Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów


Skrót: WP:PGA

Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Propozycje do Grup Artykułów w Wikipedii Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie „Grupy Artykułów”. Głosowanie trwa 30 dób zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. O tym, jakie warunki musi spełniać Grupa Artykułów, można przeczytać tutaj. Wyróżniona zawartość Wikipedii

Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii Regulamin
 1. W momencie rozpoczęcia głosowania wszystkie artykuły muszą spełniać warunki opisane na stronie Jak skompletować grupę artykułów.
 2. Zgłosić grupę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej.
 3. Grupy oceniane są przez 30 dób.
 4. Po tym czasie grupa dostaje tytuł, gdy:
  1. oceni go pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec grupy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 5. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całej grupy.
 6. Od oceniających grupę negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady lub zalecenia Wikipedii.
 7. Każdą grupę można poddać ponownemu głosowaniu, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione.
Opiekunowie Instrukcja obsługi
 • Za pomocą poniższego formularza utwórz nową podstronę. Nazwę grupy wpisz poniżej po ukośniku.

 • Na tej stronie wstaw na samej górze w sekcji „Propozycje” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{/Nazwa}}.
Uwaga!
Jeśli zgłaszamy grupę, która już raz była głosowana w GA, tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{/Nazwa/2}}, a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy, co się w grupie zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci, tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{/Nazwa/3}}, analogicznie w ewentualnych kolejnych zgłoszeniach.

Propozycje | edytuj kod w encyklopedii

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Propozycje do Grup Artykułów" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy