Wikipedysta:Convoy/Lista postaci Bakugan: Młodzi Wojownicy


Wikipedysta:Convoy/Lista postaci Bakugan: Młodzi Wojownicy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Bohaterowie | edytuj kod

Młodzi Wojownicy | edytuj kod

 • Daniel "Dan" Kuso - Główny bohater serialu i wojownik domeny Pyrusa. Jest młody, waleczny i odważny, ale także wybuchowy. Zawsze walczy do końca. Najczęściej ubiera się w czerwoną kurtkę z krótkim rękawem i czerwone spodnie. Do tego w żółtą bluzkę, a na głowę zakłada zielone gogle. Jego najlepszym przyjacielem jest Shun, mimo iż często się kłócą. Młody brunet mieszka z ojcem i matką, którzy się o niego troszczą. Obecnie jest najsilniejszy z grupy. Jest liderem Młodych Wojowników. Jego strażniczym Bakuganem jest Pyrus Fuzjo Dragonoid a.k.a. Drago. W 2 części Mechtanium Surge posiada też tymczasowo Haos Reptaka, który dołączył do niego po zniknięciu Gunza.
 • Shun Kazami - wojownik domeny Ventusa. Walczy stylem Ninja co odwołuje się do jego korzeni, albowiem jego dziadek był kiedyś ninja i marzył aby i jego wnuk poszedł tą samą drogą co on. Nie mógł jednak zmusić go do przerwania gry w Bakugan. Na prośbę Dana, Runo i Marucho wraca do gry. Jest dobrym przyjacielem Dana, choć często się kłócą. To właśnie oni stworzyli zasady do gry Bakugan. Shun posiada wielu fanów. Jest cichy, zamknięty w sobie i rozważny. Jego strażniczymi Bakuganami byli Skyress/Burza Skyress, Ingram/Gwiazda Ingram, Hawktor, Taylean, a jego obecnym jest Ventus Jaakor.
 • Choji "Marucho" Marukura - Najmłodszy z wojowników Bakugan i wojownik domeny Aquosa. Marucho pochodzi z bogatej rodziny prócz tego posiada wysoką inteligencję, podobnie jak Alice. Zawsze podejmuje rozważne decyzje. To on stworzył wirtualny świat zwany BakuPrzestrzenią. Jego strażniczymi Bakuganami byli Preyas, Elfin/Minx Elfin, Akwimos, Trister, a jego obecnym jest Aquos Radizen.
 • Runo Misaki - głośna i zadziorna dziewczyna i wojowniczka domeny Haosu. Zawsze stara się udowodnić swą siłę i przydatność w walce. Ma dość silny charakter i łatwo ją zirytować co często kończy się wybuchem agresji, jednak gdy chce potrafi być miłą i sympatyczną dziewczyną. Jej najlepszą przyjaciółką jest Alice, o którą się bardzo troszczy podobnie jak w stosunku do małego Marucho. W wolnych chwilach pomaga rodzicom w restauracji. Ona i Tigrrera wspaniale ze sobą współpracują. Chociaż nie chce się do tego przyznać, na dnie serca chowa szczególne uczcucie do Dana. Runo powraca w 2 części Mechtanium Surge, gdzie pomaga w walce z Wisemanem. Jej Bakuganem był Haos Tigrerra/Szablo Tigrerra.
 • Julie Makimoto - Wrażliwa, rezolutna dziewczyna i wojowniczka domeny Subterra. Zawsze ubiera się modnie. Ponieważ mieszka najdalej od reszty zmuszona jest komunikować się z nimi przez Internet. Ona i Runo są rywalkami do serca Dana. Jej przyjacielem z dzieciństwa jest Billy. Jej ulubiony kolor to różowy. Występuje w Najeźdźcach z Gundalli jako postać drugoplanowa, a w 2 części Mechtanium Surge jest reporterką. Jej strażniczym Bakuganem jest Subterra Gorem/MłotoGorem.
 • Alice Gebabich/Maskarad - Niesmiała dziewczyna i wojowniczka Domeny Darkusa. Zajmowała się strategią. W 38 odcinku okazuje się być Maskaradem. Z kolei w odcinku 44 Maskarad opuszcza jej ciało. Bardzo to przeżyła, gdyż dziewczyna myślała, że nie da rady żyć bez Maskarada. Bardzo polubiła to swoje "alter ego". W Nowej Vestroii tymczasowo bierze pod swój dach Lynca, który później ją oszukuje. Prawdopodobnie podkochuje się w Lyncu. Jej strażniczym Bakuganem jest Darkus Alpha Hydranoid.
 • Joe Brown - Joe jest założycielem strony dla graczy Bakugan. Do czasu był bardzo chory i leżał w szpitalu. Bardzo dobrze zna zasady, zagrania i strategie, ale nigdy nie grał naprawdę. Gdy wyzdrowiał, dołączył do Wojowników Bakugan w ich walce przeciw siłom zła. Pod koniec serii znajduje siostrę Nagi – Wernę, która staje się jego Bakuganem. Joe wystąpił tylko w pierwszej serii.
 • Gunz Lazar - wojownik domeny Haosu. Ma żółte włosy. W 27 odcinku znikł po strzale Mechtogana, ale okazuje się, że w 35 odcinku był uwięziony w kryjówce Coredegona, a on sam skradł jego wygląd. W 42 odcinku Mechtanium Surge staje się "nowym" Wisemanem, lecz potem dołącza do Dana po walce w Wymiarze Zagłady. Jego Strażniczym Bakuganem jest Haos Reptak, choć podczas bycia nowym "Wisemanem" walczył Darkusem Betadronem.

Vestalianie | edytuj kod

 • Keith Fermen (Clay)/Spectra Phantom - brat Miry, a zarazem wojownik domeny Pyrusa, a potem Darkusa. Niegdyś był Keith'em, ale z powodu ambicji zdobycia wielkiej mocy stał się Spectrą. Za wszelką cenę chciał zabrać Rdzeń Vestroi w celu stworzenia "Super Bakugana". Pracował dla Vexosów, ale zaczął potem pracować solo z Gusem, kiedy odkrył iż Maylene planowała zrzucić winę na niego. Po kilku stoczonych bitwach z Danem i Drago ostatecznie przechodzi na stronę Młodych Wojowników. Powraca w 1 części Mechtanium Surge, gdzie pojawia się tylko sytuacjach krytycznych. Jego strażniczym Bakuganem jest Helios, który stał się "Darkusem Nieskończonym Heliosem".
 • Ace Grit - członek Ruchu Oporu i wojownik domeny Darkusa. Pojawia się w 1 odcinku Nowej Vestroi, gdzie lokalizuje dana i Marucho. Z początku był nieufny wobec Dana, ale po walce, która skończyła się remisem, zaakceptował go. Jest nieco sarkastyczny i nie przepada zbyt za Danem oraz Shunem. Podkochuje się w Mirze i często jest zazdrosny o jej przyjaciół. Jego strazniczym Bakuganem jest Darkus Percival/Północny Percival.
 • Mira Fermen (Clay) - liderka Ruchu Oporu i wojowniczka domeny Subterra. Jej ojciec jest naukowcem, a brat członkiem Vexosów czyli Spectrą Phantomem. Kiedy pierwszy raz grała w Bakugan myślała, że są to zwykłe zabawki. Zmieniła zdanie kiedy była świadkiem tortur Hydranoida i próby zamienienia go w posąg. Odważna i zadziorna wojowniczka. Powraca w 2 części Mechtanium Surge, gdzie zajmuje się kierowaniem misjami. Jej byłym Bakuganem był Subterra Wilda/Magma Wilda, a jej obecnym jest Subterra Roxtor.
 • Baron Leltoy - najmłodszy członek Ruchu Oporu i wojownik domeny Haosu. Jest największym fanem Dana i Drago. Ma kolczaste różowe włosy i czerwoną opaskę na czole. Mimo iż jest najmłodszy, jest bardziej muskularny od pozostałych wojowników. Ponieważ jest młody, w walce popełnia wiele błędów, jednak z biegiem czasu coraz lepiej walczy. Ma młodszą siostrę Maron i kilkanaście rodzeństwa. Jego strażniczym Bakuganem jest Haos Nemus/Saint Nemus.

Gundalianie i Neathianie | edytuj kod

 • Ren Krawler - Wojownik Darkusa i dawny lider drużyny wysłanej przez Cesarza Barodiusa, by znaleźć Kod DNA. Jest Gundalianinem. Doskonale zdaje sobie sprawę z swoich zadań. Powraca w serii Mechtanium Surge, gdzie wraz z Wojownikami walczył przeciwko armii Chaos Bakuganów Mag Mela. Jego strażniczym Bakuganem jest Darkus Linehalt.
 • Paige - Zadziorna dziewczyna i wojowniczka domeny Subterra. Ma dość silną osobowość przypominającą Stoicę i Runo. Pochodzi z Gundalii. Ma różowe krótkie włosy. Doskonale współpracuje z Rafe'm. Jej strażniczym Bakuganem jest Subterra Boulderon.
 • Fabia Sheen - Królowa Neathii i wojowniczka Haosu. Jest dziewczyną ceniącą wolność i pokój. Ma niebieskie włosy i zielone oczy. Mimo tego, jest twarda i silna, dwa razy rzuciła Danem niczym worek kartofli. Jej strazniczym Bakuganem jest Haos aranaut, którego dała Kapitanowi Elright po zostaniu królową.
 • Rafe - Neathiański Rycerz Zamkowy i wojownik Haosu. Ma niebieskie włosy i purpurowe oczy. Doskonale współpracuje z Paige'm. Doskonale zdaje sobie sprawę z obowiązku jako Młody Wojownik. Jego Bakuganem jest Haos Wolfurio.


Wrogowie | edytuj kod

Sezon 1: Młodzi Wojownicy | edytuj kod

 • Naga - główny antagonista pierwszej serii serialu. Jako pierwszy Bakugan próbował okiełznać moc Rdzeni Ciszy i Nieskończoności, jednak popełnił błąd i sam stał się jego ofiarą. Skutkiem tego była destabilizacja Vestroi przez co zaczęła się ona łączyć z Ziemią. Pod koniec sezonu połączył się z cichym rdzeniem stając się "Super Bakuganem". Nie posiada domeny.
 • Maskarad (Masquerade) – tajemniczy i mroczny wojownik przepełniony arogancją, bezczelnością i okrucieństwem. By zwiększyć siłę swego Hydranoida wysyłał Bakugany swoich przeciwników do tak zwanego 'Wymiaru Zagłady' skąd nie mogły się wydostać. Dzięki temu zajął pierwsze miejsce w rankingu. Potem okazuje się że to Alice.
 • Hal-G – przemieniony w rodzaj goblina, dziadek Alice, doktor Micheal. Jest sługą Nagi, wydaje rozkazy Maskaradowi. Osobiście nie gra w Bakugana. Przebiegły, oszukuje innych, manipulator.

Sezon 2: Nowa Vestroia | edytuj kod

 • Spectra Phantom a.k.a. Keith Fermen – okrutny, tajemniczy i równie arogancki wojownik jak Maskarad, choć dużo mu do niego brakuje. W odcinku "Ostatnie starcie ze Spectrą" dołącza do Młodych Wojowników Bakugan.
 • Shadow Prove – typowy psychopata, brutalny i bardzo niebezpieczny. Wojownik Darkusa, którego strażniczym Bakuganem jest mechaniczy Hades, stworzony z DNA Hydranoida.
 • Gus Grav – był również członkiem Vexos, jednakże zdradził ich, albowiem postanowił być lojalny wobec Spectry. Jest mu posłuszny i pomocny, jednak często bywa tak troskliwy że aż denerwujący, mimo to widać że Spectra go szanuje. Potężny w boju wojownik Subterry, którego strażniczym Bakuganem jest Primo Vulcan. W odcinku 'Pomścić Spectrę' "ginie" z rąk Zenohelda, ale w odcinku An Heir to Spare powraca.
 • Mylene Pharaoh – Wojowniczka Aquosa z Vexos. Jej strażniczym Bakuganem jest Elico, a potem mechaniczny Macubass. Od samego początku nie ma zaufania do Spectry.
 • Lync Volan – wojownik Ventusa. Najmłodszy członek z drużyny Vexos. Jego Bakuganem jest mechaniczny Altair potem Allous. Ma duże skłonności do śmiechu, tak jak Shadow. Prawdopodobnie zakochany w Alice (później przyznał, że jest piękna).W odcinku Odwet przegrał z Hydronem, jego Aluze został zniszczony, a on sam podzielił los Volta. Można go w połowie zaliczyć do wojowników, bo powierzył im ważne dane. Zostawił je pod domem Alice.
 • Volt Laster − wojownik Haosu. Jest silnie umięśniony a także jest małomówny. Silny przeciwnik. Według Marucho walczy z honorem − co jest prawdą. Jego strażniczym bakuganem był Brontes ,a potem Boriates.Zostaje wysłany do innego wymiaru po pokonaniu Hydrona w odcinku Bunt Volta.
 • Książę Hydron − domniemany władca Nowej Vestroi do odcinka 26. Po ewakuacji Vestalian ze świata Bakuganów i ujawnieniu jego pobudek został pozbawiony władzy i tytułu księcia. Do walki pierwszy raz staje z Baronem w odcinku 28. Walczy domeną Subterry. Jego strażniczym Bakuganem jest Dryoid. Ginie w odcinku 52. Nowej Vestroi po przejściu na stronę Młodych Wojowników.
 • Król Zenoheld − władca Vestalian. Pokonanie Vexosów i odwrót z Nowej Vestroii uznał za niewybaczalną zniewagę, w związku z tym profesor Clay zbudował na jego rozkaz system Zniszczenia Bakuganów. Do walki stanął pierwszy raz w odcinku 27. NW i w pojedynkę pokonał Sześciu Legendarnych Wojowników. Jego bakuganem jest mechaniczny Pyrus Farbros. Jest dość zaborczy, przebiegły, ale też inteligentny. Ojciec Hydrona.

Sezon 3: Najeźdźcy z Gundalii | edytuj kod

 • Cesarz Barodius - dowódca sił inwazyjnych Gundalian, oraz Zgromadzenia Dwunastu. Przebiegły, mroczny i dość zarozumiały, uważa że należy mu się władza nad wszechświatem. Twierdzi, że ojciec nauczył go iż wzbudzanie strachu i charyzmatyczność to jedyny skuteczny sposób by być niezłomnym władcą. Jest utalentowanym wojownikiem Darkusa, jego Bakuganem-Strażnikiem jest Dharak. W serii Mechtanium Surge ujawnia, że został przez Świętą Kulę zmutowany w Mag Mela.
 • Gill - Prawa ręka Barodiusa i wojownik domeny Pyrus. Jest ślepo posłuszny Barodiusowi. Nie ufał Kazarinie, gdyż to bardziej jej Barodius ufał, niż jemu. W odcinku "Złamane Zaklęcie" zabija ją i zwala winę na Fabię, jednak w odcinku "Eve" cesarz dowiaduje się prawdy i Dharak niszczy statek Gilla wraz z nim. Jego strażniczym Bakuganem jest Pyrus Krakix.
 • Kazarina - Dyrektor Bio-laboratorium Bakugan i wojowniczka domeny Haosu. Jest posłuszna Barodiusowi. Okrutna, nie cofnie się przed niczym i miała na sumieniu wiele wrogów (a także Jina, narzeczonego Fabii), posłuszy się każdym, by ratować swoją skórę. Posiada zdolność hipnotyzowania tych, którzy spojrzą jej w oczy. W 37 odcinku zostaje zabita przez Gilla. Jej strażniczym Bakuganem był Haos Lumagrowl, który po śmierci swej partnerki odszedł w nieznanym kierunku.
 • Nurzak - Niegdyś członek Zgromadzenia i wojownik domeny Subterra. Służył jeszcze podczas rządów ojca Barodiusa. W przeciwieństwie do reszty, nie ma zamiaru przejąć Świętej Kuli i zdradził Gundalian, przez co podczas walki z cesarzem wylądował pomiędzy wymiarami. Jednak z pomocą Dana powrócił i po ostatecznej wojnie postanawia zawrzeć pakt pokojowy z Neathią. W serii Mechtanium Surge jest Głównym Ministrem Gundalii. Jego strażniczy Bakugan to Subterra Sabator.
 • Airzel - Gundalianin i uczeń Gilla oraz wojownik Ventusa. Jest ekspertem od działu analiz i posłusznie wykonuje rozkazy Barodiusa i Gilla. Każdą sprawę bierze poważnie, co irytuje Stoicę. W odcinku "Eve", odkrywa spisek Gilla i zauważa, że Barodius dzięki Stoice odkrył prawdę o śmierci Kazariny. Airzel zginął z ręki Dharaka, próbując ochronić Gilla. Jego strażniczym Bakuganem był Ventus Strikeflier.
 • Stoica
Agenci Zgromadzenia Dwunastu | edytuj kod
 • Ren Krawler
 • Sid Arkade
 • Lena Isis
 • Zenet Surrow
 • Mason Brown
 • Jesse Glenn

Sezon 4: Mechtanium Surge | edytuj kod

Część 1 | edytuj kod
 • Mag Mel - nowy wróg w Mechtanium Surge i wojownik Darkusa. Ze względu na Kod Eve ma psychiczną łączność z Danem i Dragonoidem. W odcinku 16 uwalnia się z więzienia i rozpoczyna podbój. W 23 odcinku okazuje się, że Mag Mel to Barodius. W 26 odcinku zostaje pokonany przez Dana i Drago, po czym zostaje "zniszczony". Jego bakuganem jest Darkus Razenoid.
 • Anubias - "sztuczny" Gundalianin stworzony przez Mag Mela i wojownik Darkusa. Jest bardzo doświadczonym graczem, wygrał sporo walk. Czuje respekt do Dana, ale potem ma zamiar go zniszczyć. W odcinku 22 walczył z Danem i został pochłonięty przez Mag Mela. Jego Bakuganem był Darkus Horridian.
 • Sellon - "sztuczna" Neathianka stworzona przez Mag Mela i wojowniczka Ventusa. Mimo swej ukrytej brutalności żyje dla honoru. Potrafi też dobrze manipulować swoimi ludźmi, dzięki czemu w odcinku 21 zdobyła "Klucz" Dana. Po dostarczeniu go Mag Mel'owi, zostaje przez niego zniszczona, a jej energia wchłonięta. Jej Bakuganem był Ventus Spyron.
Część 2 | edytuj kod
 • Coredegon/Wiseman - nowy antagonista 2 serii Mechtanium Surge. Jego głównym celem było wyzwolenie Bakuganów od ludzi, lecz póżniej okazało, że tak naprawdę celem jest zapanowanie nad światem. Jako Wiseman grał wszystkimi sześcioma domenami. Jest najbardziej okrutnym Mechtoganem, bezwzględnie wykorzystującym Nonet Bakugany jako pionki w grze.

Postacie drugoplanowe | edytuj kod

 • Klaus von Hercel – Pochodzi z Niemiec. Jeden z najlepszych graczy w Bakugan na świecie. W rankingu ma numer 2. Gra domeną Aquosa. Ma mówiącego Bakugana – Syrenoid. Pojawia się też w odcinku Nowej Vastroii "Uratowany przez Syrenę". Jest też biznesmenem w Vestalii.
 • Billy Gilbert – ma dziesiąte miejsce w rankingu, potem na krótki czas dziewiąte. Posługuje się Bakuganami domeny Subterra a jego strażniczym, rozmawiającym Bakuganem jest Cykloid. Billy jest przyjacielem z dzieciństwa Julie. Pojawił się w drugiej serii.
 • Chan Lee – w rankingu zajmuje trzecie miejsce. Gra domeną Pyrusa. Podobnie jak Shun, Chan zna japońskie sztuki walki. Jest zadumana w sobie i myśli, że jest najlepsza. Jej strażniczym Bakuganem jest Fortress. Ma dynamiczną strategię, atakuje bez wahania. Pojawiła się w drugiej serii w odcinku "Shadow atakuje" by pomóc Alice.
 • Komba O'Charlie – w rankingu najlepszy gracz Bakugan Ventusa, ma piąte miejsce. Jego strażniczym Bakuganem jest Harpus. Komba jest niskim, zwinnym chłopakiem, który pochodzi z Kenii. Jest bardzo pewny siebie i ma niezbyt przemyślane ruchy.
 • Julio Santana – w rankingu ma czwarte miejsce. Najlepszy gracz domeny Haosu. Jego strażniczym Bakuganem jest Mc. Cookie. Jest bardzo pewny siebie, uważa, że reszta osób jest słaba i żałosna.
 • Cristopher (Chris) – gra domeną Aquosa. Ma rozmawiającego Bakugana Żółwoida. Przyjaciel Alice.
 • Dr. Michael Gehabich – dziadek Alice. Wynalazł on transporter międzywymiarowy i dzięki niemu dostał się do Vestroii gdzie poznał Nagę. Uległ działaniu negatywnej mocy z rdzenia ciszy, przemieniając się w Hal-G zostając sługą Bakugana. Dopiero pod koniec pierwszej serii udało się go uwolnić spod jego wpływu. W serii "Nowa Vestroia" jego urządzenie zostaje uruchomione jeszcze raz - przez Runo i Julie które sprowadziło na Ziemię - Spectrę, Gusa i Lynca.
 • Profesor Clay Ferman – naukowiec pracujący dla rodziny Królewskiej Vestalii, ojciec Miry i Keith'a. Wynalazł mechaniczne Bakugany Vexosów, System Zniszczenia Bakuganów, a także Alternatywny system bojowy. Bardzo lojalny wobec Króla Zenohelda, jednak tylko z powodu dostarczania przez niego środków oraz danych na Badania.

Nazwy Bakuganów | edytuj kod

Bakugany z 1 Sezonu | edytuj kod

Bakugany z 2 Sezonu | edytuj kod

Bakugany z 3 Sezonu | edytuj kod

Zgromadzenie Dwunastu | edytuj kod

 • Dharak - Bakugan przypominający smoka. Główny Bakugan Barodiusa. Jego Zestaw Bojowy to AirKor.
  • Dharak Colossus - połączenie Dharaka i Exokora. Posiada potężną siłę ognia.
  • Phantom Dharak - ewolucja Dharaka poprzez fuzję z DNA Blitz Dragonoida. Bardziej brutalny i niszczycielski, był odpowiedzialny za śmierć Sida, Airzela, Gilla i Stoica'i, a także Strikefliera, Krakixa i Lythirusa. W 39 odcinku zostaje zniszcozny wraz z Barodiusem przez Świętą Kulę, ale w 23 odcinku serii Mechtanium Surge okazuje się, że został zmutowany w Razenoida.
 • Krakix - Bakugan przypominający samuraja. Główny Bakugan Gilla. Małomówny, jest bardzo silny. W odcinku 38 zostaje zniszczony wraz z Gillem przez Dharaka. Jego Zestaw Bojowy to Vicer.
 • Strikeflier - Bakugan przypominający uskrzydlonego samuraja. Jest bakuganem Airzela. Dzięki swej zdolności, potrafi skopiować daną supermoc przeciwnika. Zginął wraz z Airzelem w 38 odcinku przez Dharaka, kiedy usiłował ochronić Krakixa i Gilla. Posiada Zestaw Bojowy Turbina Bojowa.
 • Lumagrowl - Bakugan o wyglądzie wilka lub lisa. Były Bakugan Kazariny. Czasami jest nazywany "kundlem" lub "psem". W 37 Odcinku okazuje swój honor, poddawając się Aranaut'owi ze względu na utratę Kazariny, po czym rusza w swoją stronę. Jego zestaw bojowy to Silnik Bariasa.
 • Sabator - Bakugan przypominający minotaura i główny Bakugan Nurzaka. Potrafił wyeliminować wrogiego Bakugana nawet bez użycia supermocy. Posiada zestaw bojowy Chompixx.
 • Lythirus - Bakugan Stoici, przypomina homara. Jest równie szalony, co jego właściciel, czasem przez wroga nazywany "karaluchem". W 38 odcinku zostaje zdradzony przez Phantom Dharaka i wraz z Stoicą i Dragonoidem Colossusem zniszczony. Posiadał zestaw bojowy Razoid.
Drużyna Rena | edytuj kod
 • Linehalt - Strażniczy Bakugan Rena i Bakugan Darkusa Ciemności. Przypomina czarnego złego rycerza. Według historii Gundalii, Linehalt jak i inne Bakugany Ciemności posiada tzw. "Zakazaną Moc", której właściwości są nieznane i nieprzewidywalne. Jego Zestaw Bojowy to Boomix.
 • Rubanoid - Strażniczy Bakugan Sida (obecnie Linusa) i Bakugan domeny Pyrusa. Przypomina smoka. Czuł nienawiść wobec Drago, ale po ostatecznej bitwy z Barodiusem zmienia swoje nastawienie. Po śmierci Sida został przekazany Renowi, który dał Linusowi, który był wojownikiem Pyrusa. Posiada Zestaw Bojowy Destrakon.
 • Plitheon - Strażniczy Bakugan Jessego i Bakugan domeny Ventusa. Raczej nie przepada za Jessym z powodu jego "aktorstwa", ale raczej wyboru nie ma. Przypomina smoka. Jego Zestaw Bojowy to Vilantor.
 • Contestir - Strażniczy Bakugan Zenet i Bakugan Haosu, przypominający rycerza. W przeciwieństwie do innych, jako jedyny czuł przyjaźń z Zenet. Posiada umiejętność kopiowania przeciwnika oraz jego zdolności i ataków (nie działa na Zestay Bojowe). Posiada Zestaw Bojowy Spartablaster.
 • Avior - Strażnicy Bakugan Masona i przypominający wyvernę Bakugan Subterry. Zaufany przyjaciel Masona, jest bardzo lojalny w sprawie Rena. Posiada Zestaw Bojowy Lashor.
 • Phosphos - Strażniczy Bakugan Leny i Bakugan Aquosa. Przypomina Hydrę. Poza Rubanoidem jest Bakuganem, który posiada więcej, niż 3 głowy. Posiada Zestaw Bojowy Terrocrest.

Neathia | edytuj kod

 • Akwimos - Bakugan domeny Aquosa i były strażniczy Bakugan Marucho.
 • Coredem - Bakugan domeny Subterry i były strażniczy Bakugan Jake'a.
 • Aranaut - Bakugan domeny Haosu i były strażniczy Bakugan Fabii.
 • Hawktor - Bakugan domeny Ventusa i były strażniczy Bakugan Shuna.
 • Neo Ziperator - Bakugan domeny Pyrusa i były strażniczy Bakugan Linusa.
 • Dragonoid Colossus - strażnik Świętej Kuli i Bakugan domeny Pyrusa. Potrafi się połączyć z kilkoma zestawami bojowymi. Został zniszczony w "Eve" przez Phantoma Dharaka.

Mechtanium Surge | edytuj kod

Część 1 | edytuj kod

 • Tytanium Dragonoid - Bakugan domeny Pyrusa i strażniczy Bakugan Dana. Ewoluował w Titanium Dragonoida dzięki Eve i w Fusion poprzez połączenie "Klucza" i "Bramy". Potrafi przyzwać Mechtogana Zenthona i Zenthona Titana. Jego BakuNano to Sonicannon.
  • Zenthon - Mechtogan Dragonoida domeny Pyrusa. Posiada sporą ilość dział laserowych. Zginął w 26 odcinku.
   • Zenthon Titan - Mechtogan Titan przyzwany przez Dana, Drago i Zenthona. Posiada ogromne działa zdolne zniszczyć wszystko. Zginął w 26 odcinku.
 • Infinity Trister - Bakugan domeny Aquosa i były strażniczy Bakugan Marucho. Czasami jest zdenerwowany. Jego BakuNano to Crosstriker.
  • Accelerak - Mechtogan Tristera domeny Aquosa. Posiada dodatkową broń na barkach. Został po raz pierwszy przyzwany w "Unlocking the Gate".
 • Taylean - Bakugan domeny Ventusa i były strażniczy Bakugan Shuna. To pierwszy Bakugan Shuna, który nie przypomina ptaka. Jego BakuNano to Hammermor.
  • Silent Strike - Mechtogan Tayleana domeny Ventusa. Walczy zaciekle, a jego bronie na ramionach i na torsie budzą strach w wrogach. Został po raz pierwszy przyzwany w "A Royale Pain", gdzie był niekontrolowany przez Tayleana, lecz w "Unlocking the Gate" jest w pełni posłoszny Shunowi i Tayleanowi.
   • Faser Titan - Mechtogan Titan przyzwany przez Shuna, Tayleana i Silent Strike'a w 26 odcinku. Tak jak inne Mechtogany, posiada spore działa laserowe.
 • Boulderon - Bakugan domeny Subterra i Strażniczy Bakugan Paige. Jest bardzo silny i wytrzymały.
  • Vexfist- Mechtogan Boulderona domeny Subterra.
 • Wolfurio - Bakugan Domeny Haosu i Strażniczy Bakugan Rafe'a. Przypomina rycerza. Jego BakuNano to Lazanto.
  • Swift Sweep - Mechtogan Wolfurio domeny Haosu.
 • Infinity Helios - Ewolucyjna forma Pyrusa Heliosa MK2 i Strażniczy Bakugan Spectry. Pojawił się w 15 odcinku, gdzie się okazało, że zmienił swoją domenę na Darkusa. Jego BakuNano to Bombapole.
  • Slynix -
 • Razenoid/Wyewoluowany Razenoid
  • Dreadeon
   • Razen Titan

Część 2 | edytuj kod

 • Aeroblitz - Kombinacja Haos Reptaka i Pyrusa Fusion Dragonoida.
  • Fusion Dragonoid - Nowa ewolucja Dragonoida. Dzięki swojej sile i szybkości nie ma sobie równych. Jest obecnie najpotężniejszym Bakuganem.
  • Reptak - Bakugan domeny Haosu i dawniej strażniczy Bakugan Gunza. Po "zniknięciu" Gunza, został drugim Bakuganem Dana.
 • Betakor - Kombinacja Aquosa Radizena i Subterra Roxtora.
  • Radizen - Bakugan domeny Aquosa i strażniczy Bakugan Marucho. W przeciwieństwie do innych jest Bakuganem formy BakuFusion.
  • Roxtor - Bakugan domeny Subterry i strażniczy Bakugan Miry. Jego język bywa często niezrozumiały.
 • Magmafury - Kombinacja Ventusa Jaakora oraz Darkusa Skytrussa i Darkusa Orbeuma. Jest najwyższą Baku Sky Raider kombinacją.
  • Jaakor - Bakugan domeny Ventusa i nowy strażniczy Bakugan Shuna. Tak jak Taylean, nie posiada skrzydeł.
  • Skytruss i Orbeum - Bakugany domeny Darkusa i "strażnicze" Bakugany Shuna. Przypominają ptaka i psa. Są uczniami Jaakora.
 • Duomechtra - kombinacja Mechtoganów Flytrisa i Thoraka.
  • Flytris
  • Thorak
 • Mechtavius Destroyer - Kombinacja 4 Mechtoganów.
  • Coredegon
  • Slycerak
  • Exostriker
  • Mandibor
 • Nonet Bakugany
  • Gliderak
   • Betadron
   • Kokodor
   • Mutabrid
  • Scorptak
   • Spatterix
   • Stronk
  • Volkaos
   • Balista
   • Worton
  • Tremblar
Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Convoy/Lista postaci Bakugan: Młodzi Wojownicy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy