Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:08:08:Memoriał Jona Lorda


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:08:08:Memoriał Jona Lorda w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Memoriał Jona Lorda | edytuj kod

 Memoriał Jona Lorda (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Charytatywny cykl koncertów odbywający się co roku od 2012. Frekwencja dopisuje i nic dziwnego, bo muzyka jest świetna, ale brakuje chyba odpowiedniej zauwżalności. Zespół Made in Warsaw przygotowany specjalnie na pierwszy koncert nie jest encyklopedyczny. Są niebieskolinkowi goście specjalni, ale czy świadczy to o wystarczającym rozgłosie? Ze smutkiem, ale i świadomością, że "tak trzeba", oddaję pod dyskusję. ~ RoodyAlien (dyskusja) 20:51, 8 sie 2016 (CEST)

Kolego sympatyczny, nie wiem co wg. Ciebie jest granicą rozgłosu, ale Memoriał Jona Lorda jest imprezą, która na stałe wpisała się w kalendarz nie tylko warszawski, ale i ogólnopolski. Zapowiedzi i relacje w największym miesięczniku rockowym "Teraz Rock" (rok w rok), zapowiedzi i wywiady z organizatorami w Antyradiu (największa rockowa stacja w Polsce), nie licząc wpisów i wpisików we wszelakich portalach muzycznych, lista gości specjalnych, zawierająca już kilkadziesiąt znanych nazwisk...więc kiedy niby cykl koncertowy staje się godny Wikipedii?

 • Zwracając się do kogoś, robimy to w sposób nie budzący wątpliwości, iż robimy to z szacunkiem--Tokyotown8 (dyskusja) 21:11, 8 sie 2016 (CEST)
  • Ja nie mam wątpliwości co oznacza "sympatyczny...." Ty masz? Pozdrawiam z szacunkiem :)
 • Cykl 5 koncertów wydaje się już encyklopedyczny. Nie wiem czy jest sens wymieniać wszystkich muzyków, nawet nieencyklopedycznych, którzy wystąpili. @Anastasio55: może warto poszukać jakichś relacji np. z Teraz Rocka, bo pewnie były, potwierdzałyby wagę imprezy i frekwencję. rdrozd (dysk.) 09:53, 9 sie 2016 (CEST)
  • Dodano źródła. Co do podpisu - piszę na Macu i nie mogę uzyskać tej tyldy...Anastasio55
 • lokalny koncert, brak danych o frekwencji i przychodach, nie ma wydanych płyt, transmisji w telewizji, recenzji, nagród itd., jeśli jest to koncert charytatywny to dlaczego nie ma informacji, kto zbiera, ile zebrał i na co Miesiąc (dyskusja) 10:37, 9 sie 2016 (CEST)
  • koncert ma coroczne relacje w Teraz Rocku...zadzwon do redakcji i dowiedz sie jaki maja natłok imprez do opisania. Wtedy uswiadomisz sobie, ze "byle koncertu" nie opisują...i nie co rok. Poza tym nie bardzo rozumiem tę dyskusję: koncert odbywa się od 5 lat, czy jego istnienie ma byc cenzurowane? CHyba chodzi o to zeby Wikipedia sie rozrastała i informowała o stanie faktycznym. Skoro w rozmaitych zrodlach artyści podkreślają istotę tego cyklu, to chyba logicznym jest, że impreza nie jest podwórkowa. Z Jarocina też nie ma transmisji w TV. Dodano kolejne żródła. Anastasio55
   • Memoriał oczywiście ency. Niemniej obecna forma albo do usunięcia albo do brudnopisu autora, z naciskiem na  Usunąć Invisible kid (dyskusja) 13:21, 10 sie 2016 (CEST)
   • Prosze wiec wypunktowac co jest do poprawy...chyba lepiej tworzyc, a nie niszczyc...swoja droga, to moj pierwszy raz z Wikipedia...ale widze,ze raczej srodowisko niechetne, zeby nie uzyc slowa "zmanierowane". Dodaje jakas informacje...kolega sympatyczny po 2 dniach ja wywala, nie dodajac w artykule nic od siebie. Informacja, dodam, ze zrodlem...ubogacająca wpis (akurat nie ten tutaj)...ale nie, lepiej wywalic. No nic, dzieki wielkie. Anastasio55

Usunięto. Cykl pięciu czy dziesięciu imprez, które są mało zauważalne, nie są przełomowe i nowatorskie. Środowisko jest takie jakie jest, stara się dbać o pewien poziom projektu i w wielu miejscach to się mu udaje. Pablo000 (dyskusja) 21:23, 10 sie 2016 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:08:08:Memoriał Jona Lorda" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy