Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:06:01:Wojna Domicjana z Markomanami i Sarmatami


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:06:01:Wojna Domicjana z Markomanami i Sarmatami w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wojna Domicjana z Markomanami i Sarmatami | edytuj kod

 Wojna Domicjana z Markomanami i Sarmatami (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Kolejny "artykuł" Archego na żenującym poziomie i z kłamliwą "bibliografią". Treść to tłumaczenie wyimków z obszernego hasła na włoskiej Wiki (może 4% zawartej tam treści). Trzy przypisy, zamieszczone przy "tłumaczonych" fragmentach Arche zamienił sobie w "bibliografię". I robił to jak zwykle na odwal, czego skutkiem zamiast Londynu mamy "Londrę". A że konflikt zbrojny dłuższy niż jednodniowa bitwa wykraczał poza zdolności poznawcze Archego, ową trzyletnią wojnę mamy skategoryzowaną jako "bitwę". Hoa binh (dyskusja) 10:36, 1 cze 2016 (CEST)

Odnośnie do „Londry”: w bibliografii nazwę miejsca wydania podaje się w takiej postaci, w jakiej widnieje w publikacji, z której się korzysta. Więc jakby co – powinno być London, nie Londyn. Zob.: Adam Wolański, Edycja tekstów, s. 253. (To tak na wypadek, gdyby hasło się uchowało). (air)Wolf {D} 16:50, 1 cze 2016 (CEST)

Usunięto. Fałszowanie źródeł Felis domestica (dyskusja) 21:21, 3 cze 2016 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:06:01:Wojna Domicjana z Markomanami i Sarmatami" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy