Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:02:04:Fly High Tour


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:02:04:Fly High Tour w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fly High Tour | edytuj kod

 Fly High Tour (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Wcześniej zgłosiłem już Diamond Tour. Tutaj mimo że są źródła i tekst jest bardziej rozbudowany nadal uważam że nie powinno być osobnej sekcji. Uważam tak dlatego, że umówmy się Doda gra koncerty na festynach i innych tego typu imprezach. Nie mam nic przeciwko tylko gdy przychodzi do robienia listy koncertów to jest problem bo wychodzi że było 200 koncertów, brak archiwum, odbywały się na jakiś boiskach czy stadionach (kilka tylko w halach) i wychodzi że lista jest niekompletna i brak jakichkolwiek źródeł. Wymieniane są wszystkie wystąpienia nawet nie te w ramach trasy tylko takie gdzie zaśpiewała jedną piosenkę np na jakiejś gali, albo w ogóle z MTV EMA jak siedziała w publiczności i wgl nie występowała, strasznie trudno to rozdzielić bo żadne z tych występów nie były ważne na tyle żeby gdzieś były odnotowane, tak jak np. było to w przypadku trasy Edyty Górniak Love 2 Love gdzie była podana pełna lista. Coraz częściej zresztą tak robią artyści np. Sarsa, Natalia Nykiel czy Dawid Podsiadło. Zaplanowana jest trasa od początku do końca, tyle i tyle koncertów i wszystko jest jasne, w przypadku Dody niestety nie, non stop dochodzą jakieś koncerty, różne imprezy zamknięte które nie wiadomo czy są częścią trasy czy nie, strasznie ciężko to odnotować i w takim wypadku nie widzę sensu trzymania tych stron, bo są niekompletne, jest chaos i bałagan i niestety nikt nie będzie w stanie tego naprawić bo na chwile obecną brak również źródeł. Z trasami promującymi płyty, tzn. z The Seven Temptations Tour zrobię tak jak już zrobiłem z Diamond Tour czyli przeniosłem listę wykonywanych piosenek i infobox do hasła o płycie (Diamond Bitch#Diamond Tour). Wszystkie najważniejsze informacje o trasie uwzględniłem w biogramie Dody, dodatkowo stworzyłem tam nową sekcję opisującą jej trasy - Doda (piosenkarka)#Występy, w takim wypadku myślę że trzymanie tych haseł jej bezsensowne.

ps. Dotyczy to wszystkich haseł o trasach Dody więc wklejam to wyjaśnienie do wszystkich. ArturSik (dyskusja) 20:48, 4 lut 2016 (CET)

 • Sądzę, że jest konsensus, że trasy koncertowe nie są autoency i koncerty wykonawców, którzy nie są znani na całym świecie, a i u nas – delikatnie mówiąc – nie osiągnęli poziomu ponadczasowości, nie powinny być umieszczane w osobnych artykułach. Do usunięcia. PG (dyskusja) 08:59, 11 lut 2016 (CET)
  • Doda, czy ktoś chce czy nie, jest jedną z najbardziej znaną polską wokalistką, śmiem twierdzic że zna ją prawie każdy. Mówienie więc o braku ponadczasowości w jej kontekście jest nieco kontrowersyjne. --Adamt rzeknij słowo 10:16, 11 lut 2016 (CET)
   • A kojarzysz jakiś jej przebój? Bo ja nie. Jest znana głównie z tego, że jest znana. To daje ency biogramowi, ale trasie koncertowej już niekoniecznie. PG (dyskusja) 13:00, 17 lut 2016 (CET)
    • Możemy nie kojarzyć piosenek (swoją drogą – wszystkie single mamy opisane i nikomu nie zawadzają, chociaż ich notability jest mniejsze od dużych tras koncertowych), ale fakty są takie, iż jej oba solowe albumy osiągnęły status platynowej płyty, notując co najmniej kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy, co na współczesna polskie warunki jest ogromną liczbą. Też wolę inną muzykę, ale co poradzić, że tłumy słuchają tego, czego słuchają :) Nedops (dyskusja) 13:05, 17 lut 2016 (CET)
     • a co mają jej osiągnięcia do tras? jej trasy uważam za nieency ze względów które podałem powyżej i uważam że są one wystarczającymi argumentami. Jak singel nie jest notowany i nie ma jakiś większych osiągnięć to też nie tworzy się o nim hasła, okej w przypadku Dody singli tak nie jest, ale to tyko dlatego że jakiś zagorzały fan robi osobny artykuł do wszystkiego co zrobi Doda, spokojnie niedługo również i tym się zajmę, ale na razie jesteśmy przy trasach i chcę załatwić ten temat. ArturSik (dyskusja) 17:24, 19 lut 2016 (CET)
      • Ale to nie Ty ustalasz encyklopedyczność. Od tego są odpowiednie strony regulujące fakt encyklopedyczności. Single o ile zostały odnotowane na listach przebojów sa równiez ency, niezależnie czy ktoś je opisał w Wiki czy jeszcze nie. Według Ciebie które trasy koncertowe polskich muzyków sa encyklopedyczne? --Adamt rzeknij słowo 13:03, 26 lut 2016 (CET)

Zostawiono. Pomimo tak niewielu płyt Pani Dorota Rabczewska jest niewątpliwym zjawiskiem na scenach nie tylko Polski. Ilość najróżniejszych nagród i ciągłe jej istnienie w mediach od 10 lat są bardzo silnymi przesłankami także za pozostawieniem osobnych haseł o trasach koncertowych, które składały się z kilkudziesięciu różnej wielkości koncertów. Pablo000 (dyskusja) 07:36, 28 lut 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:02:04:Fly High Tour" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy