Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2012:01:26:Boris Gułaszewski


Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2012:01:26:Boris Gułaszewski w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | biografie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Boris Gułaszewski | edytuj kod

 Boris Gułaszewski (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Napisany na podstawie gazetki Przebudźcie się! biogram pana grającego na fujarce, który po długich poszukiwaniach religijnych znalazł sens życia i został Świadkiem Jehowy. Niegooglowalne poza mirrorami pl Wiki, w formie zangielszczonej niegooglowalne w ogóle. ~ Hoa binh (dyskusja) 09:55, 26 sty 2012 (CET)

W/w, jest uprzedzony do tej grupy wyznaniowej, jednak warto by nie ośmieszać innych (siebie), nie pana grającego na fujarcezbędne--Tokyotown8 (dyskusja) 16:43, 26 sty 2012 (CET),, ale ... trzeba poczytać artykuł, by się wypowiadać. pierwszej orkiestry fujarkowej slabo szukasz, jeśli uważasz się wikipedystą to powinieneś wiedzieć jaka jest różnica między terminami gazetka a czasopismo. hi 31.60.120.21 podpisał Masur juhu?
  • Brak źródeł w myśl WP:ENCY, które świadczyłyby o "zauważalności", a zatem encyklopedyczności. Masur juhu? 11:34, 26 sty 2012 (CET)
    • Owa orkiestra fujarkowa wygląda na jakiś żart. Nazwisko Gułaszewski w ogóle się nie googluje w rosyjskim języku. Próbowałem z Гулашевский, Гуляшевский, Гулашэвский, Гуляшэвский, Гулачевский, Голашевский i kilka innych nawet nieprawdopodobnych form i za każdym razem nic. Sami spróbujcie. Próbowałem. Czy jest to jakaś opowieść wymyślona dla zbudowania serc? Przecież byłoby coś w googlach, gdyby było to prawdą. Do pseudo-ipka - świadkowie są uprzedzeni do wszystkich pozostałych religii, a pomimo tego chętnie edytują hasła dotyczące chrześcijanzbędne--Tokyotown8 (dyskusja) 16:42, 26 sty 2012 (CET). Janczuk d'un jour pour attendre 15:00, 26 sty 2012 (CET)
  • W treści hasła wyeksponowane są dwa wątki, owa orkiestra fujarkowa i "nawrócenie" się bohatera. Pierwszy z nich o ile znajdą się na to źródła, że orkiestra była w jakiś sposób niezwykła, zauważalna, miała jakieś dokonania, nagrody itd. to jestem skłonny uznać to za ency przesłankę do pozostawienia hasła. Z całą pewnością fakt "nawrócenia" bohatera biogramu taką ency przesłanką nie jest. Faktem również jest, że podane źródła mogą wskazywać, że istotnie główny nacisk został jednak położony na owo nawrócenie a orkiestra jest nie jako "przy okazji". Przynajmniej na to wskazują zamieszczone źródła.--Tokyotown8 (dyskusja) 16:38, 26 sty 2012 (CET)

Usunięto. Ani jego działalnośc - założenie orkiestry bez większych sukcesów ani jego "nawrocenia" nie są przesłankami do encyklopedyczności Adamt rzeknij słowo 16:49, 28 sty 2012 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2012:01:26:Boris Gułaszewski" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy