Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2018:06:08:Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2018:06:08:Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego | edytuj kod

 Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Mam dwie wątpliwości:

  • Czy sekcja aeroklubu klubu jest encyklopedyczna? To w końcu dość niski poziom struktury, czy analogiczne byty powinny znajdować się w encykloepdii jako osobne artykuły?
  • Jeżeli nawet jest encyklopedyczna (nie twierdze kategorycznie, że nie jest), to czy wszystkie informacje zawarte w artykule są też encyklopedyczne? Sprawa jest o tyle istotna, że autor jest aktywny i cały czas tworzy artykuły dotyczące tego Aeroklubu o podobnym poziomie szczegółowości. PuchaczTrado (dyskusja) 11:05, 8 cze 2018 (CEST)
  • Artykuł nie powinien być kroniką. Co do encyklopedyczności: Są kluby i klubiki, szkółki sportowe, mają jakieś sukcesy i część z nich uznano za encyklopedyczne. Nie podoba mi się takie rozbijanie, lepiej byłoby opisać jako sekcję w klubie. Z drugiej strony, jeżeli reszta artykułu jest znacznie mniejsza, to też nie wygląda dobrze. Ciacho5 (dyskusja) 13:48, 13 cze 2018 (CEST)
  • Do kosza, argumentacja w kawiarence Thraen (dyskusja) 15:08, 13 cze 2018 (CEST) Do kosza jest powoływanie się na inne dyskusje bez podania linku do niej. --Alan ffm (dyskusja) 08:31, 14 cze 2018 (CEST) Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego - chodzi o tę dyskusję--Felis domestica (dyskusja) 10:26, 14 cze 2018 (CEST) Co do formułowanych w ww. dyskusji zarzutów NPA z raportu PKBWL, to są to zdaje się materiały urzędowe (podobnie jak i raporty instytucji badających wypadki kolejowe, morskie drogowe, czy też raporty innych instytucji nadzorczych realizujących zadania publiczne, np. NIK) i można z nich kopiować połaciami, bo nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego (art. 4 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych). I żeby nie było, że w ww. dyskusji w Kawiarence cokolwiek odmiennego w tym zakresie "ustalono". Wręcz przeciwnie, niedopuszczalne jest w jako tako konstruktywnej dyskusji w takich okolicznościach beztroskie stawianie autora pod kawiarenkowym publicznym pręgierzem jako plagiatora czy też inne formy "przeczołgiwania" z ww. powodu, typu wygrażanie EK-ami. Tyle co do poziomu rzeczowoości ww. argumentacji w Kawiarence.--Alan ffm (dyskusja) 18:47, 16 cze 2018 (CEST)
  • To trochę tak, jakby w biogramie sędziego opisywać każdą rozprawę. Brak umiejętności syntetycznego ujęcia encyklopedycznego (prawdopodobnie) tematu. Słabe źródła. Ale jednak głównie forma - dramatycznie przeładowana szczegółami - skłania mnie do głosu za usunięciem. --Teukros (dyskusja) 20:12, 21 cze 2018 (CEST)

Zwracam uwagę, że podobne problemy występuję też w powiązanych artykułach:

PuchaczTrado (dyskusja) 12:21, 25 cze 2018 (CEST)

  •  Komentarz Sekcje klubów sportowych nie są encyklopedyczne, to pierwsza uwaga. Druga, to że hasło jest kalendarium często bardzo mało istotnych, a czasem kompletnie nieistotnych z punktu widzenia encyklopedii informacji np. "W 1957 roku wrócił z wojska inst. spad. Franciszek Wójcikiewicz i wspólnie z inst. Bąkiem kontynuowali szkolenie wyczynowe skoczków spadochronowych." Krótkie informacje na temat sekcji spadochronowej oraz osobno opisanej w analogicznym monstrum informacyjnym sekcji samolotowej, powinny znaleźć się w poważnie skróconym haśle o areoklubie. --Pablo000 (dyskusja) 09:41, 1 lip 2018 (CEST)
  • Jezeli miałoby zostać - to na pewno po wycięciu informacji w rodzaju "Październik/listopad 1957 roku, organizowano w Aeroklubie Gliwickim skoki z akrobacji i skoki nocne dla skoczków zaawansowanych." PMG (dyskusja) 16:54, 10 lip 2018 (CEST)

Usunięto. Niestety brak poprawy, skrócenia hasła. Forma hasła i brak konsensusu co do encyklopedyczności. Pablo000 (dyskusja) 07:49, 15 lip 2018 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2018:06:08:Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy