Wikipedia:VisualEditor


Skrót: WP:VE

Wikipedia:VisualEditor w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania VisualEditor Jak używać Jak możesz pomóc Inne

VisualEditor (edytor wizualny) – edytor graficzny tworzony przez Wikimedia Foundation w celu ułatwienia edytowania Wikipedii. Jest on dostępny dla wszystkich użytkowników polskojęzycznej Wikipedii.

Do 2013 roku edycja artykułów wymagała znajomości kodu źródłowego, natomiast edytor wizualny pozwala uzupełniać i zmieniać artykuły Wikipedii bez konieczności nauki wikikodu, co być może zachęci większą liczbę osób do wnoszenia wkładu w Wikipedię.

Użytkownicy, którzy preferują edycję wikikodu, mogą wyłączyć edytor wizualny, klikając kolejno: • „Preferencje” (na górnym pasku menu, ukazującym się użytkownikowi po zalogowaniu na swoje konto), • zakładka „Edycja” – a następnie w sekcji „Edytor” zaznaczając opcję • „Tymczasowo wyłącz VisualEditor…”.

Po dopracowaniu edytora wizualnego będzie on opcją domyślną dla wszystkich grup użytkowników z pozostawieniem możliwości wyboru edytora kodu źródłowego, który dla doświadczonych użytkowników jest szybszy i bardziej precyzyjny.

Spis treści

O edytorze wizualnym | edytuj kod