Wikipedia:Wikipedystów portret własny/K


Wikipedia:Wikipedystów portret własny/K w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Wikipedystów portret własny Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikipedystów portret własny to strona na której Wikipedyści piszą wzajemnie o sobie (ale, żeby uniknąć stronniczości, nie o sobie samych).

Strona ta ma zaznajomić Cię z aktywniejszymi uczestnikami przedsięwzięcia. Może przydać się przy szukaniu odpowiedniej osoby do rozwiązania Twojego zagadnienia, pomóc w prowadzeniu dyskusji itp. Może też stać się dla Ciebie źródłem motywacji, pomóc w zrozumieniu rzeczywistych intencji innych wikipedystów, a także pokazać czym grozi zadawanie się z nami i ostrzec przed pułapką wikipedioholizmu :-).

W rzeczywistości tak źle z nami nie jest. Spory sporami, ale w końcu wszyscy się godzą. Poniższe wpisy są zaprawione sporą dozą samokrytyki, życzliwych przycinków (dla dobra wspólnego) oraz wikipediowego czarnego humoru – bo jak wiadomo, łatwiej pisać o negatywach, niż chwalić się, a z zagłaskiwania jeszcze nic dobrego nie wyszło. W każdym razie nie sądź nas po tych wpisach, póki nie poznasz nas bliżej – a poznać możesz dopiero po włączeniu się w przedsięwzięcie.

ps. Staraj się nie pisać o sobie, a jeśli już, to tylko gdy trzeba coś poprawić lub uzupełnić o rzecz naprawdę istotną. Niech ta strona powstaje na zasadzie: jak cię widzą, tak cię piszą.

Wikipedia:Wikipedystów portret własny


0-9 - A - B - C - Ć - D - E - F - G - H - I - J - K - L - Ł - M - N - O - Ó - P - Q - R - S - Ś - T - U - V - W - X - Y - Z - Ź - Ż

Edytuj | obserwuj

Spis treści

Kakaz | edytuj kod

Na co dzień spokojny wikipedysta, zajmuje się szyframi, matematyką, fizyką. Jednak nie radzi sobie w sytuacjach konfliktowych, wtedy gotów jest nagłośnić sprawę nawet daleko poza Wikipedią, byle postawić na swoim. Mógłby wziąć przykład z Atamana i popracować nad swoim językiem.

Kangel | edytuj kod

Żywe zaprzeczenie, że dziecko zje Wikipedię. Zarejestrował się 18 grudnia 2005. Bardzo pomocny, szczególnie nowicjuszom. Jeśli nie rewertuje, to przenosi grafiki na commons lub pisze artykuły o Half-Life. 2 marca 2007 został administratorem. Niestety wkrótce Wikipedia przegrała konkurencję z nastoletnią miłością, której Kangel poświęcił swój czas i energię, niemal zapominając o projekcie.

Kargul1965 | edytuj kod

Wikipedysta niesamowicie pracowity, historyk którego uwielbioną tematyką jest średniowiecze i dzieje Pomorza Zachodniego. Bardzo lubi merytoryczne dyskusje na temat swoich artykułów. Ma dobre wypoczucie NPOV i uźródławianie przy wyróżnionych artykułach wypracował sobie nad wyraz. Zazwyczaj skupia się nad jednym tematem by dokładnie go opracować.

Karol1995 | edytuj kod

Człowiek, który o tramwajach wie wszystko. Gdyby nie to, że jest takich osób na Wiki mało i nie ma kto odznaczać jego artykułów, "czywiesz" byłby pełen czerwonych wagoników.

Kauczuk | edytuj kod

Student medycyny (teraz już lekarz), na Wikipedii od lata 2005 do początku 2010. Kauczuk wbrew nickowi poglądy ma jasno określone, ustalone i bynajmniej nie jest giętki. Dał temu wyraz na swojej stronie, gdzie zamieścił bardzo zasadniczą deklarację. Jego ulubione powiedzenie to shit happens, a ulubiony skrót to Gh. Konsekwentnie głosuje przeciwko dzieciom-adminom. Poza medycyną zajmuje się tłumaczeniami i astronomią. Niestety, z powodów wyjaśnionych na swojej stronie użytkownika, zdecydował się zawiesić działalność w projekcie...

kb | edytuj kod

Jeden z administratorów polskiej Wikipedii. Zainteresowania: informatyka i Wolne Oprogramowanie (Open Source). Operator robota Kbot.

Kbsc | edytuj kod

Spokojny i rzeczowy. Zjawia się rzadko, ale zawsze pisze sensownie i do rzeczy, przeważnie o matematyce.

Kkaktus | edytuj kod

Zob. Louve

Kecaj | edytuj kod

Na Wikipedii od końca lutego 2007 r. Wielki literówkowy i ortograficzny inkwizytor. Wykonuje dobrą robotę na OZ, pilnując ich, nierzadko w pojedynkę, do późnych godzin nocnych. Widoczny na SdU i w Poczekalni. Sympatyczny. Mimo to nie sposób go nakłonić do kandydowania na PUA. Bo – jak sam przyznaje – nie nadaje się. Normalnie aż ręce opadają.

Kenraiz | edytuj kod

Ekspert od spraw ochrony środowiska. To dzięki niemu Wikiprojekt:Botanika zyskał dynamikę, a zarazem jakość. Bez niego nie byłoby PANDY i kilku innych inicjatyw dotyczących działań na rzecz poprawy jakości. Nie dość, że pilnuje jakości w głównej przestrzeni nazw, to także porządkuje przestrzeń meta. Kwestie uporządkowania zasad i zaleceń, co wielokrotnie budziło gorące debaty, a z których nic nie wynikało, w przypadku prowadzenia przez Kenraiza kończą się sukcesem. Nie narzuca się, pracuje systematycznie. Czasami szuka roślinności na Kaukazie, a gdy ją znajdzie, to ją dokumentuje na potrzeby ilustrowania artykułów Wikipedii. Dzięki jego zabiegom pielęgnacyjnym wzrasta zarówno Wikipedia, jak i społeczność wikipedystów.

Kicior99 | edytuj kod

Rogata dusza, ale... w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Skory do pomocy - zwłaszcza, gdy chodzi o pomoc w innych niż polski językach. Z niejednego pieca już jadł chleb, więc zna tych języków sporo. Obkuty w temacie Wielkiej Brytanii, czasem chyba nawet bardziej, niż tubylcy. Ma kluczowy wkład w zdobycie medalu dla Kornwalii i wyczynu dokonał tego szybciej od rodowitych kornwalijczyków (kto wie, być może i za nich będzie musiał zmedalizować artykuł w ich wersji językowej :-) Jego zmorą są artykuły o piątoligowych aktorkach i innych efemerydach tzw. celebrytach. Walka to jednak z wiatrakami i Kicior nie marnuje na to zbyt wiele energii - zamiast tego pisze nowe DA i pewnie myśli o kolejnych AnM. Jego wyrazistość czasem powoduje "burze", ale jak to zwykle bywa - po "burzy" zawsze świeci słońce. Na koniec jeszcze ciekawostka - nie wiadomo dlaczego, ale namiętnie lubi fotografować różne obiekty przez... gałęzie :-) Czasem nawet jednak z pozytywnym skutkiem. Udało mu się doprowadzić do wysokiego poziomu hasła o gramatyce angielskiej. Jest jednym z nielicznych, którzy uważają, że nauka językoznawstwa ma jakiś sens. Posługuje się międzynarodowym alfabetem fonetycznym i pewnie dlatego mało kto czyta jego artykuły z pełnym zrozumieniem.

Klemens | edytuj kod

Bardzo miły użytkownik, chętnie pomaga innym. Angażuje się w projekt związany z Warszawą.

Klondek | edytuj kod

Hagiograf jakich mało. Poświęca (dosłownie) czas nie tylko świętym, ale też wielu innym ciekawym postaciom. Woli ludzi jak obiekty. Siła ożywiająca wielu portali o zróżnicowanej tematyce. Ma swoje zdanie chyba w każdej sprawie. Zdania tego broni zawsze zaciekle jak Poznaniak swoich groszy. Sympatią darzy byki z Barcelony w przeciwieństwie do australijskich królików. Nigdy niczego nie traktuje z przymrużeniem oka. Znany ze swych radykalnych poglądów, które ujawnia na stronie wikipedysty. Łączy katolicki protest przeciwko aborcji z cytatem pisanym po arabsku. Zaskoczył wszystkich tworząc pacynkę Quantité négligeable, którą jeden z adminów nazwał "różową dziewczynką", a która doczekała swego PUA, a potem dostała bana na wieki wieków Amen. Pewnego dnia zmienił nick na Tomasz Wachowski, ale dla ogółu nadal pozostaje Klondkiem.

Kobrabones | edytuj kod

Cichy, spokojny, pracowity, systematyczny. Łodzianin. Jest z nami już od prawie 10 lat, głównie późno w nocy. To dzięki jego wysiłkom od wielu lat na stronie głównej codziennie ukazuje się świeża zajawka artykułu odznaczonego DA. Ma sprecyzowany „do absolutu” zakres tematów, na które pisze artykuły, a są to: wszelakiego rodzaju katastrofy (lotnicze, kolejowe, trzęsienia ziemi, pożary, eksplozje, lawiny, tajfuny, strzelaniny, huragany, cyklony) i biografie seryjnych morderców. Krótko ujmując wszelkie zło, jakie może się wydarzyć na naszej planecie. Chcielibyśmy, aby został administratorem, ale z powodu braku czasu wielokrotnie musiał nam odmówić. Ma słabość do nadzwyczaj pięknej blondynki - Cameron Richardson, dla której w drodze wyjątku napisał biografię, i niech się żaden inny wikipedysta-zazdrośnik ani żadna wikipedystka-zazdrośnica nie odważy dokonywać edycji w tym haśle! Cameron belongs to Kobrabones. Koniec i kropka.

Kocio | edytuj kod

Bojownik ruchu wolnego oprogramowania, nie wiadomo skąd bierze czas, żeby działać na Wikipedii i jednocześnie na http://www.linuxnews.pl. Dzielnie broni czystości języka polskiego namawiając informatyków by tłumaczyli nowe pojęcia, nie tylko zapożyczali z języka angielskiego. Jednym z jego ulubionych zadań jest kategoryzacja artykułów. Prywatnie niezwykle sympatyczny i... muzykalny. Jest też namiętnym kinomanem, ale filmów nie ściąga z sieci.

Koń | edytuj kod

Specjalista od narkotyków i innych środków, które w jakikolwiek sposób wpływają na pracę mózgu. Wyprodukował kilkaset artykułów na ten temat i wprowadził w nich naukową terminologię. Na początku miał trudności ze zrozumieniem, że nie należy zamieszczać w Wikipedii przepisów na zrobienie amfy, oraz adresów do najlepszych dealerów w jego mieście, ale teraz się wyrobił. Nie zajmuje się zupełnie innymi dziedzinami, a ponieważ napisał już o prawie wszystkich narkotykach, to ostatnio rzadko się udziela.

Kotasik | edytuj kod

Adminizował w sposób uprzejmy, rozumiał dylematy młodszych wikipedystów. Odpowiadał szybko na pytania i prośby innych. Śledził pilnie Ostatnie zmiany i dodawał coś tu i tam. Pomocny przy technikaliach. W wyniku "zmasowanego" ataku pewnego wikipedysty zdecydował się zmienić nicka na LukKot i przy okazji poddać się weryfikacji uprawnień, która zakończyła się pomyślnie, Kotasik pozostał jednak już tylko historią.

Kpjas | edytuj kod

Jeden z dwóch Ojców Założycieli, Ambasador Wikipedii, Internetowy Obywatel Roku 2004, aktywny od początku projektu. Lekarz internista. Osoba niezwykle spolegliwa, tzw. głos rozsądku. Od Beno dostał przydomek Default Usera za przemawianie głosem statystycznie najpopularniejszych opinii wśród wikipedystów, oraz herb "Nałęcz", przez podobieństwo do jedynego sensownego przewodniczącego sejmowej komisji specjalnej. Mistrz dyplomacji w sporach na Wiki. Wie "nieco" o innych Wikipediach językowych, głównie angielskiej i niemieckiej, w których kiedyś pisywał. Zagląda na listy dyskusyjne wikipedia-l, wikitech-l, foundation-l oraz na Meta. Popiera działania projektów Commons i Wikinews. Jego podstawową zasadą działania jest NPOV (często za wszelką cenę) – zdaje się nie rozumieć, że całkowicie czegoś takiego nie ma i być nie może. Niezastąpiony opiekun wszystkich nowych wikipedystów, ale jak na prawdziwego ojca przystało wie, kiedy nowicjusza "puścić na głęboką wodę". W razie potrzeby poda koło. Z tego samego powodu specjalista od "ceremonialnego" kasowania nieprawidłowych artykułów zamiast tzw. szybkiej ręki. Opiekun domeny wikipedia.pl. Kwestię płatności za nią (po 5 złotych od chętnych, teraz pewnie jeszcze mniej) perfidnie wykorzystuje jako czynnik integrujący społeczność wikipedystów. Osoby nisko oceniające jego umiejętności komputerowe mogą się mocno zdziwić.

Krzych | edytuj kod

Start na Wiki – początek marca 2004. Główny obrońca uciśnionych artykułów, zgłaszanych na Stronach do Skasowania. Zamiast się wziąć za elektryczność i energetykę, dokucza wszystkim wydumanymi problemami lub popełnia katastrofalne gafy. Użyteczny jako wklepywacz fraszek i innych "Dzieł polskich" Jana Kochanowskiego do Wikisource.

Krzysiu | edytuj kod

Polski wikipedysta, propagator myśli True, człowiek o wielu twarzach, wcześniej występujący pod nickiem Herr Kriss, tudzież znany jako Necrokriss. Nieposkromiony gwałciciel myśli i przeciwników The Clash, których jest wielkim fanem. Miłośnik piwa i kobiet, ale nie spotkasz u niego mięśnia piwnego bo i o kolarstwie wie niejedno, a i sam potrafi śmignąć 60 km/h zrywając moherowe berety z niejednego łba. Ponadto oddany naszym przyjaciołom Czechom, a w szczególności Lordowi Morbivodowi i jego grupie Umbrtka i Stiny Plamenu, chociaż bóg jeden wie co ta nazwa znaczy to doby shit. Poczciwy fumfel służący radą, ale dla wandala znaczna będzie kara gdy Herr Krissa dosięgnie go kosiara :), a w szczególności gdy jest nim gorol.

Jest znawcą wolnych licencji, w szczególności w odniesieniu do plików graficznych. Nie cierpi, gdy się miesza ze sobą różne licencje. Zamieszany jest też w proceder usuwania grafik z polskiej Wikipedii.

Krzysztof 13 | edytuj kod

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat architektury, sztuki i Włoch, to z całą pewnością pomocne będą w tym artykuły Krzysztofa13, których przez ponad 10 lat obecności tutaj napisał już 1200 z dużym hakiem – w tym wiele wyróżnionych, jak Vincent van Gogh i dzieła Mistrza, ale nie tylko o tym... Jako obywatel Królestwa Szwecji przybliżył wszystkim polskojęzycznym wikipedystom również tamtejsze bożonarodzeniowe tradycje, a i pisanie o ludziach muzyki i filmu nie jest mu obce. Uznaje liczbę 13 za swoją ulubioną, czyli praktycznie na pewno do przesądnych nie należy. Bywa jedynie zbyt skromny, ale to przecież nie wada.

Kshinji | edytuj kod

Osoba trochę konfliktowa. Zwykle przestrzega NPOV, ale nie zawsze. Wdawał się często w spór z Pietrasem (Pietras1988).

Konrad 001 | edytuj kod

Osoba spokojna.Pisze artykuły o państwach,o ich gospodarce i innych rzeczach.Ma poważne zainteresowania geografią i kartografią.

Kwiecień | edytuj kod

Zwany też Panem Wiosennym. Pierwsza jego edycja miała miejsce oczywiście w kwietniu - roku 2005. Kilka jego okresów aktywności, przerywanych bynajmniej nie z jego woli, sprawiło, że niezależnie co się jeszcze wydarzy jest już trwałym elementem historii polskiej Wikipedii. Utrwalił w niej pojęcia pacynki, RFC, infinite bana, poprzez szereg ważnych działań, skierowanych na próbę wyprostowania złych dróg, jakimi kierowali się wikipedyści. Autor wielu haseł dotyczących zagadnień ekonomicznych, gospodarczych oraz interdyscyplinarnych. Ma - marzec 2009 - na swoim koncie 8200 edycji, w tym 3730 w przestrzeni głównej. Inkluzjonista. Jego ideałem jest Wikipedia demokratyczna i merytoryczna. Taka kolejność priorytetów jest inna niż wynikająca z religii wiki - czyli przede wszystkim tworzenie zawartości, a budowa społeczności - przy okazji i na rzecz tego pierwszego. Zapewne ta sprzeczność i nadzwyczajna nieustępliwość kolegi Kwietnia powodowała za każdym razem głęboki podział w społeczności bliski wojnie domowej. Niestety z tego powodu lista jego blokad jest długa, choć ma też osoby mu współczujące - są to i były niektóre nasze niewiasty. Być może gdyby kolega Kwiecień zgodził się edytować tylko przestrzeń główną, nie przekraczać zasady dwóch rewertów oraz niekiedy odpuścić sobie choćby słuszną walkę i pozostawić nawet błędne treści, to pewnie mógłby mieć tu swoje miejsce.

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Wikipedystów portret własny/K" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy