Wikipedia:Pyrlandia/Wikigrill 2018


Wikipedia:Pyrlandia/Wikigrill 2018 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Pyrlandia Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikigrill to tradycyjne letnie spotkanie poznańskich, podpoznańskich i pozapoznańskich wikipedystów. Każdego lata spotykamy się, aby wspólnie grillować, piknikować, rozmawiać o Wikipedii i nie tylko. Spotkanie ma charakter bardzo nieformalny, otwarty i rodzinny, dlatego śmiało zapraszajcie swoje dziewczyny, chłopaków, dzieci, mężów, żony, przyjaciół, krewnych i znajomych! Ba, nawet zwierzęta domowe! Weźcie ze sobą smakołyki, przekąski, coś do ugrillowania, koce, piłki, kometki, gry planszowe, zabawki i co tylko chcecie.

W tym roku spotykamy się w niedzielę 26 sierpnia o godz. 13.00 na poznańskiej Cytadeli.

Szczegóły poniżej!

Spis treści

Miejsce i termin | edytuj kod

Informacje kontaktowe | edytuj kod

  • w razie pytań, problemów, wątpliwości można kontaktować się z Natalią (natalia.szafran@wikimedia.pl, tel. 790 290 275) Będzie pod telefonem również w dniu spotkania, gdybyście mieli kłopot ze znalezieniem właściwej polany wśród licznych cytadelowych polan :)

Deklaracje przybycia | edytuj kod

  1. Rzuwig 21:23, 22 sie 2018 (CEST)
  2. Nostrix (dyskusja) 10:19, 23 sie 2018 (CEST) Oczywiście.
  3. Klapi (dyskusja) 11:29, 26 sie 2018 (CEST) wpadnę z małym synkiem

Co wezmę? | edytuj kod

Jedzenie w formie składkowej - każdy przynosi na co ma ochotę. A jeśli nie macie możliwości nic kupić, bo np. pędzicie do nas prosto z pociągu? Nie ma sprawy, nakarmimy :) A co z resztą rzeczy? Potrzebny nam będzie sprzęt grilowy. Jeśli chcecie się lepiej zorganizować, możecie deklarować co przyniesiecie (ale nie musicie, możecie też przybyć zupełnie spontanicznie :) ), żebyśmy wszyscy nie przynieśli tego samego. Kilka osób może też wpisywać to samo, możecie dopisywać coś do listy albo w ogóle ją zignorować, gdyż jest nieobowiązkowa :)

  • sztućce, talerzyki, kubeczki itp. - Natalia
  • grill - Rzuwig, ale przydałby się jeszcze jeden
  • węgiel - Natalia
  • coś na komary

Relacja | edytuj kod

To było najliczniejsze spośród spotkań Wikigrillowych w historii. Obecnych było na nim 14 dorosłych (przynajmniej wiekiem) oraz siódemka małych wikimedian w wieku od bardzo wózkowego po wczesnoszkolny. Wśród obecnych byli m.in. Leinad, Maikking, LennCart, PMG, Klapi, Kotniski, Nostrix, Tomasz Raburski, Wiktoryn i Rzuwig. Podczas gdy większość grillowała, rozmawiała i wylegiwała się, maluchy pod wodzą Klapiego uruchomiły szybki wikiprojekt Budowanie z Patyków, który zaowocował wyedytowaniem czołgu, przebudowanego następnie na imponujący wikiszałas z flagą Wikipedii. Grillowanie szło niezwykle sprawnie, dzięki obecności aż dwóch grilli - rzuwigowego oraz wiktorynowego. Oba były już obecne na wikigrillach, przy czym ten drugi pełni swoją wikigrillową służbę od początku istnienia imprezy.

Dziękujemy za obecność i do zobaczenia na tradycyjnym torcie z okazji urodzin Wikipedii!

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Pyrlandia/Wikigrill 2018" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy