Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów


Skrót: WP:PDA

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Propozycje do Dobrych Artykułów w Wikipedii Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do wyróżnienia statusem Dobrego Artykułu. Dyskusja trwa dwa tygodnie zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie poniżej. Różnice dotyczące wymagań dla poszczególnych rodzajów wyróżnień możesz zobaczyć na stronie porównania wymagań. Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do rozdziału „Nominacja”. Aktualnie na stronie głównej

Solaris Alpino – model niskopodłogowego autobusu miejskiego klasy midi produkowany w latach 2006–2018 przez polskie przedsiębiorstwo Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie-Osiedlu. Model ten był najkrótszym z rodziny Solaris Urbino i został skonstruowany z myślą o operowaniu na liniach o niewielkich potokach pasażerskich przebiegających przez wąskie, górskie drogi lub wąskie ulice osiedlowe lub centrów miast. Od początku był oferowany jako III generacja autobusów z rodziny Urbino, a jego produkcję zakończono wraz z wycofaniem autobusów tej generacji z oferty producenta. Na jego bazie powstały modele niskowejściowe Urbino 8,9 LE oraz Urbino 8,9 LE electric. Pierwszymi odbiorcami autobusów Solaris Alpino byli w 2007 roku w Polsce przedsiębiorstwo Necko obsługujące komunikację miejską w Augustowie oraz w Niemczech VBR Verkehrsbetriebe und Servicegesellschaft GmbH obsługujące połączenia na terenie aglomeracji monachijskiej. Koszt zakupu jednego Solarisa Alpino był na poziomie 700–900 tys. złotych netto. Czytaj więcej…

Inne Dobre ArtykułyJak pisać w stylu encyklopedycznym? Wyróżniona zawartość Wikipedii

Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii Kryteria oceny
Wymagania do uznania artykułu za dobry
 1. Treść artykułu powinna zawierać wystarczający opis najważniejszych zagadnień związanych z tematem.
 2. Zasady – artykuł powinien być zgodny z zasadami Wikipedii (przede wszystkim z zasadami neutralnego punktu widzenia, weryfikowalności i praw autorskich).
 3. Forma – artykuł powinien być napisany bez błędów językowych (ortograficznych, gramatycznych czy stylistycznych) oraz sformatowany według zaleceń formatowania artykułów.
Tolerowane mankamenty
 1. Niewystarczająca liczba lub jakość ilustracji, jeśli nie stanowi zasadniczej wady artykułu.
 2. Braki w pobocznych zagadnieniach (np. rys historyczny przy substancjach chemicznych czy lekach, flora i fauna w art. o krajach itp.).
 3. Pewne usterki dotyczące akapitu wprowadzającego, sekcji Zobacz też czy Linki zewnętrzne.
Regulamin
 1. Zgłosić artykuł do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej.
 2. Artykuły oceniane są przez dwa tygodnie. Jeśli nie pojawią się w tym czasie wpisy akceptujące wyróżnienie artykułu od co najmniej 3 osób sprawdzających, przy jednoczesnym braku istotnych i niepoprawionych zastrzeżeń – dyskusja może zostać przedłużona o dwa tygodnie.
 3. Artykuł zostaje uznany za dobry artykuł, jeżeli:
  1. zostanie sprawdzony przez minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego. Głosy pacynek są nieważne.
  2. nie pojawią się wobec artykułu poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem oceniania zostaną one naprawione (wymogi zostały przedstawione w sekcji Kryteria).
 4. Od biorących udział w dyskusji wymaga się rzetelnego przeanalizowania całego artykułu.
 5. Od osób wskazujących braki / zastrzeżenia wymaga się dokładnego merytorycznego uzasadnienia swojej oceny. W przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 6. Artykuły niesprawdzone przez 3 wikipedystów lub z poważnymi zastrzeżeniami są po terminie ustalonym w pkt. 2 usuwane z listy kandydatów, a strona nominacji zostaje umieszczona w archiwum.
 7. Każdy artykuł można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
 8. Zabrania się wypowiedzi niemających związku z treścią artykułu, szczególnie noszących znamiona ataków osobistych i nacisków na głosujących. Wypowiedzi te powinny być skreślane.

Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed nominacją artykułu warto zapoznać się z poradnikiem Jak napisać doskonały artykuł, w którym w skrócie przedstawiono, czego oczekuje się od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich obowiązujących na Wikipedii zasad i zaleceń edycyjnych. Jeżeli nie masz pewności co do nominacji artykułu do otrzymaniu statusu dobrego artykułu czy artykułu na medal, zapoznaj się z treścią strony Porównanie dobrych i medalowych artykułów.

W sekcji odnoszącej się do sprawdzenia artykułu liczą się oceny wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie w momencie zgłoszenia artykułu minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Oceny dodane po terminie oraz oceny użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone, niemniej zgłoszone z takich kont zastrzeżenia są uwzględniane. Jeśli jesteś anonimowym użytkownikiem lub też nie spełniasz ww. kryteriów, a uważasz, że artykuł zasługuje na wyróżnienie, zgłoś artykuł do Wikipedia:Warsztat PANDA.

O swoim zgłoszeniu możesz powiadomić tematyczny Wikiprojekt. Nominacja
Pierwsza nominacja artykułu do DA
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz podstronę dyskusji nad wyróżnieniem. Nazwę artykułu wpisz po ukośniku.

 • Na tej stronie – na górze sekcji Propozycje – wstaw link do nowo utworzonej strony dyskusji w formacie {{/Nazwa}}.
 • W haśle, które chcesz nominować, wstaw szablon {{Propozycja wyróżnienia|DA}}.
 • Poinformuj głównych autorów artykułu o rozpoczęciu dyskusji nad przyznaniem statusu Dobrego Artykułu.
Każda kolejna nominacja artykułu do DA
 • Utwórz podstronę dyskusji z użyciem powyższego formularza według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Nazwa/2}}. Gdy zgłaszasz artykuł po raz trzeci, schemat wygląda następująco: {{Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Nazwa/3}}, analogicznie w kolejnych zgłoszeniach.
 • W uzasadnieniu zgłoszenia podaj link do poprzedniej dyskusji oraz wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Propozycja wyróżnienia|DA|Numer}}.
ODŚWIEŻ

Spis treści

Propozycje | edytuj kod

SM UC-64 | edytuj kod

Artykuł o niemieckim okręcie podwodnym, napisany od zera, z wielojęzyczną bibliografią. Zala (dyskusja) 19:28, 17 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 12:44, 18 paź 2020 (CEST)

SM UC-63 | edytuj kod

Artykuł o niemieckim okręcie podwodnym, napisany od zera, z wielojęzyczną bibliografią. Zala (dyskusja) 18:52, 15 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 21:50, 15 paź 2020 (CEST)
 2. Kenraiz (dyskusja) 17:54, 16 paź 2020 (CEST)

SM UC-62 | edytuj kod

Artykuł o niemieckim okręcie podwodnym, napisany od zera, z wielojęzyczną bibliografią. Zala (dyskusja) 09:56, 14 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 21:49, 15 paź 2020 (CEST)

SM UC-61 | edytuj kod

Artykuł o niemieckim okręcie podwodnym, napisany od zera, z wielojęzyczną bibliografią. Zala (dyskusja) 13:37, 13 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 17:24, 13 paź 2020 (CEST)

Norman Nunez | edytuj kod

Stworzone przeze mnie hasło o legendzie piłkarskiej egzotycznego państewka z Ameryki Środkowej. Starannie uźródłowione i obszerne jak na ilość dostępnych materiałów. Zapraszam do głosowania! ChicagoFireFan (dyskusja) 18:59, 12 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 17:44, 13 paź 2020 (CEST)

SM UC-48 | edytuj kod

Artykuł o niemieckim okręcie podwodnym, napisany od zera, z wielojęzyczną bibliografią. Zala (dyskusja) 16:22, 12 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 17:24, 13 paź 2020 (CEST)

Chris Candido Memorial Tag Team Tournament | edytuj kod

Tłumaczenie medalowego hasła z enwiki na temat turnieju, poświęconego zmarłemu w 2005 roku Chrisowi Candido. Nowy15 (dyskusja) 18:08, 11 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Zala (dyskusja) 15:41, 13 paź 2020 (CEST)

SM UC-47 | edytuj kod

Artykuł o niemieckim okręcie podwodnym, napisany od zera, z wielojęzyczną bibliografią. Zala (dyskusja) 20:32, 10 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
 1. Taka sama uwaga, jak w Wikipedia:Propozycje_do_Dobrych_Artykułów/SM_UC-46 - może i te ptaszki przy zatopieniach wyglądają "ładnie" (kwestia gustu), ale mieni się od nich w oczach przy tej liczbie - no i nie wiadomo na pierwszy rzut oka, co oznaczają - a zwłaszcza co w tym kontekście oznaczają iksy... Pibwl ←« 15:09, 20 paź 2020 (CEST) Dodałem wyjaśniającą informację w uwadze. Zala (dyskusja) 19:47, 20 paź 2020 (CEST)
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Kenraiz (dyskusja) 16:13, 13 paź 2020 (CEST)
 2. Nowy15 (dyskusja) 17:23, 13 paź 2020 (CEST)

SM UC-46 | edytuj kod

Artykuł o niemieckim okręcie podwodnym, napisany od zera, z wielojęzyczną bibliografią. Zala (dyskusja) 22:11, 8 paź 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
 1. W streszczeniu nie powinno być chyba "odbył X patrole bojowe, podczas których zatopił..." w odniesieniu do stawiacza min – z treści wynika, że wiele statków tonęło na minach już po zakończeniu patroli przez te okręty. Lepiej stosować zapis "odbył X patrole bojowe, w wyniku których zatonęło...". Kenraiz (dyskusja) 23:52, 8 paź 2020 (CEST) Zrobione Zala (dyskusja) 10:02, 9 paź 2020 (CEST)
 2. Link do Boulogne jest do ujednoznacznienia - zakładam, że sur Mer, ale warto byłoby sprawdzić, o które chodzi.. Pibwl ←« 15:21, 20 paź 2020 (CEST) Zrobione Zala (dyskusja) 19:44, 20 paź 2020 (CEST)
Uwagi językowe
 1. Przyznam, że mam wątpliwości odnośnie formy tabelki: "zatopienie: v / x". Sam się musiałem chwilę zastanawiać o co chodzi - domyślam się, że "ptaszek" to zatopienie, ale po co to pozostawiać domysłom - zwłaszcza, że nie wiadomo wtedy, co dokładnie oznacza "X"?... Nie lepiej po prostu napisać słownie wynik ataku "zatopiony" lub "uszkodzony" - zwłaszcza, że wtedy jest więcej opcji (np. zdobyty)? Można też rozważyć dodanie informacji, czy storpedowany, czy zatonął na minie. Pibwl ←« 15:06, 20 paź 2020 (CEST) Dodałem wyjaśniającą informację w uwadze. Co do określenia, jak dokładnie jednostka została zatopiona, wszystko jest w tekście (jeśli wiadomo, bo czasami nie ma takiej wiedzy...), ta tabelka jest tylko jego pochodną. Zala (dyskusja) 19:44, 20 paź 2020 (CEST)
 2. Sugerowałbym zastąpić ozdobnik "wigilia Bożego Narodzenia" konkretną datą - ta informacja miałaby znaczenie, gdyby Boże Narodzenie miało jakiś wpływ na działania. Pibwl ←« 15:21, 20 paź 2020 (CEST) Zrobione Zala (dyskusja) 19:44, 20 paź 2020 (CEST)
 3. Usunąłem link do "operacja bojowa" - to raczej potoczne użycie tego słowa, a nie część sztuki wojennej, zespół walk, bitew, uderzeń ogniowych i manewrów toczonych lub wykonywanych na lądzie, w powietrzu i na morzu przez związki operacyjne różnych rodzajów wojsk i sił zbrojnych, połączonych wspólną myślą przewodnią, prowadzonych pod jednym kierownictwem, dla osiągnięcia określonego celu. ;) Pibwl ←« 15:21, 20 paź 2020 (CEST)
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 17:22, 13 paź 2020 (CEST)
 2. Kenraiz (dyskusja) 10:12, 14 paź 2020 (CEST)

Dyskusje przedłużone | edytuj kod

Informacje o dyskusji

Tutaj znajdują się hasła:

 1. co do których nie pojawiły się zastrzeżenia do uznania artykułu za dobry, lecz które w trakcie trwania dyskusji nie zostały sprawdzone przez wymaganą liczbę użytkowników,
 2. do których zgłoszono zastrzeżenia w ostatnim momencie trwania dyskusji,
 3. w dyskusji nad którymi uznano, że na poprawę zastrzeżeń potrzeba więcej czasu,
 4. do których zgłoszono poważne zastrzeżenia, ale artykuły aktualnie nie są poprawiane z powodu nieaktywności w projekcie zaangażowanych wikipedystów.
Dyskusja jest przedłużana o 14 dni.

Prawec (komputer) | edytuj kod

W pełni uźródłowione, najpełniejsze w języku polskim opracowanie marki bułgarskich komputerów osobistych. Po Czy Wieszu hasło uzupełnione o dodatkowe detale i przypisy. Na medal wydaje się, że przydałoby się więcej o np. samej produkcji i sprzedaży - niestety tutaj trudno o źródła. aegis maelstrom δ 21:10, 30 wrz 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
 1. W artykułach wyróżnionych poza krótką definicją w leadzie zwykle zamieszczamy streszczenie składające się z paru zdań... Kenraiz (dyskusja) 23:04, 30 wrz 2020 (CEST)
 2. Akapit informujący o produkcji komputerów w miejscowości Pravec (3 tys. mieszkańców) zawiera informację, że przy produkcji zatrudnionych było 300 tys. osób... W kolejnym akapicie dopiero mowa o kilku zakładach produkcyjnych w różnych miejscowościach. Proponuję przenieść informację o liczbie osób zatrudnionych na koniec całej sekcji. Kenraiz (dyskusja) 23:04, 30 wrz 2020 (CEST)
 3. Ostatnie zdanie o reaktywacji marki informuje o tym, że komputer został wyprodukowany w 2014 i podane są podstawowe parametry. Informacja jest ciekawa i bardzo prosi się o rozwinięcie choćby o elementarne dane – miejsce, zakład produkcji, info o producencie. Kenraiz (dyskusja) 23:04, 30 wrz 2020 (CEST)
  1. Hej, @Kenraiz - nieco poszerzyłem lead, zmieniłem kolejność co do produkcji i dałem info o pójściu reaktywowanej marki na sprzedaż. Jak rozumiem oczywiście reaktywowano tylko markę - klasycznie produkcja w Azji, dystrybutor tylko przykleja znaczek z dawną marką i pod nią sprzedaje bazując na sentymencie. :) Za to dodałem krótki ustęp o klubach komputerowych w latach 80. oraz drobiazgi i garść dodatkowych źródeł. Zobacz proszę czy lead wystarczający, trochę nie wiem co tu wyciągnąć najtreściwszego. Przepraszam za opóźnienie, poważna kwestia zdrowotna. aegis maelstrom δ 21:05, 14 paź 2020 (CEST)
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
 1. W artykule znajdują się liczne linki do dat, a brakuje do terminów specjalistycznych ułatwiających zrozumienie tekstu (typu: RAM, ROM, Stacja dyskietek, Pamięć masowa, CGA, EGA, dysk twardy, BASIC). Kenraiz (dyskusja) 23:04, 30 wrz 2020 (CEST)
  1. Dzięki, zrobione. aegis maelstrom δ 21:05, 14 paź 2020 (CEST)
Sprawdzone przez
 1. Kenraiz (dyskusja) 21:27, 14 paź 2020 (CEST)

Icewind Dale II | edytuj kod

Ostatnia gra na silniku Infinity. Sidevar (dyskusja) 20:25, 30 wrz 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Nowy15 (dyskusja) 19:27, 11 paź 2020 (CEST)

Medaliści igrzysk olimpijskich w piłce nożnej | edytuj kod

Solidnie opracowana lista medalistów olimpijskich w piłce nożnej, zgodna z obowiązującym standardem. Autorem artykułu jest @Grisha12. Jedynym mankamentem, który uniemożliwia zgłoszenie do LnM, są czerwone linki wśród zawodników (sytuacja podobna jak u hokeistów i curlerów – temat nie do przeskoczenia, realnie patrząc). Dlatego zgłaszam do DA. Zachęcam do lektury i dyskusji. :) Szoltys [Re: ] 19:20, 30 wrz 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Zala (dyskusja) 15:50, 6 paź 2020 (CEST)
 2. Nowy15 (dyskusja) 19:15, 11 paź 2020 (CEST)

Zhuchengceratops | edytuj kod

Ostatni zgłaszany w tym MWA przedstawiciel Leptoceratopsidae (i pomyśleć, że kiedyś za jedyną zasobną w rodzaje i gatunki rodzinę Ceratopsia uważano Ceratopsidae). Artykuł opisuje azjatyckiego dinozaura rogatego. Prezentuje odkrycie w kontekście historii badań nad rodziną. Opisuje pokrótce znane elementy szkieletu zwierzęta. Omawia jego systematykę, posługując się kladogramami. Wspomina o kwestiach geograficznych. Ilustruje to zdjęciami kości i grafiką ukazującą tego wspaniałego zwierza za życia. Informacje czerpie z publikacji naukowych. Mpn (dyskusja) 15:34, 28 wrz 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
 1. Zhucheng Dinosaur Museum – chyba lepiej przetłumaczyć na polski, to chińskie, a nie angielskie muzeum. Pikador (dyskusja) 22:55, 7 paź 2020 (CEST) dałem Muzeum Dinozaurów w Zhucheng Mpn (dyskusja) 08:46, 8 paź 2020 (CEST)
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Sprawdzone od strony językowej, interpunkcyjnej itp., nie merytorycznej, bo to nie moja działka. Pikador (dyskusja) 22:55, 7 paź 2020 (CEST)
 2. Nowy15 (dyskusja) 20:41, 10 paź 2020 (CEST)

Islandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 | edytuj kod

Kolejny artykuł o reprezentacji na igrzyskach w Vancouver. Tyle udało mi się wycisnąć na podstawie dostępnych, internetowych źródeł. Myślę, że do DA wystarczy. Zachęcam do lektury i konstruktywnego krytykowania. Szoltys [Re: ] 12:15, 24 wrz 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Zala (dyskusja) 17:52, 6 paź 2020 (CEST)
 2. Nowy15 (dyskusja) 20:56, 6 paź 2020 (CEST)
 3. Grisha12 (dyskusja) 21:54, 14 paź 2020 (CEST)

Man in the Box | edytuj kod

Artykuł opisujący singel amerykańskiego zespołu muzycznego Alice in Chains, uznawany jako przełomowy w działalności grupy. Hasło uwzględnia m.in. analizę utworu, opis realizacji teledysku, wydanie i odbiór przez krytyków oraz wykorzystanie go w grach komputerowych i filmach. Kompozycja została również wyróżniona w kilku rankingach muzycznych. Mike89 (dyskusja) 19:40, 22 wrz 2020 (CEST)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Salicyna (dyskusja) 09:41, 23 wrz 2020 (CEST)
 2. Nowy15 (dyskusja) 20:37, 10 paź 2020 (CEST)
 3. Macedo (dyskusja) 16:32, 11 paź 2020 (CEST)

Weryfikacja DA | edytuj kod

Procedura
 1. Artykuł do weryfikacji DA może zgłosić każdy zalogowany wikipedysta, który spełnia wymogi określone w regulaminie PDA,
 2. Należy podać poważne zastrzeżenia, z powodu których dokonano zgłoszenia,
 3. Decyzja o pozostawieniu lub odebraniu DA następuje po dwóch tygodniach od zgłoszenia,
 4. W trakcie dyskusji z hasła nie należy usuwać szablonu DA,
 5. Zgłoszony do weryfikacji wyróżnienia artykuł traci wyróżnienie, jeśli nie spełnia wymogów zawartych w regulaminie i w okresie przeznaczonym na dyskusję nie zostanie poprawiony.
Przed zgłoszeniem artykułu tutaj, zaleca się zgłosić go do Warsztatu PANDA. Zgłoszenie
Pierwsze zgłoszenie do weryfikacji
 • W miejsce „Nazwa” wpisz tytuł artykułu i utwórz podstronę weryfikacji:

 • Do sekcji „Weryfikacja DA” dodaj link do nowej dyskusji w taki sposób: {{/Nazwa/weryfikacja}}.
 • W zgłoszonym artykule wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|DA}}.
Każde kolejne zgłoszenie do weryfikacji
 • Utwórz podstronę dyskusji według schematu {{Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Nazwa/weryfikacja/2}}. Analogicznie tworzy się podstronę oceny, gdy hasło jest zgłaszane po raz trzeci i następny.
 • W uzasadnieniu zgłoszenia podlinkuj poprzednie zgłoszenia i wyjaśnij, jakie zmiany zaszły w artykule od ostatniej oceny.
 • Do artykułu wstaw szablon: {{Weryfikacja wyróżnienia|DA|2}}.
 • Poinformuj autora hasła o trwającej dyskusji.


30 ostatnich rozstrzygnięć | edytuj kod

Hasła oznaczone jako DA
Hasła, które nie uzyskały oznaczenia DA
Hasła pozostawione po wniosku o weryfikację
Hasła pozbawione odznaczenia po wniosku o weryfikację
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy