Wikipedysta:Badoju3/Honaro


Wikipedysta:Badoju3/Honaro w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Honaro | edytuj kod

Honaro – (z łac. honestus i opera - uczciwa praca) internetowa społeczność biznesowa, która umożliwia wymianę wiedzy pomiędzy firmą, a jej bezpośrednimotoczeniem. Poprzez uczestnictwo w społeczności Honaro, zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci relacji biznesowych w celu weryfikowania informacji o swoich klientach, dostawcach, [kontrahent|partnerach]]. społeczność Honaro jest podmiotem przeznaczonym do tworzenia biznesowych sieci relacji, które są podstawą rzetelnego i przejrzystego wizerunku w biznesie.

Celem społeczności jest promowanie uczciwości w biznesiepoprzez udostępnienie użytkownikom informacji najwyższej jakości. Honaro dostarcza rzetelnych informacji o firmach, opartych o doświadczenia wyłącznie jej zweryfikowanych kontrahentów.

Cechy wyróżniające społeczność Honaro: | edytuj kod

 • Kompleksowość - Najpotrzebniejsze narzędzia wspomagające biznes są zintegrowane i zgromadzone w jednym miejscu.
 • Innowacyjność – Nieustannie wprowadzanie funkcji udoskonalających działanie platformy.
 • Jakość informacji – Niezbędna wiedza pochodząca wyłącznie od zweryfikowanych źródeł.
 • Etyka w biznesie – Rzetelność firm potwierdzona przez ich kontrahentów.
 • Społeczność - Sieć kontaktów złożona wyłącznie z rzeczywistych klientów i kontrahentów.
 • Światowy zasięg – Globalny zasięg oraz dowolna liczba wersji językowych treści znajdujących się w profilu firmy.
 • Oszczędność czasu – Łatwa i szybka komunikacja wielopoziomowa z kontrahentami.
 • Otwartość – Dopasowywanie oferty do indywidualnych potrzeb.

Historia | edytuj kod

Pomysł projektu narodził się w listopadzie 2008 roku na bazie współpracy między partnerami z Wrocławia, Lizbony i Londynu. Głównymi autorami projektu są Karola Andruszków i Wojciech Andruszków, którzy wraz z grupą programistów uruchomili projekt w maju 2009 roku. Główna siedziba Honaro znajduje się we Wrocławiu.

Funkcje | edytuj kod

Serwis jest dynamicznym projektem, który rozwija się zgodnie z zapotrzebowaniami współczesnego społeczeństwa. Honaro oferuje wiele funkcji, które umożliwiają różnorodnym podmiotom świadome zaistnienie w Internecie. Funkcje te można podzielić na następujące grupy:

 • Prezentacja firmy i oferta

Przedstawienie informacji o firmie wraz z jej ofertą: dane kontaktowe, opis, oddziały, portfolio, interaktywna mapa z trasą dojazdu, produkty i [[usługa|usługi] oraz dowolne plik - wszelkiego rodzaju materiały promocyjne, certyfikaty, zdjęcia, prezentacje, filmy czy odnośniki do innych stron.

Funkcja zbierania opinii, ocen i poleceń pochodzących wyłącznie od zweryfikowanych klientów. Możliwość archiwizowania referencji wystawionych przez partnerów biznesowych. Funkcja umożliwiająca przeprowadzenie analizy SWOT – zbieranie informacji dotyczących mocnych i słabych stron.

 • Wizerunek firmy i długotrwałe relacje

Funkcja umożliwiająca budowanie społeczności, bazy klientów oraz sieci kontaktów biznesowych – budowanie relacji wyłącznie ze zweryfikowanymi podmiotami, które mają rzeczywisty kontakt z firmą. Aktualności, w których można publikować ciekawostki, nowości oraz informować o bieżących wydarzeniach.

 • Akcje promocyjne

Możliwość prezentacji aktualnych promocji i kuponów, informowanie o ofertach specjalnych.

Projekty dla społeczności lokalnej | edytuj kod

Gra miejska Krasnalo | edytuj kod

Zorganizowana z okazji II Wrocławskiego Festiwalu Krasnali, gra miejska podczas której ludzie i Krasnale celebrowali wspólną przyjaźń. Gra trwała od 10 września 2011 roku do 31 października 2011 roku. Liczba graczy w Krasnalo przekroczyła dwa tysiące osób.

Od 10 września wrocławianie odwiedzali najciekawsze miejsca w mieście, sprawdzając swoją zręczność i spostrzegawczość w prostych grach oraz poszukali rozwiązań w Internecie. Podążając śladem wrocławskich krasnali, Gracze przemienili się w detektywów, fotografów, a także historyków.

Zadaniem Graczy, którzy chcieli wygrać nagrody główne (sprzęt firmy Apple, było ukończenie jak największej ilości Misji i uzyskanie jak najlepszego wyniku. Każda Misja to kolejna przygoda wrocławskich krasnali, które dla najwytrwalszych przygotowały mnóstwo nagród. Zabawa skierowana była do wszystkich, niezależnie od wieku. Była to też doskonała okazja, by ciekawie spędzić jesienne dni i odwiedzić najpopularniejsze miejsca w mieście.

Wskazówki do Gry publikowane były na www.krasnalo.honaro.pl oraz na Facebook'u.

W Grę zaangażowało się bardzo wiele firm i instytucji kultury, jak Biblioteka Miejska, Teatr Polski czy Muzeum Narodowe. Każdy miał szansę wygrać mnóstwo atrakcyjnych nagród: bony do restauracji, kawiarni i klubów, kupony na usługi kosmetyczne, karnety do klubów sportowych, kursy językowe oraz kursy prawa jazdy.Gra została zorganizowana we współpracy firmy Honaro z Biurem Promocji Urzędu Miasta Wrocław.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Honaro

Gra Krasnalo

Top Point 24 o Honaro

Moje Miasto Wrocław

Wrocławskie Krasnale

Radio RAM

TVP Wrocław, O Krasnalo

Wroclove 2012 Wydarzenia

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Badoju3/Honaro" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy