Wikipedysta:CetnarM/Jungkook


Wikipedysta:CetnarM/Jungkook w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:CetnarM Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeon Jung-kook (Hangul: 전정국 urodził się 1 września 1997 r.), bardziej znany jako Jungkook, jest południowokoreańskim piosenkarzem i tekściarzem. Jest członkiem i wokalistą południowokoreańskiego zespołu BTS . [1]

Wczesne życie | edytuj kod

Jeon Jung-kook urodził się 1 września 1997 r. w Busanie, w Korei Południowej.[1][2][3] Jego rodzina składa się z rodziców i starszego brata. [4] Uczęszczał do szkoły podstawowej i gimnazjum Baekyang w Busanie. Kiedy został stażystą, przeniósł się do gimnazjum "Shingu" w Seulu.[5]

W 2011 r. Jungkook dostał się do koreańskiego talent show Superstar K podczas przesłuchań w Daegu. Chociaż nie został wybrany, otrzymał oferty castingowe od siedmiu firm rozrywkowych. Ostatecznie zdecydował się zostać stażystą w Big Hit Entertainment. Aby pracować nad swoimi umiejętnościami tanecznymi w ramach przygotowań do debiutu, wyjechał do Los Angeles latem 2012 roku, aby przejść szkolenie taneczne w Movement Lifestyle.[6] W czerwcu 2012 roku pojawił się w teledysku południowokoreańskiego artysty Jo Kwon „I'm Da One”[7] a także pracował jako tancerz dla Glam przed swoim debiutem.[8] W 2017 roku ukończył Seoul's School of Performing Arts[5] [9] W listopadzie 2016 r. Postanowił zrezygnować z egzaminów CSAT (ogólnokrajowy koreański egzamin wstępnego na uniwersytet) i jest obecnie zapisany na Global Cyber University wraz z pozostałymi członkami zespołu[10] [[Kategoria:Ludzie związani z Pusan]] [[Kategoria:Urodzeni w 1997]]

  1. a b {{{tytuł}}}. ISBN 978-1-4629-1411-1.{{Cytuj książkę}} Brakujące pola: tytuł.
  2. Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
  3. Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
  4. Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
  5. a b Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
  6. Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
  7. Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
  8. Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
  9. Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
  10. Błąd w składni szablonu {{Cytuj stronę}}. Brak podanego tytułu cytowanej strony (parametr tytuł=|).{{Cytuj stronę}} Brakujące pola: tytuł.
Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:CetnarM/Jungkook" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy