Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:08:10:Aleja Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:08:10:Aleja Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aleja Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie | edytuj kod

 Aleja Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Z opisu wychodzi plac zabaw. Nie widać encyklopedyczności. Teukros (dyskusja) 17:46, 10 sie 2016 (CEST)

Aleją gwiazd, aleją gwiazd biegniemy... Na pewno więcej niż plac zabaw. Nie wiem, na ile to istotne. Yurek88 (vitalap) 23:46, 10 sie 2016 (CEST)

Z napisanego przeze mnie artykułu jasno wychodzi, że jest to aleja gwiazd, coś jakby Hollywood Walk of Fame, została w nim uwzględniona tabela z "gwiazdami bajkowymi", czyli tymi które faktycznie się tam znajdują. Dodana została również informacja, w jakim otoczeniu jest położona aleja (w otoczeniu kompleksu do spędzania czasu dla rodzin), aby pokazać charakter całej alei. Aleja Gwiazd Bajkowych w Dzierżoniowie jest jedyną taką w Polsce (o tematyce postaci z bajek). Mam nadzieję że wspólnie poprawimy ten artykuł. Pozdrawiam. Rafał Markiel (dyskusja) 06:00, 11 sie 2016 (CEST)

  • Na razie bardziej plac zabaw niż aleja gwiazd skoro "aleja" istnieje od 2015 r. i uhonorowano na razie tylko dwie postacie. Kiedyś może będzie ency ale na razie na pewno nie. --Kolos24 (dyskusja) 09:09, 11 sie 2016 (CEST)

Aleja istnieje dłużej nisz wszystkie obiekty dookoła, jest to także nazwa ulicy na której się znajduje aleja, nazwę ulicy nadano w Urzędzie Miasta w Dzierżoniowie. Natomiast, nie rozumiem co ilość gwiazd ma do rzeczy (w sierpniu 2016 wybiorą kolejne dwie gwiazdy). Co roku są odsłaniane dwie gwiazdy, całość odsłonięcia ma charakter ceremonialny. Pozdrawiam. Rafał Markiel (dyskusja) 11:31, 11 sie 2016 (CEST)

  • To że przy dwóch uhonorowanych postaciach trudno mówić o "alei gwiazd" raczej i to w najlepszym razie o jakimś zaczątku alei. Na razie aleja nie ma żadnej historii ani prestiżu. Za ileś tam lat może będzie ency na dziś nie. Na razie to wciąż plac zabaw gdzie przy okazji wymyślono sobie tworzenie alei gwiazd niż aleja gwiazd gdzie plac zabaw jest przy okazji. Do choćby częsci prestiżu takiej Aleji gwiazd w Międzyzdrojach czy choćby we Władysławowie jeszcze bardzo daleko. --Kolos24 (dyskusja) 07:18, 12 sie 2016 (CEST)

Aleja gwiazd nie jest wymyślonym miejscem, artykuł nie miał być opisującym plac zabaw, jeżeli tak jest to należy go edytować, a nie usuwać. Nie sądzę, że jakakolwiek aleja bajkowych gwiazd będzie miała prestiż lub historię, ponieważ żadna z postaci bajkowych nie będzie obecna przy odsłonięciu tablicy, tak jak ma to miejsce w Międzyzdrojach, gdzie aktorzy są na miejscu podczas ceremonii... Aleja nie została wymyślona dla placu zabaw, a odwrotnie, to Rada miasta nadała nazwę ulicy, po czym zbudowano całą aleję. Plac zabaw powstał około 6 miesięcy później, na terenie który stał niezagospodarowany kilka lat... Rafał Markiel (dyskusja) 19:12, 12 sie 2016 (CEST)

  • Nie ma co gdybać, co będzie miało prestiż lub historię, a co nie. Pojawi się nowy artykuł o tego rodzaju przedsięwzięciu, będzie można ocenić. Tymczasem trzeba zauważyć, że Wikipedia nie opisuje wszystkiego, co istnieje (istnienia Alei nikt tu nie podważa); Wikipedia opisuje byty encyklopedyczne. Tu encyklopedyczności nie widać. Proszę o zapoznanie się ze stroną Wikipedia:Encyklopedyczność i ewentualnie o poprawę hasła w duchu tego zalecenia. --Teukros (dyskusja) 19:23, 12 sie 2016 (CEST)

Do brudnopisu. Brak przesłanek do encyklopedyczności, może za kilka lat, ewentualnie do dodania gdzieś... Pablo000 (dyskusja) 16:39, 13 sie 2016 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2016:08:10:Aleja Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy