Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2011:03:24:Stanisław Dajczak


Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2011:03:24:Stanisław Dajczak w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | biografie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stanisław Dajczak | edytuj kod

 Stanisław Dajczak (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Osoba zasłużona lokalnie i środowiskowo, ale z całego wpisu "tylko" ZŁOTY Krzyż Zasługi wskazuje na ewentualną encyklopedyczność. Ciacho5 (dyskusja) 10:59, 24 mar 2011 (CET)

Ma sporo odznaczeń, działacz na pewno szeroko znany w środowisku młodzieży z którą przez dziesięciolecia pracował. Do tego nie jest to zwykły nauczyciel, a egzaminator nauczycieli. Ja bym go zostawił, choć akapit zaczynający się od słów "Przyjaciel młodzieży..." nie podoba mi się. Zbyt wiele ogólników. Trzeba go albo poprawić albo usunąć. sp5uhe dyskusja edycje 19:35, 24 mar 2011 (CET) Z całym szacunkiem do p. Dajczaka i jego kariery oraz zasług, ale nie każda osoba o dorobku życiowym, który bez wątpienia jest powodem do dumy, jest jednocześnie encyklopedyczna. Złoty Krzyż Zasługi jest odznaczeniem relatywnie niskim, przynajmniej w skali tych przyznawanych przez Prezydenta RP, stąd sam nie może być podstawą do ency, była już o tym mowa wiele razy. Powerek38 (dyskusja) 19:46, 24 mar 2011 (CET)

Moim zdaniem Złoty Krzyż Zasługi +Medal Komisji Edukacji Narodowej daje ency. Placówka nie jest regionalna. Nieletnich do Placówki kieruje Warszawa.ben

Wydaje mi się, że Złota odznaka ZNP jest najwyższym wyróżnieniem nadawanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. To odpowiednik Medalu Komisji Edukacji Narodowej, ale przyznawany nie przez Ministra Edukacji, a przez środowisko. sp5uhe dyskusja edycje 23:44, 24 mar 2011 (CET)

Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie. Obejrzałem ponad 100 biogramów na Wiki. Obserwując dyskusję dochodzę do wniosku, że należy spojrzeć na sprawę całościowo a nie pod kątem jednego odznaczenia. Jest Złoty Krzyż Zasługi (nadawany za zasługi dla Państwa lub obywateli), Medal Komisji Edukacji Narodowej (nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania), Złota Odznaka ZNP (nadawana za szczególne osiągnięcia w działalności związkowej, społecznej, oświatowej i naukowej, przyczyniającej się do podniesienia rangi zawodu nauczycielskiego i pozostałych pracowników oświaty), Honorowa Odznaka za Zasługi w Sporcie Szkolnym (nadawana za zasługi w Sporcie szkolnym), Złota Odznaka Honorowa LZS oraz (regionalne) Odznaka Honorowa Za Zasługi w Rozwoju Woj. Zielonogórskiego, Odznaka Honorowa Za Zasługi dla Województwa Lubuskiego (No i te "28 lat" na stanowisku dyrektora). Sporo tego aby uznać ency. jery

Z całym szacunkiem i uznaniem dla pana Stanisława - wydaje mi się, że biogram ency nie jest.

Jak wynika z biogramu pan Dajczak wykonywał swoją pracę rzetelnie i z oddaniem. Chwała mu za to i szacun(ek).

  • Takie i podobne odznaczenia otrzymało wiele, wiele tysięcy osób.
  • Jako źródło podane jest wydawnictwo "Who is who w Polsce". Jak wiemy jest to wydawnictwo czysto komercyjne, choć starające się robić wrażenie rzetelnego wydawnictwa (para)encyklopedycznego. Ja sam (a także wielu moich znajomych) opędzałem się od akwizytorów tego wydawnictwa. Z autopsji wiem jakie kryteria stosują przy doborze biogramów, a właściwie należałoby powiedzieć, przy doborze klientów do sprzedaży biogramów. Choć jest to nieco zakamuflowane marketingową nowomową, to w istocie wydawnictwo żyje głównie z egzemplarzy zakupionych przez osoby w nim wymienione.
  • Żeby uznać biogram za ency musiałbym mieć odnośniki do wiarygodnych wydawnictw piszących o panu Dajczaku i/lub recenzji publikacji jego autorstwa.
Podsumowując - sorry, wg mnie ency :(

serdecznie wszystkich pozdrawiam Jan Kszywy (dyskusja) 11:48, 25 mar 2011 (CET)

  • Zwykły dyrektor poprawczaka + niskiej rangi odznaczenia. Chybia jednak za mało. Usunąć. --83.29.116.153 (dyskusja) 18:46, 25 mar 2011 (CET)
  • Sporo odznaczeń jak na osobę zwykłą ;) Mam wrażenie, że uznanie środowiska jest na tyle szerokie, że biogram ujmy Wiki nie przynosi - broni się jego istnienie. Piastu βy język giętki... 10:13, 26 mar 2011 (CET)
  • Biogram niczym się nie wyróżnia, jednak naprawdę ma mnóstwo odznaczeń na koncie i to w mojej opinii daje mu ency. Francesco 13 (dyskusja) 14:20, 26 mar 2011 (CET)
  • Francsco - ilość nie znaczy jakość - czy to ze ktoś nazbiera ileś tam orderów ma czynić ency. Facet dostawał tylko resortowe odznaczenia a wiec dość niskiej rangi, do tego tego typu odznaczenia się rozdaje garściami więc tym bardziej ranga nikła. Ot zwykły dyrektor zupełnie nie encyklopedyczny--83.30.126.143 (dyskusja) 14:31, 27 mar 2011 (CEST)

Usunięto. Brak osiągnięć encyklopedycznych, bo takim na pewno nie jest dyrektorowanie MOW w Babimoście. Z artykułu wynika, że inicjator, autor nowatorskich rozwiązań, twórca kilku stron internetowych i publikacji brak jednak jakichkolwiek konkretów. Odznaczenia niskie, otrzymane za długoletnią pracę na stanowisku dyrektora i nie stanowią o encyklopedyczności. Bukaj (dyskusja) 15:44, 9 kwi 2011 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2011:03:24:Stanisław Dajczak" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy