Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2015:11:08:Historia kształtowania polskiej tożsamości narodowej


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2015:11:08:Historia kształtowania polskiej tożsamości narodowej w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Historia kształtowania polskiej tożsamości narodowej | edytuj kod

 Historia kształtowania polskiej tożsamości narodowej (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Czy to jest artykuł? Mi wygląda na jakąś inną formę. Ciacho5 (dyskusja) 20:26, 8 lis 2015 (CET)

W dodatku fragmenty to NPA (proszę poszukać w google zdania: Aktualne postępowanie wszystkich międzynarodowych korporacji motywowane jest konkurencyjnością oraz koniecznością minimalizowania kosztów wytwarzania i dalej). Staszek99 (dyskusja) 20:31, 8 lis 2015 (CET)
  • Cały koniec może i nadawałby się do hasła Globalizacja. Ale co mają wspólnego zawarte tam tezy z kształtowaniem się tożsamości narodowej w ogóle, a polskiej w szczególności? Jak można puszczać hasło o takim zjawisku bez tknięcia takich wydarzeń czy zjawisk jak Powstanie styczniowe, Strajk szkolny, Hakata? W warstwie historycznej w ogóle nie wiadomo, o jaki obszar autorowi chodzi - tak, jakby nie istniały różnice społeczne między Prusami Królewskimi/Pomorzem a Kieleckim czy Ukrainą? (Bo o jakim analfabetyzmie w pierwszym przypadku w ogóle może być mowa?). Co za bzdura z tym Szczególną rolę odegrał okres I wojny światowej, gdy rozbudzony nacjonalizm rodził nieufność i wrogość wobec „obcych”, w tym wypadku emigrantów z Polski - przecież nie trzeba było wojny, aby cały kraj recytował Prusak męczy polskie dzieci, a parlament Przedlitawii na ten temat debatował! (notabene udawadniajac, że poczucie tożsamości narodowej można było znakomicie pielęgnować w koalicji rządzącej państwa zaborczego). Co to za dziwaczna teza, że Wraz z upadkiem trzech cesarzy kończy się nieodwracalnie mit „dobrego cesarza” - czy ktokolwiek słyszał, aby Polacy traktowali Romanowów czy Hohenzollernów jako dobrych władców??? 5.172.247.223 (dyskusja) 16:19, 9 lis 2015 (CET)
Sikorski i Rowecki obiektywnie reprezentowali określone interesy klasowe? Na co ta nowomowa w stylu marksizma-leninizma? Resztę mój szanowcy przedpiśca raczył już napisać - rozważania o Światowej Organizacji Handlu i wypiski z Huntingtona bez zająknięcia się o np. powstaniu styczniowym. Reszta to mowa-trawa (pisze jeden z działaczy niepodległościowych - który, gdzie, kiedy?). Hoa binh (dyskusja) 09:52, 10 lis 2015 (CET)

Przenoszę do brudnopisu. Pablo000 (dyskusja) 18:33, 10 lis 2015 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2015:11:08:Historia kształtowania polskiej tożsamości narodowej" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy