Wikipedysta:Adoomer


Wikipedysta:Adoomer w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witam! Jestem zarejestrowanym użytkownikiem od 14 stycznia 2006 (21:34), ale tak naprawdę moja przygoda z Wikipedią zaczęła się dopiero 30 sierpnia 2006. Od 8 lipca 2007 do listopada 2015 byłem jednym z administratorów Wikipedii.

Spis treści

Kontakt | edytuj kod

Zajrzyj na stronę Wikipedia:Administratorzy.

Moja działalność na Wiki | edytuj kod

Nie mam sprecyzowanych dziedzin, w których działam, edytuję i uzupełniam to, co mi wpadnie w ręce. Podczas przeglądania poprawiam błędy (ortograficzne, interpunkcyjne) i stronę techniczną artykułów (skład tekstu, linki, interwiki, kategorie), niekiedy uzupełniam artykuły o informacje z innych źródeł lub przetłumaczone z en.wiki. Tworzę nowe artykuły w oparciu o posiadane źródła i poprzez tłumaczenie artykułów z anglojęzycznej Wikipedii. Często zajmuję się ogólną naprawą znalezionych artykułów (Wikizacja, poprawianie stylu, ort. i lit.). Przy braku konkretnego zajęcia obserwuję OZ.

Aktywnie działałem w Wikiprojekcie:Sortowanie stubów - składałem nowe propozycje, uczestniczyłem (i nadal uczestniczę) w głosowaniach na WP:SS/P oraz dyskusjach na temat zmian w procedurach, umieszczałem niegłosowane stuby na WP:SS/OZ. 15 lutego 2007 opublikowałem Raport z przeglądu kategorii Szablony zalążków, który pomógł w uporządkowaniu istniejących stubów i usunięciu nieuprawnionych i/lub niepotrzebnych, jak również doprowadził do wprowadzenia oznaczeń zapewniających łatwą identyfikację czy dany szablon jest uprawniony do użytku.

Poza działaniem na polskiej Wikipedii zajmuję się także tłumaczeniem opisów zdjęć na Wikimedia Commons, rozwijam również zasoby Wikiźródeł (mój wkład tamże).

Od czasu uzyskania uprawnień administratorskich zajmuję się też przeglądaniem nowych stron w celu wyłapania i usunięcia wandalizmów/błędnych artów/substubów/naruszeń praw autorskich, jak również naprawy artykułów o encyklopedycznej treści, ale niedoskonałej formie. Największą satysfakcję czerpię jednak z pomagania nowym użytkownikom i odpowiadania na reklamacje, co stanowi obecnie moje główne zajęcie na Wikipedii.

Prywatnie | edytuj kod

Pochodzę z Gdańska, mieszkam w Warszawie. Interesuję się m. in. liternictwem i teatrem.

Kilka kamieni milowych | edytuj kod

(bez skasowanych edycji)
Edycja artykułu Tętnica jądrowa z 19:16, 5 gru 2006 jest moją 1000. edycją.
Edycja artykułu Ewrotas z 13:58, 23 gru 2006 jest moją 2500. edycją.
Ok. 14 lut 2007 przekroczyłem liczbę 6000 edycji (wliczając usunięte).

Moje edycje | edytuj kod


Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Adoomer" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy