Wikipedia:WikiFaktoria/Wielka Brama


Wikipedia:WikiFaktoria/Wielka Brama w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:WikiFaktoria Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wielka Brama | edytuj kod

Brama koszar | Drzewo poznania | Czarodziejski ogród

Po Wikilandii krąży od jakiegoś czasu plotka o tym, że burmistrz Wikiandrii nie rozmawia o niczym jak tylko o Wielkiej Bramie, którą kiedyś pokazał mu jeden z magów. Podobno jest podenerwowany i chce zebrać ochotników, którzy mieliby dotrzeć do Wielkiej Bramy i przywieźliby ja do miasta. Jedną z osób, która podgrzewa atmosferę niesamowitości jest główny sekretarz tutejszej biblioteki Jorge. Poza tym sytuacja w mieście pomimo zimy wydaje się nieco duszna, z powodu drobnych niesnasek między burmistrzem a gildią magów, którzy testują w mieście nowe boty. Niektórzy powiadają, że właśnie dlatego burmistrz zaczął dogadywać się z konkurencyjną gildią czarodziejów w kwestii sprowadzenia Wielkiej Bramy, która to gildia zresztą zawsze była mu nieco bliższa.

Od kilku dni Burmistrz jednak zadowolony jest z wyglądu Wielkiej Bramy, aczkolwiek nie zwątpił jeszcze ostatecznie w sens poszukiwania magicznych modułów. Ostatnio w mieście powstaje wiele bram. Z lubością przecina wstęgi przy ich kolejnych otwarciach. Niektórzy jednak twierdzą, że nie wszystkie bramy się mu podobają, jak również brak strażników przy nich. A kilku ważniejszych bram w ogóle nie ma w Wikiandii. Teraz jednak nastał czas, aby zająć się ogrodem przy bibliotece, w którym rośnie drzewo poznania. Jego pielęgnacja mogłaby się przyczynić do powstania nowych pięknych bram.

Widząc nowe Drzewa Poznania, mag Addam umieścił o nim informację wysoko, tam by wszyscy w każdej chwili, mogli nań spogladać i móc sięgać po otwartą wiedzę bez kluczenia w uliczkach Wikiandii. Czcigodny Jorge też był zachwycony, widząc jak drzewo poznania nabiera świeżości. Okazuje się jednak, że Wielka Brama ma wiele warstw, a wróżki i czarodzieje, jak również myśliwi polujący na stuby niecierpliwią się, by także oni mogli posiadac własną bramę.

W Czarodziejskim Ogrodzie goniąc za stubami, często stykając się z iluzja stuba, który nagle usrastał do wielkich rozmiarów, członkowie drużyny jeden po drugim zaczęli rezygnować z udziału stawiania bramy dla myśliwych. Chociaż nie było jednomyślności dla formy i ogłaszano już śmierć kliniczną dla tych, którzy w ogrodzie posnęli, brama w końcu powstała. Okazało się jednak, że mające potencjał magiczny małe stuby są jedynie niewielką częścią całej fauny szablonów, które trzeba było sklasyfikować i zapisać na murach kolejnej bramy. Trzeba było znów zebrać drużynę dla wykonania kolejnego zadania.

 • Opis realizacji: Co jakiś czas będzie pojawiała się notka narratora, która opisywać będzie, co wydarzyło się waszym postaciom oraz przedstawiane będą w niej konkretne problemy do rozwiązania. Od czasu do czasu może pojawić się jakiś stwór lub postać wobec których będziecie musieli zająć jakieś stanowisko.
 • WikiMistrz: Przykuta, pomoc(y)nik: Wikipedysta:MonteChristof
 • System: Advanced Wikipunk ;)
 • Termin zgłoszenia: 23 października 2006 (lub wcześniej, gdy zbierze się sześcioosobowa drużyna)
 • Termin realizacji: aż do zakończenia działań w ogrodzie
 • Liczba graczy: maksymalnie 6
 • Dodatkowe wymagania: gracz powinien mieć zrobioną kartę postaci. dobrze by było, gdyby gracze mieli rozwiniętą co najmniej jedną cechę lub 1000 pkt w WF. (dobrze byłoby mieć w drużynie kogoś z potencjałem magicznym).
 • DreamTeam:


Wyprawa do dżungli | edytuj kod

Zbudziliście się z letargu i zauważyliście, że jeden z magów stoi w pobliżu z wielką listą szablonów, które gdzieś zagubiły się w tutejszych lasach. słyszycie jak stropiony mówi, że trzeba będzie przejść przez ten las i zaklasyfikować każdy szablon do własciwej kategorii, utworzyć mniejsze listy gatunkowe. Oddzielić szablony tematyczne od admininstracyjnych i pomocowych. Obok niego stał woj Yarl, który w rękach trzymał kilka zwojów, w ręku maga, odpowiedzialnego za inwentaryzację było ich trochę więcej.

Jak to uporzadkować, jak to uporzadkować? - te słowa wypowiadane przez maga brzmiały niczym mantra.

Zamyślony mag pociągnął kilka razy fajkę. Coś sobie przypomniał – wypowiedział kilka dziwnych słów, strzelił palcami, i w gęstym dymie zaczęła rysować się niematerialna sylwetka. — Witaj, jozef-k!. Duch skinął głową. Chwilę potem w ciemnej, brukowanej uliczce, Yarl dosłyszał ciężkie kroki metalowych stóp. — Bot! — krzyknął radośnie. Mag wyjrzał przez okno, gwiazdy które zobaczył, wyglądały jak usmiech...

Jorge przetarł oczy, zerknął na czerwieniejące liście w lesie, pstryknął palcami:


a tu są Infoboksy:► Infoboksy – błędne daneInfoboksy – brak danychInfoboksy – zignorowana grafika z WikidanychWikiprojekt InfoboksySzablony infoboksówInfoboksy – biogramyInfoboksy – językiInfoboksy – mediaInfoboksy – militariaInfoboksy – naukaInfoboksy – organizacjeInfoboksy – podział administracyjnyInfoboksy – politykaInfoboksy – prawoInfoboksy – religieInfoboksy – sportInfoboksy – symboleInfoboksy – sztuka i kulturaInfoboksy – technikaInfoboksy – turystykaInfoboksy – błędy wywołań Tu są Szablony tematyczne: Tu są wszystkie Szablony:► Wikiprojekty związane z szablonamiModuły LuaNarzędzia do automatycznego tworzenia szablonówOpisy szablonówSzablony specjalneSzablony do budowy portaluSzablony do dokumentacji szablonówSzablony używające danych z WikidanychSzablony według przestrzeni nazwSzablony wykorzystujące moduły LuaSzablony według rodzaju metastron


Podumał, pozuł przez moment korę dębu i stwierdził - Jeżeli infoboksy są podkategorią szablonów, to infoboksy tematyczne (danego typu) powinny być podkategorią szablonów tematycznych (tego samego typu).
Jorge wziął młotek, parę gwoździ i kilka desek. Słychać było stukanie przez krótki czas, po czym pojawił się z powrotem: - To jest taki mały zarys bramy szablonów, która na razie jest kalką bramy kategorii. Heh, może jakiś łaskawy bot mógłby dodawać kategorie do szablonów na podstawie kategorii artykułów, w których zostały użyte :))) - Uśmiechnął się szeroko, a jego spojrzenie miało wyraz nieukrywanej prośby.

Przeczesując się przez dżunglę natknąć możecie się na różnokolorowe i zwierzątka. Niestety nie były to typowe i szablonowe zwierzęta wolnożyjące. Stworki które możecie spotkać to zwykłe przydomowe pluszaczki porzucone przez roztargnionych właścicieli. Pomóżmy im więc odzyskać ich podopiecznych by Ci trzymali je zawsze "pod ręką" oraz by nikt inny nie przejął ich podopiecznych - bowiem jak wszyscy wiedzą zwierzątka z naszej dżungli jako zupełnie wolnożyjące nie mają oficjalnych właścicieli i każdy może je głaskać... W pierwszej kolejności więc postarajcie się zrobić listę wszystkich porzuconych stworków tak byśmy wiedzieli komu je zwrócić i po tropach dotrzeć, czy aby na pewno nie były one głaskane przez innych... ...jeśli znajdujecie właścicieli proszę nakłaniajcie ich do stosowania poniższych zasad, by nie nakłaniali oni do tej patologii innych, jak np. tutaj: [1].

Zajmowaliście się wyłapywaniem pojedynczych sztuk, gdy tu wpadł nagle malarz na bocie proponując Kompleksowe rozwiązanie pewnego problemu.

Robota powoli posuwała się naprzód, gdy wtem pojawił się Wielki Reformator, który dał wam zlecenie zreformowania jednego dokumentu pod nazwą Wikipedia:Tworzenie automatycznych komunikatów. Zapragnąłby on, by stronę tę przenieść pod nazwę Wikipedia:Jak tworzyć szablony i dopisać do niej kilka nowych sekcji:

 • Do czego służą szablony - takie krótkie info
  • Szablony nawigacyjne
  • Infoboksy
  • Strony w innych przestrzeniach nazw jako szablony
  • Szablony w portalach
 • Wielkość szablonów - zbyt wielkie nie są dobrze widziane i trzeba to podkreślić
  • Podział szablonów na mniejsze - czyli co można zrobić z za duzymi szablonami
 • Kolorystyka i format szablonów
  • Ujednolicanie formatu i kolorystyki szablonów
 • Umieszczanie szablonów na stronie - czyli w którym miejscu je umieszczamy
 • Ilość szablonów w artykule
  • Dublujące się szablony - a zwrócić na to uwagę by należało
 • Kategoryzacja szablonów - czyli jak to robić, by kategoria nie była dodawana automatycznie
 • Szablony nawigacyjne a sekcja zobacz też - czyli jak utworzyć szablon nawigacyjny, przeglądając artykuły z rozbudowaną sekcją zobacz też
Na podstawie artykułu: "Wikipedia:WikiFaktoria/Wielka Brama" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy