Wikipedia:Zadania dla botów/Archiwum/wykonane/2010


Wikipedia:Zadania dla botów/Archiwum/wykonane/2010 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedia:Zadania dla botów‎ | Archiwum/wykonane Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Prymas | edytuj kod

Opis zlecenia: Wydaje mi się, że konieczna jest korekta ortograficzna w artykułach, w których słowo prymas napisane jest z wielkiej litery (Prymas). Nie ma uzasadnienia dla takiego zapisu, ponieważ nie jest to tytuł własny (za wyjątkiem zwrotu Prymas Tysiąclecia). Nie wiem jednak ilu artykułów ta zmiana dotyczy. Albertus teolog (dyskusja) 23:25, 26 gru 2009 (CET)

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja: Uzupełniam wniosek o link do słownika ortograficznego [1], by owy "brak uzasadnienia dla takiego zapisu" wykazać ;-) Przygotowałem listę wystąpień słowa prymas w pisowni "Prymas" (do pobrania tutaj; naliczono 1439 stron z wystąpieniem "Prymas" bez stron z "Prymas Tysiąclecia"). Jestem jednak przeciwny uruchomienia robota do poprawiania tego błędu, gdyż robot nie jest w stanie wychwycić nazw własnych i linków wewnętrznych, w których to przypadkach zmiana pisowni jest niewskazana. Przykłady:

 • Chorzów, "Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda"
  • nazwa własna, dodatkowo zauważyłem podobny problem ze słowem "Kardynał", który również wypada zapisywać małą literą [2].
 • Eska Rock, "Radio zajmuje pomieszczenia Pałacu Prymasowskiego, skąd program transmitowany jest na całą Polskę."
  • link wewnętrzny, który po zamianie "Prymasowski" na "prymasowski" przestałby działać.

Osobiście nie uruchomiłbym swojego bota do takiego zgłoszenia, gdyż później musiałbym poprawić kilkaset stron i słuchać słów ciężkiej krytyki. Patrol110 dyskusja 13:05, 27 gru 2009 (CET)

  • to trzeba robić półautomatycznie. Więc potrzebny ktoś z cierpliwością do klikania :) masti <dyskusja> 14:42, 27 gru 2009 (CET)
   • Jeżeli stron jest ponad 1000 to myślę, że warto bota uruchomić. Jezeli 10% z tego bedzie wymagało korekty, to jestem gotów ją przeprowadzić. Potrzebna bylaby jednak wiedza o artykułach, w których ręczne poprawki są konieczne. Albertus teolog (dyskusja) 10:52, 28 gru 2009 (CET)
    • W sumie będzie raczej poniżej 1000, masa stron ma tylko pusty parametr Prymas z starej wersji Szablon:Kardynał infobox. Ponieważ aktualnie parametru tego w szablonie nie ma, to takie wystąpienia usuwam właśnie botem. Merdis <dyskusja /> 12:03, 28 gru 2009 (CET)
    • Jednak nadal jest 797 stron które trzeba półautomatycznie :(. Merdis <dyskusja /> 14:00, 28 gru 2009 (CET)
 • Poprawnie jest "prymas Polski"? Merdis <dyskusja /> 17:36, 27 gru 2009 (CET)
  • Tak, taki zapis jest poprawny. Jedynym odstępstwem od reguły jest "Prymas Tysiąclecia". Patrol110 dyskusja 16:55, 28 gru 2009 (CET)
 • Zrobione Merdis <dyskusja /> 00:19, 1 sty 2010 (CET)

Dawny III filar | edytuj kod

Opis zlecenia: Należy zmienić nazwę kategorii z Kategoria:Współpraca policyjna i sądowa w sprawach karnych na Kategoria:Przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Przyczyną jest wejście w życie traktatu lizbońskiego, a przez to likwidacja podziału na filary. Współpraca policyjna i współpraca sądowa w sprawach karnych (rozpatrywane oddzielnie), są teraz aspektami wyżej wymienionej przestrzeni. Krzysiek10 (dyskusja) 19:09, 31 gru 2009 (CET)

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja:

 • Odbyła się jakaś dyskusja na temat tej zmiany? Merdis <dyskusja /> 17:09, 4 sty 2010 (CET)
  • To zmiana czysto techniczna, dostosowująca nazwę kategorii do nowego stanu prawnego, więc nie wymaga dyskusji. To tak jakby zmieniła się nazwa ulicy albo gminę przeniesiono z jednego powiatu do innego. Jeśli potrzeba źródła, to pod tym linkiem jest tekst obecnej wersji traktatu i można zobaczyć, że rozdziały "Współpraca sądowa w sprawach karnych" (art. 82-86) i "Współpraca policyjna" (art. 87-89) są częściami tytułu V "Przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości" (art. 67-89). Gdyby jednak dalej istniały wątpliwości, to można skonsultować się członkami wikiprojektu Unia Europejska, np. TR (dyskusja). --Krzysiek10 (dyskusja) 17:39, 4 sty 2010 (CET)
 • Zrobione Merdis <dyskusja /> 18:51, 4 sty 2010 (CET)

Zmiana kategorii w 111 artykułach | edytuj kod

Opis zlecenia: Zmiana kategorii w 111 artykułach -> z Kategoria:Polskie obszary Natura 2000 do Kategoria:Obszary Natura 2000 w Polsce. JDavid dyskusja 16:30, 15 sty 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja:

Kategoria:Satelity naukowe | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę o zmianę nazwy kategorii: Kategoria:Satelity naukowe na uznana w polskiej nauce nazwę Kategoria:Satelity naukowo-badawcze. Zmiana nazwy powinna oczywiście pociągnąć za sobą odpowiednią zmianę kategoryzacji zawartych w niej artykułów --Matrek (dyskusja) 13:23, 15 sty 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja:

Hongkong | edytuj kod

Opis zlecenia: Piszemy Hongkong. Tak jest w encyklopedii PWN i zaleceniach KSNG. Ale że współczesne czasy to zalew bezsensownie kopiowanych anglicyzmów, to roi się nam na Wiki od haseł z pisownią angielską - "Hong Kong". Należałoby to poprawić, bo jeszcze ktoś zacznie z angielska pisać Kosta Ryka zamiast Kostaryka. Stoigniew >pogadaj< 12:57, 4 sty 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja:

Serial na serial telewizyjny | edytuj kod

Opis zlecenia: Ostatnio zająłem się porządkowaniem haseł związnaych z serialami i mam prośbę aby bot przeniósł wszystkie artykuły ze słowem serial w nawiasie na słowa serial telewizyjny, które także znalazłyby się w nawiasie. Sam trochę się już z tym uporałem ale jest jeszcze trochę do zrobienia. Dodatkowo jeśli można to także aby nanieść poprawki do artykułów linkujących a następnie usunąć starą nazwę artykułu ze słowem serial w nawiasie. Na koniec jeszcze aby poprawić artykuły linkujące do artykułu W labiryncie (serial) na W labiryncie (serial telewizyjny), gdyż linkujących stron jest ponad 100 lub nawet 200. Kondziu15 (dyskusja) 20:17, 30 sty 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja>

Dyskusja:

 • Ale po co? czy są jakieś konflikty z innymi serialami? Zmiana wszystkich seriali plus przelinkoowanie to spora robota. Nie, żeby się nie dało ale nie widzę sensu. masti <dyskusja> 20:24, 30 sty 2010 (CET)
  • po przyjrzeniu się tematowi z Patrolem wyszło, że jest raptem 48 takich artykułów i kilkaset linkujących więc nie będzie to aż tak wielka robota jak myślałem :) ruszamy masti <dyskusja> 20:56, 30 sty 2010 (CET)

Linki do przekierowań | edytuj kod

Opis zlecenia: Witam. Mógłbym prosić o przelinkowanie następujących rzeczy: Sturm Graz => SK Sturm Graz, Steaua Bukareszt => FC Steaua Bukareszt? Z góry dziękuję. Pozdrawiam, Matvilho (dyskusja) 22:03, 30 sty 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja>

Dyskusja:

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkować Eerste Klasse => Eerste klasse. Z góry dziękuję, Matvilho (dyskusja) 21:43, 31 sty 2010

Chętni operatorzy botów: Patrol110 dyskusja

Dyskusja:

Szablon:SgKP i jego indeks | edytuj kod

Wikipedia:Zadania dla botów/Archiwum/wykonane/2010/Status

opis zlecenia

 1. usunięcie śmieci w postaci ciągów znaków [[Wikipedia:Skarbnica Wikipedii/Słownik geograficzny Królestwa Polskiego/Tom XV cz. 2|Tom XV cz.}}] lub [[Wikipedia:Skarbnica Wikipedii/Słownik geograficzny Królestwa Polskiego/Tom XV cz. 1|Tom XV cz.}}] (nie naprawianie, tylko zastąpienie ich pustym miejscem)
 2. Marzy mi się bot, który przejrzy linkujące do Szablon:SgKP i w każdym z haseł: np. w haśle Estończycy odnajdzie tekst wyglądający jak np:
  • {{SgKP|II|359|Esty}}
  po czym w podstronach tego indeksu w Skarbnicy odnajdzie odpowiadający szablonowi ciąg znaków sprawdzi czy w tej samej linijce istnieje już link do Estończycy, a jeżeli go nie ma, to po numerze strony wstawi Esty. Czy są boty, które by zrobiły coś tak skompliowanego? Rembecki (dyskusja) 20:54, 29 paź 2009 (CET).

Dyskusja

Ad. 1
Czy chodzi o takie zmiany? ~malarz pl PISZ 19:11, 1 sty 2010 (CET) Zmieniłem w sumie na czterech stronach. Jak widzę w indeksie jest wiele błędów - trzeba go dokładnie ale ręcznie przeczyścić. Skzoda czasu na BOTy. Tam są najróżniejsze wersje błędnych linków. ~malarz pl PISZ 19:54, 1 sty 2010 (CET)
Ad. 2
Czy możesz wskazać link do dyskusji na temat tych zmian? Przed wykonaniem zadania wolałbym mieć potwierdzenie w postaci przeprowadzonej dyskusji w odpowiednim wikiprojekcie lub w kawiarence. Beau (dyskusja) 11:09, 8 lis 2009 (CET)

Nie za bardzo jest z kim dyskutować. Jedyną osobą, która pomagała mi w wykonaniu tej strony jest Rozek19. W Kawiarence kiedyś Masur miał morze pomysłów, ale palcem nie ruszył przy ich realizacji. Rembecki (dyskusja) 17:29, 1 sty 2010 (CET).

Czyli tak naprawdę chodzi o dopisanie haseł do indeksu ? ~malarz pl PISZ 18:13, 1 sty 2010 (CET)

Tak właśnie. Mechanizm, dzięki któremu każdy dodając szablon "SgKP" do jakiegoś hasła automatycznie uzupełniałby indeks haseł w skarbnicy. Pozdrawiam, Rembecki (dyskusja) 18:16, 1 sty 2010 (CET). To ja proponuję jako pierwsze zmianę wszystkich odwołań do słownika w postaci bezpośrednich linków (bez użycia szablonu {{SgKP}}) zamienić na wywołania powyższego. Przygotowałem listę haseł, w których znalazłem bezpośredni link do katalogu. W międzyczasie pomyślę jak załatwić aktualną prośbę (czyli uzupełnienie rejestru). ~malarz pl PISZ 18:33, 1 sty 2010 (CET) Tych "ręcznych" linków do SgKP jest więcej niż linków z szablonu (odpowiednio ok 1500 i 900). Należy więc zacząć od ich poprawienia. ~malarz pl PISZ 18:42, 1 sty 2010 (CET)

Świetna rzecz. Dzięki serdeczne. Robił to już kiedyś na moją prośbę Musti, ale jeszcze ich sporo zostało. Pozdrawiam. Rembecki (dyskusja) 18:54, 1 sty 2010 (CET).

Tam, gdzie link ma postać typu * Kiejdany w [[Słownik geograficzny Królestwa Polskiego|Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich] ] sprawa jest w miarę łatwa. Qqerim i inni robił też sporo odnośników typu tego z hasła Gmina Kowiesy (województwo warszawskie), gdzie automatem można namieszać. Mam nadzieję, że coś zręcznego wymyślisz :-) Rembecki (dyskusja) 19:01, 1 sty 2010 (CET).
Chetny bot
~malarz pl PISZ 21:21, 4 sty 2010 (CET)
Wyniki
na razie dostępna jest lista wywołań szablonu na stronie Wikipedysta:Malarz pl/szablony/SgKP. W kolejnych kolumnach są:
 • artykuł w którym wywołania miało miejsce
 • pierwszy parametr wywołania (tom)
 • drugi parametr wywołania (strona)
 • trzeci parametr wywołania lub (jeżeli go brak) ponownie nazwa artykułu
i mam pytanie, w jakiej kolejności te dane prezentować. Czasami jest tak, że nazwa artykułu nie ma nic wspólnego z SgKP, więc nie ma po co umieszczać tego linku w spisie. W każdym razie czekam na dalsze instrukcje. ~malarz pl PISZ 15:41, 1 lut 2010 (CET)

linkujące | edytuj kod

Opis zlecenia: Pozamieniać linki Mistrzostwa Świata w Biathlonie na Mistrzostwa świata w biathlonie w artykułach. Jakiś czas temu ktoś utworzył to przekierowanie zaś istnieje bardzo dużo artykułów z błędnymi linkami. Poza tym to mógłby istnieć jakiś bot, który zajmowałby się poprawianiem linków do przekierowań. Ptaq dyskusja 18:46, 2 lut 2010 (CET) Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 19:25, 2 lut 2010 (CET)

Dyskusja: Boty są dostępne ale nie można automatycznie wszystkich przekierowań zmieniać bo niektóre istnieją tylko do czasu aż powstanie hasło opisujące daną rzecz i wtedy przekierowanie do ogólniejszego czy podobnego tematu nie bbędzie juz potrzebne. masti <dyskusja> 19:25, 2 lut 2010 (CET)

Godzilla | edytuj kod

Opis zlecenia: Prosiłbym o poprawienie linkujących w artykułach z Godzilla (serial telewizyjny) na Godzilla (serial animowany 1978) oraz Godzilla (serial animowany) na Godzilla (serial animowany 1998). Następnie można usunąć artykuł Godzilla (serial telewizyjny) a Godzilla (serial animowany) zostawić gdyż zrobiłem tam stronę strona ujednoznaczniającą Kondziu15 (dyskusja) 16:39, 4 lut 2010 (CET) Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 18:14, 4 lut 2010 (CET)

Dyskusja:Wszystkie linkujące pochodziły z szablonu {{Godzilla}}. Przejrzałem Twoją edycję szablonu. Teraz trzeba chwilę poczekać aż się zmiany w szablonie ujawnią. Także bot nie miał nic do zrobienia :) masti <dyskusja> 18:24, 4 lut 2010 (CET)

Rosyjscy urzędnicy w Królestwie Polskim 1815-1915 | edytuj kod

Opis zlecenia: Z WP:ZB

"Analogicznie do nazwy nadkategorii, proponuję zmienić nazwę tej na "Rosyjscy urzędnicy Królestwa Kongresowego".

Moim zdaniem ta zmiana jest uzasadniona i sensowna, ale wygląda mi na robotę dla bota... Abronikowski (dyskusja) 09:35, 8 lut 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 12:45, 8 lut 2010 (CET)

Dyskusja: Przeniesione do Kategoria:Rosyjscy urzędnicy Królestwa Kongresowego. masti <dyskusja> 13:03, 8 lut 2010 (CET)

Szablon:Kardynałowie Polscy | edytuj kod

Opis zlecenia: Szablon:Kardynałowie Polscy - zmieniono nazwę w szablonie na "polscy" - zgodnie z ortografią. (Swoją drogą chyba lepiej by było "Polscy kardynałowie"). Trzeba by przenieść szablon i zmienić nazwę w odwołaniach. Nie chcę sam tego robić - nie chcę nic popsuć :) Abronikowski (dyskusja) 21:58, 9 lut 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 12:20, 10 lut 2010 (CET)

Dyskusja: przelinkowane do {{Kardynałowie polscy}}, stary usunięty. masti <dyskusja> 12:56, 10 lut 2010 (CET)

Olimpiady a igrzyska | edytuj kod

Opis zlecenia: Igrzyska olimpijskie to igrzyska olimpijskie, natomiast olimpiada to cztery lata od igrzysk do igrzysk. Potocznie może i się mówi "olimpiada" na igrzyska, ale potocznie mówi się też "f***" zamiast prącie.

Patrząc po kategoriach, to polscy sportowcy nie występowali na igrzyskach olimpijskich lecz "na olimpiadach". W try miga trza to poprawić. W Kategoria:Polscy olimpijczycy według dyscypliny znajduje się kilkanaście takich kategorii, którym trza zmienić nazwy i poprzenosić znajdujące się w nich elementy. Stoigniew >pogadaj< 18:12, 9 lut 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 13:14, 10 lut 2010 (CET)

Dyskusja:T Załatwione masti <dyskusja> 19:56, 10 lut 2010 (CET)

rzymsko-katolicki -> rzymskokatolicki | edytuj kod

Opis zlecenia: Jest wiele artykułów, w których zamiast rzymskokatolicki występuje rzymsko-katolicki. Patrz: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2518773 Mat86 ^^ 12:26, 16 lut 2010 (CET) Chętni operatorzy botów: Patrol110 dyskusja 22:56, 17 lut 2010 (CET)

Dyskusja:

 • Również w artykułach używających {{Świątynia infobox}}, jest duży bałagan. Powinno być wszędzie: Wyznanie = [[Kościół łaciński|rzymskokatolicki]], a jest rożnie. Np: [[Kościół katolicki]]. --WlaKom (dyskusja) 01:12, 18 lut 2010 (CET) To już jednak jest następne zgłoszenie i tak powinno być rozpatrywane. Proszę założyć nowy wniosek i zasugerować tę oraz być może jeszcze inne poprawki. Patrol110 dyskusja 17:50, 18 lut 2010 (CET)
 • Poprawiono 85 haseł. W kilku hasłach pozostał błąd, gdyż jest on częścią tytułów publikacji użytych jako źródła. Patrol110 dyskusja 19:14, 18 lut 2010 (CET)

linki, linki | edytuj kod

Opis zlecenia: zamiana Mistrzostwa Europy w Biathlonie -->Mistrzostwa Europy w biathlonie, Biathlon na igrzyskach olimpijskich -->Biathlon na zimowych igrzyskach olimpijskich, Anton Szipulin -->Anton Szypulin, na razie tyle znalazłem ale może coś nowego niedługo dorzucę. Ptaq dyskusja 18:30, 11 lut 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 00:47, 20 lut 2010 (CET)

Dyskusja:

 • Po co to zmieniać botem, skoro są przekierowania? Lampak Dysk. 12:09, 16 lut 2010 (CET)
 • bo te przekierowania są błędne? masti <dyskusja> 00:47, 20 lut 2010 (CET)
T Załatwione mastibot <dyskusja> 13:28, 21 lut 2010 (CET)

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkowanie Újpest Budapeszt, Újpesti Dózsa SC => Újpest FC, MTK Budapeszt => MTK Hungária Budapeszt, Partizan Belgrad => FK Partizan Belgrad

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 18:06, 23 lut 2010 (CET)

Dyskusja: Jeśli znajdę podobne zadania, to dopiszę. Matvilho (dyskusja) 18:04, 23 lut 2010 (CET)

Zamiana na "sortname" w tabeli | edytuj kod

Opis zlecenia

Czy istnieje możliwość zmiany botem, sortowania w/g nazwisk w tabelach, w Tytularne kościoły kardynalskie.

Np: z [[José Saraiva Martins]] na {{sortname|José Saraiva|Martins}}.

Chętni operatorzy botów:

T Załatwione. Zmieniono ręcznie.--WlaKom (dyskusja) 10:51, 24 lut 2010 (CET)

Dyskusja:

Linki2 | edytuj kod

Opis zlecenia: Debreceni VSC przelinkować na Debreczyn VSC. Matvilho (dyskusja) 10:30, 25 lut 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 11:12, 25 lut 2010 (CET)

Dyskusja:

T Załatwione

Wyznanie = [[Kościół katolicki]] na Wyznanie = [[Kościół łaciński|rzymskokatolickie]] | edytuj kod

Opis zlecenia:

W niektórych szablonach religijnych, takich jak {{Świątynia infobox}}, {{Diecezja infobox}}, {{Dekanat infobox}} i innych, występuję stara, niewłaściwa, treść parametru "Wyznanie".

Należałoby zamienić:

Wyznanie = [[Kościół katolicki]] na Wyznanie = [[Kościół łaciński|rzymskokatolickie]]

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 18:14, 6 mar 2010 (CET)

Dyskusja: Dla infoboksów {{Diecezja infobox}}, {{Dekanat infobox}} nie były konieczne żadne zmiany. masti <dyskusja> 18:41, 6 mar 2010 (CET)

Nie wszędzie. Znalazłem podobny, "Kościół Katolicki" w Konkatedra św. Stanisława Biskupa w Ostrowie Wielkopolskim --WlaKom (dyskusja) 18:54, 6 mar 2010 (CET). Ale tam jest {{Świątynia infobox}} ~malarz pl PISZ 18:58, 6 mar 2010 (CET) przy okazji jeszcze posprzątam te parametry bo wyznanie jest na wiele sposobów podane. masti <dyskusja> 19:05, 6 mar 2010 (CET) parametr wyznanie ma już wszędzie postać [[Kościół łaciński|rzymskokatolickie]]. masti <dyskusja> 21:13, 6 mar 2010 (CET) Dziękuję. --WlaKom (dyskusja) 21:21, 6 mar 2010 (CET)

Szablon:Flaga | edytuj kod

Opis zlecenia: Przerobienie szablonów flag państwowych Szablon:Flaga ( ), często zastępujących nazwę kraju, w taki sposób, aby kliknięcie na flagę przekierowało na odpowiedni artykuł o kraju, a nie jak jest obecnie, na stronę informacyjną o pliku.

Ogólnie chodzi o dodanie jednego parametru w każdym z szablonów flagi, przykładowo:

[[Plik:Flag_of_Poland.svg|border|20px|Polska]]<noinclude>[[Kategoria:Szablony flag państwowych|POL]]</noinclude>

należy zmienić na

[[Plik:Flag_of_Poland.svg|border|20px|Polska|link=Polska]]<noinclude>[[Kategoria:Szablony flag państwowych|POL]]

Co da następujący efekt:
Z poważaniem Pz (dyskusja) 20:59, 9 sty 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 22:10, 9 sty 2010 (CET)

Dyskusja: Zadanie ma sens, jednak nie w taki sposób jak zaprezentował zgłaszający :) Wystarczy zmienić szablon, a nie jego wszystkie wywołania. Ponadto, skoro naprawiamy flagę Polski, to wypada poprawić również pozostałe flagi. Patrol110 dyskusja 21:19, 9 sty 2010 (CET)

Wiem, nie trzeba zmieniać wywołań szablonu. Linki decydujące o kierunku przekierowania znajdują się w Kategoria:Szablony flag państwowych, więc trzeba wprowadzić drobną zmianę w każdym szablonie w kategorii. Flagę Polski podałem jedynie jako przykład. Pz (dyskusja) 21:31, 9 sty 2010 (CET) Źle odczytałem wniosek :) Przepraszam, Patrol110 dyskusja 21:36, 9 sty 2010 (CET) Dobra propozycja. Przy okazji można dodać szablon {{Dokumentacja}}, no i zupełny drobiazg: Grafika -> Plik i spacje w nazwie pliku. ToSter→¿? 21:57, 9 sty 2010 (CET) Tylko, że to robota nie dla bota. Chyba, że ktoś przygotuje zestawienie - kod kraju -> nazwa artykułu. ~malarz pl PISZ 22:02, 9 sty 2010 (CET) Nie ma problemu, takie zestawienie jest w dokumentacji Szablonu:Flaga. Linki będą takie same jak w kolumnie {{państwo|kod}}, przy czym niektóre linki mają tam zmienione opisy. Pz (dyskusja) 22:37, 9 sty 2010 (CET) linki są w szablonach {{Państwo flaga}}, trzeba tylko powielić odpowiednią sekcję wywołania. masti <dyskusja> 00:37, 10 sty 2010 (CET) Dla {{Flaga}} jest zrobione, robię dla bander i przy okazji zmienię Szablon:Państwo link by uzywał {{Państwo flaga}} masti <dyskusja> 00:20, 7 mar 2010 (CET) Zrobione masti <dyskusja> 15:04, 7 mar 2010 (CET) Dobra robota. Ale jednak wkradł się pewien błąd: pod kilka flag wstawiony został link Border. Można to poprawić już ręcznie ( Zrobione). Pz (dyskusja) 21:28, 7 mar 2010 (CET)

Kalendarium | edytuj kod

Opis zlecenia: zamienić dywizy na półpauzy w kalendarium (jeśli to konieczne dodatkowo przeprogramować boty tak, aby nie wstawiały już więcej dywizów). Marek545 bla, bla, bla 15:46, 11 lut 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 dyskusja

Dyskusja: Poprawiane są wszystkie hasła znajdujące się w kategorii Miesiące. Proszę wskazać, które dokładnie boty dodają dywizy, gdyż osobiście takich nie znam. Patrol110 dyskusja 20:26, 6 mar 2010 (CET)

Również nie wiem o jakie dokładnie boty chodzi. Przypuszczenie, że to boty wstawiają te dywizy wzięło się stąd, że w kalendarium z półpauzami nigdy się nie spotkałem, więc uznałem, że boty aktualizując cośtam, przy okazji zamieniają wszystkie poprawiane myślniki z powrotem do niewłaściwej formy. Możliwe jest jednak, że wikipedyści po prostu tego nie poprawiają, bo uznają (zresztą słusznie) tę robotę za żmudną. Marek545 bla, bla, bla 19:02, 7 mar 2010 (CET) Zatem sprawa się wyjaśniła :-) Ludzkie przyzwyczajenie sprawiło, że zamiast półpauz wszyscy używali dywizy :) Patrol110 dyskusja 22:35, 7 mar 2010 (CET)

Szablon wikiprojektu | edytuj kod

Opis zlecenia:

Zlecenie poleca na automatycznym dodaniu do stron dyskusji artykułów w kategorii Kategoria:Polskie powieści szablonu {{Wikiprojekt:Literatura/info}} - w takiej właśnie postaci, bez parametru. Z pominięciem stron, które mają już ten szablon (z parametrem lub bez). Jeśli strona już istnieje i są na niej jakieś wpisy, ale nie ma tego szablonu - dodać go na samej górze nad sekcjami. — Awersowy <talk> 23:41, 6 mar 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 11:47, 7 mar 2010 (CET)

Dyskusja: T Załatwione masti <dyskusja> 12:50, 7 mar 2010 (CET)

Korekta linków wewnętrznych | edytuj kod

Opis zlecenia: Byłbym wdzięczny za masową zmianę "napęd atomowy" na "okrętowy napęd atomowy" w artykułach podanych na tej liście "linkujących". --Matrek (dyskusja) 11:55, 15 mar 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów:masti <dyskusja> 12:07, 15 mar 2010 (CET)

Dyskusja:

T Załatwione masti <dyskusja> 12:23, 15 mar 2010 (CET) Dziękuję --Matrek (dyskusja) 12:30, 15 mar 2010 (CET)

NAzwa parametru | edytuj kod

Opis zlecenia: By uniknąć nieprawidłowych linków prosiłbym o listę szablonów w których wartość w parametrze "nazwa" nie jest identyczna z nazwą (przykład zmiany którą chcę zrobić. PMG (dyskusja) 14:04, 14 lut 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 12:53, 15 lut 2010 (CET)

Dyskusja: a może w ogóle zmienić ten parameter botem? Bo skoro powinine być identyczny z nazwą szablonu to po co to robić ręcznie? masti <dyskusja> 12:53, 15 lut 2010 (CET)

Nie wiem - najpierw trzeba się temu przyjrzeć. Nie wiem na jaką skalę jest problem i czy są sytuacje gdy taka różnica jest poprawna i sensowna. Dlatego proszę o listę szablonów. Później pewnie trzeba to będzie poprawić. PMG (dyskusja) 12:34, 18 lut 2010 (CET) Zrobione Wikipedysta:MastiBot/Szablony ze złą nazwą: nazwa niezgodna z nazwą strony lub brak takiego parametru masti <dyskusja> 00:00, 10 mar 2010 (CET)

Przekierowania w zoologii | edytuj kod

Opis zlecenia: Potrzebowałabym bota, który jednorazowo przejrzałby wszystkie strony kategorii zoologia i wypisał na jakiejś stronce (np. Zoologia/Bez Łaciny) linki do tych, do których nie ma żadnego przekierowania. Gatunki z polskimi nazwami muszą mieć przekierowanie ze strony nazwy łacińskiej - sporo artów pewnie tego nie ma i chętnie bym pouzupełniała. Późniejszą edycję tej strony (m.in. usunięcie linków do zwierzaków bez polskiej nazwy) biorę na siebie. Orlica Are you talkin' to me? 23:12, 22 mar 2010 (CET)

Edit: Wiem jak sprawdzać, czy artykuł jest polską nazwą - niech bot sprawdza, czy początkiem artu (po szablonach) nie jest pięć apostrofów. Łacińskojęzyczne arty zaczynają się pogrubioną i skursywowaną nazwą. Orlica Are you talkin' to me? 23:33, 22 mar 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 00:57, 23 mar 2010 (CET) - przykład Wikiprojekt:Zoologia/przekierowania

Dyskusja:

przy okazji warto zrobić porządek w tej kategorii. Bo obejmuje ona różne rzeczy takie jak Kategoria:Ruch na rzecz praw zwierząt, Kategoria:Sztuka kulinarna i inne takie "kwiatki". A czystoi taksonomicznej kategorii brak. masti <dyskusja> 00:57, 23 mar 2010 (CET) Możesz ogranicz do kategorii Kręgowce i Bezkręgowce - tu powinien być odrobinę większy porządek Orlica Are you talkin' to me? 01:41, 23 mar 2010 (CET) Tu rzeczywiście wygląda to zdecydowanie lepiej. Postaram się wybrać takie podkategorie żeby strony wynikowe nie były zbyt wielkie. To ruszamy :) masti <dyskusja> 09:08, 23 mar 2010 (CET) Bardzo dziękuję :) A jak już bocik zacznie porządnie działać to można podpytać botaników, czy też nie będą chcieli skorzystać. U nich jest taka sama sytuacja Orlica Are you talkin' to me? 11:00, 23 mar 2010 (CET) Zrobione Wikiprojekt:Zoologia/przekierowania --masti <dyskusja> 23:24, 23 mar 2010 (CET)

Poprawa "poraz" → "po raz" | edytuj kod

Opis zlecenia: Liczba błędów "poraz pierwszy", "poraz drugi" i "poraz trzeci" jest na tyle duża, że chyba szkoda czasu na ręczne poprawianie. Chrumps 02:06, 27 mar 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów:--Verwolff + 13:30, 27 mar 2010 (CET)

Dyskusja: Zrobione--Verwolff + 14:23, 27 mar 2010 (CET)

Zmiana nazwy kategorii i ich użyć | edytuj kod

Opis zlecenia: Potrzeba zmiany nazwy kategorii i ich użyć w artykułach:

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 15:33, 27 mar 2010 (CET)

Dyskusja:

Odlinkowanie Kategoria:Wielkopolanie | edytuj kod

Opis zlecenia: Odlinkowanie 63 artykułów z Kategoria:Wielkopolanie (czyt. usunięcie art. z kategorii). Per. Wikipedia:Poczekalnia/kwestie_techniczne#Kategoria:Wielkopolanie. JDavid dyskusja 12:49, 31 mar 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 20:53, 31 mar 2010 (CEST)

Dyskusja:

{{Album infobox}} i zamiana linków na przypisy | edytuj kod

Opis zlecenia: Wszystkie hasła posiadające szablon {{Album infobox}} oraz linki w postaci [http://www.wikipedia.pl link] należy pozmieniać na przypisy. Dodatkowo trzeba dodać szablon {{Przypisy}} tam, gdzie to okaże się niezbędne.

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 21:34, 31 mar 2010 (CEST)

Dyskusja: W związku z pierwszą nieudaną próbą rozwiązania tego zlecenia, zgłaszam tutaj wniosek do konsultacji. Osobiście chciałbym to zadanie wykonać dwuetapowo:

 • 1. Zamiana wszystkich linków na przypisy,
 • 2. Wstawianie szablonu Przypisy, jeśli takowego nie ma jeszcze w haśle, które było edytowane w części 1.

Proszę o opinie operatorów botów. Patrol110 dyskusja 20:42, 31 mar 2010 (CEST)

Czy mogę poprosić o link do "ręcznej" edycji wg pkt 1. ~malarz pl PISZ 21:34, 31 mar 2010 (CEST) Mnóstwo tego jest we wkładzie AlohaBOT. Regex wygląda tak: "\[(http\:.*?) link\]" "<ref>[\1]</ref>". Patrol110 dyskusja 22:36, 31 mar 2010 (CEST) rozumiem, że chodzi o taką zmianę? Czy tam zawsze jest opis "link"? Czy inne opisy linków też zmieniać? ~malarz pl PISZ 23:57, 31 mar 2010 (CEST) Zgłoszenie pochodzi od DingirXul'a i jego treść brzmiała jak powyżej przedstawiono. Co do zasady zawsze występuje napis link. Patrol110 dyskusja 00:08, 1 kwi 2010 (CEST) Ekhm, w tej części występuje słowo "recenzja" zamiast "link" i np. ja zawsze stosowałam właśnie "recenzję"... Arachne (dyskusja) 22:49, 2 kwi 2010 (CEST) Recenzjami zajmę się później. Muszę jeszcze poprawić wstawienie przypisów przed szablony linków zewnętrznych i ew. {{lang}} za linkiem (pozostał w infoboksie). ~malarz pl PISZ 23:21, 2 kwi 2010 (CEST)

Sprawa dotyczy 2200 artykułów. ~malarz pl PISZ 21:14, 2 kwi 2010 (CEST)

Zrobione. Jutro jeszcze poszukam "recenzji". ~malarz pl PISZ 00:28, 3 kwi 2010 (CEST) Zrobione dla "recenzji" ~malarz pl PISZ 08:09, 4 kwi 2010 (CEST)

Podwójne przekierowania | edytuj kod

Czy jest bot, który regularnie poprawia podwójne/wielokrotne przekierowania? Jeśli nie, to proszę o poprawienie podwójnych przekierowań do The Notorious B.I.G.. Michał Sobkowski dyskusja 09:42, 1 kwi 2010 (CEST)

 • nie ma bo kod opierał się na działaniu strony specjalnej Specjalna:Podwójne przekierowania, która nie działa. Ale muszę nad tym pomyśleć. Na razie zrobię Notoriusa. masti <dyskusja> 10:55, 1 kwi 2010 (CEST)
  • Zrobione. Tu akurat nie było podwójnych przekierowań tylko normalne. Podwójne to układ: Przekierowanie1 → Przekierowanie2 → Artykuł. masti <dyskusja> 11:46, 1 kwi 2010 (CEST)

Żużlu na żużlu | edytuj kod

Opis zlecenia: Zlecenie 1. W artykułach o nazwach

 • Mistrzostwa Świata Par na Żużlu aaaa (aaaa liczba od 1970 do 1993, np. Mistrzostwa Świata Par na Żużlu 1970)
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata na Żużlu bbbb (bbbb liczba od 1964 do 1982)
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata na żużlu cccc (cccc liczba od 1960 do 1963)

w linkach postaci [[Reprezentacja cośtam na Żuzlu]] (np. Reprezentacja Nowej Zelandii na Żużlu, Reprezentacja Czechosłowacji na Żużlu) zamienić słowo Żużlu na żużlu.

Zlecenie 2. Przemianować artykuły o nazwach

 • Mistrzostwa Świata Par na Żużlu xxxx
 • Drużynowe Mistrzostwa Świata na Żużlu xxxx
 • Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu xxxx
 • Grand Prix IMŚ na Żużlu xxxx
 • Grand Prix IMŚ na Żużlu xxxx (eliminacje)
 • Grand Prix Polski na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Austrii na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Szwecji na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Danii na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Wielkiej Brytanii na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Europy na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Skandynawii na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Włoch na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Czech na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Niemiec na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Norwegii na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Łotwy na Żużlu xxxx
 • Grand Prix Słowenii na Żużlu xxxx

(gdzie xxxx każdorazowo jest czterocyfrową liczbą) zmieniając w nazwie słowo Żużlu na żużlu. --WTM (dyskusja) 03:43, 7 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Masti oraz Patrol110

Dyskusja:

Sobory | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę poprawić linki do nazw soborów, zgodnie z zasadami ortograficznymi, a następnie usunąc przekierowania. Nazwy soborów jako nazwy wydarzeń (nie instytucji), a o wydarzeniach są artykuły, piszemy małą literą. Oto niepoprawne nazwy:

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 23:45, 9 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja:

Czy to co robi bot nie jest błędem. Przecież "Sobór Nicejski I" ma też w sobie błąd: to co można przeczytać jest zapisane błędnie, mimo, że nazwa artykułu jest poprawna. ~malarz pl PISZ 06:40, 10 kwi 2010 (CEST) Nie jest to blędem. To jedynie przyklad zawiłosci języka polskiego. Sobór jako wydarzenie piszemy małą literą, tak jak np. powstanie wielkopolskie. O tych wydarzeniach są właśnie artykuły. Sobór można traktować jednak jako instytucję. To zalezy od kontekstu w zdaniu. Wówczas piszemy wielką, ale tego bot nie wychwyci. Tak więc napiszemy: Papież zwołał sobór (wydarzenie). Dogmat został uchwalony przez Sobór (instytucja). Albertus teolog (dyskusja) 12:45, 10 kwi 2010 (CEST)

Lista Przebojów Programu Trzeciego | edytuj kod

Lista Przebojów Programu Trzeciego: Jako nazwa własna powinna być pisana wielkimi literami (tak jest np. na stronie Listy: http://lp3.polskieradio.pl/), trzeba poprawić przekierowania i pisownię w artykułach (też pewnie występuje Lista przebojów Trójki).

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 20:00, 9 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja:

Zmiana nazwy kategorii w związku z wyborami | edytuj kod

Opis zlecenia: Zbliżają się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii i w związku z tym należałoby przenieść kategorię "Brytyjscy parlamentarzyści 2005-" pod nazwę "brytyjscy parlamentarzyści 2005-2010", Histmag (dyskusja) 11:50, 16 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 12:03, 16 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja:

Ujednolicenie kategorii | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę o zmianę nazw dwu kategorii dla ujednolicenia: Kategoria:Katastrofy 2007 na Kategoria:Katastrofy w 2007 oraz Kategoria:Katastrofy 2008 na Kategoria:Katastrofy w 2008. Pozostałe kategorie rocznikowe mają nazwy wg tego schematu.

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 19:17, 14 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja:

Przeniesienie artykułów z Kategoria:Oprogramowanie FOSS do Kategoria:Wolne i Otwarte Oprogramowanie | edytuj kod

Opis zlecenia: obie nazwy kategorii oznaczają to samo (FOSS - Free and Open Source Software) a skoro przyjęła się polska nazwa, trzeba zrobić porządek. Pomysł został zgłoszony do Wikiprojekt:Informatyka - nikt nie zgłosił zastrzeżeń. Matek M (dyskusja) 12:47, 20 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 13:39, 20 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja: A co z kategorią Kategoria:Gry FOSS? masti <dyskusja> 13:39, 20 kwi 2010 (CEST)

Szablon:Żołnierz infobox | edytuj kod

Opis zlecenia: W chwili obecnej istnieją trzy praktycznie identyczne infoboksy: Szablon:Żołnierz infobox, Szablon:Polski żołnierz infobox i Szablon:Radziecki żołnierz infobox. Przydałoby się by jakiś bot poprawił wywołania w artykułach z polskim i radzieckim żołnierzem na zwykły żołnierz infobox (przy okazji lekko poprawił wywołanie tego ostatniego).

Polski żołnierz infoboks → Żołnierz infoboks:

 • zamiana nagłówka infoboksu
 • zamiana parametru "służba od" na "lata służby" (+ dopisanie "od" w treści paramteru, jeżeli jest wykorzystany)
 • dodanie pustych parametrów "jednostki" i "siły zbrojne"
 • dodanie pustego parametru "galeria_commons" (chyba, że jest możliwość, by bot wykrył obecność szablonu "commons" lub "commonscat" i go zastąpił)

Radziecki żołnierz infoboks → Żołnierz infoboks:

 • zamiana nagłówka infoboksu
 • dodanie pustych parametrów "jednostki" i "siły zbrojne"
 • dodanie pustego parametru "galeria_commons" (chyba, że jest możliwość, by bot wykrył obecność szablonu "commons" lub "commonscat" i go zastąpił)

Żołnierz infoboks → Żołnierz infoboks:

 • dodanie pustego parametru "galeria_commons" (chyba, że jest możliwość, by bot wykrył obecność szablonu "commons" lub "commonscat" i go zastąpił)
 • zamiana parametru "służba od" na "lata służby" (po uprzedniej zmianie nazwy paramteru w infoboksie)

Delta 51 (dyskusja) 11:30, 7 mar 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 11:34, 7 mar 2010 (CET)

Dyskusja:

Przyjrzałem się infoboksom. Jest między nimi pewna różnica - kolory tła w radzieckim są inne. Poza tym porównując historię szablonów źrółowym szablonem jest "polski" więc po przerobieniu wywołań przeniosę historię "polskiego" szablonu do głównego. Zamierzam wykonać kolejno operacje: 1. zastandaryzować docelowy infoboks, 2. poprawić jego wywołania, 3. przerobić wywołania "polskiego", przerobić wywołania "radzieckiego". W ostatnim przypadku czekam na jakieś decyzje dotyczące kolorów. ~malarz pl PISZ 20:06, 7 mar 2010 (CET) Jest jeszcze jeden szablon z ktorym także nalezy pomyslec co zrobic - jesli juz tak Szablon:Wojskowy infobox "wojskowy" w tym kontekscie, to przecież dokładnie to samo co "żołnierz". --Matrek (dyskusja) 20:38, 7 mar 2010 (CET) W takim razie 5. przerobić wywołania "wojskowego". ~malarz pl PISZ 21:22, 7 mar 2010 (CET) Co zrobić z parametrem "rodzaj wojsk" z {{wojskowy infobox}} jak nie będzie pasowało do schematu "lądowe, kawaleria, marynarka, lotnictwo"? ~malarz pl PISZ 21:27, 7 mar 2010 (CET)```` A tak na szybko co jeszcze za rodzaje są użyte ? PMG (dyskusja) 00:52, 8 mar 2010 (CET) np. SS (Martin Bormann), paramilitarne (Adolf Eichmann). Wszystko jest zestawione w część I oraz część II. ~malarz pl PISZ 15:16, 8 mar 2010 (CET) Partamer zostawiłbym wtedy pusty. Możnaby zmienić kolorystykę infoboksu bez podanego na paramteru na neutralną (jakaś lekka szarość). Tak właściwie to nie jest przekonany co do przydatności tego paramteru w ogóle. Delta 51 (dyskusja) 18:49, 9 mar 2010 (CET) Znalazłem jeszcze {{As myśliwski infobox}} Też by go zintegrował. ~malarz pl PISZ 16:00, 8 mar 2010 (CET) Właściwie to parametr "rodzaj wojsk" w ogóle bym usunął – nie wnosi on nic poza kolorkami, a połowa wikipedystów i tak nie ma pojęcia jako go używać i wpisuje rzeczy typu "[[wojska lądowe]]". Delta 51 (dyskusja) 12:22, 26 mar 2010 (CET)

Chciałbym przenieść dyskusję do Dyskusja Wikiprojektu:Militaria#infoboksy żołnierzy. Jestem chyba już przygotowany do integracji/botowania. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących nowej/uniwersalnej wersji szablonu, na które szybciej znajdę tam odpowiedzi. Jeżeli zaś chodzi o "rodzaj wojsk" to nowy szablon, będzie wymuszał podanie prawidłowej wartości i w razie potrzeby wyświetlał komunikat o błędzie. ~malarz pl PISZ 21:58, 7 kwi 2010 (CEST)

Zrobione ~malarz pl PISZ 21:12, 23 kwi 2010 (CEST)

Akademia Muzyczna w Katowicach | edytuj kod

Opis zlecenia: należy poprawić linkujące po przeniesieniu nazwy artykułu z Akademia Muzyczna w Katowicach do pełnej i oficjalnej nazwy Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także poprzenosić artykuły z kategorii:

Nowych kategorii nie utworzyłem, bo nie wiem, kiedy ktoś zainteresuje się tą prośbą. Z góry dzięki Bukaj (dyskusja) 12:20, 22 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 12:22, 22 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja: Kategorie stworzą się automatycznie na bazie starych

Boliwia 1999 | edytuj kod

Opis zlecenia: Szablon:Boliwia 1999 na Szablon:PK 1999 Boliwia

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja: Zrobione ~malarz pl PISZ 22:10, 23 kwi 2010 (CEST)

Farerscy piłkarze | edytuj kod

Opis zlecenia: Należy zmienić Kategoria:Piłkarze z Wysp Owczych na Kategoria:Farerscy piłkarze. Skoro istnieje taki przymiotnik, to czemu nazwa kategorii ma odbiegać od standardu?

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 21:23, 25 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja:

Linki, linki | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkowanie: Benfica Lizbona => SL Benfica, Sport Lisboa e Benfica => SL Benfica, Sporting Lizbona => Sporting CP. Z góry dzięki, MatvilhoLet's speak 17:37, 25 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 21:20, 25 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja:

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkować:

Z góry wielkie dzięki, MatvilhoLet's speak 16:29, 29 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 dyskusja 18:10, 29 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja: T Załatwione. Patrol110 dyskusja 21:31, 29 kwi 2010 (CEST)

meczy → meczów | edytuj kod

Opis zlecenia: Zmiana słowa meczy na meczów we wszystkich kategoriach sportowych, ewentualnie fraz "cyfra" meczy i oficjalnych meczy, bo tych jest najwięcej. Chrumps 21:10, 23 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ToSter→¿? 09:40, 2 maj 2010 (CEST)

Dyskusja: wszystkich kategoriach sportowych czyli których? masti <dyskusja> 21:22, 23 kwi 2010 (CEST)

~malarz pl PISZ 22:09, 23 kwi 2010 (CEST)
 • Opierałem się na http://so.pwn.pl/lista.php?co=mecz - ale widzę, że informacje ze słowników/poradni PWN bywają nieścisłe, np. [3] vs [4] - obie informacje na temat "PS" zamieścił prof. Bańko, który odpowiedział mi, że widocznie następca "Nowego słownika poprawnej polszczyzny" zmienił zasady. Tylko że słownik PWN tego nie zaktualizował. Bezpieczniej będzie więc stosować popularniejszą wśród słowników, i "bardziej poprawną" jak twierdzi prof. Bralczyk (pierwszy link audio 01:25), formę meczów. Prof. Bańko z poradni PWN twierdzi zresztą, że "(forma meczy) nieobecna jest w książkach, czyli wydawnictwach, które są redagowane staranniej. Można by ją uważać za wariant gorszy, ale słownikarze w ogóle ją dyskredytują". Chrumps 02:55, 24 kwi 2010 (CEST)
  • Chyba chcemy, żeby Wikipedię uznać za "redagowaną staranniej" ;) Poprawię. ToSter→¿? 09:40, 2 maj 2010 (CEST)
   • Poprawione ok. 120 wystąpień, jeszcze kontrolnie przelecę, jak będzie nowy zrzut bazy. ToSter→¿? 23:49, 2 maj 2010 (CEST)

Primeira Division | edytuj kod

Opis zlecenia: Link Primeira Division zamienić na Primeira Liga i usunąć. MatvilhoLet's speak 10:22, 2 maj 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 11:15, 2 maj 2010 (CEST)

Dyskusja:

 • Zrobione 12:31, 2 maj 2010 (CEST)

Amonity | edytuj kod

Opis zlecenia: Poprawa linków:

i przy okazji (jeśli da radę) zmiana linka z [[amonity (zwierzęta)]] na [[amonity]] w kategorii amonity i podkategoriach (ale tylko w tych hasłach, w których poprawy wymaga też link zewnętrzny). Zmian wymaga co najmniej kilkaset stron, nie chce mi się tego wszystkiego robić samemu :) Lord Ag.Ent podyskutujmy 16:30, 2 maj 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 18:06, 2 maj 2010 (CEST)

Dyskusja:

Przeniesienie artykułów: Kategoria:Oprogramowanie GPL Kategoria:Oprogramowanie na licencji GNU GPL | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę o przeniesienie artykułów znajdujących się w Kategoria:Oprogramowanie GPL do Kategoria:Oprogramowanie na licencji GNU GPL. Sprawa została przedyskutowana w Wikiprojekt:Informatyka - nikt nie wniósł sprzeciwu. Pozdrawiam Matek M (dyskusja) 10:05, 5 maj 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 14:33, 6 maj 2010 (CEST)

Dyskusja:

Hilary | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkować Papież Hilary => Hilary I. MatvilhoLet's speak 17:34, 4 maj 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 dyskusja 19:17, 4 maj 2010 (CEST)

Dyskusja: Pozostałe hasła linkujące z przestrzeni głównej znikną po zaktualizowaniu bazy. Przelinkowanie w szablonie nie ma efektów natychmiastowych :) Patrol110 dyskusja 20:25, 4 maj 2010 (CEST)

Przeniesienie artykułów: Kategoria:Apache -> Kategoria:Apache Software Foundation | edytuj kod

Opis zlecenia: Jak w tytule sekcji. Powód: błędna i myląca nazwa. Pomysł został skonsultowany w Wikiprojekcie Informatyka - nikt nie zgłosił sprzeciwu. Pozdrawiam Matek M (dyskusja) 12:41, 14 maj 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 12:44, 14 maj 2010 (CEST)

Dyskusja:

Poprawka w Szablon:Samolot infobox | edytuj kod

Opis zlecenia: Zamiana parametru "moc" na "ciąg" (najpierw trzeba zmodyfikować sam infoboks: dodać parametr "ciąg") w infoboksach samolotów odrzutowych. Dotychczas w infobksach widniała siła ciągu w kN, a obok napis "moc" (błąd merytoryczny – moc podaje się w KM i nie stosuje się jej dla silników odrzutowych); tymczasowo poprawiłem opis parametru na "moc/ciąg". Artykuły z infoboksami do poprawy mozna rozpoznać po jednostce użytej w parametrze "moc" (kN – do poprawy; KM, kW – zostawić) lub typie silnika w parametrze "silnik" (odrzutowy, turboodrzutowy, turbowentylatorowy, rakietowy, pulsacyjny, strumieniowy – do poprawy; turbośmigłowy, śmigłowy, turbowałowy, gwiazdowy – zostawić). Delta 51 (dyskusja) 15:22, 18 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 17:44, 18 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja: Myślę, że należałoby ten infoboks przy okazji zestandaryzować. Może w odpowiednim infoboksie rozpoczniesz jakąś dyskusję dotyczącą zmian / poprawek infoboksu, a później załatwi się wszystko pojedynczym przelotem BOTa. Podobnie jak teraz żołnierze. ~malarz pl PISZ 17:44, 18 kwi 2010 (CEST)

Chyba projekcie ? PMG (dyskusja) 18:44, 20 kwi 2010 (CEST) W ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia informacji na stronach dyskusji wikiprojektów Lotnictwo i Militaria nikt nie zgłosił żadnych dodatkowych propozycji odnośnie infoboksu. Pozostaje więc tylko wspomniana wyżej poprawka + ew. przeniesienie linku do Commons z oddzielnego szablonu do infoboksu. Delta 51 (dyskusja) 10:54, 3 maj 2010 (CEST) Odpowiedziałem w Dyskusja Wikiprojektu:Lotnictwo#Modyfikacja szablonu Samolot infobox. ~malarz pl PISZ 19:29, 3 maj 2010 (CEST) Zrobione ~malarz pl PISZ 07:21, 17 maj 2010 (CEST)

t.zw. → tzw. | edytuj kod

Opis zlecenia: Zamiana wszystkich t.zw. na tzw.
Wg [5] "(...) jeżeli w skrócie nazwy wielowyrazowej drugi wyraz rozpoczyna się od spółgłoski, wówczas stawia się jedną kropkę na końcu." Chrumps 00:15, 16 maj 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 dyskusja 23:11, 16 maj 2010 (CEST)

Dyskusja: Jutro zabiorę się za to zlecenie. Patrol110 dyskusja 23:11, 16 maj 2010 (CEST)

Zrobione, chociaż praca robota była półautomatyczna. Zdarzały się wystąpienia frazy w cytatach i wówczas pisownia oryginalna musiała być zachowana. Patrol110 dyskusja 20:58, 18 maj 2010 (CEST)

Józef Kowalczyk | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę zmienić linkowanie z wywołania Józef Kowalczyk (biskup) na Józef Kowalczyk, a następnie usunąć Józef Kowalczyk (biskup). Dziękuję. Albertus teolog (dyskusja) 15:56, 19 maj 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów:

nawet chyba aż za bardzo się przelinkowało. ;) maikking dyskusja 15:37, 20 maj 2010 (CEST)

Dyskusja:

linkujące | edytuj kod

Opis zlecenia: zamiana Martina Glagow na Martina Beck|Martina Glagow, Olga Pylewa na Olga Miedwiedcewa|Olga Pylewa, Anna Carin Olofsson na Anna Carin Olofsson-Zidek|Anna Carin Olofsson, Agnieszka Grzybek (biathlonistka)|Agnieszka Grzybek na Agnieszka Cyl|Agnieszka Grzybek. Na razie tyle jak znajdę coś jeszcze to dopiszę Ptaq dyskusja 21:00, 29 maj 2010 (CEST) Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja)

Dyskusja: Zabiorę się za zadanie dzisiaj w nocy. Patrol110 (dyskusja) 13:54, 30 maj 2010 (CEST)

Gotowe. Patrol110 (dyskusja) 18:06, 30 maj 2010 (CEST)

Królowie Izraela i Judy | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę o zmianę linkowania:

 • z Achaz (król Judy) na Achaz
 • z Eliakim-Jojakim na Jojakim,
 • z Jojakim (król Judy) na Jojakim
 • z Jojakin (król Judy) na Jojakin
 • z Achab (król Izraela) na Achab

Krzysiek10 (dyskusja) 17:30, 4 cze 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 18:02, 4 cze 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 15:44, 5 cze 2010 (CEST)

Wyegzekwowanie zasady Miniaturki na początku artykułów | edytuj kod

Opis zlecenia: Prawie cztery miesiące temu praktycznie jednomyślnie uchwaliliśmy zasadę niewstawiania miniaturek odznaczeń do artykułów, a rdrozd zapowiedział, że "temat oczyszczenia artykułów trafi wkrótce do operatorów botów". Nie wiem, czy trafił, czy nie trafił, wiem tylko, że ikonki jak były, tak są. Noblistów jest tak wielu, że usuwanie ręczne byłoby katorgą, z kolei należałoby usunąć wszystkie ikonki na raz, aby nie dezorientować czytelników, czemu jeden noblista ma ikonkę, a inny jej nie ma. Podobnie z laureatami innych nagród, ale nobliści najbardziej mi się rzucają w oczy. Podjąłby się ktoś tego mocno spóźnionego już zadania? Przynajmniej jeśli chodzi o tą ikonkę? Lampak Dysk. 09:49, 5 cze 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 10:29, 5 cze 2010 (CEST)

Dyskusja: Przy okazji proszę o podanie innych ikonek, które należy usuwać. ~malarz pl PISZ 10:29, 5 cze 2010 (CEST)

Podsumowanie:

Większość zrobiona. Czasami mogło coś się zdarzyć, że bot nie stwierdził, że znaczek jest na początku i go nie usunął. Tabliczki drogowe (poza niemieckim znakiem autostrady) pozostawiłem do ręcznego usuwania ze względu na ich niepowtarzalność. ~malarz pl PISZ 09:15, 7 cze 2010 (CEST)

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkować II. liga czeska w piłce nożnej na II liga czeska w piłce nożnej. Pozdrawiam, Mãt VílhoSrbija. 15:58, 13 cze 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 00:04, 14 cze 2010 (CEST)

Dyskusja:

Przekierowania | edytuj kod

Opis zlecenia: Zmienić linkowanie:

Następnie przekierowania usunąć. Krzysiek10 (dyskusja) 20:42, 18 cze 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 20:48, 18 cze 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 21:09, 18 cze 2010 (CEST)

Kategoria | edytuj kod

Opis zlecenia: Zamienić link Kategoria:Piłkarze Boracu Čačak na Kategoria:Piłkarze FK Borac Čačak. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam, MãtvílhoSrbija. 17:21, 22 cze 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ToSter→¿? 17:35, 22 cze 2010 (CEST)

Dyskusja:

Ujednolicić parametry z Szablon:Uczelnia infobox w artykułach | edytuj kod

Opis zlecenia: Poprawić nazwy parametrów w artykułach z szablonem Szablon:Uczelnia infobox. Obecnie jest "kraj" zamiast "państwo", "mapa" zamiast koordynatów, usunąć [], z treści parametru "www". Usunąć, nieistniejące parametry "telefon" i "e-mail" . To tyle, zgrubsza, co zauwazyłem. --WlaKom (dyskusja) 13:38, 26 cze 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 19:14, 28 cze 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 23:56, 28 cze 2010 (CEST)

Sinciang | edytuj kod

Opis zlecenia: KSNG kilka dni temu dokonało kolejnej kontrowersyjnej zmiany. Xinjiang nazywał się Sinkiang, to zmienili na Sinciang. Zostało setki dolinkowań na nazwę Sinkiang, które teraz mus zmienić na Sinciang. Stoigniew >pogadaj< 11:30, 1 lip 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 11:01, 3 lip 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 12:36, 3 lip 2010 (CEST)

Tienszan | edytuj kod

Opis zlecenia: Analogiczna sytuacja jak z Sinciangiem - trzeba popoprawiać Tien-szan na Tienszan. Stoigniew >pogadaj< 20:01, 1 lip 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 11:20, 3 lip 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 12:36, 3 lip 2010 (CEST)

Ujednolicenia nazw map loaklizacyjnych - cz I | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę o zamianę, w artykułach, linków do Szablon:Mapa lokalizacyjna/

 1. Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL LUBU fiz => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL-LU fizyczna
 2. Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL MAZ fiz => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-MZ fizyczna
 3. Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL PODL fiz => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-PD fizyczna
 4. Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL POM fiz => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-PM fizyczna
 5. Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL WP fiz => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-WP fizyczna
 6. Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL ZP fiz => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-ZP fizyczna
 7. Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-SL => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-SL administracyjna
 8. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Warszawa => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-MZ Warszawa
 9. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Wrocław => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-DS Wrocław
 10. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Stare Miasto w Krakowie => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-MA Kraków Stare Miasto
 11. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Powiat bielski => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-SL Powiat bielski
 12. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Powiat bielski cieszyński żywiecki => Szablon:Mapa lokalizacyjna/PL-SL Powiat bielski cieszyński żywiecki
 13. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Gorce => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Gorce
 14. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Beskid Niski => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Beskid Niski
 15. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Beskid Sądecki POL => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Beskid Sądecki
 16. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Beskid Sądecki SVK => Szablon:Mapa lokalizacyjna/SVK Beskid Sądecki
 17. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Beskid Śląski => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Beskid Śląski
 18. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Beskid Żywiecki => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Beskid Żywiecki
 19. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Bieszczady Zachodnie => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Bieszczady Zachodnie
 20. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Pieniny POL => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Pieniny
 21. Szablon:Mapa lokalizacyjna/Sudety => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Sudety

Uwzględniłem skróty przy ujednolicaniu, zgodnie z ISO 3166-2:PL. Po przeniesieniu można te mapy usunąć. --WlaKom (dyskusja) 19:18, 28 cze 2010 (CEST)

WLAKOM co ty robisz. Jak chcesz przenosić szablon to go przenieś. A nie tworzysz nowy a w stary wstawiasz ek'a. Właśnie złamałeś w ten sposób prawo autorskie. Teraz to trzeba będzie posprzątać. ~malarz pl PISZ 00:13, 29 cze 2010 (CEST)

Tego się nie dało przenieść normalnie. Nie ma nigdzie przykłady jak to zrobić. Potrzebowałem kilku dni aby poprawić źródła poszczególnych szablonów (parametry które nie istnieją, dublujące się parametry, zły format. itd.). To jest niesamowite jak można skomplikować tak prosty szablon (patrz enWiki). Oddzielny szablon na listę dopełniaczy, oddzielny szablon na przykłady, oddzielny szablon na uwagi itd. Kategoryzacja nie istniała. Prawa autorskie, jakie, do czego? Nie rozumiem. Dane liczbowe współrzędnych?, link do grafiki która jest w common? błędne wpisy lub nic nie znaczące? Posprzątać po mnie? Trochę za mocne słowo. To czekało na sprzątanie 3 lata. Zgłaszałem to w dyskusjach, nie było chętnych i w końcu ja to "posprzątałem". Pozostała tylko drobna korekta. Czy mam przez to rozumieć, że modyfikacja szablonów należny tylko do wtajemniczonych? Nawet "wtajemniczeni" popełniają błędy, które wymagają drobnej korekty. --WlaKom (dyskusja) 04:10, 29 cze 2010 (CEST) Czy pozostawienie na raz dwóch praktycznie identycznych szablonów z różnymi nazwami uważasz za "posprzątanie". Powinien być jeden szablon i ew. tymczasowe (do czasu poprawienia linkowań) przekierowanie do niego. Do tego może służyć Specjalna:Przenieś. ~malarz pl PISZ 19:50, 29 cze 2010 (CEST) Zapoznaj się z tym, a szczególnie z Teoretycznie można by po prostu utworzyć nową stronę o poprawnej treści, przenieść do niej treść starej, a w starej zostawić przekierowanie lub ją usunąć. W ten sposób traci się jednak stronę dyskusyjną starej strony oraz jej historię zmian.. Twój błędny sposób przenoszenia spowodował że byłeś całkowicie jedynym autorem tego hasła. A raczej średnio jest to zgodne z prawdą. Obojętne jest czy zmieniłeś całkowicie ten szablon czy co z nim robiłeś - ktoś to wcześniej edytował. I o to chodzi z naruszeniem praw autorskich. Jak byś się poczuł gdybym sam teraz przekopiował treść tych szablonów pod inne nazwy i mówił "że to ja to zrobiłem" ? I w historii hasła byłbym tylko ja. Każda strona ma u góry przycisk przenieś. Specjalnie po to by przenosić rzeczy. PMG (dyskusja) 22:09, 29 cze 2010 (CEST)
 • Zgadzam się częściowo, teoretycznie, jesli chodzi o prawa autorskie, z argumentem że ktoś to robił. Kiedyś też tak myślałem. Ale później, "ktoś" mi udowadniał, że w momencie umieszczenia w przestrzeni głównej, artykuł/szablon jest własnością publiczną na Wiki i nie mam już do niego praw. Gorzej jeżeli szablon jest już źle skonstruowany. Jak napisałem, "przenieś" ma 100% racje bytu w stosunku do wszystkiego poza szablonami "Mapa lokalizacyjna". Tu się nie da normalnie przenieść wszystkiego jednym kliknięciem. Ujednoliciłem treść ponad 300 szablonów Map lokalizacyjnych, żeby, w ogóle można było zrobić kolejny krok, a dla, niecałe 30, starałem się ujednolicić nazwę szablonu. Do eka dałem tylko kilka, gdyż te szablonu miały od 1 do kilku linkowań (które oczywiście zmieniłem) i ich treść była wcześniej, trochę "dziwna".

Uważam, tak jak napisałem wcześnej w dyskusji na Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne#Mapy lokalizacyjne i Dyskusja Wikiprojektu:Sprzątanie szablonów#Szablon:Mapa lokalizacyjna, że należy podejść bardzo poważnie to przeredagowania programów źródłowych struktury tworzenia tych map, ale, zauważyłem, nie ma chętnych. Na dzień dzisiejszy, tworzenie nowej mapy jest zbyt skomplikowane dla przeciętnego edytora. Obecnie ujednoliciłem, że wpisujemy treść tylko dla: top, bottom, left, right i map. Pozostałe parametry, jak dopełniacz, przykład, uwagi, sprawdź, dalej musimy dopisywać/zmieniać ręcznie na odpowiednich listach. gdyż stamtąd są czytane. Wpisywania dopełniacza lub koordynatów w wierszu {{Mapa lokalizacyjna/opis/mapa|, w tworzonym szablonie nic nie daje. Pozostała tylko jedna rzecz do rozwiązania. Tworzymy nowy szablon mapy, dopisujemy dopełniacz i przykład do list, zapisujemy. Ale dalej widzimy "błąd" i brak map. Klikamy ponownie na "edytowanie" i .... teraz widzimy poprawnie mapy. Nic nie zmieniając, zapisujemy ponownie. Teraz jest OK. Właśnie tego nie rozumiem, dlaczego muszę otwierać "edytem" i ponownie zapisywać. Poprawiono. --WlaKom (dyskusja) 22:56, 29 cze 2010 (CEST)

Uwaga do WlaKoma - pod nowymi nazwami w większości są stare wersje szablonów. Nie sprawdzałem czy to co tam jest jest poprawne, czy nie. ~malarz pl PISZ 20:35, 30 cze 2010 (CEST)

OK. Zaraz sprawdzę.--WlaKom (dyskusja) 22:12, 30 cze 2010 (CEST)

--WlaKom (dyskusja) 00:24, 30 cze 2010 (CEST)

To są jednak minimalnie różne mapy. ~malarz pl PISZ 20:35, 30 cze 2010 (CEST)

Co wcale nie przeszkadza w ujednoliceniu. "POL Pieniny" jest ulepszoną wersją z mini lokalizacją na mapie Polski, a tą usunąć.

To samo z Szablon:Mapa lokalizacyjna/Tatry => Szablon:Mapa lokalizacyjna/POL Tatry --WlaKom (dyskusja) 23:42, 30 cze 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 20:35, 30 cze 2010 (CEST) - co prawda w sporej części trzeba to robić ręcznie. ~malarz pl PISZ 20:35, 30 cze 2010 (CEST)

Dyskusja:

AGH | edytuj kod

Opis zlecenia: Przenieść linkowania z AGH => Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie i usunąć, ewentualnie, ten artykuł. --WlaKom (dyskusja) 11:54, 8 lip 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 13:05, 8 lip 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione, przekierowanie zostaje. Patrol110 (dyskusja) 13:28, 8 lip 2010 (CEST)

Dziękuję--WlaKom (dyskusja) 14:18, 8 lip 2010 (CEST).

Zamiana r.p.n.e. na r. p.n.e. | edytuj kod

Opis zlecenia: Z tego co wiem, dwa sąsiadujące skróty nie łączą się jeden, czyli zapis r.p.n.e. jest błędny. Występuje dość często. Może warto wstawić od razu spację nierozdzielającą. Chrumps 22:42, 11 lip 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ToSter→¿? 16:12, 13 lip 2010 (CEST)

Dyskusja: Poprawiono ok. 250 artykułów, także z innymi błędami w pisowni skrótu "(p.)n.e." ToSter→¿? 20:01, 13 lip 2010 (CEST)

Żydzi (naród) | edytuj kod

Opis zlecenia: Jest to zbędny redirect do hasła Żydzi, niestety linkuje do niego sporo stron, które byłoby trzeba przed jego usunięciem odlinkować. W dawnych czasach, kiedy pojęcie o Wikipedii miałem mniejsze, próbowałem poprawić to ręcznie, teraz zdając sobie sprawę z istnienia botów zgłaszam tutaj. :) Morg (dyskusja) 14:26, 16 lip 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 18:43, 17 lip 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 23:46, 17 lip 2010 (CEST)

Brakujące parametry w szablonach "Diecezja" i "Dekanat" | edytuj kod

Opis zlecenia: Zauważyłem, że często blokowane jest wyświetlanie parametrów w szablonach, spowodowane wybiorczym używaniem ich w artykułach. Np: ktoś pominął w szablonie linię "Nazwa parametru = " i pokazuje mu {{{Treść parametru}}}. Zamiast uzupełnić ten parametr, edytuje szablon źródłowy, zmieniając na {{{Treść parametru|}}}, dodając "pipe", przez co nie jest wyświetlony. Temat wałkowany wielokrotnie. Aby uniknąć kolejnych "wojen edycyjnych" mam prośbę, aby bot'em wstawić brakujące parametry we wszystkich artykułach stosujących szablony {{Diecezja infobox}} i {{Dekanat infobox}}. Szablon źródłowy winien być widoczny zawsze w pełni, gdyż często brakuje poprawnego "użycia" lub opisy nie są aktualizowane lub błędne.--WlaKom (dyskusja) 23:34, 23 lut 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 22:21, 23 lut 2010 (CET)

Dyskusja:

 • zanim zajmę się tym proponuję sprawdzenie listy parametrów. Może coś w niej zmienić. ~malarz pl PISZ 22:21, 23 lut 2010 (CET)
 • Jutro wypiszę wszystkie parametry. IMHO. Najlepsze wyjście to skomasować w jeden szablon: {{Metropolia infobox}}, {{Diecezja infobox}} i {{Dekanat infobox}}. Czy wtedy przeniesiemy dyskusje w inne miejsce?--WlaKom (dyskusja) 23:34, 23 lut 2010 (CET)
  • wypisanie parametrów nie jest potrzebne. Pytałem tylko czy przypadkiem nie warto coś poprawić w infoboksie (zmienić nazwy parametrów), jeżeli i tak mam zmienić botem wszystkie jego wywołania. Jeżeli mamy integrować różne szablony to warto przeprowadzić dyskusje projekcie Chrześcijaństwo. Ale w takiej sytuacji to najpierw chcę zakończyć pracę nad {{Duchowny infobox}}. Pewnie za kilka dni się za ten poprzedni szablon poważnie wezmę. ~malarz pl PISZ 00:06, 24 lut 2010 (CET)
 • OK. Założę dyskusję na temat ujednolicenia tych szablonów. Ale narazie to w:
 1. {{Diecezja infobox}} zamienić {{{administrator}}} na {{{administrator apostolski}}}, i {{{galeria_commons}}} na {}.
 2. dodać tło nazw.

Powodzenia.--WlaKom (dyskusja) 01:22, 24 lut 2010 (CET)

Ale przecież nie trzeba wszystkiego zmieniać. Wystarczy użyć {{{Treść parametru<includeonly>|</includeonly>}}}. A najlepiej stworzyć porządna dokumentację. BartekChom (dyskusja) 17:50, 22 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja trwa w Dyskusja Wikiprojektu:Chrześcijaństwo#Administratura kościelna infobox. ~malarz pl PISZ 21:53, 6 maj 2010 (CEST)

 • Proszę o zamkniecie tego mojego zlecenia jako już nieaktualnego, gdyż powyższe infoboxy zostają zastąpione przez ujednolicony Administratura kościelna infobox.. --WlaKom (dyskusja) 20:37, 2 lip 2010 (CEST)
 • właściwie juz zrobione. ~malarz pl PISZ 11:40, 21 lip 2010 (CEST)

Gong'an | edytuj kod

Opis zlecenia: Klasyczne pominięcie przydechu w zapisie chińskiej nazwy w transkrypcji hanyu pinyin. Winno się poprawić wszelkie dolinkowania z gongan na gong'an

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 12:51, 24 lip 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 13:25, 24 lip 2010 (CEST)

Sielsowiet | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę o masowe zmienienie ciągu znaków zawartego między cudzysłowami: "[[Silska rada" tudzież "[[silska rada" na ciąg znaków między cudzysłowami: "[[Sielsowiet" co pozwoli na wyeliminowanie zbędnego przekierowania. Taki ciąg znaków, to jest pomijający znak | oraz znaki po nim następujące włącznie z ] ] pozwoli uniknąć problemów z dopasowywaniem form gramatycznych. Mzungu (dyskusja) 22:46, 25 lip 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 18:43, 26 lip 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 13:05, 27 lip 2010 (CEST)

Zmiana nazw kategorii: Dorsum i Promontorium | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę o zmianę nazw kategorii Dorsum oraz Promontorium na liczbę mnogą, czyli odpowiednio Dorsa i Promontoria. Chrumps 18:19, 27 lip 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: TAMM ---> Konwersacja(patrz) 19:49, 27 lip 2010 (CEST)

Dyskusja: T Załatwione TAMM ---> Konwersacja(patrz) 20:08, 27 lip 2010 (CEST)

Nizina Wschodnioeuropejska | edytuj kod

Opis zlecenia: Przenieść elementy (48) z Kategoria:Niż Wschodnioeuropejski do nowej kategorii Kategoria:Nizina Wschodnioeuropejska, a następnie wykasować tę pierwszą. Zgodnie z postanowieniem Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych, która wycofała formę "niż" jako archaizm. Stoigniew >pogadaj< 13:27, 30 lip 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja: Zlecenie zrealizował wikipedysta Holek. Patrol110 (dyskusja) 16:23, 30 lip 2010 (CEST)

Zmiana opisów zdjęć na Commons | edytuj kod

Opis zlecenia: Na Commons w opisach zdjęć pisałem błędnie county zamiast gmina (county to powiat). Czy można zmienić opisy zdjęć? (coś pod 200 sztuk). Ciacho5 (dyskusja) 22:36, 4 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 15:02, 9 sie 2010 (CEST)

Dyskusja: Proszę o podanie więcej szczegółów tutaj albo na stronie dyskusji. Patrol110 (dyskusja) 15:02, 9 sie 2010 (CEST)

Przelinkowanie Mucyna na Mucyny | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkowanie Mucyna na Mucyny: Specjalna:Linkujące/Mucyna. //Vinne2 [czyt. winetu - przyp. red.] dyskusja 16:30, 9 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja:

Przy 9 artykułach? Szybciej będzie to zrobić ręcznie niż czekać na bota. Ankry (dyskusja) 00:22, 10 sie 2010 (CEST) Zrobione. Jak przedmówca, składanie takich wniosków tutaj jest wyrazem indolencji osoby zgłaszającej i wyrazem lekceważenia operatorów robotów. Do przelinkowania 9 haseł nie trzeba uruchamiać robota, a można z nudów to poprawić samemu. Jeśli wnioski tego typu będą się powtarzać, to twoje zgłoszenia będą ignorowane. Zachowajmy powagę i szanujmy się. Patrol110 (dyskusja) 22:00, 13 sie 2010 (CEST) Dzięki. Zastanawiałem się tylko czy botowi wystarczy zadać jaki link ma poprawić i puścić bota a więc wystarczy parę sekund i reszta się robi sama czy jednak nie, bo to zajmuje więcej czasu. Bo jeśli to szybka piłka to nie mam zamiaru siedzieć i poprawiać linki (z nudów? wybaczcie ale od dłuższego czasu nie znam słowa 'nuda') jeśli ktoś to może zrobić w pół minuty. //Vinne2 [czyt. winetu - przyp. red.] dyskusja 10:45, 14 sie 2010 (CEST) Robot powinien być uruchamiany tylko i wyłącznie wtedy, gdy zadanie wymagałoby zbyt dużych nakładów pracy i czasu ze strony człowieka. Dziewięć haseł ze zgłoszenia przelinkowałem dokładnie w cztery minuty przy pomocy narzędzia Popups i nie sprawiło mi to najmniejszego problemu. Napisałem o nudzie, gdyż przyjrzałem się twojemu wkładowi i wynikało z niego ewidentnie, że od 9 sierpnia (wysłanie zgłoszenia) nudziłeś się i powyższe zlecenia sam mógłbyś zrealizować. Tyle ode mnie. Następne zgłoszenia tego typu będą ignorowane. Patrol110 (dyskusja) 13:29, 14 sie 2010 (CEST)

Relokacja kategorii (27) | edytuj kod

Opis zlecenia: Zmienić Kategoria:Listy szkół na Kategoria:Listy instytucji oświatowych. JDavid dyskusja 18:09, 10 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: TAMM ---> Konwersacja(patrz) 19:08, 10 sie 2010 (CEST)

Dyskusja: T Załatwione TAMM ---> Konwersacja(patrz) 19:19, 10 sie 2010 (CEST)

poprawa linków | edytuj kod

Opis zlecenia: Zamienić z Helena Jonsson na Helena Ekholm|Helena Jonsson oraz z Liv-Kjersti Eikeland na Liv-Kjersti Bergman|Liv-Kjersti Eikeland. Ptaq dyskusja 17:26, 12 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 22:10, 13 sie 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Przypominam, że powstała specjalna strona, na której można zgłaszać przekierowania do naprawy. Takie zgłoszenia są zdecydowanie wygodniejsze i przyspieszają proces realizacji. Patrol110 (dyskusja) 23:16, 13 sie 2010 (CEST)

zadanie nie zostało do końca dobrze wykonane, ponieważ Helena Jonsson miała zostać zamieniona na Helena Ekholm|Helena Jonsson a nie na samą Helena Ekholm. Teraz błędnie widnieje, że startowała w zawodach zawodniczka pod nazwiskiem Ekholm, kiedy zawodniczka występowała jeszcze pod swoim panieńskim nazwiskiem. Ptaq dyskusja 21:35, 19 sie 2010 (CEST) Owszem, masz rację. Tytuły omawiane zawodniczki zdobywały jeszcze w stanie panieńskim, jednak nie zmienia to faktu, że nadal to te same osoby. Jeśli robot zmieniałby linki według twojego wzoru, to większość wikipedystów nadal stosowałaby przekierowanie jako częściej występujące na Wikipedii. Z czasem (gdy zawodniczki zdobywałyby tytuły pod nowym nazwiskiem) obraz by się zatarł do takiego stopnia, że pojawiłby się problem ręcznej zmiany linków sprzed i po wyjściu za mąż. A czemuś takiemu robot by nie sprostał. Proszę zatem o umiarkowanie i niewyolbrzymianie sprawy. Patrol110 (dyskusja) 00:08, 20 sie 2010 (CEST) Jutro rano uruchomię bota i poprawię. Patrol110 (dyskusja) 00:13, 20 sie 2010 (CEST) Poprawione. Patrol110 (dyskusja) 21:16, 20 sie 2010 (CEST)

Infobox "Jednostka harcerska" | edytuj kod

Opis zlecenia: W szablonie {{Jednostka harcerska infobox}} blisko rok temu zmieniono pole "adres_komendy" na "adres_siedziby", natomiast w wielu artykułach w infoboksach pozostało stare pole. Czy bot mógłby to poprawić? Michał Sobkowski dyskusja 09:10, 16 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 11:39, 16 sie 2010 (CEST)

Dyskusja: Zajmę się tym po południu :) Patrol110 (dyskusja) 11:39, 16 sie 2010 (CEST)

Linki, linki | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkować FK Sarajewo na FK Sarajevo, OFK Nisz na OFK Niš, FK Nowy Sad na FK Novi Sad oraz Obilić Belgrad na FK Obilić Belgrad. MãtvílhoSrbija. 11:31, 19 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Żbiczek Mrau► 14:57, 19 sie 2010 (CEST)

Zrobione Żbiczek Mrau► 15:38, 19 sie 2010 (CEST)

Dyskusja:

Zmiana adresu strony internetowej | edytuj kod

Opis zlecenia: Ostatnio uległa zmianie strona internetowa Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych. Mamy setki, o ile nie tysiące, linków do podstron tej strony, a zwłaszcza do różnych dokumentów (głównie wykazów nazw) na niej zamieszczonych. Należałoby we wszystkich adresach stron internetowych pozamieniać ich początek z http://www.gugik.gov.pl/komisja/... na http://ksng.gugik.gov.pl/... (np. z http://www.gugik.gov.pl/komisja/pliki/hydronimy1.pdf na http://ksng.gugik.gov.pl/pliki/hydronimy1.pdf). Aotearoa dyskusja 16:25, 24 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Mikołaj się zajmie. Wojciech Pędzich Dyskusja 16:41, 24 sie 2010 (CEST)

Skończone, nie powinno zostać nic ani tyci tyci. Wojciech Pędzich Dyskusja 19:48, 24 sie 2010 (CEST)

Dyskusja:

 • Trzeba było od razu zamienić na szablon by nie było problemów w przyszłości.Plushy (dyskusja) 22:37, 24 sie 2010 (CEST)

Kategoryzacja siarczanów i fosforanów | edytuj kod

Opis zlecenia: Proszę o:

Ciąg dalszy:

Ma to na celu wydzielenie minerałów spośród związków chemicznych, które obecnie przemieszane są razem. Michał Sobkowski dyskusja 14:36, 26 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 15:18, 26 sie 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 21:10, 26 sie 2010 (CEST)

Kategoryzacja amerykańskich olimpijczyków | edytuj kod

Opis zlecenia: Wziąć część wspólną z Kategoria:Amerykańscy sportowcy i Kategoria:Medaliści olimpijscy i umieścić w Kategoria:Amerykańscy olimpijczycy. Kod zachować bo z dużym prawdopodobieństwem można to zastosować do innych narodów (na pewno Grecy i Niemcy - nie wiem jak traktować Brytyjczyków). PMG (dyskusja) 21:04, 26 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 21:40, 26 sie 2010 (CEST)

Dyskusja: Gotowego skryptu nie posiadam, ale korzystam z następującego zestawu do rozwiązywania takich zadań: category.py, replace.py (pywikipedia) i darmowy Notepad++ z wtyczką Compare. Patrol110 (dyskusja) 22:52, 26 sie 2010 (CEST)

Niestety przerobienie tych 8 tysięcy haseł sprawia problemy, więc jutro zasiądę do pythona ;-) Patrol110 (dyskusja) 22:52, 26 sie 2010 (CEST) Przepraszam za opóźnienie, ale dopiero dzisiaj mogłem na spokojnie napisać skrypt do przeliczenia "części wspólnej" :) Wynosi ona dokładnie 902 hasła. Robot właśnie dodaje brakujące kategorie do haseł. Patrol110 (dyskusja) 18:36, 31 sie 2010 (CEST) Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 21:02, 31 sie 2010 (CEST)

Rekategoryzacja wzniesień (87+) | edytuj kod

Opis zlecenia: Zmiana kategorii w art. z Kategoria:Wzniesienia polskich nizin (80+) oraz Kategoria:Wzniesienia polskich wyżyn (7+) do Kategoria:Wzniesienia Polski. JDavid dyskusja 00:59, 29 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 14:51, 30 sie 2010 (CEST)

Dyskusja:

poprawa linków na wiki | edytuj kod

Opis zlecenia: Chyba trzebaby usunąć w artykułach linki do tych samych artykułów ('same do siebie'). lista. Toż to wstyd, takie artykuły... Da się to zrobić? O, albo to, tylko, że tu tego dużo (ale zastanawiam się czy tego jakiś bot nie patroluje?)... //Vinne2 [czyt. winetu - przyp. red.] dyskusja 12:07, 29 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów:

Dyskusja: patroluje to mastiBot, ale ze względu na urlop operatora miał małą przerwę. Ale już wraca do pracy :) masti <dyskusja> 14:47, 30 sie 2010 (CEST)

Dzięki ;) Gdybym wiedział wcześniej o urlopie życzyłbym miłego q;) //Vinne2 [czyt. winetu - przyp. red.] dyskusja 19:48, 30 sie 2010 (CEST) Czy bot reaguje też na link do rediru, który kończy się w tym samym haśle? Wojciech Pędzich Dyskusja 16:27, 30 sie 2010 (CEST) tylko artykuł. Bot nie umie radzić sobie z przekierowaniami. masti <dyskusja> 22:05, 30 sie 2010 (CEST) Hmhmhmhm... no to mamy potencjalną lukę do zapełnienia :) Wojciech Pędzich Dyskusja 22:53, 30 sie 2010 (CEST)

Linki zewnętrzne w podwójnych nawiasach | edytuj kod

Opis zlecenia: Lista tu. Zdarzają się tam też linki do artykułów wiki, takie jeszcze trzebaby obciąć z początku... q:) //Vinne2 [czyt. winetu - przyp. red.] dyskusja 19:55, 30 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 16:12, 5 wrz 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 17:19, 5 wrz 2010 (CEST)

Kategoria:Ruiny zamków | edytuj kod

Opis zlecenia: Wyciągnęłam Kategoria:Ruiny zamków z Kategoria:Zamki w Polsce oczko wyżej, do Kategoria:Zamki i teraz, imho, przydałoby się utworzyć Kategoria:Ruiny zamków w Polsce i poprzenosić do niej artykuły z Kategoria:Ruiny zamków. Przy czym tej ostatniej chyba nie trzeba kasować, bo mamy co najmniej kilka "zagranicznych" ruin zamków, które można by do niej wrzucić. SpiderMum (dyskusja) 20:53, 3 wrz 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 21:49, 4 wrz 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione Patrol110 (dyskusja) 22:55, 4 wrz 2010 (CEST)

południowy rock - przek. | edytuj kod

Opis zlecenia: Małe zleconko mam - poprawa blisko setki przekierowań w Południowy rock na southern rock i usunięcie przekierowania południowy rock. Z góry dziękuję. Stefaniak ---> śmiało pytaj 13:11, 4 wrz 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 21:09, 4 wrz 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione, chociaż szablon z linkiem do południowy rock jeszcze nie przeładował się i pojawiają się linkujące-duchy. Patrol110 (dyskusja) 09:19, 5 wrz 2010 (CEST)

Kategoria:Biskupi Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP | edytuj kod

Opis zlecenia: Kategorię Kategoria:Biskupi Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP przenieść wraz z zawartością pod tytuł Kategoria:Polscy biskupi luterańscy. W tej chwili tytuł może być mylący ze względu na swoją dwuznaczność (czy chodzi o Biskupów Kościoła czy biskupów ogólnie) - wprawdzie jest opis, jednak po zastanowieniu uznałem go za niewystarczający. Krzysiek10 (dyskusja) 18:08, 5 wrz 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 23:44, 5 wrz 2010 (CEST)

Dyskusja:

Zamiana "Otwarte Oprogramowanie" i innych wariacji na "Otwarte oprogramowanie" | edytuj kod

Niedawno hasło Otwarte Oprogramowanie zostało przeniesione do Otwarte oprogramowanie. Dzięki temu mamy około 300 podwójnych przekierowań do tego hasła. Zadanie polegało by na przeiterowaniu przez linkujące do "Otwarte Oprogramowanie" i zmian wszelkich wariacji hasła (czasami jest Otwarte Oprogramowanie, czasami otwarte Oprogramowanie) na "Otwarte oprogramowanie". Nie jest to raczej trudne, duże priorytetu nie ma - może więc ktoś kto dopiero zaczyna raczkować z botem się za to weźmie. Dzięki z góry Matek M (dyskusja) 09:00, 13 wrz 2010 (CEST)

Proste nie proste, wybotować trzeba... Mikołaj się zajął. Wojciech Pędzich Dyskusja 09:40, 13 wrz 2010 (CEST)

Szablon:Wieś infobox | edytuj kod

Opis zlecenia:
W szablonie Wieś infobox skasowano już ponad rok temu pozycję sołtys, jednak w wielu hasłach ona nadal istnieje i anonimowi często dokonują tam wpisów, które trzeba rewertować wraz z wykasowaniem pozycji. Warto puścić bota, który by wykasował pozycję sołtys infoboxach wieś. Omega933 (dyskusja) 18:51, 9 sie 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 22:30, 9 sie 2010 (CEST)

Dyskusja: W związku z tym, że do przebotowania jest coś koło 55 000 artykułów to proszę o poparcie tego zgłoszenia przez kilka kolejnych osób. Jeżeli przy okazji będą do zrobienia jakieś sensowne zmiany w tych samych infoboksach to najlepiej by było od razu je zrobić. ~malarz pl PISZ 22:30, 9 sie 2010 (CEST)

 • Ponadto trzeba tym szablonie usunąć pole Powierzchnia. Wieś nie ma granic. Może je mieć obręb geodezyjny wykraczający poza zabudowę wsi i lasy, a także sołectwo. Informacje o takich powierzchniach podajemy w tekście a nie infoboksie. Kwestia ta już była dyskutowana w kawiarence i zyskała odpowiednie poparcie. Nie widzę sensu także pola |miejska= i |rodzaj= gminy. W gminach miejskich nie ma wsi, a są "części miast", a rozróżnienie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich jest bez znaczenia dla wsi. Jeszcze wiele art. wsi nie posiada dodanych pól |sekundN=, |sekundE=, |pozycja=. Kolejną rzeczą jest to, że strefa numeracyjna nie ma dodanych "(+48) 52" a jest samo "52". Należałoby sprawdzić czy dana wieś ma dwucyfrowy numer. Jeśli tak, to należy dodać (+48). JDavid dyskusja 22:42, 9 sie 2010 (CEST) Po co to (+48)? Przecież każde miasto i wieś w Polsce ma ten prefiks krajowy. Chyba w infoboksach wieś i miasto nie ma pozycji "kraj: Polska". Teraz trzeba we wszyskich artykułach sprzątać kod. Tu prośba do Malarza o zapuszczenia bota, który usunie te śmieci wikipediowe. Gdybym umiał, sam bym to zrobił. Aby sprzątnąć to z kodu "z palucha" to życia mi nie starczy ;-)Kracho (dyskusja) 16:18, 7 wrz 2010 (CEST)
 • Masz moje poparcie. Jak rzadko kto na polskiej wiki znasz się na botowaniu szablonów i można Tobie spokojnie zaufać. Patrol110 (dyskusja) 22:04, 13 sie 2010 (CEST)
 • do roboty :) masti <dyskusja> 23:28, 13 sie 2010 (CEST)
 • Jeżeli przy okazji - baa, są do wdrożenia standardy infoboksu. Choćby powinny zniknąć podkreślenia w nazwach parametrów.--Segu (dyskusja) 02:06, 14 sie 2010 (CEST)
 • Dodając zdjęcia do infoboxów widzę, że w wielu nie ma parametrów jakie były dopisane po jakimś czasie. Najlepiej byłoby więc nie tylko usunąć sołtysów, ale i dodać później wprowadzone parametry. Często brakuje następujących parametrów:
|mapa_wsi = |zdjęcie = |opis zdjęcia = |galeria_commons = |wikisłownik = 

Jeżeli chodzi o mapę, możemy spokojnie założyć, że wraz z rozwojem OSM, one się będą pojawiać. Wikisłownik, choćby tylko dla potrzeb odmiany nazwy by się też przydał w każdej. Jeżeli jest zdjęcie i galeria commons, to często brakuje paramteru 'opis zdjęcia'. galeria_commons bez podkreślnika się sypie, więc trzeba by zrobić zmianę w samym infoboksie. Zastanawiam się też, czy wzorem szablonu Szablon:Dzielnica infobox, nie wprowadzić

|herb gminy = 

jest bowiem

|herb_wsi = |flaga_wsi = 

ale mało która wieś ma herb (właściwie to głównie gminne - inne to raczej miały pieczęcie, chociaż zdegradowane...), nie mówiąc już o fladze :) Z automatu nawet można by pobierać herb gminy. Poza tym sam opis na stronie infoboksu jest nieco zubożony - nie ma opisu wszystkich parametrów, ani nawet na podanym przykładzie. Przykuta (dyskusja) 22:01, 19 sie 2010 (CEST)

Podsumowując: bot ma za zadanie:

 1. uzupełnić/odrzucić parametry aby w wywołaniu była poprawna/aktualna lista wywołania infoboksu
 2. dodać w razie potrzeby (+48) do nr kierunkowego

Podsumowując: zmiany w szablonie:

 1. usunięcie powierzchni
 2. usunięcie parametru {{{miejska}}}
 3. standaryzacja infoboksu

Podsumowując:Sprawy do przedyskutowania:

 1. aktualne prace nad nową wersją infoboksu są prowadzone w {{{Szablon:Wieś infobox}} - na razie bez standaryzacji nazw
 2. herb gminy - moim zdaniem tutaj zbędny
 3. może coś jeszcze zmienić?

~malarz pl PISZ 22:29, 27 sie 2010 (CEST)

Ad. herb gminy - nie tylko zbędny ale wręcz błędny. Przykład: gmina Miasteczko Krajeńskie - herb gminy, herb wsi. Dodam też, że zasadniczo to wsie w ogóle nie mają prawnie obowiązujących herbów - zgodnie z ustawą o odznakach i mundurach herby mogą mieć województwa, powiaty, miasta i gminy. Dzielnice czy wsie już nie. Jednakże, istnieje grupa herbów historycznych, głównie tych wsi które niegdyś były miastami lub gminami jednostkowymi (obejmującymi tylko jedną wieś), a także druga grupa - herbów nieformalnych, niezatwierdzanych przez Komisję Heraldyczną przy MSWiA. Podsumowując: pola herb i flaga pozostawiłbym bez zmian, ew. przy fladze można dodać ten sam mechanizm co przy herbie, zapobiegający powstawaniu linku do art. o fladze miasta o tej samej nazwie w dopełniaczu. Lajsikonik Dyskusja 22:52, 27 sie 2010 (CEST)

Chyba źle zrozumieliście. Przykład z infoboksu dzielnicy:

|herb_miasta = <-- nazwa pliku (bez prefiksu Plik:) -->
|herb_dzielnicy =
|flaga_dzielnicy =

Jeśli wieś należy do gminy, to tak jak dzielnica należy do miasta, wiec dla jednolitości - albo w obu, albo w żadnym. Chyba że z dzielnicami jest tak, że każda ma swój herb. Przepraszam za flooda, ale jeśli to co napisałem nie było zrozumiałe, to daję ilustrację:


Poza tym brakuje parametrów:

|zdjęcie = |opis zdjęcia = |galeria_commons = |wikisłownik = 

Ręczne dodawanie tych ostatnich czasami jest upierdliwe, bo za każdym razem trzeba przejrzeć czy te parametry są, by nie dublować ich w kodzie. Przykuta (dyskusja) 23:11, 27 sie 2010 (CEST)

Wstawienie herbu gminy do infoboksu to 55k MSZ niepotrzebnych edycji i to ręcznych, bo wzór Plik:POL nazwa gminy COA.svg nie zawsze jest poprawny. Część herbów jest w formacie png, jpg lub gif, część ma nazwę bez polskich znaków, gminy miejsko-wiejskie używają herbu miasta a wówczas nie ma "gmina" w nazwie pliku, występują dodatki typu "COA1" albo "COA new" jeśli gmina zmieniała herb. Botem się nie da. Większość wsi ma powstawiane szablony z listą miejscowości w gminie, w których herb już jest - po co dwa razy ta sama informacja? Lajsikonik Dyskusja 09:24, 28 sie 2010 (CEST) Zarówno wsie jak i dzielnice nie mają formalnie swoich herbów. Jedne i drugie mogą mieć herby historyczne, które powstały w czasach gdy te jednostki były miastami. Więc można przyjąć, że występują raczej rzadko. W przypadku infoboksu dzielnicy herb miasta jest używany jako mały emblemat w nagłówku infoboksu dla podkreślenia, że jest to artykuł o fragmencie pomocniczym pewnej jednostki administracyjnej. Wydaje mi się, że w przypadku wsi i gminy powiązanie jednostek administracyjnych jest dużo mniejsze lub prawie żadne poza formalnym. Jeżeli mielibyśmy te infoboksy ujednolicić to już szybciej bym usuwał herb miasta z infoboksu dzielnicy. ~malarz pl PISZ 09:39, 28 sie 2010 (CEST) Wracając do meritum sprawy to zamierzam zlikwidować automatycznie tworzone linki do województw, powiatów i gmin zgodnie z #8 standardów infoboksu. Nazwy w "temp'ie" zestandaryzowałem i czekam na uwagi. ~malarz pl PISZ 09:39, 28 sie 2010 (CEST) I jeszcze jedno - skoro wieś nie ma powierzchni, to "gęstość zaludnienia" jest bez sensu. ~malarz pl PISZ 10:49, 28 sie 2010 (CEST) Przy okazji można by jeszcze posprzątać kod i zmienić [[osada (osiedle)]] na [[osada]]. Lajsikonik Dyskusja Mój bot kod sprząta prawie zawsze, choc w mniejszym stopniu niż skrypt Nuxa (nikt nie przegląda efektu przed zapisaniem). Osadę dopiszę do zmian. ~malarz pl PISZ 09:27, 30 sie 2010 (CEST)

Mój bot właśnie po raz któryś próbnie wykonuje swoją pracę i wyniki zapisuje do podstron Wikipedysta:Malarz pl/szablony/Wieś infobox. Tam można zobaczyć wygląd i kod aktualnego wywołania i tego na jakie zostanie ono zamienione. Przy okazji oznacza też dziwne znalezione w szablonie parametry do dalszej (ręcznej już) poprawy. Najczęściej występujące (w tym tysiącu) jakoś bot sam załatwia. Szablon {{Wieś infobox}} jest już zestandaryzowany chyba do końca. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi to proszę o info. Bota zamierzam uruchomić za kilka dni. Jeszcze jedno pytanie: jak bot ma wyrównywać parametry w wywołaniu. Czy ma być równa kolumna znaków "=" czy te znaki wyrównać do lewej strony. Mój bot domyślnie ustawia znaki "=" w kolumnie. ~malarz pl PISZ 14:47, 30 sie 2010 (CEST)

Też wolałbym kolumnę, również w stopniach, minutach i sekundach, czyli
| stopniN = | minutN = | sekundN = | stopniE = | minutE = | sekundE = 

Lajsikonik Dyskusja 15:31, 2 wrz 2010 (CEST)

BOT przystąpił do pracy. ~malarz pl PISZ 14:36, 6 wrz 2010 (CEST)

BOT poprawił 5000 wywołań i przerwałem jego działanie. Do jego zadań dodałem poprawę parametrów "herb wsi" i "flaga wsi", tak aby nie zawierały nazwy przestrzeni (Plik|Grafika|Image). Szablon jest już zmodyfikowany a bot przegląda swój dotychczasowy dorobek i w razie potrzeby go poprawia. Ok 3 w nocy wznowi działanie na kolejnych wywołaniach szablonu. Do tego czasu w przerobionych wcześniej wywołaniach i niepoprawionych jeszcze przez BOTa nie wyświetlają się obrazki godła i flagi w infoboksie. ~malarz pl PISZ 23:05, 6 wrz 2010 (CEST)

BOT poprawił już swoje niedoróbki i w sumie przebotował ponad 17k infoboksów. Bot poprawia ok 1000 wywołań na godzinę, więc większość pracy powinien skończyć w czwartek (9 września) w godzinach porannych. Potem prawdopodobnie będzie do poprawki trochę nietypowych wywołań (innne przestrzenie nazw, zabezpieczone artykuły, ...). W około 2% wywołań pojawiają się parametry, których bot nie obsługuje automatycznie. Staram się poprawić je ręcznie w miarę infromacji zwracanej od bota. Poniżej umieszczam licznik z informacją ile zostało do końca. ~malarz pl PISZ 16:16, 7 wrz 2010 (CEST)

Zostało jeszcze 0 artykułów z niepoprawionym wywołaniem.

Większość prac związanych ze zgłoszenie została wykonana. Za kilka dni jak pojawi się nowy dump przejrzę jeszcze wywołania, w których są błędy. Mój system raportowania z wykonanych prac niestety rozwalił się po 40k artykułach i muszę to zrobić w inny sposób. ~malarz pl PISZ 09:29, 9 wrz 2010 (CEST)

ubolewam nad tym, że usunięto pozycje: powierzchnia i gęstość zaludnienia. Stwierdzenie, że wioski nie mają formalnych granic mocno naciągane - to jakby ściągano podatki, określano, gdzie kto mieszka - czy wykonywano proste czynności geodezyjne. Na Geoportalu ciągle aktualizuje się te dane - portal rządowy. Wystarczy najechać (krzyżykiem na miejscowość, jest podana jej powierzchnia). Gęstość zaludnienia można obliczyć, przy GL = L / P; GL – gęstość zaludnienia L – liczba ludności P – powierzchnia - gdzie często mianownik zamiennikuje się do ogólnej powierzchni gminy. Jeśli chodzi o weryfikowalność danych, ciekawostka GUS a raczej GŁ•U•ST w 20. międzywojennym w sowich rocznikach statystycznych; podawał dokładna liczbę ludności z podziałem do najmniejszej osady z tłumaczenie na język francuski. Obecne ciężko jest znaleźć te dane właśnie w rocznikach GUSu; po wojnie tłumaczono wszystko już na angielski, ale dane ogólnikowe - po transformacji (nie zmieniono tego) - najtrudniej weryfikowalną liczbą jest - liczba ludności; GUS w sowich rocznikach podaje ogólna liczbę w gminie; przy braku podziału do najmniejszych osad. Nadto gminy są zobowiązane 2 razy do roku wysłać Wykaz miejscowości i liczby ludności wg stanu na dzień: 30-06-2009 r. i 31-12-2009 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w XXX (zameldowanych na pobyt stały) do GUSu - a GUS nie udostępnia tych danych w sowich rocznikach. Osoby sięgające do roczników GUSu niezjadającą tam tych danych podają przybliżoną liczbę; gdy najłatwiej osiągalnymi danymi z Gmin są powierzchnia i liczba ludności. Anso os (dyskusja) 21:12, 9 wrz 2010 (CEST) Sołectwa mają jak najbardziej swoje granice katastralne, usunięcie pozycji powierzchnia w infoboksie to jakieś nieporozumienie. D_T_G 21:36, 9 wrz 2010 (CEST) Posprzątane. ~malarz pl PISZ 21:50, 25 wrz 2010 (CEST)

Papua-Nowa Gwinea | edytuj kod

Opis zlecenia: Kolejne niechlujstwo polskich Wikipedystów - trza popoprawiać wszelkie dolinkowania z "Papua Nowa Gwinea" na Papua-Nowa Gwinea. Stoigniew >pogadaj< 14:56, 3 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 16:50, 3 paź 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 20:23, 3 paź 2010 (CEST)

Usunięcie szablonu nawig. z kilkudziesięciu artykułów | edytuj kod

Opis zlecenia: Ze wszystkich artykułów zawierających Szablon:Podhale – usunąć go z treści. Gdy już nie będzie żadnych linkowań szablon usunąć lub przedstawić edytorowi JDavid. →Decyzja Poczekalni DNU. JDavid dyskusja 11:37, 4 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Wojciech Pędzich Dyskusja 11:38, 4 paź 2010 (CEST)

Dyskusja:

Ufolodzy | edytuj kod

Opis zlecenia: Zmiana nazwy kategorii Badacze UFO na Ufolodzy (taka nazwa powszechnie występuje w języku polskim). Chrumps 23:46, 14 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 09:33, 15 paź 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 09:41, 15 paź 2010 (CEST)

Lista kategorii bez interwików | edytuj kod

Opis zlecenia: Prosiłbym o wygenerowanie listy kategorii niemających interwiki. Chrumps 01:46, 16 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 10:24, 16 paź 2010 (CEST)

Dyskusja: Dzisiaj wieczorem albo jutro napiszę skrypt i puszczę na wiki. Patrol110 (dyskusja) 10:24, 16 paź 2010 (CEST)

Lista właśnie się zapełnia [6] :-) Jutro o tej porze robot powinien skończyć. Patrol110 (dyskusja) 18:14, 16 paź 2010 (CEST) Robot wyszukał 33500 kategorii bez linków interwiki. Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 21:01, 16 paź 2010 (CEST)

Kategorie | edytuj kod

Opis zlecenia: Przelinkować kategorie: Kategoria:Piłkarze Bologny na Kategoria:Piłkarze Bologna FC, Kategoria:Piłkarze Bari na Kategoria:Piłkarze AS Bari, Kategoria:Piłkarze Vicenzy na Kategoria:Piłkarze Vicenza Calcio. Z góry dzięki, MãtvílhoDiskusija 21:18, 19 paź 2010 (CEST).

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 21:30, 19 paź 2010 (CEST)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 23:25, 19 paź 2010 (CEST)

Usunięcie szablonu Ruta z artykułów 60+ | edytuj kod

Opis zlecenia: Usunięcie Szablon:Ruta z artykułów, go zawierającego. Przekazanie informację o odlinkowaniu edytorowi user:JDavid. Szablon usuwany per. Szablon:Geocompass. Dyskusja w Poczekani →Wikipedia:Poczekalnia/Załatwione_81#Szablon:Geocompass. JDavid dyskusja 12:41, 21 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 12:50, 21 paź 2010 (CEST)

Dyskusja: Czy można wiedzieć jaki jest powód usunięcia szablonu Ruta? Ułatwia poruszanie się po wikipedii osobom szukającym informacji o akwenach wielkich jezior mazurskich. --Karolzet (dyskusja) 15:06, 22 paź 2010 (CEST)


Przeniesienie kategorii w 68 artykułach i 23 kategoriach | edytuj kod

Opis zlecenia: Zmiana kategorii artykułów z kategorii Kategoria:Grupy narodowe i etniczne w Polsce do Kategoria:Etnografia Polski. Oraz zmiana kategorii w podkategoriach Kategoria:Grupy narodowe i etniczne w Polsce. JDavid dyskusja 15:02, 28 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 15:25, 28 paź 2010 (CEST)

Dyskusja:

Przeniesienie artykułów z szablonem do kategorii ok. 60 | edytuj kod

Opis zlecenia: Przeniesienie artykułów z szablonem Szablon:Grupy etnograficzne i etniczne Polski oraz będące w Kategoria:Etnografia Polski do kategorii Kategoria:Grupy etnograficzne Polski. JDavid dyskusja 15:52, 28 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 17:21, 28 paź 2010 (CEST)

Dyskusja:

Wymiana linków do Imigracja -> Migracja ludności | edytuj kod

Opis zlecenia: Zamiana [[Imigracja|imigrantów]] na nowy link wew. [[Migracja ludności|imigrantów]]. --WlaKom (dyskusja) 19:50, 26 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 20:18, 26 paź 2010 (CEST)

Dyskusja: Dodatkowo poprawianie linków spotka linkujące do emigracja. Patrol110 (dyskusja) 20:18, 26 paź 2010 (CEST)

Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 23:05, 26 paź 2010 (CEST)

Szablon:Formuła 1/Oznaczenia | edytuj kod

Opis zlecenia: Ten szablon będzie decyzją Wikiprojekt:Formuła 1, będzie jedynym używanym szablonem dla oznaczeń z F1 dlatego, że robił się chaos z szablonami. Dlatego trzeba poprawić linkowanie z Szablon:Formuła 1/Legenda i Szablon:Legenda wyników F1 na Szablon:Formuła 1/Oznaczenia w artykułach dotyczących Formuły 1. Oraz aby też poprawiono w linku szablon.Lispir słowa to potęga 21:35, 3 lis 2010 (CET) wypowiedź została zmodyfikowana przez --Basshuntersw (dyskusja) 21:44, 3 lis 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 00:03, 4 lis 2010 (CET)

zmieniono 20 szablonów {{Formuła 1/Legenda}} i zero {{Legenda wyników F1}} masti <dyskusja> 00:17, 4 lis 2010 (CET)

Dyskusja:

rozumiem, że chodzi o zamianę szablonów {{Formuła 1/Legenda}} i {{Legenda wyników F1}} na {{Formuła 1/Oznaczenia}}? masti <dyskusja> 23:27, 3 lis 2010 (CET) Prosiłbym o precyzyjne wskazywanie co boty mają robic. Operatorzy nie muszą mieć wiedzy o posczególnych projektach. masti <dyskusja> 23:27, 3 lis 2010 (CET)
 • Tak o tą zmianę chodzi oraz linki do nich bo są w artykułach, najmniej jest do Szablon:Legenda wyników F1 ale nikomu nie chce się szukać po artach. Lispir słowa to potęga 23:48, 3 lis 2010 (CET)
  • Tam jest jakaś dziwna konstrukcja. Szablony są linkowane w artykułach (nie dołączane) i to chyba trzeba zmienić. Moim zdaniem należałoby tę legendę przenieść do {{Portal:Formuła 1/Oznaczenia}} i dopiero wtedy wszystko przelinkować (wywołania i dołączenia). Linkowanie do szablonu jest bez sensu. ~malarz pl PISZ 08:26, 4 lis 2010 (CET)
   • Czy byś dawał szablon tu by zniszczyło układ artykułu? Czy innych artów o bolidach dlatego jest linkowanie. A szablony się daje to sezonów, podsumowań. A przeniesienie szablonu do Portalu jakoś to nie widzie jako dobry pomysł. Bo było dużo roboty a to ma być łatwy dostęp do szablonu, a nie szukaniu gdzie on się znajduje przez wikipedystów który nie są wikiprojekcie F1 by sprawdzić gdzie jest. Lispir słowa to potęga 09:20, 4 lis 2010 (CET)
    • Ja nie mówię o wstawianiu szablonu do artykułów o samochodach. Ja mówię o przeniesieniu go do przestrzeni Portal i w zależności od potrzeb albo linkowaniu albo dołączaniu. Innym rozwiązaniem jest pozostawienie jako szablon, zmiana tabelki na domyślnie ukrytą i dołączenie jej w miejsce linkowań. W artykułach o sezonach też mogłaby być ukryta. ~malarz pl PISZ 09:48, 4 lis 2010 (CET)
     • Dobra rób jak powiedziałeś. Bo ja nie znam się na ukrywaniu szablonu takiego typu. Lispir słowa to potęga 10:30, 4 lis 2010 (CET)
      • Niech zostanie jak jest, czyli w przestrzeni szablon jako osobny, bez żadnego ukrywania, bo tam są opisy bez tabeli i mogły by być ucięte.--Basshuntersw (dyskusja) 14:18, 4 lis 2010 (CET)
       • Nic nie zostało ucięte. Na razie przerobiłem tę tabelkę na domyślnie ukrytą. Jak zostanie przez was zaakceptowana to wszystkie linkowania do niej zamienię na wywołania. ~malarz pl PISZ 15:06, 4 lis 2010 (CET)

Żeby było wiadomo o czym mowa: Szablon:Formuła 1/Oznaczenia. ~malarz pl PISZ 15:07, 4 lis 2010 (CET)

 • Może być. Lispir słowa to potęga 15:11, 4 lis 2010 (CET)
  • Może być.--Basshuntersw (dyskusja) 15:57, 4 lis 2010 (CET)
   • A jak jest ukryta to mogła by być "szersza" bo jak wcisnę w pokaż to wyskakuje i nie wygląda najlepiej.--Basshuntersw (dyskusja) 15:59, 4 lis 2010 (CET)
    • Szerokość poprawiłem. Zmieniłem ręcznie linkowanie {{Formuła 1/Legenda}} w czterech szablonach i czekam na zaktualizowanie linkowań. Wieczorem zabiorę się za resztę. ~malarz pl PISZ 16:11, 4 lis 2010 (CET)
     • Już usunięte. ~malarz pl PISZ 16:35, 4 lis 2010 (CET)
      • Dlaczego bot nie edytował tego artykułu?--Basshuntersw (dyskusja) 16:55, 4 lis 2010 (CET)
       • Bo tu był szablon, którego nie usuwałem :-) (tzn. docelowy). Zaraz to poprawię. ~malarz pl PISZ 19:21, 4 lis 2010 (CET)

Przekierowanie | edytuj kod

Opis zlecenia: Kontinientalnaja Hokkiejnaja Liga - przeniesiono pod Kontinientalnaja Chokkiejnaja Liga zgodnie z zasadami transkrypcji. Trzeba poprawić przekierowania i pisownię w artykułach gdzie jest błędne sformułowanie. Z góry dziękuję, A. Bronikowski zostaw wiadomość 21:22, 6 lis 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: Karol007dyskusja

Dyskusja:

infobox żaglowiec | edytuj kod

Opis zlecenia: Zmieniłem w szablonie Szablon:Żaglowiec infobox nazwę zmiennej "Ilość masztów" na "Liczba masztów" (bo [7]). Teraz chciałbym pozmieniać to samo w artykułach ten szablon wykorzystujących. Robienie zmian ręcznie jest dość upierdli...monotonne. Mogę prosić o wykonanie tego botem? Wbartoszy (dyskusja) 16:21, 10 lis 2010 (CET) Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 18:41, 10 lis 2010 (CET)

Dyskusja: Może coś jeszcze w tym szablonie poprawić? ~malarz pl PISZ 18:41, 10 lis 2010 (CET)

Odlinkowanie 5 szablonów z artykułów | edytuj kod

Opis zlecenia: Odlinkować szablony {{Dzielnica Grunwald (Poznań)}} {{Dzielnica Jeżyce (Poznań)}} {{Dzielnica Nowe Miasto (Poznań)}} {{Dzielnica Stare Miasto (Poznań)}} {{Dzielnica Wilda (Poznań)}} z artykułów je zawierające.

Lista artykułów:

JDavid dyskusja 23:29, 10 lis 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: Karol007dyskusja

Dyskusja:

Przypisy bez refa | edytuj kod

Opis zlecenia: Usunięcie szablonu {{przypisy}} z haseł w któych nie ma znacznika ref. Przykładowa edycja [8].PMG (dyskusja) 22:38, 12 kwi 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 00:44, 14 kwi 2010 (CEST)

Dyskusja:

Numer 1 Listy Przebojów Programu Trzeciego] | edytuj kod

Opis zlecenia: Chyba przydałoby się zmienić początek nazwy Kategoria:Numer 1 Listy Przebojów Programu Trzeciego na np. "Numery jeden" czy jakoś inaczej, w każdym razie na liczbę mnogą. Nie konsultowałam tego z autorem kategorii, SpiderMum (dyskusja) 23:16, 15 lis 2010 (CET).

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja>

Dyskusja: przydałoby się ustalić na co zmienić nazwę masti <dyskusja> 23:43, 15 lis 2010 (CET)

Może "Pierwsze miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego"? A. Bronikowski zostaw wiadomość 23:44, 15 lis 2010 (CET) Popieram propozycję powyżej - chodzi o miejsce, a nie numer. Chociaż kategoria wg mnie bez sensu, od tego są listy. Chrumps 13:43, 16 lis 2010 (CET)

Template Martwy link dyskusja removing for www.statistik.bayern.de/wahlen/ | edytuj kod

Opis zlecenia: My bot successfully corrected all 1831 weblinks to http://www.statistik.bayern.de/wahlen/ on 924 pages. But on article talk pages these links were marked with Szablon:Martwy link dyskusja. Perhaps another bot operator can remove the template for all urls starting with http://www.statistik.bayern.de/wahlen/. There is no such broken link left in article namespace. Merlissimo (dyskusja) 15:20, 16 lis 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 16:40, 16 lis 2010 (CET)

Dyskusja: OK. I will remove them. Thanks Merlissimo masti <dyskusja> 16:40, 16 lis 2010 (CET)

Sobór Watykański II | edytuj kod

Opis zlecenia: Naprawa przekierowań - Sobór watykański II na Sobór Watykański II. Ponieważ to nazwa własna, więc trzeba by i w treści zmienić. Przy okazji warto poprawić linkujące do stron II Sobór Watykański i Vaticanum II... A. Bronikowski zostaw wiadomość 00:24, 17 lis 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 10:26, 17 lis 2010 (CET)

Dyskusja:

Zmiana kategorii lub jej odlinkowanie w artykułach ok. 300 | edytuj kod

Opis zlecenia: Sprawdzenie czy artykuł z kat. Kategoria:Ślązacy zawiera także kategorię Kategoria:Ludzie związani ze Śląskiem lub jedną z jej podkategorii. Jeśli tak usunięcie (odlinkowanie) z artykułu kategorii Ślązacy. Jeśli nie, zmiana Kategoria:Ślązacy w artykułach na Kategoria:Ludzie związani ze Śląskiem. Przedstawienie realizacji wikipedyście user:JDavid. Decyzja z Poczekalni. JDavid dyskusja 12:30, 22 lis 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: A. Bronikowski zostaw wiadomość

Dyskusja:

Usuwanie załatwionych zgłoszeń ze Zgłoś błąd | edytuj kod

Opis zlecenia: Potrzebny bot do usuwania załatwionych zgłoszeń ze strony Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule.

Algorytm:

 • usuń sekcję (drugiego poziomu: === XXX ===), w której jest szablon {{Załatwione}}
 • ORAZ ostania edycja była co najmniej 72 godziny temu
 • ORAZ w sekcji NIE MA szablonu {{Niezałatwione}}.

Bot powinien przeszukiwać stronę codziennie, ewentualnie co 2-3 dni. Mamy duże zaległości w czyszczeniu ZB, ręczne czyszczenie jest czasochłonne i mało skuteczne. A zgłoszeń przybywa, aktualnie jest około 180, ale z tego duża część załatwiona. mulat(napisz) 13:11, 16 lis 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: ~malarz pl PISZ 16:29, 16 lis 2010 (CET)

Dyskusja: Postaram się przygotować takiego bota. Muszę popracować nad kodem - postaram się skończyć w ciągu dwóch dni. ~malarz pl PISZ 16:29, 16 lis 2010 (CET)

Bot przygotowany. Na razie uruchamiam ręcznie co jakiś czas. Dodatkowo po usunięciu generuje w Wikipedysta:MalarzBOT/brudnopis zestawienie sekcji z datą, faktem wstawienia szczególnych szablonów w sekcji i informacją czy dana sekcja została usunięta. Jeżeli nie będzie zażaleń po kilku dniach to ustawię automat. ~malarz pl PISZ 23:10, 16 lis 2010 (CET)
 • Serdecznie dziękuję w imieniu załogi ZB. Czy takie zestawienie (może z wyraźniejszym zaznaczeniem, kiedy usunięto; słowo archiwizacja jest tu nie na miejscu, nie archiwizujemy zgłoszeń) mogłoby być na stałe na jakiejś podstronie ZB? Plus informacja o bocie w nagłówku strony (mogę napisać). mulat(napisz) 10:38, 17 lis 2010 (CET)
  • Czy chodzi tylko o informację, że taki to a taki nagłówek/sekcję usunięto? Czy całą zawartość tabelki? ~malarz pl PISZ 11:21, 17 lis 2010 (CET)
   • W zasadzie chodzi tylko o fakt usunięcia (i datę), żeby był ślad, co usunięto i kiedy. Może się zdarzyć sytuacja, że ktoś zaznaczy szablonem, że załatwione, a ktoś zaprotestuje, ale nie znając się na szablonach nie wstawi "Niezałatwione", i wtedy mamy problem, bo bot usunie niezałatwiony de facto wpis. Potrzebna jest kontrola ręczna, szczególnie na początku. Jak będą się zdarzały błędy, będzie trzeba ewent. przemyśleć algorytm. Na razie wystarczy chyba tylko rejestr działań bota. Będziemy mu potrzeć na ręce ;-) mulat(napisz) 11:32, 17 lis 2010 (CET)
 • Uwaga moja, pamiętam że niekiedy zamiast "Załatwione" posłużyłem się szablonem {{Zrobione}}. Skoro jesteśmy dopiero na etapie przygotowywania bota i testowania, to proponuję także ten drugi szablon uwzględnić. WTM (dyskusja) 13:50, 17 lis 2010 (CET)
Można przyjąć, że zlecenie jest "załatwione". Prace nad botem jeszcze będą trwały aby go przygotować do różnych "zadań/zleceń". Bot jest uruchamiany codziennie ok 21:00 i usuwa zadanie które są znaczone szablonem "załatwione" lub "zrobione" i nie było w nich wpisów z datą co najmniej od 48 godzin. ~malarz pl PISZ 21:08, 23 lis 2010 (CET)

Odlinkowanie szablonu nawigacyjnego Miejscowości Śląska Cieszyńskiego (160+) | edytuj kod

Opis zlecenia: Usunąć z artykułów go zawierających szablon {{Miejscowości Śląska Cieszyńskiego}}. Przedstawienie wyniku wikipedyście user:JDavid. JDavid dyskusja 12:34, 25 lis 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: Wojciech Pędzich Dyskusja 13:05, 25 lis 2010 (CET)

Dyskusja: -162 osadzenia szablonu. Wojciech Pędzich Dyskusja 13:29, 25 lis 2010 (CET)

Drogi krajowe i autostrady | edytuj kod

Opis zlecenia:

zgłaszający
serdelll (dyskusja · edycje) 13:18, 1 gru 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 19:25, 1 gru 2010 (CET)

Dyskusja:

 • pierwsza część zrobiona. Linki pozmieniane. masti <dyskusja> 20:05, 3 gru 2010 (CET)
  • szablony wstawione do 259 artykułów o drogach krajowych. masti <dyskusja> 21:58, 3 gru 2010 (CET)

Kategoryzacja miejscowości Francji | edytuj kod

Opis zlecenia: Obecnie artykuły o miejscowościach Francji znajdują się w kategoriach "Miejscowości Francji" oraz "Departament xxx". Zadanie polegałoby na zastąpieniu ich kategorią "Miejscowości departamentu xxx" (strony kategorii zostały już utworzone). Delta 51 (dyskusja) 12:33, 17 paź 2010 (CEST)

Chętni operatorzy botów: ToSter→¿? 22:25, 20 paź 2010 (CEST)

Dyskusja: Jakiś czas temu już się zaprzyjaźniłem z tą kategorią, więc mogę się tym zająć. Ale warto się zastanowić, czy czegoś jeszcze w tych artykułach nie pozmieniać, bo jest ich tak mnóstwo, że każda tego typu zmiana to poważna operacja. Moim zdaniem szablon {{frstub}} powinno się podmienić na standardową bibliografię, chociażby żeby móc zmienić poziom nagłówka itp. ToSter→¿? 22:25, 20 paź 2010 (CEST)

IMO {{frstub}} należy zamienić na nagłówek biblio, szablon o nazwie np {{insee}} (link do statystycznego) oraz {{stub}}. Przy okazji zestandaryzowałbym francuskie infoboksy :-). ~malarz pl PISZ 22:32, 20 paź 2010 (CEST) To da się zrobić :) Też tak widzę sprawę frstuba, z tym że {{stub}} nie musi być konieczny (niektóre strony są rozbudowane). ToSter→¿? 00:11, 21 paź 2010 (CEST) Skoro mowa o standaryzacji infoboksów: trzeba naprawić błędne użycie przecinka w rubryce gęstość zaludnienia, przykładowo tutaj [11] jest 2,688 os./km² (czyli około 2 i pół osoby) a powinno być 2688 os./km². Oczywiście gęstość zaludnienia w mieście zwykle rzędu kilku tysięcy os./km² niż kilku os./km². Problem dotyczy nie wszystkich miejscowości tylko miast, ale jest ich we Francji wiele (choć naprawiono to ręcznie w przypadku Paryża) Renaud (dyskusja) 12:20, 21 paź 2010 (CEST) Jeśli nie ma więcej uwag, to wezmę się za to w najbliższych dniach. ToSter→¿? 11:26, 7 lis 2010 (CET) Jeżeli jest taka możliwość dobrze by było usunąć przy okazji znajdujące się w sekcjach "linki zewnętrzne" linki do map oraz koordynaty (szablon koordynatów jest już w infoboksie). Delta 51 (dyskusja) 12:25, 7 lis 2010 (CET) Niestety nie mam tak dużo czasu, żeby tym się porządnie zająć. Prawdopodobnie będę mógł dopiero za ok. 2 tygodnie. Jeśli ktoś inny ma ochotę, to mogę zadanie odstąpić, w przeciwnym razie niestety trochę to jeszcze potrwa. ToSter→¿? 18:00, 16 lis 2010 (CET)

Powoli bot zaczyna działać. Na razie pod pełną kontrolą, bo zrobiło się z tego dość skomplikowane zadanie. Pewnie trochę to potrwa. ToSter→¿? 23:47, 3 gru 2010 (CET)

Zrobione. Przetworzone ok. 36000 artykułów, kategoryzacja Miejscowości Francji z pomocą Delta 51 ogarnięta, gęstości poprawione, zbędne linki pousuwane, infoboks zestandaryzowany, {{frstub}} podmieniony i usunięty. Mam nadzieję, że wystarczy botowania tych wiosek :) ToSter→¿? 19:35, 5 gru 2010 (CET)

Kardynałowie z nominacji | edytuj kod

Opis zlecenia:Prosiłabym by zmienić w hasłach Kardynałowie z nominacji konktetnego papieża np Benedykta XVI (zrobiłąm ręxcznie) gwiazdkę na krzyżyk pozwoli to się zorientować czytelnikowi ilu kardynałów zostało nominowanych na poszczególnych konsystorzach bez konieczności ręcznego liczenia. (o ile nie zostało to gdzieś wcześniej przedyskutowane przez społeczność).Jill Tarter (dyskusja) 17:22, 21 lis 2010 (CET)

Czyli, zgłoszenie polega na tym, żeby we wszystkich artykułach, których nazwy zaczynają się od "Kardynałowie z nominacji " zamienić listę nienumerowaną (z * na początku wiersza w kodzie strony) na listę numerowaną (z # na początku wiersza)? O to chodziło? --WTM (dyskusja) 12:57, 22 lis 2010 (CET)

Dokładnie o to jest to bardziej praktyczne.Jill Tarter (dyskusja) 15:31, 23 lis 2010 (CET)
Chętni operatorzy botów A. Bronikowski zostaw wiadomość

Linki do guardiana | edytuj kod

Opis zlecenia: Z tego co widzę pojawił się problem z linkami do profilów piłkarzy na Guardianie. Otóż teraz są to w większości tak zwane martwe linki. Aktualnie link powinien wyglądać tak: http://guardian.touch-line.com/?Lang=0&CTID=12&CPID=1&pStr=Player&PLID=180476&TEID=1100 a w artykułach wygląda tak: http://touchline.onthespot.co.uk/guardian/StatsCentre.asp?Lang=0&CTID=12&CPID=1&pStr=Player&PLID=180476&TEID=1100 i jest on martwy. Chodzi o to, aby cząstkę touchline.onthespot.co.uk/guardian/StatsCentre.asp zamienić na guardian.touch-line.com/ i wtedy link jest poprawny. BVB (dyskusja) 14:35, 26 gru 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: Patrol110 (dyskusja) 18:27, 26 gru 2010 (CET)

Dyskusja: Zrobione. Patrol110 (dyskusja) 19:56, 26 gru 2010 (CET)

Zmiany nazw parametrów w artykułach z szablonem {{Zakon infobox}} | edytuj kod

Znalazłem w artykułach z szablonem {{Zakon infobox}} pozostawione stare nazwy parametrów które należałoby zamienić na obecne nazwy parametrów w infoboxie:

 • witryna zakonu -> witryna instytutu
 • liczba zakonników (rok) -> liczba członków (rok)
 • usunąć: liczba Polaków (rok)

Nie jestem pewien czy nie ma ich więcej.--WlaKom (dyskusja) 16:34, 27 gru 2010 (CET)

Chętny operator bota: ~malarz pl PISZ 16:48, 28 gru 2010 (CET)

pzla | edytuj kod

Opis zlecenia: Zadanie polega na poprawie linków do strony pzla, które wielokrotnie pojawiają się jako źródło w hasłach lekkoatletycznych. Jakiś miesiąc temu strona pzla przeszła przebudowę i obecnie te linki nie działają. Starą zawartość strony przeniesiono pod nowy adres, dodając oldpzla. na początku adresu. Czyli zadanie polega na zmianie adresu, np. http://www.oldpzla.pzla.pl/index2.php?page=aktualnosci_szczegoly&flaga=1&id=3844 -> http://www.oldpzla.pzla.pl/index2.php?page=aktualnosci_szczegoly&flaga=1&id=3844. Trudność tego zadania polega na tym, że przez ostatni miesiąc dodaliśmy nieco nowych źródeł, no i część starych niedziałających linków naprawiłem. Pomysły jak sobie z tym poradzić mam dwa: w starych adresach występuje słowo szczegoly, więc takie linki kwalifikowałyby się do przerobienia (występuje także index2 bezpośrednio po pzla.pl/, może tak będzie łatwiej), i drugi pomysł – dość prosty, czyli do naprawy kwalifikują się linki z datą dostępu 17 listopada 2010 i wcześniejszą. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwośći służę informacją i z góry dziękuję za pomoc. Nedops (dyskusja) 14:35, 21 gru 2010 (CET)

Chętni operatorzy botów: masti <dyskusja> 16:54, 28 gru 2010 (CET) Dyskusja:

Rediry na stronach ujednoznaczniających | edytuj kod

Per taka edycja - czy jest możliwość wylistowania stron ujednoznaczniających, na których siedzą rediry, celem uniknięcia dyzambigualizacji do przekierowania? ;) Opcjonalnie, jakiś bot mógłby od razu te rediry sprzątnąć, bo przy ujednoznacznianiu Popupsem się robi zielono (jeśli ktoś ma włączone kolorowanie redirów). Wojciech Pędzich Dyskusja 21:13, 28 gru 2010 (CET)

Chętny operator bota: masti <dyskusja> 22:58, 30 gru 2010 (CET)

Na podstawie artykułu: "Wikipedia:Zadania dla botów/Archiwum/wykonane/2010" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy