Wikipedysta:Boston9


Wikipedysta:Boston9 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kilka słów o mnie | edytuj kod

Cześć,

Zgodnie z tradycją kilka słów o sobie. Edytuję regularnie od maja 2012. We wrześniu 2016 zostałem jednogłośnie wybrany administratorem Wikipedii.

Ekonomista (finanse i bankowość na SGH). Doktorant na kierunku zarządzanie (ALK). Jestem fanem Warszawy, stąd najczęściej można mnie spotkać w hasłach związanych ze stolicą. Drugi obszar edytowania to ekonomia i zarządzanie, jestem m.in. certyfikowanym lean black beltem. Jestem też aktywnym uczestnikiem siostrzanego projektu Wikimedia Commons (od zawsze nikoniarz, aktualnie Nikon D810).

Uważam edytowanie Wikipedii za kapitalne narzędzie uczenia się i pogłębiania wiedzy. Ponieważ większość ważnych artykułów, które powinny być w Wikipedii, już tutaj jest, koncentruję się na poprawianiu ich jakości. Wykorzystując wypatrzone na Commons ciekawe fotografie, często rozbudowuję hasła o związaną z nimi treść.

W latach 2013–2015 uczestniczyłem w projekcie fotograficznym Stowarzyszenia Wikimedia Polska i Kancelarii Senatu, która udostępniała globalnej Społeczności wikipedystów zdjęcia wykonywane w izbie wyższej polskiego parlamentu (syntetycznie o tym projekcie na tej stronie Wikimedia Commons). Ogółem Kancelaria Senatu przekazała nam ok. 1400 wysokiej jakości zdjęć.

Nowe artykuły, które otrzymały : Pomniki granic getta w Warszawie

Artykuły rozbudowane, które otrzymały : 5S, Akcja Kutschera, Jan Bytnar, Maciej Aleksy Dawidowski, Pałac Prezydencki w Warszawie, Plac Trzech Krzyży w Warszawie, Umschlagplatz w Warszawie

Artykuły rozbudowane, które otrzymały : Akcja pod Arsenałem, Irena Sendlerowa

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Boston9" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy