Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:03:05:Autonomizacja i długotrwałość współczesnych konfliktów zbrojnych


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:03:05:Autonomizacja i długotrwałość współczesnych konfliktów zbrojnych w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Autonomizacja i długotrwałość współczesnych konfliktów zbrojnych | edytuj kod

 Autonomizacja i długotrwałość współczesnych konfliktów zbrojnych (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Temat na esej lub i książkę. W encyklopedii niesłuszne jest opisywanie punktu widzenia jakiego autora (mało znanego?). Nie wyjaśniono, co to jest autonomizacja (od czego, jakieś przykłady z interpretacjami)(chociaż to też raczej do książki), poza ogólnym są długotrwałe nie ma nic o długotrwałości (w porównaniu do czego? Wojna trzydziestoletnia czy wielopokoleniowe wojny między sąsiednimi księstwami to nie były długotrwałe czy są współczesne?). ~ Ciacho5 (dyskusja) 11:27, 5 mar 2016 (CET)

  • Do usunięcia. Z terminem nigdy się nie spotkałem i duża szansa, że jest używany jedynie przez jednego autora. Fragment jest krótki i niezbyt jasno napisany, więc nie widzę sensu integrować z innymi hasłami. Tomasz Raburski (dyskusja) 00:43, 6 mar 2016 (CET)
  • Wyrwane z kontekstu i przez to bez sensu. Może i cytowana książka tak twierdzi, ale (OR) stwierdzenie, że "współczesne konflikty zbrojne obejmują wszelkie rodzaje przemocy zorganizowanej" jest nie do utrzymania. A bo to w piętnastowiecznej Italii inaczej było? --Felis domestica (dyskusja) 00:23, 9 mar 2016 (CET)

Brak argumentów za pozostawieniem. Usunięto. Andrzei111 (dyskusja) 18:09, 9 mar 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:03:05:Autonomizacja i długotrwałość współczesnych konfliktów zbrojnych" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy