Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2018:10:22:Jarosław Janowski (sztangista)


Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2018:10:22:Jarosław Janowski (sztangista) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | biografie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jarosław Janowski (sztangista) | edytuj kod

 Jarosław Janowski (sztangista) (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

zawodnik bez seniorskiego medalu MP Pbk (dyskusja) 21:46, 22 paź 2018 (CEST)

Brązowy medal Mistrzostw Krajów Demokracji Ludowej (Turniej Przyjaźni) U18. Według hasła "Zawody te uznawano wówczas za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów.", ale trzeba byłoby to jakoś wykazać by to osiągnięcie można było traktować jako mogące dać encyklopedyczność. Pytanie też czy miał jakieś ciekawe starty w zawodach seniorskich. Nedops (dyskusja) 22:00, 22 paź 2018 (CEST)
  • Fakt, Janowski nie był medalistą w kategorii seniorskiej, uznałem jednak, iż skoro brał udział w różnych imprezach rangi międzynarodowej (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, brązowy medalista Mistrzostw Krajów Demokracji Ludowej) to będzie to dodatni wkład w encyklopedię. Rozumiem, iż kryteria mają nam pomagać, a nie nas ograniczać. Z uszanowaniem Mateusz Opasiński (dyskusja) 22:02, 22 paź 2018 (CEST) Samo uczestniczenie w juniorskich zawodach międzynarodowych według naszych zwyczajów nie daje encyklopedyczności. Nedops (dyskusja) 22:04, 22 paź 2018 (CEST)

Brak sukcesów dających encyklopedyczność. Medal na "nieoficjalnych mistrzostwach świata" (nie sądzę, aby występowali tam zawodnicy z USA, Francji czy Kanady) i to U-18 takim nie jest. To przykre że zmarł przedwcześnie, ale artykuł do usunięcia. BasileusAutokratorPL (dyskusja) 18:33, 25 paź 2018 (CEST)

  • Był 4 na Mistrzostwach europy i 8 na mistrzostwach świata, chyba seniorskich choć z artykułu nie wynika to jednoznacznie. Według artykułu także medalista mistrzostw Polski ale znów nie wiadomo czy seniorskich czy juniorskich. Bardziej to jest nekrolog i wspomnienie niż ency biogram, chociaż niewiele do ency brakuje. --Kolos24 (dyskusja) 17:44, 26 paź 2018 (CEST)
    • Według tego nekrologu to były to mistrzostwa świata U-20. Medale i rekordy Polski też były w kategoriach od U-18 do U-23 (inna biografia). Podobno potem uczestniczył w wielu turniejach międzynarodowych, ale raczej nie rangi mistrzowskiej, bo by o tym wyraźnie napisano. Mimo wszystko wydaje mi się, że sukcesy, choćby i największe, na poziomie innym niż seniorski, nie powinny dawać przepustki do Wikipedii w żadnym sporcie. Avtandil (dyskusja) 23:01, 27 paź 2018 (CEST)
  • z tego drugiego źródła nie wynikają te U18 do U-23 (w zawodach miedzynarodwych bo w MP już tak). Za to wynika nie 8 a 6 miejsce na MŚ. Ciągle to trochę pod kreską ale jesli miał sukcesy w kategoriach wyższych niż U18 to już to nie są tylko juniorskie suckesy. Sprawa na pewno niejdoznaczna. O włos od ency ale jednak brakuje czegoś. Z drugiej strony takie wysokie miejsca na seniorskich ME/MŚ (bo nie wynika źe to nie były seniorskie) we wszystkich dyscyplinach, zwłaszcza olimpijskich dawałyby ency--Kolos24 (dyskusja) 08:57, 29 paź 2018 (CET)

Usunięto. Jak wynika z podanych w haśle, jak i w tej dyskusji, źródeł, wymienione w nim osiągnięcia nie dotyczyły kategorii seniorskich, a więc nie dają encyklopedyczności. Barcival (dyskusja) 10:45, 29 paź 2018 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2018:10:22:Jarosław Janowski (sztangista)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy