Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2021:05:23:Marcin Gienieczko


Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2021:05:23:Marcin Gienieczko w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | biografie Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marcin Gienieczko | edytuj kod

 Marcin Gienieczko (dysk.historialinkująceobserwujrejestr)

Proszę o opinie odnośnie tego biogramu. Abstrahując od wątpliwej encyklopedyczności (żadnych Kolosów nie wskazano), warto zwrócić uwagę na to co się dzieje w historii edycji. A dzieje się sporo. Trwa tam dość duża wojna edycyjna podważająca (ze źródłami) opisywane osiągnięcia. Fristajl (dyskusja) 22:33, 23 maj 2021 (CEST)

"Bohater" jednego z większych skandali w polskim środowisku podróżniczym ostatnich co najmniej kilkunastu lat. O ile mi wiadomo, był zauważony w środowisku i publikacjach branżowych zarówno, gdy ogłaszał dokonanie tych osiągnięć, jak i potem, gdy te osiągnięcia podważano. Skłaniałbym się ku pozostawieniu, ale wyłącznie po rzetelnym uwzględnieniu w opisie całej sytuacji. Jako laurka nie ma racji bytu. Avtandil (dyskusja) 22:44, 23 maj 2021 (CEST)
  • W haśle występują niepodlinkowane pojęcia, które z pewnością nie są jasne dla wielu czytelników ("filozofii napierania", "Wewnętrznego Bieguna"). Nedops (dyskusja) 22:54, 23 maj 2021 (CEST)

Brak odniesień do tego ci głównie czyni go znanym - skandali.

  • Dzień Dobry. Starałem się dodać początkowo artykuł zachowując jak najbardziej encyklopedyczny charakter. Niestety osoby wrogo nastawione do bohatera artykułu cały czas edytują treść, nie raz dodając prześmiewcze komentarze. Trudno z tym walczyć. Jak najbardziej nie może to być laurka. Pan Gienieczko jednak sporo dokonał jeśli chodzi o podróże i są na to udokumentowane dowody. Z braku czasu tego nie zrobiłem, ale ma tu zostać wstawiona lista jego podróży ekstremalnych wraz z odnośnikami, wtedy na pewno artykuł dużo zyska. Proszę go jeszcze nie usuwać, bo dotyczy jednak osoby w jakiś tam sposób znanej. Jeszcze mam pytanie, bo nie edytuję Wikipedii zbyt często - czemu zostało usunięte zdjęcie, chociaż Marcin Gienieczko ma do niego pełne prawa autorskie? W jaki sposób można je przywrócić? Pozdrawiam - (głos przeniesiony z innej sekcji, gdzie został przez pomyłkę wpisany) Yashaa (dyskusja) 22:59, 24 maj 2021 (CEST)
    • Co do zdjęcia, to prosimy sprawdzać notyfkikacje. Zdjęcie było zgłoszone do usunięcia, o czym piszący tu (choć nie podpisujący się) kolega, który wrzucił zdjęcie był poinformowany na Commons: commons:User talk:Kacperekk. Czekaliśmy tam dwa tygodnie na reakcję, której nie było (commons:Commons:Deletion requests/File:Marcin Gienieczko PHD.jpg). Dodam, bo tego nie dopisano do dyskusji, że "Autor Marcin Osman - exif", więc według metadanych z opisu zdjęcia własicielem praw autorskich nie jest ani "Kacperekk", ani jak on twierdzi, "Marcin Gienieczko", tylko jakowyś "Marcin Osman". Zdjęcie można by przywrócić jak Pan Osman skontaktuje się z WP:OTRSem.--Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 06:19, 5 cze 2021 (CEST)
  • Myślę, że jako z jednej strony podróżnik o pewnych dokonaniach, a z drugiej jako mistyfikator, któremu przyznano a potem odebrano Kolosy i rek. Guinessa łapie się na encyklopedyczność. Jeśli ktoś uzupełni hasło o wszelkie kontrowersje (kilka linków 1, 2, 3) to może zostać. W obecnej postaci do usunięcia. Andrzei111 (dyskusja) 13:04, 28 maj 2021 (CEST)
  • Usunąć. W wersji na teraz żadnej ENCY nie widać. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 06:13, 5 cze 2021 (CEST)

Usunięto. Z artykułu nie wynika encyklopedyczność a w wyniku kontrowersji jakie podnoszono w dyskusji i braku poprawy artykuł kasuje Adamt rzeknij słowo 09:08, 12 cze 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2021:05:23:Marcin Gienieczko" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy