Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2013:04:05:Szablon:Walki chińsko-koreańskie


Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2013:04:05:Szablon:Walki chińsko-koreańskie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | kwestie techniczne Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Walki chińsko-koreańskie | edytuj kod

 Szablon:Walki chińsko-koreańskie (dysk.historialinkująceobserwujrejestrCSSopis)

Kolejny z serii szablonów Arche, z którym jest ten sam problem co z poprzednimi. Co to znaczy "Walki chińsko-koreańskie"? Kierując się (logicznie) nazwą, oznaczałoby to że szablon potencjalnie obejmuje wszystkie konflikty toczone pomiędzy różnymi państwami chińskimi a różnymi państwami koreańskimi od dynastii Han do dzisiaj, czyli na przestrzeni ponad dwóch tysięcy lat. Aktualnie szablon zawiera kilka przypadkowych bitew i wojen z okresu Sui i Tang. Dynastia Liao też się załapała z jedną bitwą, chociaż akurat umieszczenie jej tutaj w kontekście walk "chińskich" jest trochę problematyczne, bo mimo wszystko to była dynastia pochodzenia kitańskiego i walczyła z Goryeo w imię czysto kitańskich interesów. Absolutnie nie wiadomo czemu akurat te bitwy i wojny się "załapały". Oczywiście pojedyncze bitwy i całe wojny figurują w szablonie razem.

Podsumowując: takiego rodzaju tytuł to może mieć co najwyżej kategoria (chociaż lepiej żeby to były oddzielnie Wojny chińsko-koreańskie, lub Bitwy wojen chińsko-koreańskich). Natomiast potencjalnie wszechogarniającym szablonom, mającym obejmować ponad dwa tysiące lat "walk", jestem przeciw. Nous (dyskusja) 11:46, 5 kwi 2013 (CEST)

  • Takich szablonów z "walkami" stworzonych przez Arche jest jeszcze masę... Ubawiłem się dzisiaj szablonem o "walkach" Franków z Bretończykami. Kilka bitew z pocz. X wieku, po czym nagle... przenosimy się do roku 1488, kiedy o Frankach nikt już dawno nie słyszał. Hoa binh (dyskusja) 13:53, 5 kwi 2013 (CEST)

Usunięto. Paelius Ϡ 10:42, 13 cze 2013 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2013:04:05:Szablon:Walki chińsko-koreańskie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy