Wikipedysta:Convoy/brudnopis


Wikipedysta:Convoy/brudnopis w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Bohaterowie | edytuj kod

Młodzi Wojownicy | edytuj kod

 • Daniel "Dan" Kuso - Główny bohater serialu i wojownik domeny Pyrusa. Jest młody, waleczny i odważny, ale także wybuchowy. Zawsze walczy do końca. Najczęściej ubiera się w czerwoną kurtkę z krótkim rękawem i czerwone spodnie. Do tego w żółtą bluzkę, a na głowę zakłada zielone gogle. Jego najlepszym przyjacielem jest Shun, mimo iż często się kłócą. Młody brunet mieszka z ojcem i matką, którzy się o niego troszczą. Obecnie jest najsilniejszy z grupy. Jest liderem Młodych Wojowników. Jego strażniczym Bakuganem jest Pyrus Fusion Dragonoid a.k.a. Drago.
 • Shun Kazami - wojownik domeny Ventusa. Walczy stylem Ninja co odwołuje się do jego korzeni, albowiem jego dziadek był kiedyś ninja i marzył aby i jego wnuk poszedł tą samą drogą co on. Nie mógł jednak zmusić go do przerwania gry w Bakugan. Na prośbę Dana, Runo i Marucho wraca do gry. Jest dobrym przyjacielem Dana, choć często się kłócą. To właśnie oni stworzyli zasady do gry Bakugan. Shun posiada wielu fanów. Jest cichy, zamknięty w sobie i rozważny. Jego strażniczymi Bakuganami byli Skyress/Burza Skyress, Ingram/Gwiazda Ingram, Hawktor, Taylean, a jego obecnym jest Ventus Jaakor.
 • Runo Misaki - głośna i zadziorna dziewczyna i wojowniczka domeny Haosu. Zawsze stara się udowodnić swą siłę i przydatność w walce. Ma dość silny charakter i łatwo ją zirytować co często kończy się wybuchem agresji, jednak gdy chce potrafi być miłą i sympatyczną dziewczyną. Jej najlepszą przyjaciółką jest Alice, o którą się bardzo troszczy podobnie jak w stosunku do małego Marucho. W wolnych chwilach pomaga rodzicom w restauracji. Ona i Tigrrera wspaniale ze sobą współpracują. Chociaż nie chce się do tego przyznać, na dnie serca chowa szczególne uczcucie do Dana. Runo powraca w 2 części Mechtanium Surge, gdzie pomaga w walce z Wisemanem. Jej Bakuganem jest Haos Tigrerra/Szablo Tigrerra.
 • Choji "Marucho" Marukura - Najmłodszy z wojowników Bakugan i wojownik domeny Aquosa. Marucho pochodzi z bogatej rodziny prócz tego posiada wysoką inteligencję, podobnie jak Alice. Zawsze podejmuje rozważne decyzje. To on stworzył wirtualny świat zwany BakuPrzestrzenią. Jego strażniczymi Bakuganami byli Preyas, Elfin/Minx Elfin, Akwimos, Trister, a jego obecnym jest Aquos Radizen.
 • Julie Makimoto - Wrażliwa, rezolutna dziewczyna i wojowniczka domeny Subterra. Zawsze ubiera się modnie. Ponieważ mieszka najdalej od reszty zmuszona jest komunikować się z nimi przez Internet. Ona i Runo są rywalkami do serca Dana. Jej przyjacielem z dzieciństwa jest Billy. Jej ulubiony kolor to różowy. Występuje w Najeźdźcach z Gundalli jako postać drugoplanowa, a w 2 części Mechtanium Surge jest reporterką. Jej strażniczym Bakuganem jest Subterra Gorem/MłotoGorem.
 • Alice Gebabich/Maskarad - Niesmiała dziewczyna i wojowniczka Domeny Darkusa. Zajmowała się strategią. W 38 odcinku okazuje się być Maskaradem. Z kolei w odcinku 44 Maskarad opuszcza jej ciało. Bardzo to przeżyła, gdyż dziewczyna myślała, że nie da rady żyć bez Maskarada. Bardzo polubiła to swoje "alter ego". W Nowej Vestroii tymczasowo bierze pod swój dach Lynca, który później ją oszukuje. Prawdopodobnie podkochuje się w Lyncu. Jej strażniczym Bakuganem jest Darkus Alpha Hydranoid.
 • Joe Brown - Joe jest założycielem strony dla graczy Bakugan. Do czasu był bardzo chory i leżał w szpitalu. Bardzo dobrze zna zasady, zagrania i strategie, ale nigdy nie grał naprawdę. Gdy wyzdrowiał, dołączył do Wojowników Bakugan w ich walce przeciw siłom zła. Pod koniec serii znajduje siostrę Nagi – Wernę, która staje się jego Bakuganem. Joe wystąpił tylko w pierwszej serii.
 • Ace Grit - członek Ruchu Oporu i wojownik domeny Darkusa. Pojawia się w 1 odcinku Nowej Vestroi, gdzie lokalizuje dana i Marucho. Z początku był nieufny wobec Dana, ale po walce, która skończyła się remisem, zaakceptował go. Jest nieco sarkastyczny i nie przepada zbyt za Danem oraz Shunem. Podkochuje się w Mirze i często jest zazdrosny o jej przyjaciół. Jego strazniczym Bakuganem jest Darkus Percival/Północny Percival.
 • Mira Fermen (Clay) - liderka Ruchu Oporu i wojowniczka domeny Subterra. Jej ojciec jest naukowcem, a brat członkiem Vexosów czyli Spectrą Phantomem. Kiedy pierwszy raz grała w Bakugan myślała, że są to zwykłe zabawki. Zmieniła zdanie kiedy była świadkiem tortur Hydranoida i próby zamienienia go w posąg. Odważna i zadziorna wojowniczka. Powraca w 2 części Mechtanium Surge, gdzie zajmuje się kierowaniem misjami. Jej byłym Bakuganem był Subterra Wilda/Magma Wilda, a jej obecnym jest Subterra Roxtor.
 • Baron Leltoy - najmłodszy członek Ruchu Oporu i wojownik domeny Haosu. Jest największym fanem Dana i Drago. Ma kolczaste różowe włosy i czerwoną opaskę na czole. Mimo iż jest najmłodszy, jest bardziej muskularny od pozostałych wojowników. Ponieważ jest młody, w walce popełnia wiele błędów, jednak z biegiem czasu coraz lepiej walczy. Ma młodszą siostrę Maron i kilkanaście rodzeństwa. Jego strażniczym Bakuganem jest Haos Nemus/Saint Nemus.
 • Ren Krawler - Wojownik Darkusa i dawny lider drużyny wysłanej przez Cesarza Barodiusa, by znaleźć Kod DNA. Jest Gundalianinem. Doskonale zdaje sobie sprawę z swoich zadań. Powraca w serii Mechtanium Surge, gdzie wraz z Wojownikami walczył przeciwko armii Chaos Bakuganów Mag Mela. Jego strażniczym Bakuganem jest Darkus Linehalt.
 • Fabia Sheen - Królowa Neathii i wojowniczka Haosu. Jest dziewczyną ceniącą wolność i pokój. Ma niebieskie włosy i zielone oczy. Mimo tego, jest twarda i silna, dwa razy rzuciła Danem niczym worek kartofli. Jej strazniczym Bakuganem jest Haos aranaut, którego dała Kapitanowi Elright po zostaniu królową.
 • Paige - Zadziorna dziewczyna i wojowniczka domeny Subterra. Ma dość silną osobowość przypominającą Stoicę i Runo. Pochodzi z Gundalii. Ma różowe krótkie włosy. Doskonale współpracuje z Rafe'm. Jej strażniczym Bakuganem jest Subterra Boulderon.
 • Rafe - Neathiański Rycerz Zamkowy i wojownik Haosu. Ma niebieskie włosy i purpurowe oczy. Doskonale współpracuje z Paige'm. Doskonale zdaje sobie sprawę z obowiązku jako Młody Wojownik. Jego Bakuganem jest Haos Wolfurio.

Wrogowie | edytuj kod

Sezon 1: Młodzi Wojownicy | edytuj kod

 • Naga - główny antagonista pierwszej serii serialu. Jako pierwszy Bakugan próbował okiełznać moc Rdzeni Ciszy i Nieskończoności, jednak popełnił błąd i sam stał się jego ofiarą. Skutkiem tego była destabilizacja Vestroi przez co zaczęła się ona łączyć z Ziemią. Pod koniec sezonu połączył się z cichym rdzeniem stając się "Super Bakuganem". Nie posiada domeny.
 • Maskarad (Masquerade) – tajemniczy i mroczny wojownik przepełniony arogancją, bezczelnością i okrucieństwem. By zwiększyć siłę swego Hydranoida wysyłał Bakugany swoich przeciwników do tak zwanego 'Wymiaru Zagłady' skąd nie mogły się wydostać. Dzięki temu zajął pierwsze miejsce w rankingu. Potem okazuje się że to Alice.
 • Hal-G – przemieniony w rodzaj goblina, dziadek Alice, doktor Micheal. Jest sługą Nagi, wydaje rozkazy Maskaradowi. Osobiście nie gra w Bakugana. Przebiegły, oszukuje innych, manipulator.

Sezon 2: Nowa Vestroia | edytuj kod

 • Spectra Phantom a.k.a. Keith Fermen – okrutny, tajemniczy i równie arogancki wojownik jak Maskarad, choć dużo mu do niego brakuje. W odcinku "Ostatnie starcie ze Spectrą" dołącza do Młodych Wojowników Bakugan.
 • Shadow Prove – typowy psychopata, brutalny i bardzo niebezpieczny. Wojownik Darkusa, którego strażniczym Bakuganem jest mechaniczy Hades, stworzony z DNA Hydranoida.
 • Gus Grav – był również członkiem Vexos, jednakże zdradził ich, albowiem postanowił być lojalny wobec Spectry. Jest mu posłuszny i pomocny, jednak często bywa tak troskliwy że aż denerwujący, mimo to widać że Spectra go szanuje. Potężny w boju wojownik Subterry, którego strażniczym Bakuganem jest Primo Vulcan. W odcinku 'Pomścić Spectrę' "ginie" z rąk Zenohelda, ale w odcinku An Heir to Spare powraca.
 • Mylene Pharaoh – Wojowniczka Aquosa z Vexos. Jej strażniczym Bakuganem jest Elico, a potem mechaniczny Macubass. Od samego początku nie ma zaufania do Spectry.
 • Lync Volan – wojownik Ventusa. Najmłodszy członek z drużyny Vexos. Jego Bakuganem jest mechaniczny Altair potem Allous. Ma duże skłonności do śmiechu, tak jak Shadow. Prawdopodobnie zakochany w Alice (później przyznał, że jest piękna).W odcinku Odwet przegrał z Hydronem, jego Aluze został zniszczony, a on sam podzielił los Volta. Można go w połowie zaliczyć do wojowników, bo powierzył im ważne dane. Zostawił je pod domem Alice.
 • Volt Laster − wojownik Haosu. Jest silnie umięśniony a także jest małomówny. Silny przeciwnik. Według Marucho walczy z honorem − co jest prawdą. Jego strażniczym bakuganem był Brontes ,a potem Boriates.Zostaje wysłany do innego wymiaru po pokonaniu Hydrona w odcinku Bunt Volta.
 • Książę Hydron − domniemany władca Nowej Vestroi do odcinka 26. Po ewakuacji Vestalian ze świata Bakuganów i ujawnieniu jego pobudek został pozbawiony władzy i tytułu księcia. Do walki pierwszy raz staje z Baronem w odcinku 28. Walczy domeną Subterry. Jego strażniczym Bakuganem jest Dryoid. Ginie w odcinku 52. Nowej Vestroi po przejściu na stronę Młodych Wojowników.
 • Król Zenoheld − władca Vestalian. Pokonanie Vexosów i odwrót z Nowej Vestroii uznał za niewybaczalną zniewagę, w związku z tym profesor Clay zbudował na jego rozkaz system Zniszczenia Bakuganów. Do walki stanął pierwszy raz w odcinku 27. NW i w pojedynkę pokonał Sześciu Legendarnych Wojowników. Jego bakuganem jest mechaniczny Pyrus Farbros. Jest dość zaborczy, przebiegły, ale też inteligentny. Ojciec Hydrona.

Sezon 3: Najeźdźcy z Gundalii | edytuj kod

 • Cesarz Barodius - dowódca sił inwazyjnych Gundalian, oraz Zgromadzenia Dwunastu. Przebiegły, mroczny i dość zarozumiały, uważa że należy mu się władza nad wszechświatem. Twierdzi, że ojciec nauczył go iż wzbudzanie strachu i charyzmatyczność to jedyny skuteczny sposób by być niezłomnym władcą. Jest utalentowanym wojownikiem Darkusa, jego Bakuganem-Strażnikiem jest Dharak. W serii Mechtanium Surge ujawnia, że został przez Świętą Kulę zmutowany w Mag Mela.
 • Gill
 • Kazarina
 • Nurzak
 • Airzel
 • Stoica
Agenci Zgromadzenia Dwunastu | edytuj kod
 • Ren Krawler
 • Sid Arkade
 • Lena Isis
 • Zenet Surrow
 • Mason Brown
 • Jesse Glenn

Sezon 4: Mechtanium Surge | edytuj kod

Część 1 | edytuj kod
 • Mag Mel - nowy wróg w Mechtanium Surge i wojownik Darkusa. Ze względu na Kod Eve ma psychiczną łączność z Danem i Dragonoidem. W odcinku 16 uwalnia się z więzienia i rozpoczyna podbój. W 23 odcinku okazuje się, że Mag Mel to Barodius. W 26 odcinku zostaje pokonany przez Dana i Drago, po czym zostaje "zniszczony". Jego bakuganem jest Darkus Razenoid.
 • Anubias - "sztuczny" Gundalianin stworzony przez Mag Mela i wojownik Darkusa. Jest bardzo doświadczonym graczem, wygrał sporo walk. Czuje respekt do Dana, ale potem ma zamiar go zniszczyć. W odcinku 22 walczył z Danem i został pochłonięty przez Mag Mela. Jego Bakuganem był Darkus Horridian.
 • Sellon - "sztuczna" Neathianka stworzona przez Mag Mela i wojowniczka Ventusa. Mimo swej ukrytej brutalności żyje dla honoru. Potrafi też dobrze manipulować swoimi ludźmi, dzięki czemu w odcinku 21 zdobyła "Klucz" Dana. Po dostarczeniu go Mag Mel'owi, zostaje przez niego zniszczona, a jej energia wchłonięta. Jej Bakuganem był Ventus Spyron.
Część 2 | edytuj kod
 • Gunz Lazar/Wiseman - nowy antagonista serii Mechtanium Surge. Jego głównym celem jest wyzwolenie Bakuganów od ludzi. Gra wszystkimi sześcioma domenami. W 34 odcinku okazuje się był jako Gunz Lazar, wojownik Haosu, który znikł podczas walki z Mechtoganami. Jego Strażniczym Bakuganem był Haos Reptak.

Postacie drugoplanowe | edytuj kod

 • Klaus von Hercel – Pochodzi z Niemiec. Jeden z najlepszych graczy w Bakugan na świecie. W rankingu ma numer 2. Gra domeną Aquosa. Ma mówiącego Bakugana – Syrenoid. Pojawia się też w odcinku Nowej Vastroii "Uratowany przez Syrenę". Jest też biznesmenem w Vestalii.
 • Billy Gilbert – ma dziesiąte miejsce w rankingu, potem na krótki czas dziewiąte. Posługuje się Bakuganami domeny Subterra a jego strażniczym, rozmawiającym Bakuganem jest Cykloid. Billy jest przyjacielem z dzieciństwa Julie. Pojawił się w drugiej serii.
 • Chan Lee – w rankingu zajmuje trzecie miejsce. Gra domeną Pyrusa. Podobnie jak Shun, Chan zna japońskie sztuki walki. Jest zadumana w sobie i myśli, że jest najlepsza. Jej strażniczym Bakuganem jest Fortress. Ma dynamiczną strategię, atakuje bez wahania. Pojawiła się w drugiej serii w odcinku "Shadow atakuje" by pomóc Alice.
 • Komba O'Charlie – w rankingu najlepszy gracz Bakugan Ventusa, ma piąte miejsce. Jego strażniczym Bakuganem jest Harpus. Komba jest niskim, zwinnym chłopakiem, który pochodzi z Kenii. Jest bardzo pewny siebie i ma niezbyt przemyślane ruchy.
 • Julio Santana – w rankingu ma czwarte miejsce. Najlepszy gracz domeny Haosu. Jego strażniczym Bakuganem jest Mc. Cookie. Jest bardzo pewny siebie, uważa, że reszta osób jest słaba i żałosna.
 • Cristopher (Chris) – gra domeną Aquosa. Ma rozmawiającego Bakugana Żółwoida. Przyjaciel Alice.
 • Dr. Michael Gehabich – dziadek Alice. Wynalazł on transporter międzywymiarowy i dzięki niemu dostał się do Vestroii gdzie poznał Nagę. Uległ działaniu negatywnej mocy z rdzenia ciszy, przemieniając się w Hal-G zostając sługą Bakugana. Dopiero pod koniec pierwszej serii udało się go uwolnić spod jego wpływu. W serii "Nowa Vestroia" jego urządzenie zostaje uruchomione jeszcze raz - przez Runo i Julie które sprowadziło na Ziemię - Spectrę, Gusa i Lynca.
 • Profesor Clay Ferman – naukowiec pracujący dla rodziny Królewskiej Vestalii, ojciec Miry i Keith'a. Wynalazł mechaniczne Bakugany Vexosów, System Zniszczenia Bakuganów, a także Alternatywny system bojowy. Bardzo lojalny wobec Króla Zenohelda, jednak tylko z powodu dostarczania przez niego środków oraz danych na Badania.

Nazwy Bakuganów | edytuj kod

Bakugany z 1 Sezonu | edytuj kod

Bakugany z 2 Sezonu | edytuj kod

Bakugany z 3 Sezonu | edytuj kod

Zgromadzenie Dwunastu | edytuj kod

 • Dharak - Bakugan przypominający smoka. Główny Bakugan Barodiusa. Jego Zestaw Bojowy to AirKor.
  • Dharak Colossus - połączenie Dharaka i Exokora. Posiada potężną siłę ognia.
  • Phantom Dharak - ewolucja Dharaka poprzez fuzję z DNA Blitz Dragonoida. Bardziej brutalny i niszczycielski, był odpowiedzialny za śmierć Sida, Airzela, Gilla i Stoica'i, a także Strikefliera, Krakixa i Lythirusa. W 39 odcinku zostaje zniszcozny wraz z Barodiusem przez Świętą Kulę, ale w 23 odcinku serii Mechtanium Surge okazuje się, że został zmutowany w Razenoida.
 • Krakix - Bakugan przypominający samuraja. Główny Bakugan Gilla. Małomówny, jest bardzo silny. W odcinku 38 zostaje zniszczony wraz z Gillem przez Dharaka. Jego Zestaw Bojowy to Vicer.
 • Strikeflier - Bakugan przypominający uskrzydlonego samuraja. Jest bakuganem Airzela. Dzięki swej zdolności, potrafi skopiować daną supermoc przeciwnika. Zginął wraz z Airzelem w 38 odcinku przez Dharaka, kiedy usiłował ochronić Krakixa i Gilla. Posiada Zestaw Bojowy Turbina Bojowa.
 • Lumagrowl - Bakugan o wyglądzie wilka lub lisa. Były Bakugan Kazariny. Czasami jest nazywany "kundlem" lub "psem". W 37 Odcinku okazuje swój honor, poddawając się Aranaut'owi ze względu na utratę Kazariny, po czym rusza w swoją stronę. Jego zestaw bojowy to Silnik Bariasa.
 • Sabator - Bakugan przypominający minotaura i główny Bakugan Nurzaka. Potrafił wyeliminować wrogiego Bakugana nawet bez użycia supermocy. Posiada zestaw bojowy Chompixx.
 • Lythirus - Bakugan Stoici, przypomina homara. Jest równie szalony, co jego właściciel, czasem przez wroga nazywany "karaluchem". W 38 odcinku zostaje zdradzony przez Phantom Dharaka i wraz z Stoicą i Dragonoidem Colossusem zniszczony. Posiadał zestaw bojowy Razoid.
Drużyna Rena | edytuj kod
 • Linehalt - Strażniczy Bakugan Rena i Bakugan Darkusa Ciemności. Przypomina czarnego złego rycerza. Według historii Gundalii, Linehalt jak i inne Bakugany Ciemności posiada tzw. "Zakazaną Moc", której właściwości są nieznane i nieprzewidywalne. Jego Zestaw Bojowy to Boomix.
 • Rubanoid - Strażniczy Bakugan Sida (obecnie Linusa) i Bakugan domeny Pyrusa. Przypomina smoka. Czuł nienawiść wobec Drago, ale po ostatecznej bitwy z Barodiusem zmienia swoje nastawienie. Po śmierci Sida został przekazany Renowi, który dał Linusowi, który był wojownikiem Pyrusa. Posiada Zestaw Bojowy Destrakon.
 • Plitheon - Strażniczy Bakugan Jessego i Bakugan domeny Ventusa. Raczej nie przepada za Jessym z powodu jego "aktorstwa", ale raczej wyboru nie ma. Przypomina smoka. Jego Zestaw Bojowy to Vilantor.
 • Contestir - Strażniczy Bakugan Zenet i Bakugan Haosu, przypominający rycerza. W przeciwieństwie do innych, jako jedyny czuł przyjaźń z Zenet. Posiada umiejętność kopiowania przeciwnika oraz jego zdolności i ataków (nie działa na Zestay Bojowe). Posiada Zestaw Bojowy Spartablaster.
 • Avior - Strażnicy Bakugan Masona i przypominający wyvernę Bakugan Subterry. Zaufany przyjaciel Masona, jest bardzo lojalny w sprawie Rena. Posiada Zestaw Bojowy Lashor.
 • Phosphos - Strażniczy Bakugan Leny i Bakugan Aquosa. Przypomina Hydrę. Poza Rubanoidem jest Bakuganem, który posiada więcej, niż 3 głowy. Posiada Zestaw Bojowy Terrocrest.

Neathia | edytuj kod

 • Akwimos - Bakugan domeny Aquosa i były strażniczy Bakugan Marucho.
 • Coredem - Bakugan domeny Subterry i były strażniczy Bakugan Jake'a.
 • Aranaut - Bakugan domeny Haosu i były strażniczy Bakugan Fabii.
 • Hawktor - Bakugan domeny Ventusa i były strażniczy Bakugan Shuna.
 • Neo Ziperator - Bakugan domeny Pyrusa i były strażniczy Bakugan Linusa.
 • Dragonoid Colossus - strażnik Świętej Kuli i Bakugan domeny Pyrusa. Potrafi się połączyć z kilkoma zestawami bojowymi. Został zniszczony w "Eve" przez Phantoma Dharaka.

Mechtanium Surge | edytuj kod

Część 1 | edytuj kod

 • Titanium Dragonoid - Bakugan domeny Pyrusa i strażniczy Bakugan Dana. Ewoluował w Titanium Dragonoida dzięki Eve i w Fusion poprzez połączenie "Klucza" i "Bramy". Potrafi przyzwać Mechtogana Zenthona i Zenthona Titana. Jego BakuNano to Sonicannon.
  • Zenthon - Mechtogan Dragonoida domeny Pyrusa. Posiada sporą ilość dział laserowych. Zginął w 26 odcinku.
   • Zenthon Titan - Mechtogan Titan przyzwany przez Dana, Drago i Zenthona. Posiada ogromne działa zdolne zniszczyć wszystko. Zginął w 26 odcinku.
 • Infinity Trister - Bakugan domeny Aquosa i były strażniczy Bakugan Marucho. Czasami jest zdenerwowany. Jego BakuNano to Crosstriker.
  • Accelerak - Mechtogan Tristera domeny Aquosa. Posiada dodatkową broń na barkach. Został po raz pierwszy przyzwany w "Unlocking the Gate".
 • Taylean - Bakugan domeny Ventusa i były strażniczy Bakugan Shuna. To pierwszy Bakugan Shuna, który nie przypomina ptaka. Jego BakuNano to Hammermor.
  • Silent Strike - Mechtogan Tayleana domeny Ventusa. Walczy zaciekle, a jego bronie na ramionach i na torsie budzą strach w wrogach. Został po raz pierwszy przyzwany w "A Royale Pain", gdzie był niekontrolowany przez Tayleana, lecz w "Unlocking the Gate" jest w pełni posłoszny Shunowi i Tayleanowi.
   • Faser Titan -
 • Boulderon
  • Vexfist
 • Wolfurio
  • Swift Sweep
 • Infinity Helios
 • Razenoid/Wyewoluowany Razenoid
  • Dreadeon
   • Razen Titan

Część 2 | edytuj kod

 • Aeroblitz
  • Fusion Dragonoid
  • Reptak
 • Betakor
  • Radizen
  • Roxtor
 • Magmafury
  • Jaakor
  • Skytruss
  • Orbeum

moje artykuły | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Convoy/brudnopis" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy