Wikipedia:Tablica ogłoszeń/2019-12


Wikipedia:Tablica ogłoszeń/2019-12 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Tablica ogłoszeń Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

31 grudnia | edytuj kod

 • W grudniu 2019 roku autorami największej liczby artykułów wyeksponowanych w Czywieszu byli: Kenraiz (32 artykuły), Mix321 (16) oraz Arek1632 (15). W całym 2019 roku autorami największej liczby Czywieszowych artykułów byli: Kenraiz (79 artykułów), Mix321 (68) oraz Zala (61). Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej w 2020 roku! Szoltys [Re: ] 20:06, 31 gru 2019 (CET)
 • Z kolei najbardziej aktywnymi sprawdzającymi w Czywieszu byli w grudniu: Mpn (63), D kuba (53) oraz Kenraiz (49). W 2019 roku najwięcej sprawdzeń wykonali: Mpn (482), D kuba (419) oraz niżej podpisany (409). Pełne statystyki sprawdzeń znajdują się tutaj. Dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 20:06, 31 gru 2019 (CET)

hej ostatnie minuty starego rokku przygotujmy stuby na nowy rok takkie małe petardy powitanie nowego 2020 ropku--Lukasz2 (dyskusja) 23:53, 31 gru 2019 (CET)

30 grudnia | edytuj kod

 • Jutro, 31 grudnia rozpoczyna się Tydzień Sportu II. W imieniu uczestników wikiprojektu tygodnie tematyczne zapraszam do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych tematami związanymi ze sportem. Maattik (dyskusja) 11:43, 30 gru 2019 (CET)
 • Dobiega końca głosowanie nad propozycjami tygodni tematycznych na maj 2020. Zachęcam do oddawania głosów i tworzenia nowych propozycji tygodni tematycznych na kolejne miesiące. Maattik (dyskusja) 11:43, 30 gru 2019 (CET)
 • Powyższe zaproszenie na najbliższy tydzień tematyczny było ostatnim napisanym przez niżej podpisanego. Rezygnuję z dotychczas wykonywanych zadań w ramach wikiprojektu i w związku z tym poszukiwane są osoby, które od 2020 je przejmą. Proponuje aby chętni zgłaszani się na stronie dyskusji wikiprojektu. Maattik (dyskusja) 11:43, 30 gru 2019 (CET)

29 grudnia | edytuj kod

 • Orzeczenie tureckiego Trybunału Konstytucyjnego 26 grudnia turecki Trybunał Konstytucyjny stosunkiem głosów 10:6 orzekł, że blokada Wikipedii w kwietniu 2017 r. stanowiła naruszenie praw i wolności człowieka. Informacja o orzeczeniu była podana m.in. na liście dyskusyjnej Wikimedia-l, w wątku "Wikipedia is going to be available in turkey again ". Po zablokowaniu Wikipedii w Turcji na Meta utworzono stronę dla wpisów sprzeciwu - zawiera ona ponad 15 tysięcy wpisów, w tym 15 (piętnaście) z Polski wykreślam fragment wprowadzający w błąd, więcej w dyskusji użytkownika Gdarin dyskusja 10:06, 29 gru 2019 (CET). Wikipedia nadal jest zablokowania w Chinach. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 01:09, 29 gru 2019 (CET) Oczywiście przepraszam za fragment wprowadzajacy w błąd - nie przybliżyłem metodyki podliczenia. Liczyłem tylko wpisy z jawnym podaniem nazwy kraju, i faktycznie na moment liczenia wpisów identyfikowanych jako Polska lub Poland było 14, a nie 15. Dokładniejsze dane, w tym źródło, jest na tej stronie Meta. Z uszanowaniem, Ency (replika?) 16:28, 29 gru 2019 (CET)

25 grudnia | edytuj kod

 • Z okazji przesilenia zimowego (lub letniego), Chanuki, Bożego Narodzenia i gregoriańskiego Nowego Roku 2020, w imieniu zarządu i pracowników Stowarzyszenia Wikimedia Polska życzę wszystkim wikipedystkom i wikipedystom w nadchodzącym roku: weny twórczej, owocnej współpracy, dyskusji bez złych konfliktów, wielu okazji dostrzeżenia i docenienia wkładu, a także satysfakcji z gromadzenia sumy ludzkiej wiedzy dostępnej dla każdego. Twórcom artykułów – licznych Koron Wikipedii, redaktorom – skutecznej walki z wandalizmami, nieuleczalnym wikipedioholikom – równowagi między życiem i edytowaniem, superszybkim gnomom – przepustowości łączy, „technicznym” – rozwiązania ważnych bugów i rozwinięcia funkcjonalności, perfekcjonistom – akceptacji wobec niedociągnięć, a członkom tajnego stowarzyszenia miłośników komunikatu „Wikimedia Foundation error” – braku takiego komunikatu. Wszystkiego wikiholicznego i wikietykietowego!
  PS Przedłużamy dyskusję nad zmianami statutu Stowarzyszenia: Statut/Zmiany 2019. Prosimy o dzielenie się opiniami. Zachęcamy też do rejestracji uczestnictwa na Zlocie Zimowym w Iławie.
  Tar Lócesilion (dyskusja) 01:50, 25 gru 2019 (CET)

22 grudnia | edytuj kod

20 grudnia | edytuj kod

 • Hej, trochę nietypowo, bo statystyki to przed sylwestrem, ale... :) jakaś dobra dusza policzyła ile jest medalowych i dobrych artykułów w poszczególnych Wikipediach. Ostatnie zliczanie było w 2012 roku. Jeśli dobra dusza się nie pomyliła, to biorąc pod uwagę odsetek DA, awansowaliśmy z 11 na 5 miejsce. A po drodze było sporo weryfikacji. I jeszcze z drugiej skarpetki prezencik - mamy już 1 087 751 zarejestrowanych użytkowników (znaczna część to pacynki, ale pewnie się to bilansuje z użytkownikami niezakładającymi kont ;)) Wszystkiego najlepszego na te święta! Hedger z Castleton (dyskusja) 15:32, 20 gru 2019 (CET) Dla doprecyzowania, bo w treści wiadomości powyżej jest automatycznie zmieniana wartość, okrągły 1 mln zarejestrowanych kont użytkowników osiągnęliśmy 21 grudnia 2019 ok. godz. 3:30. Wiklol (Re:) 22:14, 21 gru 2019 (CET)

16 grudnia | edytuj kod

 • Drodzy, mamy sporo sygnałów, że obecni operatorzy OTRS są przeciążeni pracą i przydałaby się pomoc. Jeśli ciekawi Was co to OTRS i z czym to się je, to istnieje możliwość zorganizowania zdalnego szkolenia/prezentacji/webinarium z tego systemu. Osoby zainteresowane takim szkoleniem proszę o zostawienie swoich danych tutaj lub (jeśli nie chcecie tą drogą] informację na mojej stronie dyskusji lub mailowo. Spróbujemy takie szkolenie zorganizować, jeśli będzie co najmniej trójka chętnych. Udział w szkoleniu nie jest równoznaczny z deklaracją, że będzie się operatorem OTRS, można więc po prostu chcieć najpierw dowiedzieć się więcej, z ciekawości :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:54, 16 gru 2019 (CET)

15 grudnia | edytuj kodZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 00:07, 15 gru 2019 (CET)

 • Od grudnia 2019 do zespołu pracowników Wikimedia Polska dołączył dyrektor ds. operacyjnych - Łukasz Garczewski (Wikipedysta:TOR). Do zadań dyrektora należeć będzie wspieranie zarządu w zakresie implementacji strategii 2019-2022, bieżące zarządzanie pracownikami oraz działanie na rzecz usprawnienia pracy w Wikimedia Polska. Więcej o nowym dyrektorze dowiecie się z bloga Stowarzyszenia oraz „Biuletynu”. A jeśli chcecie go powitać, zostawcie parę słów na jego stronie dyskusji! aegis maelstrom δ 12:47, 15 gru 2019 (CET)

14 grudnia | edytuj kod

 • Od dzisiaj we wszystkich infoboksach jedynym właściwym podawaniem współrzędnych do mapy lokalizacyjnej jest parametr | współrzędne = . ~malarz pl PISZ 22:09, 14 gru 2019 (CET)

13 grudnia | edytuj kod

 • Jutro, 14 grudnia rozpoczyna się Tydzień Artykułu Pakistańskiego. To pierwsza w historii akcja podczas której promowane będą zagadnienia związane z Pakistanem. Zapraszam wszystkich zainteresowanych w imieniu uczestników wikiprojektu tygodnie tematyczne do udziału w akcji poprzez poprawianie i tworzenie nowych artykułów. Maattik (dyskusja) 17:27, 13 gru 2019 (CET)
 • Rozpoczynający się jutro Tydzień Artykułu Pakistańskiego jest przedostatnim tygodniem liczonym do konkursu z nagrodami, wirtualnymi pieczątkami, które można wymienić na nagrody materialne. Obecna edycja Konkursu Tygodni Tematycznych trwa do 7 stycznia 2020 roku, a kilku edytorom brakuje niewiele żeby zdobyć następne gadżety, dlatego zachęcam do pisania i tworzenia nowych haseł. Four.mg (dyskusja) 20:15, 13 gru 2019 (CET)

9 grudnia | edytuj kod

 • Rozpoczęła się rejestracja na Zlot Zimowy Wikimedian, który odbędzie się 24-26 stycznia 2020 roku w Iławie. Hasłem zlotu jest Rośniemy razem, tak więc większość wydarzenia będzie poświęcona nauce praktycznych rzeczy związanych z edytowaniem i wymianie umiejętności, przy czym (słuchamy Was i Waszych opinii!) chcemy, żeby program miał w sobie coś i dla bardziej początkujących i dla superzaawansowanych. Poza tym w sobotę odbędzie się Walne Zgromadzenie członków WMPL, w czasie którego będziemy głosować nad zmianami w statucie (ale poznawać i omawiać je można już teraz!). Bardzo mocno zachęcam. Po cichu liczę na rekordową frekwencję :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja)
 • Znamy już wyniki konkursu fotograficznego Upamiętnienie. Jego celem było upamiętnienie osób zmarłych i włączenie się w obchody 1 listopada poprzez stworzenie dokumentacji fotograficznej miejsc pochówku, cmentarzy i nagrobków osób encyklopedycznych. Łącznie w konkursie zgłoszono blisko 900 zdjęć, czyli znacznie więcej niż zakładali organizatorzy. Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy do wykorzystywania zdjęć w hasłach. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 17:36, 9 gru 2019 (CET)

7 grudnia | edytuj kod

 • Jeśli ktoś słucha mowy noblowskiej Olgi Tokarczuk, to usłyszał na pewno jej słowa Wikipedia, którą podziwiam i wspieram. Pomyślcie o tym, edytując - nasza praca przy hasłach, literówkach, ilustracjach i OZ-etach tworzy coś tak wspaniałego, że warto o tym mówić przy okazji nagrody Nobla :) Brawo wikipedyści i wikipedystki! :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 17:37, 7 gru 2019 (CET)

6 grudnia | edytuj kod

 • Na Mikołaja miś-wikipedysta dostał kolejną stronicę słowniczka i dzięki temu będzie mógł lepiej rozumieć innych wikipedystów. A mniej slangowo – od października rozbudowałem zalinkowany w poprzednim zdaniu słowniczek o ponad 20 haseł/terminów, którymi starzy wyjadacze posługują się na co dzień. Jeśli jesteś tu od niedawna, koniecznie zajrzyj na tę stronę. Hedger z Castleton (dyskusja) 16:08, 6 gru 2019 (CET)

5 grudnia | edytuj kod

 • Dziś międzynarodowy Dzień Wolontariusza. A więc również nasz dzień - wolontariuszy i wolontariuszek, którzy tworzą największą encyklopedię świata! To dobry dzień, żeby podziękować komuś za jego/jej pracę. Osobie, która pisze świetne hasła, komuś, kto niestrudzenie poprawia literówki, autorce/autorowi znakomitych ilustracji, bojownikom na froncie wersji przejrzanych, opiekunom wyróżnionych i Czywiesza - wszystkim, którzy robią dobrą robotę w różnych zakątkach Wikipedii. Zachęcam każdego i każdą z Was do wrzucenia dzisiaj co najmniej jednej osobie gwiazdki na stronę dyskusji i napisania paru miłych słów. Ja na pewno to zrobię. A tymczasem - wszystkim i każdemu i każdej z osobna: dziękuję za wszystko, co robicie dla Wikipedii i zobaczcie, jaka dzięki temu duża i piękna już jest :) Wszystkiego najlepszego z okazji dnia wolontariusza! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:39, 5 gru 2019 (CET)

2 grudnia | edytuj kod

 • Jutro, 3 grudnia rozpoczyna się Tydzień Artykułu Baskijskiego. Podczas tej akcji promowane są zagadnienia związane z Baskonią, Baskami i wszystkim co z nimi związane. W imieniu uczestników wikiprojektu tygodnie tematyczne zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału poprzez poprawianie i tworzenie nowych baskijskich artykułów. Rozpoczęło się głosowanie nad propozycjami tygodni tematycznych na Maj 2020. Mile widziane nowe propozycje. --Maattik (dyskusja) 14:38, 2 gru 2019 (CET)

1 grudnia | edytuj kod

 • W listopadzie 2019 roku autorami największej liczby artykułów wyeksponowanych w Czywieszu byli: Mix321 (8 artykułów), Andrzei111 oraz Selso (po 6). Od początku 2019 roku autorami największej liczby Czywieszowych artykułów są: Carabus (59), Andrzei111 (55) oraz Mix321 (52). Szczegółowe statystyki znajdują się na tej stronie. Gratuluję, dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 06:06, 1 gru 2019 (CET)
 • Z kolei najbardziej aktywnymi sprawdzającymi w Czywieszu byli: Ented (40), Olos88 (36) oraz niżej podpisany (35). Od początku roku najwięcej sprawdzeń na koncie ma Mpn (419), kolejne miejsca zajmują niżej podpisany (392) oraz D kuba (366). Pełne statystyki sprawdzeń znajdują się tutaj. Dziękuję i proszę o więcej! Szoltys [Re: ] 06:06, 1 gru 2019 (CET)
 • Aktualizacja zgłoszeń w ramach Wikiprojektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:Zapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 22:30, 1 gru 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Tablica ogłoszeń/2019-12" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy