.173 (dyskusja) 09:24, 10 sie 2012 (CEST)
    • 5 osób to potrafi zginąć w jednym tylko wypadku samochodowym podczas długiego weekendu w Polsce.  Usunąć, to nie Wikinews. Do tego EK za formę - przecież całe hasło jest napisane ciurkiem, jako jedno zdanie. Hoa binh (dyskusja) 09:29, 10 sie 2012 (CEST)
  • Zważywszy ile porównywalnych opisanych jest w Kategoria:Katastrofy kolejowe w Polsce to nie ma podstaw do usunięcia. Niestety jak jakąś mało istotną rzecz opiszemy bo wydażyła się w Polsce, to automatycznie nadajemy encyklopedyczność wszystkim innym analogicznym rzeczom z każdego innego państwa świata - zatem albo do pozostawienia, albo do usunięcia ale wraz z takimi artykułami jak Katastrofa kolejowa w Babach, Katastrofa kolejowa w Białymstoku (1989), Katastrofa kolejowa w Białymstoku (2010), Katastrofa kolejowa w Bielawie Dolnej, Katastrofa kolejowa pod Chorzewem itd., itd., itd... Aotearoa dyskusja 09:49, 11 sie 2012 (CEST)
  • To zgłoś tamte, choć z drugije strony te twoje wymienione działy się w Polsce w więksozści miały większy oddźwięk (dla standardowego użytkownika polskiej Wikipedii) niż to zdarzenie z Egiptu. Ten usunąć za znikome a w zasadzie za żadne znaczenie. No i sposób opisania - ta egipska katastrofa to stub, Polskie katastrofy są dość dobrze i szeroko opisane. Kiedyś była cała dyskusja w kawiarence na temat encyklopedyczności katastrof, konkretów nie uchwalono, pomysł żeby decydowała liczba ofiar (co decyduje zwykle o pojawieniu się takiego zdarzenia w mediach) nie znalazł szerszego entuzjazmu.--83.10.223.155 (dyskusja) 11:48, 11 sie 2012 (CEST)
Katastrofy lokalne mają większy oddźwięk w państwie, w którym miały miejsce, więc się nie dziwię, że katastrofa w Białymstoku jest znana i opisywana w Polsce bardziej, niż katastrofa w Szibin al-Kanatir. W skali lokalnej (ogólnopaństwowej) może mieć znaczenie (przyczyny, przebieg, wnioski, zapobieganie w przyszłości w podobnym wypadku), ale nie w skali ogólnoświatowej. Farary (dyskusja) 08:57, 12 sie 2012 (CEST)

Zostawiono.Normalny stub o katastrofie jakich opisanych mamy wiele w Wikipedii Adamt rzeknij słowo 00:10, 13 sie 2012 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2012:08:09:Katastrofa kolejowa w Szibin al-Kanatir" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy