Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:07:08:Jarosław Narymunt Rożyński


Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:07:08:Jarosław Narymunt Rożyński w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | biografie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jarosław Narymunt Rożyński | edytuj kod

 Jarosław Narymunt Rożyński (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Prezes-informatyk, który w toku swej kariery skłonił Apple'a do zaniechania używania klawiatury QWERTZ. Proszę kolegów "komputerowców"o oszacowanie dokonań tego potomka kniaziów litewskich, bo ja nie jestem w stanie, w natłoku łasic. W każdym razie o jego "cieszącej się szczególnym zainteresowaniem mediów" znajomości z córką Julii Tymoszenko żadne łatwe do znalezienia media nie piszą Felis domestica (dyskusja) 02:06, 8 lip 2013 (CEST)

  • wg hasła Rużyńscy ostatni znani kniaziowie Rużyńscy są znani z XVII-wiecznych dokumentów, a tu proszę, po 500 latach objawił się nam kolejny potomek Giedymina ;) A pozostałe informacje w haśle też nie dają encyklopedyczności. Wikipedia to nie miejsce na biznesowe CV. --Kriis (dyskusja) 13:21, 8 lip 2013 (CEST)
  • Wikipedia to nie Yellow Pages, czy Who's Who. Do usuniecia. PawełMM (dyskusja) 15:44, 8 lip 2013 (CEST)
  • hmmm... w wikipedii jest sporo artykulow o roznych prezesach... zeby daleko nie szukac - andrzej bendig wielowiejski / prezes unizeto - tej samej firmy co w/w. moze nie popadajmy w skrajnosci - jedno haslo wiecej napewno wikipedii nie zaszkodzi, a tutaj prawdopodobnie wiele jeszcze bedzie mozna dopisac. co do samego pokolenia kniaziow to mysle, ze nie jest to miejsce gdzie ktos musi sie uwiarygadniac przed czytelnikami, raczej trudno podejrzewac ze ktorys z praprapra dziadkow po prostu mial taki kaprys i zaczal dzieciom imiona nadawac podobnie jak bohaterom dymitriad. w xviii w. raczej niewiele mozna bylo wyczytac o tej rodzinie w powszechnie dostepnych zrodlach, tak wiec trudno uzasadnic ze dziedziczenie imion i nazwiska w kilku pokoleniach jest zwyklym przypadkiem. co do samego watku z tymoszenko mozna sie zgodzic.

proponuje troche tez pogooglac nie tylko w jez. polskim ale tez rosyjskim i ukranskim. notabene wersja ukrainska i rosyjska mowi nam znacznie wiecej o dynastii rozynskich.

  • O prezesie RSP tez bedziemy pisac, bo to prezes? W artykule brak zrodel, Ale nawet gdyby sie pojawily, to bardzo watpie, aby czyms wiecej niz anegdota byl jego wplyw na kalwiature czy poniechaj. Wspoltworcow systemu bylo prawdopodobnie wielu. trudno podejrzewac ze ktorys z praprapra dziadkow po prostu mial taki kaprys i zaczal dzieciom imiona nadawac podobnie jak bohaterom dymitriad raczej odwrotnie. Latwiej uwierzyc historykom i wlasnemu doswiadczeniu, ze ludzi ponosi fantazja i zaczynaja sie tytulowac potomkami kniaziow/hrabiow. Ciacho5 (dyskusja) 09:22, 10 lip 2013 (CEST)
  • " to mysle, ze nie jest to miejsce gdzie ktos musi sie uwiarygadniac przed czytelnikami" - ależ wręcz przeciwnie, to właśnie jest miejsce, gdzie wszystkie informacje muszą być wiarygodne, a te nieoczywiste poparte źródłami. Może Ci się Wikipedia z Facebookiem pomyliła? Do usunięcia, nie widać oznak encyklopedyczności, o takim drobiazgu jak źródła nie wspominając. Gytha (dyskusja) 09:40, 10 lip 2013 (CEST)
  • Nie neguję wkładu pana Jarosława w oprogramowanie Apple ale jeśli ja przetłumaczyłem opis sterownika to jestem "współtwórcą" MS Windows 95 ? Nie widzę aby Shodan9 była spółką handlową posiadającą zarząd (w tym prezesa). No i jednak Shodan to nie Unizeto, zdecydowanie nie. Źródeł brak.  Usunąć Doctoredyskusja 20:49, 10 lip 2013 (CEST)

Usunięto. Brak oznak encyklopedyczności, brak źródeł. Bukaj (dyskusja) 17:48, 15 lip 2013 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2013:07:08:Jarosław Narymunt Rożyński" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy