Wikipedysta:Artnew/brudnopis


Wikipedysta:Artnew/brudnopis w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mateusz "Burza" B. (ur. 8 marca 1992) - polski malkonent działający w Radomiu (Polska) od 1 września 2008 roku na terenach jednostki oświatowej Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu. Mateusz B. szerzej znany jest społeczeństwu pod pseudonimem Burza.

Kiedy po licznych deszczach na wschodzie Polski meteorolodzy zapowiedzieli wreszcie piękną pogodę, społeczeństwo zalane falą urlopowych pragnień odetchnęło z ulgą. Niestety nie na długo, a to za sprawą znanego w całym Radomiu nieletniego malkonenta i potentata przemysłu wydobywczego (znanego między innymi z głośnej akcji wydobycia 360 litrów nieczystości płynnych z budynku polskiego Sejmu) - Mateusza B. Osobnik ów korzystając z przywilejów swego rodowodu zniszczył doszczętnie wszelkie wakacyjne wyjazdy, a także plany urlopowe swoich rodaków nacierając pod postacią iberyjskiego ciepłego frontu atmosferycznego na centralną Polskę, powodując tym samym chaos jakiego Rzeczpospolita Polska nie zaznała od czasów wyboru tw. Gierka na prezesa Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

W 2009 Burza uzyskał świadectwo ZSE (Związku Socjaldemokratów Europejskich) zyskując tym samym promocję do klasy drugiej w sieci sklepów ogólnospożywczych Biedronka.

Mateusz B. został mianowany największym polskim malkonentem ostatniej dekady przez szanowany polski dziennik Fakt.

Istnieją także pogłoski o tajemniczych układach "Burzy" z zespołem Warszafski Deszcz. Jego działania opadowe w odpowiednich miejscach i czasie mają na celu promowanie muzyki tego zespołu.

Mateusz B. pracuje także nad solową płytą o roboczym tytule "Nieoczekiwany opad". Styl jaki reprezentuje artysta jest określany mianem rain rocka połączonego z burzliwym funkiem.


Kategoria:Sławni malkonenci Kategoria:Uczniowie techników Kategoria:Urodzeni w 1992

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Artnew/brudnopis" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy