Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2021:04:13:Szablon:Budowa pojazdów szynowych


Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2021:04:13:Szablon:Budowa pojazdów szynowych w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Poczekalnia‎ | kwestie techniczne Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Budowa pojazdów szynowych | edytuj kod

 Szablon:Budowa pojazdów szynowych (dysk.historialinkująceobserwujrejestrCSSopis)

Po co to zestawienie w artykułach luźno związanymi z kolejnictwem jak np. Skrzynia biegów? Sprawdzam cylinder hamulcowy, a to przenosi mnie na Hamulec pneumatyczny, a zawór redukcyjny, a sprężarka. Brakuje tu jeszcze np Rama, Belka, Koło, Farba, no i najważniejsze by to zestawienie było w tych artykułach. Stok (dyskusja) 09:31, 13 kwi 2021 (CEST)


Dodam, że już tu było 6 lat temu. Cały czas uważam, że zbiór linków w szablonie jest zbyt luźno powiązany aby nadawał się do stworzenia navboksa. ~malarz pl PISZ 11:18, 13 kwi 2021 (CEST)


No i 6 lat temu, 3 osoby wskazywały wady zestawienia i były za jego usunięciem, jedynie autor bronił, pomimo tego pozostał. Ale to już historia. Musimy położyć tamę umieszczania ramek z zestawieniami artykułów wg tego co przyszło na myśl autorowi w artykułach, które wymieniono w tym zestawieniu. Cóż takiego specyficznego jest w sprężarce śrubowej zastosowanej w pojeździe szynowym? A hamulec pneumatyczny jest powszechnie stosowany w pojazdach drogowych czy też urządzeniach stacjonarnych. Gdyby, nie daj Boże, spis ten pozostał, to trzeba by usunąć go z artykułów niespecyficznych dla pojazdów szynowych, niemal wszystko z części elektrycznej np falownik. Gdyby dla każdego zastosowania falownika utworzono szablon, to byłoby ich kilkaset, np wentylacja, chłodnictwo, silosy zbożowe, urządzenia do przenoszenia, dzwony kościelne, organy kościelne itd. Stok (dyskusja) 12:38, 13 kwi 2021 (CEST)

Moim zdaniem do wywalenia są linki do haseł luźno związanych z transportem kolejowym. Dodatkowo w niektórych hasłach nie ma wzmianki o zastosowaniu w transporcie szynowym, zatem nie wiele można się od nich dowiedzieć. --31.0.24.170 (dyskusja) 14:41, 23 kwi 2021 (CEST) Imo, do przetworzenia do postaci sekcji z linkami w Pojazd szynowy. Wtedy informacja, z czego w ogólności jest złożony pojazd szynowy - zostanie zachowana, a uniknie się problemu, wspomnianego "Gdyby dla każdego zastosowania falownika utworzono szablon, to byłoby ich kilkaset". Nawiasem mówiąc, w artykułach takich, można wskazać, wypisać i olinkować zastosowania. W ten sposób, art: Pojazd szynowy, zawierałby linki do art. o budowie technicznej, a dany art. o budowie technicznej zawierałby m.in. link do hasła Pojazd szynowy, oraz innych. Tylko uważać by może było trzeba, aby np. nie wklejać tych info do każdego art. każdej partykularnej jednostki np. pojazdu szynowego, a zawrzeć w tych ogólniejszych hasłach. VVerka5 (dyskusja) 22:35, 9 maj 2021 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Poczekalnia/kwestie techniczne/2021:04:13:Szablon:Budowa pojazdów szynowych" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy