Wikipedia:Prośby do administratorów


Skrót: WP:PdA, WP:PAT

Wikipedia:Prośby do administratorów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum zgłoszeń

Tutaj zgłaszamy prośby do administratorów, administratorów interfejsu, biurokratów i checkuserów, aby użyli swoich narzędzi do prac technicznych lub porządkowych. Nie zgłaszamy tutaj próśb do rewizorów, które należy przekazywać kanałami niepublicznymi. Nie kierujemy tutaj również zapytań o kształt czy zawartość Wikipedii. Jeśli szukasz pomocy w edytowaniu, możesz ją znaleźć na specjalnych stronach, w szczególności w FAQ lub w pytaniach nowicjuszy.

Można tu zgłaszać:

Jeśli działania wymagają szybkiej reakcji (np. są związane z patrolowaniem ostatnich zmian), najlepiej znaleźć administratora na kanale IRC lub Discordzie.

Nie zgłaszamy tu:

Ze względu na szczególne procedury, na osobnych stronach odbywa się: przyznawanie uprawnień redaktora oraz nadawanie flagi bota.

Dodaj nowe zgłoszenie

Spis treści


Nieśmieszny Ipek | edytuj kod

88.220.44.35 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik); uwziął się na Pionki. Miałczuś miau, miau, pogadajmy! :) 15:39, 5 kwi 2021 (CEST)

Piastu T załatwił sprawę -- Rogalski277 (dyskusja) 15:55, 5 kwi 2021 (CEST)

malarzBocie, T Załatwione Grawiton toki! 10:07, 14 kwi 2021 (CEST)

Angielskie wulgaryzmy | edytuj kod

Ze względu na pojawiające się nie tylko w ostatnim czasie nieencyklopedyczne wpisy składam wniosek do administratorów interfejsu o dopisanie angielskich wulgaryzmów do MediaWiki:Titleblacklist. Grawiton toki! 19:39, 10 kwi 2021 (CEST)

IP 95.41.106.225 | edytuj kod

Czy któryś z administratorów mógłby wyperswadować IP 95.41.106.225 masowe zgłoszenia różnych artykułów do DNU? Zgłoszenia najczęściej na zasadzie „bo ja tak uważam” a hasła zostają jak to Ed Benedict. Motto z DNU tego artykułu - „skoro zgłosiłem hasło do usunięcia to raczej nie zależy mi na poprawie haseł, tylko na usuwaniu”. To jest wandalizm a nie dbanie o polepszanie jakości projektu. Teraz uwziął się na sieć trakcyjną. Naprawdę nie mamy czasu na jałowe dyskusje. Le5zek Tak? 16:59, 11 kwi 2021 (CEST)

W którym miejscu masowe zgłaszanie do DNU jest niezgodne z regulaminem, proszę przytoczyć taki przepis. Poza tym nie tylko zgłaszam, ale także biorę udział w dyskusjach, gdzie bronię niektórych haseł. --95.41.106.225 (dyskusja) 17:15, 11 kwi 2021 (CEST) Poza tym, co przytoczył Leszek, to jeszcze dwa cytaty, mianowicie "Zdecydowanie nie będę pracował za darmo" i "Redaktorzy i admini są po to by poprawiać artykuły, to tak jakbym miał ścinać drzewa zamiast drwali". To co napisałem w Barze, dyrygować możesz sobie w filharmonii. Zaśmiecasz DNU, nie rozumiesz czym jest Wikipedia, chociaż z drugiej strony świetnie znasz zasady typu WER czy OR (jakiś CU mógłby się tym paradoksem zainteresować). Yurek88 (vitalap) 17:28, 11 kwi 2021 (CEST) Z historii edycji wynika, że jest to kontynuacja userów Thnnf i Mosomortymi, przynajmniej ostatni został zbanowany. A swoją drogą cieszę się, że problem został zauważony i podniesiony przez innych userów. Do przemyślenia: co by było, gdyby Poczekalnię nawiedziły 4 inne osoby o podobnych preferencjach? Jej zawalenie stałoby się permanentne. 91.235.231.108 (dyskusja) 18:22, 12 kwi 2021 (CEST) Jakby co to po przemyśleniu pewnych kwestii chciałbym publicznie przeprosić za swoje zachowane, poniosło mnie. Wybaczcie. --95.41.106.225 (dyskusja) 17:44, 11 kwi 2021 (CEST)
 • Moim zdaniem (a byłem adwersarzem tego IP w DNU) wkład mieści się w przedziale pomiędzy "nie podoba mi się", a "należy użyć narzędzi admina" :) Prośba do IP, by przy ewentualnych kolejnych zgłoszeniach starał się np. powiadamiać odpowiednie wikiprojekty. Nedops (dyskusja) 18:01, 11 kwi 2021 (CEST)
 • UWAGA. Proszę o prześledzenie historii zgłoszenia do Poczekalni hasła Przejście graniczne Michałowo - Żeleznodorożnyj. Dyskutowany user nakombinował coś w taki sposób, że zgłoszenie bieżące ma pierwszy głos w dyskusji (Braniewiak) z lutego. Gość chyba pozwala sobie na zbyt wiele, formując swoje zgłoszenia danymi innych userów. IP

Xavier_Niel | edytuj kod

Wywaliłem do brudnopisu choć powinno polecieć EKiem. Z miejsca wróciło i takie oto cudo (polecam np. sekcję Biografia - boki zrywać) oznaczył jako przejrzane pan redaktor. W czipsach uprawnienia wylosował? Fristajl (dyskusja) 19:51, 12 kwi 2021 (CEST)

Żeby nie było wątpliwości: pingam autora hasła (@Jaffredo), oraz redaktora który to przejrzał (@FilutekPL niebot). Ynnarski (podyskutujmy) 19:59, 12 kwi 2021 (CEST) Abstrahując od innych kwestii, "napisz to po polsku bo to są kompletne bzdury" to nie jest żadna wskazówka. Na przyszłość, jeśli cofasz jakieś hasło do brudnopisu, postaraj się jednak wyjaśnić, co w nim należy poprawić. Nawet nie wstawiłeś nowicjuszowi szablonu powitalnego. (I nie, do EK się ten artykuł nie kwalifikuje). Bardzo prosiłabym także o bardziej uprzejmy ton w stosunku do innych wikipedystów. Gytha (dyskusja) 20:07, 12 kwi 2021 (CEST) Autotranslator się do EK nie kwalifikuje? To po co funkcjonuje w szablonie EK takie pojęcie? Fristajl (dyskusja) 20:08, 12 kwi 2021 (CEST) W szablonie są różne skróty, nie oznacza to np., że każdy artykuł mający reklamowe czy promocyjne treści można usunąć w trybie EK. Wiążące są zasady. A ten biogram stosunkowo łatwo zreanimować, choćby przykrawając go do najistotniejszych informacji, czyli pierwszego akapitu. Gytha (dyskusja) 20:18, 12 kwi 2021 (CEST) Skoro załatwione to warto chyba wstawić szablon dla bota, natomiast polecam zerknąć w wyszukiwarkę pod kątem frazy "napisz to po polsku" jako jedynej uwagi w przenoszonych do brudnopisach artykułach dokonywanych np. przez administratorów. Podpowiem, że to dość powszechna praktyka i ucząc się od najlepszych nie bardzo wiem czemu akurat ja za to obrywam. Fristajl (dyskusja) 20:34, 12 kwi 2021 (CEST) Fraza, w tym i podobnych przypadkach, która byłaby do zaakceptowania powinna brzmieć: "napisz to poprawnie po polsku". Jest kilku wikipedystów których bardzo rajcuje używanie tej skróconej frazy, a Ty jak widać chcesz do nich dołączyć. Jest to niepoprawne, i zarazem niegrzeczne. Można tak napisać tylko wtedy, jeśli tekst byłby w obcym języku, a po autotranslatorze jest, co by nie mówić, w języku polskim. Jckowal piszże 20:51, 12 kwi 2021 (CEST) Nie odniosłam się do części poruszanych przez Ciebie kwestii, więc nie uważam, że powinnam oznaczyć tego wątku jako załatwiony. Za podpowiedzi uprzejmie dziękuję, niemniej w dalszym ciągu sugerowałabym podchodzenie do nowicjuszy z większą troską i zaangażowaniem. Gytha (dyskusja) 20:45, 12 kwi 2021 (CEST)
 • Osobiście mam zawsze wątpliwości jak opisać powód usunięcia lub przeniesienia do brudnopisu. "Niezrozumiała treść", "Hasło należy napisać po polsku/w języku polskim/poprawną polszczyzną"? Edytor, który wstawił do przestrzeni głównej hasło napisane takim językiem jak przykład powyżej, nie nauczy się na Wikipedii poprawnej polszczyzny, z drugiej strony, śmiało może napisać, że właśnie to jest (dla niego) współczesna, poprawna polszczyzna. Mam również zawsze wątpliwości, co do owej troski i zaangażowania. Z całą pewności należy komunikować się w sposób wyrażający szacunek dla edytora, nawet jeśli język którego używa w piśmie, nawet nie stara się udawać, że wyraża jakikolwiek szacunek dla czytelników. Tym niemniej jednak, właśnie, czytelnicy....czy Wikipedia traci więcej potencjalnych edytorów, którzy czytając coś takiego, myślą sobie "Boże, kto to pisał i w jakim języku? - trzeba być z daleka od czegoś takiego" czy odwrotnie, "Boże, kto to napisał i w jakim języku? - muszę pomóc". To jednak nie ten wątek-- Tokyotown8 (dyskusja) 00:30, 13 kwi 2021 (CEST)

Prośba do CU | edytuj kod

Zarejestrowany Mimo Woli (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) - podejrzewam, że ten kolega to Hiroim. Proszę CU o sprawdzenie. --Jamnik z Tarnowa Napisz coś 20:02, 12 kwi 2021 (CEST)

Sprawdziłem dwa ostatnie (?) jego wcielenia (Albert Janiak, Dorota Paruzel) – brak zbieżności. Ale może trzeba poszukać głębiej (jest w czym wybierać, nie wiem czy kiedyś widziałem usera z tyloma wyłapanymi pacynkami). Nedops (dyskusja) 20:16, 12 kwi 2021 (CEST)

Kacpereng166 do odblokowania | edytuj kod

Kacpereng166 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) Dzień dobry. Użytkownik o nicku Kacpereng166 został niegdyś niesłusznie zablokowany. Ma on duży wkład w Fandom, co możemy zobaczyć chociażby tu:Profil Kacperenga166 na mcwiki czy tu:Wkład na Among Us Wiki. Jak widać na drugiej jest adminem. Popatrzyłem na jego wkład i niby zawandalizował dyskusję Ynnarskiego, ale jego konto zostało przejęte. Moje konto na Fandomie na among us wiki zostało zablokowane ale jakoś jestem teraz odblokowany. Może tu zrobimy tak samo??? Kosiarka13 (dyskusja) 09:46, 14 kwi 2021 (CEST)

Proszę o szybką odpowiedź. Kosiarka13 (dyskusja) 09:56, 14 kwi 2021 (CEST) N Odrzucone Jeśli konto zostało przejęte przez wandala, to zostało zablokowane słusznie (bo mogą z niego nastąpić dalsze wandalizmy). Gdyby chodziło o konto z dużym wkładem, które nagle przejął ktoś niepowołany, to po odpowiednich wyjaśnieniach możliwe byłoby zdjęcie blokady. Tutaj jednak odnoszę wrażenie, że nie za bardzo kontrolujecie, kto ma dostęp do którego konta, a to nie rodzi do was zaufania. Zawsze można założyć nowe konto. PG (dyskusja) 10:02, 14 kwi 2021 (CEST) Ale on zmienił hasełko gościówo. Kosiarka13 (dyskusja) 10:47, 14 kwi 2021 (CEST) To jest OSTATECZNY dowód!!!!! No bo jak wandal miałby przejąć konto ze zmienionym hasłem na bezpieczne????Kosiarka13 (dyskusja) 10:52, 14 kwi 2021 (CEST) Wygląda na T Załatwione przez Mastiego (blokada pacynki). Grawiton toki! 17:17, 14 kwi 2021 (CEST)

Wulgarny gimnazjalista/licealista | edytuj kod

A coś takiego znalazłem + opis do ukrycia. Miałczuś halo? 09:49, 14 kwi 2021 (CEST)

N Odrzucone @Miałczuś Wygłup sprzed piętnastu lat. Bez przesady. PawełMM (dyskusja) 10:00, 14 kwi 2021 (CEST)

OK. Poszukam czegoś nowszego :) Miałczuś halo? 10:02, 14 kwi 2021 (CEST) Co ciekawe, Jckowal ukrył. T Załatwione Miałczuś halo? 17:01, 14 kwi 2021 (CEST)
 • Bardzo stare, ale czy wulgaryzmy się przedawniają? Jeśli już Miałczuś odkopał, to należało zakopać. Nie wiem czy trafił przypadkiem, czy już aż tak się zaparł w sobie, że postanowił odkopać wszystkie truchła, ale była prośba, było zlecenie, więc wykonałem. T Załatwione Jckowal piszże 17:02, 14 kwi 2021 (CEST) @Jckowal; trafiłem przypadkiem, z Wikipedysta:Jedyooo/Fajne diffy. Miałczuś halo? 17:04, 14 kwi 2021 (CEST)

Do ukrycia | edytuj kod

[1] - do ukrycia, a autor do blokady. --Jamnik z Tarnowa Napisz coś 10:10, 14 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione PawełMM (dyskusja) 11:01, 14 kwi 2021 (CEST)

SG Rocznice 14 IV 2021 | edytuj kod

Do poprawy literówka "wpływyowy" dotycząca śmierci Warwicka pod Barnet. Frangern (dyskusja) 10:32, 14 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione PG (dyskusja) 10:48, 14 kwi 2021 (CEST)

Nowsza edycja do ukrycia | edytuj kod

[2] Miałczuś halo? 10:42, 14 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione PawełMM (dyskusja) 10:55, 14 kwi 2021 (CEST)

Co za podróba Wiki | edytuj kod

https://zims-en.kiwix.campusafrica.gos.orange.com/, oczywisty mirror Miałczuś halo? 11:28, 14 kwi 2021 (CEST)

Przeniesienie Artykułu | edytuj kod

Dzień dobry, Bardzo proszę o przeniesienie z mojego brudnopisu oraz opublikowanie artykułu dotyczącego wykładowcy Akademii Morskiej w Szczecinie - Pawła Zalewskiego. Został on napisany 13.04.2021 roku [3]. Jestem pracownikiem AMS. Dodatkowo, w celu potwierdzenia autentyczności informacji przesyłam link do strony Akademii, na której znajduje się informacja o naszym dydaktyku, a jednocześnie dziekanie Wydziału Nawigacyjnego naszej Uczelni. https://wn.am.szczecin.pl/pl/o-wydziale/wladze/ Z góry serdecznie dziękuję

Prośba na ten moment niemożliwa do spełnienia. Biogram nie zawiera żadnych źródeł, ponadto treść i forma są jeszcze niedopracowane. W podanym linku nie ma informacji o życiorysie. Należy usunąć wszystkie wymienione mankamenty i dopiero wtedy składać prośby. N Odrzucone Jckowal piszże 16:47, 14 kwi 2021 (CEST) Plus takie prośby najlepiej składać na stronie Wikipedia:Pytania nowicjuszy. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 19:09, 14 kwi 2021 (CEST)

Sportowe edycje do ukrycia | edytuj kod

Ta z sumo i ta z gimnastyki sportowej. Miałczuś halo? 17:20, 14 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione Jckowal piszże 18:12, 14 kwi 2021 (CEST)

Blanker | edytuj kod

102.156.183.171 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik); kolega Snowflaxe zwrócił uwagę, ale to nie pomogło, więc proszę o reakcję w postaci blokady. Miałczuś halo? 19:11, 14 kwi 2021 (CEST)

 • T Załatwione przez Wojciecha Pędzicha. Ented (dyskusja) 20:09, 14 kwi 2021 (CEST)

Artystyczny koleżka | edytuj kod

109.95.146.27 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik); wandalizuje sztukę, dodatkowo wulgaryzmy. Miałczuś halo? 19:19, 14 kwi 2021 (CEST)

 • T Załatwione przez Wojciecha Pędzicha. Ented (dyskusja) 20:15, 14 kwi 2021 (CEST)

Malarskie edycje do ukrycia | edytuj kod

Ta i ta, wszystkie w sztuce. Miałczuś halo? 19:26, 14 kwi 2021 (CEST)

Mógłbyś przestać angażować czas administratorów w sprawach takich drobiazgów? Fajnie, że patrolujesz, czuwasz i wycofujesz, ale to są głupstewka, które należy wycofać i zapomnieć - historia każdego częściej odwiedzanego hasła jest ich pełna. Tekst do ukrycia powinien być rażąco wulgarny lub obraźliwy. Zaczynasz być jak ten chłopiec, który ciągle krzyczał "wilk, wilk". Gytha (dyskusja) 20:04, 14 kwi 2021 (CEST) Ach, przepraszam. Przeczytałem nie ten bezsensowny ciąg liter, tylko malarsje***wo. Przepraszam. Miałczuś halo? 20:06, 14 kwi 2021 (CEST) Nawet gdyby tam "jeb" stało, to też bez przesady - już SJP PWN nie traktuje słowa "zajebisty" jako wulgarne, ale jako pospolite. Zgłaszaj tutaj naprawdę poważne wulgaryzmy albo intencjonalne obrażanie/znieważanie kogoś, a nie takie, excusez le mot, bzdety. Naprawdę szanuję Twoje zaangażowanie, ale ukrywamy treści wyjątkowo wulgarne lub obraźliwe. T Załatwione. Gytha (dyskusja) 20:19, 14 kwi 2021 (CEST)

+ jeszcze jedna od pierników | edytuj kod

Ten nie lubi jednej z partii Miałczuś halo? 19:27, 14 kwi 2021 (CEST)

Ukrycie wersji z historii edycji | edytuj kod

Zgłaszam o ukrycie wersji 23:46, 8 kwi 2021 z historii edycji na mojej stronie wikipedysty: [4], którą zamieścił nieuprawniony do tego inny użytkownik, a treść ta jest kontrowersyjna (a podskoczyła oglądalność tej strony - i co o teraz myślą inni użytkownicy, którzy to czytają). Zgłasza Observatis (dyskusja) 19:42, 14 kwi 2021 (CEST)

Wydaje mi się, że już zostało N Odrzucone. Edycja w żaden sposób nie kwalifikuje się do ukrycia, to, że ktoś się pomylił (i w dodatku potem przeprosił) w żaden sposób nie jest "kontrowersyjne". A że "oglądalność" podskoczyła, to nic dziwnego, skoro co i rusz zamieszczasz ten link. Gytha (dyskusja) 19:58, 14 kwi 2021 (CEST) Pozwoliłem sobie usunąć stronę. Jej historia składała się z dwóch edycji: przypadkowego utworzenia oraz zblankowania przez właściciela. Ewidentnie @Observatis nie chce mieć w tej chwili strony użytkownika i po prostu jako początkujący nie zna terminologii, stąd mowa o ukrywaniu zamiast usuwaniu. Myślę, że T Załatwione Barcival (dyskusja) 21:44, 14 kwi 2021 (CEST)

Do rychłej blokady | edytuj kod

5.184.49.144 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik), a jego "edycja" do ukrycia. Miałczuś halo? 09:20, 15 kwi 2021 (CEST)

Podziękujmy @Nadzikowi. T Załatwione Miałczuś halo? 09:22, 15 kwi 2021 (CEST)

Pełnienie obowiązków po upływie kadencji przez rzecznika RPO niezgodne z konstytucją | edytuj kod

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł: RPO nie ma prawa wykonywać zadań po upływie kadencji, nawet jeśli nie ma następcy. Art. 3 ust 6 ustawy o RPO został uznany za niezgodny z art. 209 ust. 1 w związku z art. 2 i 7 Konstytucji. Wobec tego trzeba poprawic artykuły o Adamie Bodnar oraz artykuł o RPO

N Odrzucone nie wymaga to działań administratorskich. masti <dyskusja> 10:12, 15 kwi 2021 (CEST)

Wikipedia: DNU | edytuj kod

Witam. Wnoszę o odtworzenie artykułu usuniętego w wyniku dyskusji w Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2021:04:10:Fakty po Mitach. Dyskusja nie trwała nawet siedmiu dni i zdążyły się w niej wypowiedzieć raptem trzy osoby. Administrator, który usunął stronę, zrobił to na podstawie "argumentów przedstawionych przez Enteda, które ja obaliłem. Artykuł, co jednoznacznie wynika z opinii wielu administratorów w Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2020:09:11:Fakty po Mitach, jest encyklopedyczny (wielu z nich optowało za jego pozostawieniem w chwili opublikowania pierwszego numeru czasopisma). Proszę zapoznać się z argumentami m.in. Braniewiaka, Mateusza Opasińskiego, Nedopsa i Sapera z poprzedniej dyskusji. ZajacWielkanocny15 (dyskusja) 10:15, 15 kwi 2021 (CEST)

 • @ZajacWielkanocny15: mogę odtworzyć artykuł do Twojego brudnopisu celem dopracowania. To wszystko. Ta strona nie służy do podważania wyników DNU. Przy czym informuję, że próby przywrócenia artykułu w niezmienionej formie do przestrzeni głównej są bezcelowe ponieważ zostanie usunięty ze względu na wynik Pawel Niemczuk (dyskusja) 17:06, 15 kwi 2021 (CEST)

Lekka przesada | edytuj kod

109.95.144.219 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik); może zakończymy jego zabawę? Miałczuś halo? 10:20, 15 kwi 2021 (CEST)

 • Od pół godziny nie edytuje, więc to prawdopodobnie wyskok. Ciacho5 (dyskusja) 10:55, 15 kwi 2021 (CEST)
N Odrzucone, cisza póki co, poukrywane, Piastu βy język giętki… 12:48, 15 kwi 2021 (CEST)

Prośba o przyznanie flagi użytkownika o ukrytej aktywności | edytuj kod

Proszę biurokratów (@Masti, @Wojciech Pędzich, @Maire) o przyznanie mi owej flagi na godzinę, jest to związane z pracami kategoryzującymi, a nie chciałbym zaśmiecać OZ-tów. Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 10:50, 15 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione masti <dyskusja> 11:10, 15 kwi 2021 (CEST)

Informacja | edytuj kod

W Wikipedii Filip książę Edynburga między data urodzenia a data śmierci nie ma przecinka a strona jest zabezpieczona i nie mogę przeprowadzić zmiany tak samo jak w Wikipedii Richard Rush

T Załatwione, uprzecinkowione, (lepszym miejscem na takie zgłoszenie jest Wikipedia:Zgłoś błąd), dzięki za zwrócenie uwagi, Piastu βy język giętki… 12:51, 15 kwi 2021 (CEST)

Do ukrycia | edytuj kod

[5] - edycje i jeden opis do ukrycia. --Jamnik z Tarnowa Napisz coś 14:42, 15 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione PawełMM (dyskusja) 14:50, 15 kwi 2021 (CEST)

zmiana tytułu imię | edytuj kod

hasło https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdzis%C5%82aw_Raczy%C5%84ski jest inne niż wynika z tekstu. Jest Zdzisław Raczyński, a powinno chyba być Zdzisław Aleksander Raczyński --31.0.25.34 (dyskusja) 15:09, 15 kwi 2021 (CEST)

Na tej stronie nie zgłaszamy takich spraw, następnym razem proszę się skierować na WP:ZB. Króciutko: w tytule hasła podajemy najczęściej tylko jedno imię. N Odrzucone Jckowal piszże 15:53, 15 kwi 2021 (CEST)

Informacja | edytuj kod

W Wikipedii Richard Rush nie mogę dodać źródła bo strona jest zabezpieczona

Nie ma zabezpieczeń. N Odrzucone Jckowal piszże 16:06, 15 kwi 2021 (CEST)

Zwykły wandal | edytuj kod

37.248.152.150 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik); blankuje, wpisuje "bez użyteczny"; reasumując szkodzi Projektowi. Miałczuś halo? 17:06, 15 kwi 2021 (CEST)

@Cybularny T załatwił sprawę. Miałczuś halo? 17:11, 15 kwi 2021 (CEST)

SG | edytuj kod

Witam. Na SG jest literówka w sekcji Rocznice, 1856, prowadzaca. Radmic (dyskusja) 08:47, 16 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione PG (dyskusja) 08:49, 16 kwi 2021 (CEST)

Imho do spamlisty | edytuj kod

https://www.encyklopedia.edu.pl - serwis typu Wiki, alternatywna wobec Wikipedii "encyklopedia LGBT", na której działają osoby poobrażane światopoglądowo na Wikipedię z powodu niemożności forsowania swojego punktu widzenia w w/w tematach czy pisaniu haseł o Margot (widziałem tam nicki typu Trzecimaja), a jej twórcą jest zdaje się były już Wikipedysta:Mappy, który po wyroku KA z 2011 roku opuścił Wikipedię i założył „swoją” (tam pisze, że my tu tylko się kłócimy i nie lubimy pisać haseł ([6]).

Nie bardzo widzę uzasadnienie dla stosowania jako źródeł jakichś „alternatywnych” wersji Wikipedii tworzonych konkurencyjnie dla niej pod jakimiś względami, opartych na tych samych mechanizmach i dublujących treści z ich „poprawianiem” pod konkretnymi kątami. Jest to raczej sprzeczne z WP:WER. Sugerowałbym odlinkowanie z przypisów (jest kilka przypadków) i wpisanie na spamlistę. Hoa binh (dyskusja) 10:11, 16 kwi 2021 (CEST)

 • Z klucza wszelkie serwisy typu Wiki powinny być odrzucane. Ciacho5 (dyskusja) 10:20, 16 kwi 2021 (CEST) @Ciacho5 Nie tak prędko, bo np. w przypadku Gedanopedii można wylać dziecko z kąpielą. --Kriis bis (dyskusja) 20:52, 16 kwi 2021 (CEST)
  • @Kriis bis Za przyrównanie Gedanopedii do innych tu omawianych powinieneś zostać wyzwany na udeptana ziemię;) (albo lepiej na przykład na którąś z gdańskich plaż, w ciepły dzień, z możliwością wypicia chłodnego piwa) (mam nadzieję, że to nie jest groźba prawna). W Gedanopedii piszą tylko osoby zarejestrowane, znane z imienia i nazwiska (a są to imiona i nazwiska znane w większości), a przed publikacją art jest sprawdzany/recenzowany, o ile pamiętam, przez dwie osoby. Wstyd byłby dla nich, gdyby z Wikipedii korzystali, nie odwrotnie. Ciacho5 (dyskusja) 11:33, 17 kwi 2021 (CEST) Ale tu mamy sytuację w rodzaju "na złość złej Wikipedii założę sobie swoją własną, gdzie będzie napisane po mojemu". Już mamy taką sytuację, gdzie jeden z Wikipedystów (Imprezes) też założył swoją własną Wikipedię, bo „język kaszubski nie jest językiem!!!!!1111jedenjeden”, więc „założę swoją własną Wikipedię, gdzie napiszę, że nie jest, bo na tej Wikipedii piszą, że jest”. Takie serwisy blokowane powinny być od razu z zasady. Hoa binh (dyskusja) 21:10, 16 kwi 2021 (CEST)
T Załatwione ptjackyll (zostaw wiadomość) 21:09, 16 kwi 2021 (CEST)

Wandal olewający ostrzeżenia i piszący spod IP | edytuj kod

Krybaa (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik); jego konto, a jego IP to 94.40.25.45 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik). Dwie identyczne edycje to nie przypadek. Wpisywałem się na konto z ostrzeżeniami, bez rezulatatu. Proszę więc o blokadę. Miałczuś halo? 10:36, 16 kwi 2021 (CEST)

Cybularny T załatwił sprawę; pozdrawiam. Miałczuś halo? 10:41, 16 kwi 2021 (CEST)

Nowy IP ww. kolegi | edytuj kod

31.0.48.62 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik); identyczne edycje, to nie przypadek. Miałczuś halo? 10:51, 16 kwi 2021 (CEST)

Ciacho T sieknął na 6 godzin. Miałczuś halo? 11:11, 16 kwi 2021 (CEST)

Ostrzeżenie | edytuj kod

Wiem że było to prawie tydzień temu, ale proszę o ewentualne ostrzeżenie IP 46.204.21.251. 9 kwietnia w haśle Filip, książę Edynburga podał przyczynę śmierci jako powikłania po szczepionce na COVID-19 co jest nie prawdą. W związku z tym proszę, o ostrzeżenie tego IP.

N Odrzucone. Od zdarzenia upłynął tydzień. Nadzik (dyskusja) 21:07, 16 kwi 2021 (CEST)

Skandal administratorów - Nadzik i JcKowal | edytuj kod

Coś mi się wydaje, że Nadzik jest dla mnie złośliwy. Wczoraj zgłosiłem prośbę o ostrzeżenie pewnego IP. Odrzucił ją mówiąc że od zdarzenia minął tydzień co jest skandaliczne. Przedawnienie powinno być po co najmniej miesiącu. A jak mnie zgłosili 10 kwietnia a złą rzecz na Wikipedii zrobiłem 2 kwietnia to nie było przedawnione?. Druga rzecz - Wczoraj ten sam użytkownik usunął prawdziwą wersję z portalu Onet dotyczącą śmierci Filip, książę Edynburga. Dodałem przypis, pisałem z artykułu z Onet, była to prawda to dlaczego tak? Bardzo proszę o ostrzeżenie tego redaktora czy administratora, bo to jest naprawdę, wielki skandal, jak by się na mnie uparł. - Właśnie miałem wysyłać to zgłoszenie tylko do Nadzika na koncie JakoHam999 ale zostało niesłusznie zablokowane. Zostałem zablokowany za trolling. No jaki trolling!!? Jedynie chciałem zgłosić IP i podać szczegóły śmierci Filip, książę Edynburga!!! Także proszę o 2 rzeczy. O jak natychmiastowe odblokowanie mojego konta i ostrzeżenie dla dwóch administratorów - Nadzika i JcKowala bo to po prostu jak ciągle mówię , jest to skandal.

Przepraszam! Odwołuje to zgłoszenie bo domyśliłem się że oni nie mogą dostać ostrzeżenia jako administratorzy. Ale proszę o zwrócenie na to uwagi.

Skandalu nie widzę. Jeśli 46.204.21.251 to dynamiczny IP, to już praktycznie po kilku godzinach jest za późno na ostrzeganie przed czymkolwiek. W efekcie powodu do ostrzegania Nadzika i Jckowala nie stwierdzam T Załatwione Wpis Mpn, który zapomniał tyld ;-). Gytha (dyskusja) 09:57, 17 kwi 2021 (CEST) Nie tylko on zapomniał :) kićor =^^= 11:44, 17 kwi 2021 (CEST)

Wandal z IP | edytuj kod

31.60.25.203 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) Lupus28 (dyskusja) 09:59, 17 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione The Polish (query) 10:00, 17 kwi 2021 (CEST)

Wandal | edytuj kod

83.4.72.19 (dyskusjawkładrejestrblokadyzablokujuprawnieniaCUglobalny wkład (konta w innych projektach) • licznik) --Czyz1 (dyskusja) 10:50, 17 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione PG (dyskusja) 10:59, 17 kwi 2021 (CEST)

SG | edytuj kod

W 1951 jest dwa razy dyrektor.37.47.34.144 (dyskusja) 12:43, 17 kwi 2021 (CEST)

T Załatwione Nedops (dyskusja) 12:50, 17 kwi 2021 (CEST)

Most Górka-Sokołowice | edytuj kod

Strona dyskusji w tym artykule jest atakowana przez wandala. --Czyz1 (dyskusja) 13:31, 17 kwi 2021 (CEST)

Wreszcie przestał, ale strona nadal oczekuje na EK. --Czyz1 (dyskusja) 13:59, 17 kwi 2021 (CEST) T Załatwione

Do ukrycia | edytuj kod

Ta i inne edycje z tej strony. Miałczuś halo? 13:47, 17 kwi 2021 (CEST)

Po wpisie na DC Wojtek Pędzich T ukrył edycje. Miałczuś halo? 13:49, 17 kwi 2021 (CEST)
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Prośby do administratorów" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy