Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2021:02:18:Antifa jaworzno


Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2021:02:18:Antifa jaworzno w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | artykuły Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Antifa Jaworzno | edytuj kod

 Antifa Jaworzno (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Wątpię, czy to jest encyklopedyczna grupa, o ile istnieje, a nie jest po prostu kilku-kilkunastoma osobami zwołującymi się ad hoc. ~ Ciacho5 (dyskusja) 19:59, 18 lut 2021 (CET)

Wystarczy wejść w linki z Gazety Wyborczej, Dziennika Zachodniego, Kuriera Porannego albo na ich stronę www. żeby wiedzieć że grupa spelnia warunki encklopedycznosci. Przecież to najslawniejsza grupa antyfaszystowska w Polsce

wystarczy wzmianka o ekipie z Jaworzna w haśle Antifa w Polsce, która brzmi: „w całej Polsce powstawały nierejestrowane grupy antyfaszystowskie zwane ekipami. W 2012 szacowano, że do takich ekip należy około 300 osób, działających między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Białymstoku, Jaworznie”. Poza tym nie wiedzę znamion encyklopedyczności. --tadam (dyskusja) 20:13, 18 lut 2021 (CET)

Dlaczego ma wystarczyć? Trzeba rozbudowywać Wikipedię a nie ją ograniczać. Proszę nie działać w złej wierze.

to nie jest zła wiara. Ekipy są już wymienione we właściwym miejscu. Czy wzmianka w lokalnej prasie, że "Antifa Jaworzno wybiera się do Hajnówki" czyni ją na tyle encyklopedyczną by budować samodzielne hasło? --tadam (dyskusja) 20:40, 18 lut 2021 (CET)

Ale tam tych linków jest troszeczkę więcej

Informacje powinny znajdować się w treści hasła a nie w linkach. W treści jest w sumie tylko jedna konkretna informacja, ta o tej akcji w Hajnówce. Poza tym, przypisy to nie jest zbór luźnych linków, tylko odnośniki do źródeł potwierdzających treść w haśle – każde zdanie czy akapit powinien mieć swój konkretny przypis. Spójrz jak to jest napisane w haśle Antifa w Polsce. --tadam (dyskusja) 09:39, 19 lut 2021 (CET)

Z przytoczonych źródeł wynika, że organizacja brała udział w manifestacjach i prowadzi konto na Facebooku. To chyba trochę za mało, by uznać ją za encyklopedyczną, choć nie ulega wątpliwości, że jej istnienie zostało odnotowane przez media. Ale to nadal za mało. Forma hasła bardzo słaba, tak naprawdę jest to pięć zdań opisu i 5 linków zewnętrznych. Oprócz tego w haśle pojawia się sformułowanie tego bandyty - w encyklopedii tego rodzaju określeń nie używamy nawet wobec osób, które odpowiadają lub współodpowiadają za morderstwa. W obecnej formie nie wykazano encyklopedyczności, a źródła przytoczone są w sposób niezgodny z wymaganiami - dlatego hasło warto przenieść do brudnopisu do dopracowania lub usunąć. TR (dyskusja) 15:39, 20 lut 2021 (CET)

Usunięto. Nie wykazano encyklopedyczności. Udział w manifestacjach i kilka wzmianek w mediach nie czynią organizacji encyklopedycznej. The Polish (query) 21:15, 21 lut 2021 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2021:02:18:Antifa jaworzno" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy