Wikipedia:Pytania nowicjuszy


Pomoc:Pytania nowicjuszy w encyklopedii

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O tej stronie

Edytuj opis

Witaj na stronie pomocy nowym wikipedystom

Na tej stronie doświadczeni wikipedyści (wolontariusze) odpowiadają na pytania dotyczące edytowania Wikipedii zadawane przez nowych użytkowników. Sformułuj pytanie tak precyzyjnie, jak potrafisz.

Jeżeli

  • potrzebujesz pomocy w pracy domowej albo w sprawach niedotyczących edytowania lub działania Wikipediinie pomożemy Ci,
  • nie masz konta użytkownika i chcesz, żebyśmy pomogli Ci opublikować Twój artykuł – rozważ utworzenie konta.

Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4

Uwaga! Do edycji tej strony włączony jest nietypowy w Wikipedii system dyskusji strukturyzowanych (flow), w którym domyślny jest edytor wizualny. Osoby preferujące edytor kodu źródłowego mogą włączyć go klikając w ikonkę ołówka w prawym dolnym rogu okienka edycji odpowiedzi.

Kategoria:

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

Rozpocznij nowy wątek
Nie jesteś zalogowany. Aby być podanym imiennie jako autor zamiast numeru IP, możesz zalogować się albo utworzyć konto.

Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Wikipedysta:BartekNowowiejski/Viola Tycz

31 komentarzy • 14:10, 25 lis 2020 1 godzinę temu 31 BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

Dzień dobry, Proszę o odpowiedź, czy pliki, co do których mieliście zastrzeżenia, pozostaną w haśle. Proszę odpowiedzieć, kiedy hasło Viola Tycz zostanie opublikowane - wszak wielka encyklopedia Who is who w Polsce zawiera to hasło od 2014 roku, a ja bezskutecznie próbuję umieścić je w Wiki. Tak znamienita artystka od dawna powinna istnieć w elektrocznicznej encyklopedii. Proszę o pomoc i szybkie opublikowanie hasła. Oferuję wszelką pomoc i dotarcie do artystki, któa na pewno wyrazi zgodę na umieszczenie reprodukcji w wiki. Czekam na odpowiedź z góry dziękuję za szybkie działanie Bartłomiej Nowowiejski

Odpowiedz 10:31, 19 lis 2020 6 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Hasło – nie, w obecnym stanie hasło nie nadaje się do publikacji. Należy poprawić formatowanie, usunąć z tekstu linki zewnętrzne (w treści nie powinno być ich wcale, a ich ilość robi wrażenie promocji). Kuleje też styl, miejscami nieprzystający do encyklopedycznego – WP:STYL – np. Znana z nowoczesnego opisywania człowieka w świecie elektronicznych mediów, czy Najważniejsze prace (wg kogo?). Nie pomagają też wyliczanki i powtórzenia (Pikseloza, Puzzle4U – czemu ona mają służyć? technikę można wymienić od razu przy pierwszym wspomnieniu o pracy). Zmieniłbym też układ pisząc wcześniej o nagrodach – to świadczy o docenieniu (więc encyklopedyczności).

Ilustracje – nie, po usunięciu z Commons zostaną usunięte także z hasła. Prace opisywanej artystki są jej własnością, to Ona może dysponować majątkowymi prawami autorskimi do nich, więc to Ona może powiedzieć tak, ok, zgadzam się, żeby inni używali moich prac zgodnie z licencją CC BY-SA – dzielić, się , kopiować, również komercyjnie, również w utworach. Przesłanie pliku na Commons, oznaczenie go jako praca własna za pomocą konta User:BartekNowowiejski, podczas gdy na ilustracji jest imię i nazwisko autorki… no zdecydowanie nie jest to praca własna, więc potrzebna jest zgoda autorki. Rozumiem wyjaśnienia – ale takie zapewnienia to za mało. Autorka powinna zapoznać się z licencją i wyrazić zgodę na publikację na takiej licencji (nie chodzi o zwyczajne wyrażenie zgody na zamieszczenie – chodzi o to, że innym będzie wolno to skopiować i wykorzystać, zgodnie z licencją) – treść jest na stronie Pomoc:Pozwolenia na wykorzystanie. Dotyczy to wszystkich przesłanych plików, nie tylko tych, które już oznaczyłem, ale wszystkich, które przesłałeś jako praca własna, a niż nie były. Np. projekt okładki, czy folderu, GiM III – mam wrażenie że wszystko stąd – może poza zdjęciem wrocławskiej wystawy, a może też nie… – nie jest twojego autorstwa, a jednak jako takie opisujesz…

Odpowiedz 11:21, 19 lis 2020 6 dni temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

dziękuję za odpowiedź.

Poprawię wg przedstawionych uwag. Sądzę jednak, że takie nazwisko nie musi się promować, a linki zewnętrzne mają być tylko potwierdzeniem zawartych informacji. Zapytam autorki, czy wyrazi zgodę na licencję. Będę w kontakcie,

tymczasem pozdrawiam

Odpowiedz 11:59, 19 lis 2020 6 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Linki zewnętrzne – nie dodajemy w treści, takie są zasady. Jeśli są źródłem jakiejś informacji – ok, rozumiem chęć zadośćuczynienia zasadzie weryfikowalności, ale w takim wypadku podajemy jako je przypisy. Proszę zwrócić też uwagę, że niektóre z linków są jakby… nie na temat? , – np. na tych nie dopatrzyłem się nazwiska artystki.

Kolejna rzecz do poprawy w źródłach – stypendia uźródłowione numerem stypendium. Niestety, to nie jest odpowiednie źródło. Zasada weryfikowalności mówi, że źródła muszą być opublikowane. Mając takie coś – DS./K/0724/813/08, 2008 – mogę się domyślać o co chodzi, ale nie mam jak zweryfikować informacji. Tu lepsze są informacje publikowane przez przyznających stypendia, a nie leżący w szufladzie dyplom z numerem jak powyżej. Albo można to pominąć.

O konieczności promowania się nazwiska nie będę się wypowiadał – to była tylko ocena wyglądu hasła, bez odnoszenia się do opisywanej w nim osoby.

Odpowiedz Edytowany 12:29, 19 lis 2020 6 dni temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

Dziękuję - ma Pan absolutną rację - sporo powtórzeń, które usunąłem. Zrezygnowałem z przypisów do stypendiów, ale pozostawiłem informację, bo jedyny ślad, który pozostał, to korespondencja z numerami decyzji o przyznanie stypendiów. Z innych haseł w wiki o twórcach sztuki współczesnej, nie znalazłem potwierdzeń nagród.

W jednym przypadku pozostawiłem link zewnętrzny -CSW Łaźnia (Gdańsk 2002). Tu są zawarte informacje o wystawie i zbiorach, w których znajduje się praca Violi Tycz. Więc ten link niesie treści.

Zauważyłem, ze sporo młodych twórców, bez większego dorobku, posiada już hasła w Wiki. Tym bardziej zdumiewa fakt, ze tak utytułowany twórca jak Viola Tycz, nie ma jeszcze odsłony w Wiki.

Co do plików umieszczonych w haśle - zapytam autorki.

Proszę o dalsze wskazówki - sporo poprawiłem, więc liczę, że zbliżam się do szczęśliwego finału.

Odpowiedz 15:59, 19 lis 2020 5 dni temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

Na e-mail:

autorka Viola Tycz wysłała pozwolenie następującej treści:

Niniejszym zaświadczam, że jestem jedynym właścicielem wyłącznych majątkowych praw autorskich do następujących utworów:

  • Plik:Cyberne Tyczne 2000.jpg
  • Plik:PUZZLE 4U.jpg
  • Plik:DEATH KISS.jpg
  • Plik:IMPRINT 2008.jpg
  • Plik:GiM III107X60.jpg

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wspomnianych utworów na zasadach licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, wersja 4.0 ( http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl ).

Jestem świadomy/a, że udostępniając tę pracę na wyżej wspomnianej licencji, zgadzam się na jej komercyjne wykorzystanie i modyfikacje w zależności od potrzeb użytkowników.

Wiem, że autorzy zachowują osobiste prawa autorskie do wspomnianej pracy i że, o ile wyrażają taką wolę, ich autorstwo musi być uznane na zasadach wybranej powyżej licencji. Modyfikacje wprowadzone do pracy nie będą natomiast przypisywane tym autorom.

Jestem świadomy/a, że licencja odnosi się tylko do kwestii prawnoautorskich. Zastrzegam sobie prawo do podjęcia działań w stosunku do osób wykorzystujących ww. utwór/utwory w sposób sugerujący paszkwil czy zniesławienie oraz w przypadkach naruszania przez takie osoby praw osobistych, praw pokrewnych czy ograniczeń związanych ze znakami towarowymi.

Przyjmuję do wiadomości, że wyrażonej niniejszym zgody nie mogę cofnąć i że utwory, na wykorzystanie których wyraziłem/am zgodę, mogą być bezterminowo przechowywane w dowolnej formie elektronicznej w projektach Wikimedia.

19.11.2020,Viola Tycz

Odpowiedz Edytowany przez Piastu 16:48, 19 lis 2020 5 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Linki zewnętrzne – nie zostawiaj, przerób na przypis lub umieść na końcu, w sekcji linki zewnętrzne.

Pozwolenia – jeśli wszystko będzie ok, to operatorzy OTRS zarchiwizują pozwolenia, poprawią autorstwo prac, zamieszczą stosowne info w opisie pliku i nie będzie problemu – no ale teraz to ich rola – muszą zweryfikować przesłane pozwolenia.

Oglądanie się na innych – to jest b. słabe, i niezbyt wiele wnosi – proszę pamiętać, że Wikipedię tworzą wolontariusze, ludzie poświęcający swój czas i chęci – to, że coś jest opisane wynika tylko z tego, co ktoś chciał/mógł (dzięki posiadanym źródłom) opisać. Nawiązywanie do młodych twórców, bez większego dorobku będących na Wiki, czy twierdzenia iż tak znamienita artystka od dawna powinna powinna istnieć w[…] nie pomagają. A wręcz przeciwnie, zniechęcają do pomagania.

Odpowiedz 16:46, 19 lis 2020 5 dni temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

dziękuję za super pomoc - pomimo "gorzkich żalów" z mojej strony, które wynikają z poczucia niekompletności Wiki, która, obecnie, jest podstawowym źródłem wiedzy.

Jak długo potrwa weryfikacja operatorów OTRS ?

Odpowiedz 17:00, 19 lis 2020 5 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Nie umiem powiedzieć jak długo – tym także zajmują się wolontariusze. W opis każdego pliku na Commons, którego dotyczyło pozwolenie, możesz wstawić szablon {{OTRS pending}} – poinformuje on co wyrywniejszych administratorów Commons, by dać plikowi kilka dni na weryfikację ewentualnych wątpliwości i nie kasować zbyt szybko.

Niekompletność – to chyba wrodzona cecha Wikipedii, i należy do niej przywyknąć. I dążyć do uzupełniania, ale bez większej nadziei, że to się kiedyś skończy. Nie wiem co by się musiało wydarzyć, by ostatni zgasił światło.

Odpowiedz 17:08, 19 lis 2020 5 dni temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

Dziękuję ! Bez Twojej pomocy nie dałbym rady !

OTRS pending dodałem. Czekam na dalsze wytyczne i sprawdzenie poprawności tego, co wczoraj skróciłem.

Odpowiedz 11:26, 20 lis 2020 5 dni temu Piastu (dyskusjaedycje) Odpowiedz 11:36, 20 lis 2020 5 dni temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

hmm, nie umiem tego dodać w takim razie :(

Odpowiedz 12:39, 20 lis 2020 5 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Po wejściu na stronę każdego z plików z powyższego adresu można kliknąć na górze zakładkę , potem wystarczy wkleić tekst {{OTRS pending}} i zapisać zmiany – przykład, efekt.

Odpowiedz 12:45, 20 lis 2020 5 dni temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

Dzień dobry,

Przesłane zezwolenie zostało zaakceptowane. Od czwartku nie otrzymałem jednak odpowiedzi dotyczących plików ze starszych edycji hasła, które znajdują się na Commons, a które, z woli artystki, powinny być usunięte. Proszę o odpowiedź, czy opracowanie hasła może posunąć się do przodu. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz 09:21, 23 lis 2020 2 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Nie bardzo rozumiem kwestię dot. plików. Obecnie we wkładzie widzę cztery pliki: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:Contributions/BartekNowowiejski z czego trzy oczekują na przetworzenie zgłoszenia z pozwoleniem:

a jedno oczekuje na dostarczenie dostarczenie pozwolenia:

Nie mam też pojęcia co to za pliki, które z woli artystki powinny być usunięte.

Co do hasła – nadal jest link zewn. w tekście (Zachęta 2007), są problemy techniczne z przypisami i inne drobiazgi – można to poprawić później, można i teraz. Ale – właśnie poprawiając jakiś techniczny drobiazg znalazłem w biogramie takie coś – [[Bielska Jesień|polska malarka]] – co daje link polska malarka. Czyli czytelnik klikając link zatytułowany polska malarka jest kierowany do artykułu Bielska Jesień ­i na pewno nie tego się spodziewa. Podobnie ma następny link graficzka. Jeśli w artykule jest więcej takich easter eggs to zdecydowanie radziłbym się ich pozbyć przed publikacją. Cel linku zwykle powinien być tożsamy z tytułem malarka » malarstwo itp.

Odpowiedz 10:16, 23 lis 2020 2 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Kolejna sprawa – jakość źródeł i ich faktyczna zawartość. W definicji, mamy […]i instalacji multimedialnych z przypisem Centrum Sztuki Impart Wrocław, Cyberne Tyczne, 28 czerwca 2000 – czy to książka? czasopismo? katalog wystawy? Jako czytelnik nie wiedziałbym czego szukać w bibliotece (ani czy mam szansę w niej znaleźć). I czy faktycznie potwierdza zajmowanie się tą dziedziną sztuki (by nadawało się do definicji), czy może jest katalogiem wystawy, który potwierdza jednorazowe zainteresowanie instalacjami, ale nie zajmuje się szerszym kontekstem? Sprawdziłbym też pod tym kątem przypisy.

Odpowiedz 10:39, 23 lis 2020 2 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Trochę przeredagowałem (nie piszemy równoważnikami), dodałem kilka linków wewnętrznych, usunąłem kilka źródeł – indeks i numer dyplomu to nie źródło w myśl WP:WER i zaznaczyłem co w tej pierwszej wersji sekcji warto by uźródłowić. W tej części nie sprawdzałem dokładnie końcówki – o pracach w zbiorach – więc to jeszcze byłoby do sprawdzenia, a oprócz tego sekcja z nagrodami i wystawami zbiorowymi.

Dodając przypis nie warto dodawać pola OCLC i url jednocześnie – nie mając pola url mechanizm sam wygeneruje link do worldcat.

Proszę o sprawdzenie ISBN do Who is who… – ani Biblioteka narodowa ani NUKAT go nie rozpoznają.

BTW – artykuł zawiera masę literówek – z ostatniej, nieruszanej przeze mnie, części Miedzynarodowe razy kilka, Fundation, Wspolczesnej, Graphpc, youn, narative – choćby o ich poprawę opracowywanie hasła może posunąć się do przodu i szczególna pomoc nie jest tu potrzebna ;)

Odpowiedz Edytowany 13:34, 23 lis 2020 2 dni temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

Dzień dobry,

Dziękuję za mega pomoc - od początku, zatem. Była podejmowana próba, kilka lat temu, stworzenia hasła autorki. Z tej próby pozostały pliki /sporo plików/. Kilka z nich posiada innych autorów, niż Viola Tycz. Stąd wspomniana uwaga i temat korespondencji z wikipedystą Zezwoleń.

Usunąłem link do Zachęty 2007.

Bielska Jesień jest najbardziej znaczącym konkursem malarskim w Polsce - w 2003 roku Viola Tycz zdobyła II nagrodę na tym konkursie, stąd link do Bielskiej Jesieni.

To samo dotyczy linków do graficzki - mnóstwo prestiżowych imprez graficznych o zasięgu międzynarodowym, czego przykłady są w przypisach do katalogów. Jak inaczej udowodnić, że artystka zajmuje się tymi dziedzinami sztuki ?

Instalacja multimedialna i przypis dotyczy pierwszej wystawy tejże w Impart etc., oprócz wielu innych, które prezentowały tą instalację. Dlaczego podanie przypisu do wiadomości o wystawie jest tak ważne ? Ponieważ ta profetyczna praca prezentowała już w 2000 roku życie wielu ludzi w 2020 roku - cybernetyczna świątynia i człowiek, który zamiast do bóstwa, zwraca sie do ekranu komputera. Niestety, do tej wystawy nie został stworzony katalog, a tylko folder, który nie posiada żadnych oznakowań wydawniczych. Praca ta jest bardzo istotna dla tej artystki, bo później była prezentowana na przykład w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, na Przeglądzie Form parateatralnych w Tczewie, czy w Galerii pod Sceną w Legnicy. Choć istotna, nigdy nie doczekała się katalogu z prawdziwego zdarzenia.

Nie wiem, w jaki sposób uźródłowić studia, liceum etc, skoro nie można podać numeru dyplomu, czy indeksu. Proszę o pomoc.

ISBN do Who is Who jest faktycznie problematyczny, bo nie generuje odnośnika - jeszcze raz sprawdzę numer, ale jesli nie zadziała, to może fotografia tomu ?

nad literówkami popracuję :)

Odpowiedz 15:11, 23 lis 2020 2 dni temu Piastu (dyskusjaedycje)

Pliki sprzed kilku lat – muszę wiedzieć które, żeby wiedzieć co poradzić, może być info w mojej dyskusji (ogólnie to moglibyśmy się już do dyskusji użytkowników przenieść).

Malarstwo i grafika – to są linki wewnętrzne, służą wyjaśnieniu czytelnikowi poszczególnych terminów użytych w tekście, choćby wydawały się błahe. Nie służą udowodnieniu, że bohaterka biogramu jest malarką/graficzką. Temu służą przypisy.

Instalacja multimedialna i przypis dotyczy pierwszej wystawy tejże w Impart – ja to rozumiem. Tylko, że to jest przykład działalności. Definicji nie tworzy się na podstawie przykładu. W Wikipedii lepszy byłby biogram (choćby opublikowany w katalogu jakiejś wystawy), który posłuży za źródło danych – a nie przykłady na poszczególne pola działalności. A jeśli się nie doczekała… to Wikipedia, nie jest właściwym miejscem na popularyzację i oddawanie należnego miejsca. (Przy odrobinie gimnastyki wyobraźni, można by znaleźć przykład i na jego podstawie napisać definicję, mówiącą że jestem rugbystą – ale z szacunku dla rzeczywistości – i rugbystów – lepiej w ten sposób nie argumentować ;) )

Nie mając opublikowanego gdzieś biogramu – katalog wystawy, aukcji, Who is who (nie wiem co w nim jest) – będzie trudno. I pewnie lepiej usunąć. Ale myślę, że uda się coś znaleźć.

ISBN i Who is who – zdjęcie mi po nic; chodzi o to, że isbn wygląda na nieprawidłowy, skoro ani NUKAT, ani BN go nie znają – czytelnicy będą mieli problem z trafieniem do źródła.

Odpowiedz 15:40, 23 lis 2020 1 dzień temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

poprawiony ISBN Who is who - zdaje się, nie stwarza już problemów. Poprawione literówki, linki wewnętrzne do instytucji, przypisy /podałem do katalogu wystawy indywidualnej oraz who is who/. Jak rozpocząć konwersację w dyskusji ?

Odpowiedz 18:40, 23 lis 2020 1 dzień temu Piastu (dyskusjaedycje)

Na górze jest link Dodaj temat.

Odpowiedz 18:57, 23 lis 2020 1 dzień temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

dziękuję. Kolejne poprawki zostały naniesione. Czekam na kolejne uwagi.

Odpowiedz 11:20, 24 lis 2020 1 dzień temu Piastu (dyskusjaedycje)

Powoli poprawiamy technikalia w przypisach, ale z ISBN do Who is who nadal jest kłopot, a wyrasta to na główne źródło, użyte ponad 10 razy – 978-3-7290-0130-5 » wyszukiwarka ISBN » NUKAT i Biblioteka Narodowa i Worldcat niczego nie znajdują.

Odpowiedz 12:10, 24 lis 2020 1 dzień temu Masti (dyskusjaedycje)

Who is Who jest generalnie słabym źródłem. To jest publikacja, w której bohaterowie piszą o sobie. Zwykle nie są one weryfikowane.

Odpowiedz 12:12, 24 lis 2020 1 dzień temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

rozmawiałem z autorką - hasło z jej nazwiskiem opracował redaktor, publicysta /później podam nazwisko pana redaktora/, który sprawdzał wiadomości u źródeł. Autorka nie płaciła za hasło, została zaproszona jako nazwisko honorowe, obok innych nazwisk /Kaczyński, Tusk etccc./ Nie będę podawał innych źródeł, gdyż to wydaje się wiarygodne.

Odpowiedz 13:25, 24 lis 2020 1 dzień temu Piastu (dyskusjaedycje)

Ale nie daje się go odnaleźć w katalogach bibliotek – coś jednak jest z nim nie tak.

Odpowiedz 13:31, 24 lis 2020 1 dzień temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

znalazłem ISBN tych publikacji bez myślników w internecie - poprawiłem w swoim, ale w przypisach powraca ten z myślnikami.

Odpowiedz 14:11, 24 lis 2020 1 dzień temu Piastu (dyskusjaedycje)

To nieistotne – myślniki w przypisie to tylko sposób prezentacji numeru ISBN w artykule – by łatwiej się go czytało. Po kliknięciu w niego przechodzimy do strony, gdzie jest wyszukiwarka tego numeru ISBN w różnych bibliotekach – już bez myślników. I ona, mimo braku myślników, niczego nie znajduje. Linki podawałem już wcześniej.

Odpowiedz 14:31, 24 lis 2020 1 dzień temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

redaktorem przygotowującym hasło był Ryszard Lechki. Spróbuję ustalić , czy jednak nie popełniono błędu w numerze.

Odpowiedz 14:48, 24 lis 2020 1 dzień temu BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

z żalem zrezygnowałem ze żródła jakim jest encyklopedia Who is Who. Skróciłem biogram. Nie chcę przedłużać procesu publikacji hasła. Co teraz ?

Odpowiedz 12:15, 25 lis 2020 2 godziny temu Masti (dyskusjaedycje)

Who is who nie jest encylopedią. jest zbiorem artykułów o osobach w większości pisanych prze nie same lub na zlecenie bohaterów.

Odpowiedz 14:10, 25 lis 2020 1 godzinę temu Odpowiedz na „Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Wikipedysta:BartekNowowiejski/Viola Tycz”

Nowe hasło

4 komentarze • 12:32, 25 lis 2020 2 godziny temu 4 DragoGame (dyskusjaedycje) Odpowiedz 12:00, 25 lis 2020 3 godziny temu Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Udział w Powstaniu ani dyrektorowanie szkole nie dają encyklopedyczności. Jeżeli nie otrzymała Virtuti, kilkakrotnie KW albo OOP (poza chlebowym), nie nazwano jej imieniem ulicy ani nie napisała jakichś ważnych/popularnych książek to nie ma podstaw do opisywania w encyklopedii. P.S. Na stronie szkoły nie widzę, podaj dokładny link.

Odpowiedz 12:06, 25 lis 2020 3 godziny temu DragoGame (dyskusjaedycje)

OK, Dzięki za odpowiedź. Dokładnego linku nie da rady wysłać. Znajdziesz ją w zakładce Historia na dole strony.

Miłego dnia

Odpowiedz Edytowany 12:16, 25 lis 2020 2 godziny temu Rdrozd (dyskusjaedycje) Odpowiedz 12:32, 25 lis 2020 2 godziny temu Odpowiedz na „Nowe hasło”

Jak poprawić błędną formację

6 komentarzy • 11:40, 25 lis 2020 3 godziny temu 6 BC. Kraj (dyskusjaedycje)

Jan Kanty Rychlicki to brat mojej pra...babci. Jest informacja na Wikipedii, ale jest błędnie wpisane, że uczestniczył w kampanii prorosyjskiej (wspierających cara) - tak to jest rozumiane , być może ktoś coś żle przetłumaczył. Za wikipedią powielono to na innych stronach. Muszę to poprawić. Link zewnętrzny do strony Słownika Historii St. Louis, gdzie jest prawidłowa biografia - dużo istotnych danych. Pragnę też tę info. rozszerzyć na Wikipedii. Jest listopad i rocznica Powstania Listopadowego. Pragnę to szybko poprawić.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odpowiedz 11:05, 24 lis 2020 1 dzień temu Gytha (dyskusjaedycje)

Przejrzałam (zapewne Twoją) edycję spod IP i zrobiłam inne drobne poprawki. Wstawiłam przypisy do strony będącej źródłem dotychczasowych informacji. Co do poszerzenia biogramu - proszę działać, pamiętając tylko o zasadach Wikipedii, w szczególności o tym, że trzeba powoływać się na wiarygodne, opublikowane źródła, najlepiej w formie przypisów i nie można popełnić przy tym naruszenia praw autorskich (tzn. informacje mają być ze źródła, ale trzeba napisać je własnymi słowami).

Odpowiedz 11:47, 24 lis 2020 1 dzień temu BC. Kraj (dyskusjaedycje)

Dziękuję za komentarz. Tak, próbowałam dodać uwagę co do tego istotnego słowa "prorosyjskiej", które jednak narusza dobrą pamięć Jana Kantego. Bardzo dziękuję jeszcze raz.

Tak, będę pamiętała o prawach autorskich i materiałach żródłowych.

Głównie będzie to ten amerykański słownik, który opracował biografię znanych, zasłużoych osób, często w oparciu o stare dokumenty, ich świadectwa itp.

Jeszcze nie wiem, czy wstawiać zdania - czy na nowo cały tekst.

Pozdrawiam serdecznie i z wdzięcznoscią za szybka odpowiedz.

Odpowiedz 12:50, 24 lis 2020 1 dzień temu Gytha (dyskusjaedycje)

"Jeszcze nie wiem, czy wstawiać zdania - czy na nowo cały tekst"

Pamiętaj, że masz do dyspozycji swój własny brudnopis (link w wiadomości w Twojej dyskusji; tamże też inne przydatne informacje). W brudnopisie możesz swobodnie przygotować swoją wersję tego biogramu, czy pisząc od nowa, czy na bazie już istniejącego tekstu. Powodzenia zatem! (A, z kolei w swoich preferencjach możesz ustawić m.in. płeć, żeby system wiki i inne osoby widziały Cię jako wikipedystkę ;-)).

Odpowiedz 15:19, 24 lis 2020 23 godziny temu BC. Kraj (dyskusjaedycje)

Jeszcze raz bardzo dziękuję za uwagi. Zauważyłam też te przypisy - aby nie rozbudowywać numeracji tego samego żródła. Dzięki za pochwałę, nie wiedziałam, jak odpisać.....

Zastanawiam się, jak można wkleić zdjęcie, które bezpośrednio pochodzi z tamtej amerykańskiej książki. Pierwotnie pewnie pochodzi z własnych Jana Kantego zbiorów zdjęć.

Żródła zdjęcia - wiadomo XIX wiek, pewnie można, ale chyba się poddam, bo tu trzeba wiedzieć, jak umieścić.

Pozdrawiam serdecznie, dobrego dnia!

Odpowiedz 11:40, 25 lis 2020 3 godziny temu BC. Kraj (dyskusjaedycje)

Dziękuję serdecznie jeszcze raz. Trochę bałam się całkowicie tekst wyciąć i wkleić nowy. Oczywiście mogłabym zdanie po zdaniu. Myślę jeszcze o zdjęciu, które jest wiadomo z XIX wieku i chyba nie ma przeszkód, aby je wykorzystać. Z tego słownika osób zw. z St. Louis.

To jednak bardzo żmudna praca. Całe popołudnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz 07:57, 25 lis 2020 7 godzin temu Odpowiedz na „Jak poprawić błędną formację”

Usunięty artykuł

12 komentarzy 12:09, 24 lis 2020 1 dzień temu 12 PanOkulista (dyskusjaedycje)

czemu mi usunołeś Ciaacho5 artykuł co pisałem 2 i pół godziny? Co to przypisy i encyklopedyczność?

08:10, 24 lis 2020 1 dzień temu PanOkulista (dyskusjaedycje)

Ten artykuł był dla mnie ważny.

08:24, 24 lis 2020 1 dzień temu PanOkulista (dyskusjaedycje)

Jakie przypisy mam dodać? Jak mam zrobić aby mój artykuł który jest dla mnie ważny był jak ty to nazwałeś "encyklopedyczny" ?

08:37, 24 lis 2020 1 dzień temu PanOkulista (dyskusjaedycje) 08:40, 24 lis 2020 1 dzień temu Piastu (dyskusjaedycje)

Encyklopedyczność – nie opisujemy na Wikipedii wszystkiego, co zaistnieje. Tylko rzeczy ważne, istotne, ponadczasowe.

To nie twój artykuł był nieencyklopedyczny – to temat twojego artykułu był nieencyklopedyczny – serial internetowy, którego odcinki zostały niedawno opublikowane, mają po kilka odtworzeń – nie zdobyły popularności, żadnych nagród, czy recenzji – nie jest encyklopedyczny.

Artykuł nie został usunięty, tylko przeniesiony do brudnopisu, jest tu: Wikipedysta:PanOkulista/Misioludy. Można go dopracowywać, choć udowodnienie encyklopedyczności może być trudne.

Co do przypisów – staramy się by artykuły na Wikipedii były [[[WP:WER|weryfikowalne]] – by czytelnicy wiedzieli, gdzie mogą poszczególne informacje znalezione w artykułach sprawdzić. W tym celu korzystamy z przypisów.

10:41, 24 lis 2020 1 dzień temu PanOkulista (dyskusjaedycje)

Czy jest jakiś sposób aby mój artykuł był widoczny dla każdego? Ten artykuł jest dla mnie ważny.

11:41, 24 lis 2020 1 dzień temu Masti (dyskusjaedycje)

To, że jest dla Ciebie ważny nie oznacza, że jest encyklopedyczny i powinien się znaleźć w Encyklopedii.

11:45, 24 lis 2020 1 dzień temu Piastu (dyskusjaedycje)

Jeśli temat jest encyklopedyczny (przeczytaj tekst z linka) – czyli ogólnie ważny, istotny, mający znaczenie dla większej grupy ludzi, nie tylko dla Ciebie – a w szczególności, w przypadku cyklu filmików na YT – ze znaczną oglądalnością, zdobywający nagrody, do którego nawiązują inni twórcy to moża znaleźć się w encyklopedii (w tym w Wikipedii). W tym przypadku nie widzę nic, co mogłoby świadczyć o encyklopedyczności, więc w mojej ocenie – nie ma sposobu.

11:47, 24 lis 2020 1 dzień temu PanOkulista (dyskusjaedycje)

Dobra tam. Jak tutaj nie mogę se pisać to idę na inną wikipedię. Może tam mi pomogą

11:49, 24 lis 2020 1 dzień temu PanOkulista (dyskusjaedycje)

W takim razie idę na inną wikipedię. 2 lata temu pisałem o tym samym to mi usunęli. Teraz pisze tą mi do jakiegoś brudno piso wstawiają. Idę na fandoma. Żegnajcie.

11:51, 24 lis 2020 1 dzień temu PanOkulista (dyskusjaedycje)

Możecie iść sobie obrażać artykuły innych. To wasza sprawa.

11:54, 24 lis 2020 1 dzień temu PanOkulista (dyskusjaedycje)

zapraszam na moją strone wikipedysty.

12:06, 24 lis 2020 1 dzień temu

Pytanie wysłane z panelu pomocy

2 komentarze • 21:14, 23 lis 2020 1 dzień temu 2 Kinga41234 (dyskusjaedycje)

Chciałabym dodać alternatywne znaczenie hasła –> artykuł o znanym serwisie internetowym (nie ma go jeszcze na Wikipedii, a jego nazwa ma też inne znaczenie w języku). Jak można to zrobić w zgodzie z zasadami Wikipedii?

Odpowiedz 20:18, 23 lis 2020 1 dzień temu Ciacho5 (dyskusjaedycje)

Konkretnie. Jaka nazwa? A przede wszystkim, zastanów się, czy jest on encyklopedyczny.

Odpowiedz 21:14, 23 lis 2020 1 dzień temu Odpowiedz na „Pytanie wysłane z panelu pomocy”

Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Wikipedysta:Pedreso/brudnopis

2 komentarze • 23:44, 22 lis 2020 2 dni temu 2 Pedreso (dyskusjaedycje)

Dzień dobry, potrzebna pomoc aby zamieścić biogram, dziękuję, pozdrawiam.

Odpowiedz 21:01, 22 lis 2020 2 dni temu Ented (dyskusjaedycje) Odpowiedz Edytowany 23:44, 22 lis 2020 2 dni temu Odpowiedz na „Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Wikipedysta:Pedreso/brudnopis”

Edycja artykułu

8 komentarzy 17:56, 20 lis 2020 4 dni temu 8 Streszczenie autorstwa Ented

Wersja przejrzana.

TakMniemam (dyskusjaedycje)

Dzień dobry,

czy mogę prosić o zatwierdzenie zmian w tym artykule? Chodzi przede wszystkim o zmianę dotyczącą "Kachy". Katarzyna Piasecka nigdy nie była tak nazywana i wielokrotnie o tym mówiła (np. w programie Wojtka Jagielskiego "Na żywo"). Tylko ciężko dodać źródełko do informacji, której tam nie powinno być. ;)

Pozdrawiam.

12:04, 19 lis 2020 6 dni temu Ented (dyskusjaedycje)

Witaj. Z "Kachą" ok, ale skąd wiesz, że bohaterka biogramu urodziła się w Świebodzinie?

21:42, 19 lis 2020 5 dni temu TakMniemam (dyskusjaedycje)

Z wywiadu dla wyborczej "Od podróży przez Azję po Czarny Protest w Warszawie [rozmowa z Katarzyną Piasecką]" z 30 grudnia 2016 roku. Potwierdza to również encyklopedia kabaretu oraz gazetalubuska.pl z artykułem "Lista 100 znanych i rozpoznawalnych Lubuszan: aktorzy, pisarze, piosenkarze, prezenterzy, sportowcy czy celebryci" 7 listopada 2018 zdjęcie numer 52.

Edytowany 22:04, 19 lis 2020 5 dni temu Ented (dyskusjaedycje)

No to źródło jest dostępne, a w haśle bida :(

22:00, 19 lis 2020 5 dni temu TakMniemam (dyskusjaedycje)

Już dodaję. :)

22:04, 19 lis 2020 5 dni temu TakMniemam (dyskusjaedycje)

Poprawione.

22:08, 19 lis 2020 5 dni temu Ented (dyskusjaedycje)

Wersja przejrzana.

23:31, 19 lis 2020 5 dni temu TakMniemam (dyskusjaedycje)

Dziękuję! :)

13:07, 20 lis 2020 5 dni temu

Oczekiwanie na przejrzenie

6 komentarzy • 15:02, 20 lis 2020 5 dni temu 6 Monikaaciura (dyskusjaedycje)

Hej,

Jak długo czeka się na zatwierdzenie zmian w poście? Czy jest jakiś sposób na przyspieszenie tego procesu?

Odpowiedz 14:13, 18 lip 2018 2 lata temu PawełMM (dyskusjaedycje) Odpowiedz 14:18, 18 lip 2018 2 lata temu Masti (dyskusjaedycje) Odpowiedz 14:24, 18 lip 2018 2 lata temu Monikaaciura (dyskusjaedycje)

Super, dziękuję

Odpowiedz 14:28, 18 lip 2018 2 lata temu Tar Lócesilion (dyskusjaedycje)

Przy czym w Wikipedii nie nazywamy tego postami, tylko artykułami. Zob. artykuł hasłowy.

Odpowiedz 16:15, 18 lip 2018 2 lata temu Marcelmaj (dyskusjaedycje) Odpowiedz 15:02, 20 lis 2020 5 dni temu Odpowiedz na „Oczekiwanie na przejrzenie”

Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Dyskusja wikipedysty:Krzywus

1 komentarz • 10:55, 20 lis 2020 5 dni temu 1 Krzywus (dyskusjaedycje)

Hallo Viatoro, do mojej propozycji poprawienia, którą odrzuciłeś - posiadam całą gazetę "Głos Szczeciński" z 1989 roku gdzie jest artykuł o mojej osobie (...przedstawiciel Shimano na całą Europę...) i napisane: "... były zawodnik Pomorza Stargard...". Jak mogę podesłać zeskanowaną kopię pierwszej strony gazety i ten artykuł ? Piszę po raz przedostatni- człowiek, który ten artykuł/stronę napisał nie żyje a ja jestem za stary aby się nieprawdą tam napisaną dłużej zajmować. I jeszcze jedno: "W 1965 LZS Pomorze ... do kadry zostali powołani..."- przecież w tym roku ci pierwsi mieli dopiero 16 lat ! A Mieczysław Gielc to FANTOM !! Nie było takieko kolarza nigdy w Stargardzie !!!. Pozdrawiam: Wieslaw Gielec PS - od 1968 nie posiadam litery "ł" w imieniu

Odpowiedz 10:55, 20 lis 2020 5 dni temu Odpowiedz na „Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Dyskusja wikipedysty:Krzywus”

Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Dyskusja wikipedysty:BartekNowowiejski

2 komentarze • 21:38, 19 lis 2020 5 dni temu 2 BartekNowowiejski (dyskusjaedycje)

Dzień dobry,

Czy hasło Viola Tycz zostało sprawdzone ? Kiedy należy spodziewać się opublikowania hasła ?

z poważaniem, Bartłomiej Nowowiejski

Odpowiedz 13:12, 18 lis 2020 7 dni temu Ented (dyskusjaedycje)

Widzę, że dyskusja nad dopracowaniem hasła trwa w innym wątku.

Odpowiedz 21:38, 19 lis 2020 5 dni temu Odpowiedz na „Pytanie wysłane z panelu pomocy odnośnie Dyskusja wikipedysty:BartekNowowiejski” Załaduj więcej
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Pytania nowicjuszy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy