Wikipedysta:Fizykaa


Wikipedysta:Fizykaa w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Filozofia zawarta jest w tej wielkiej księdze, którą mamy przed oczami – mam na myśli Wszechświat.

Galileo Galilei, Opere II Saggiatore,

Witam. Nazywam się Piotr i jestem uczniem VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach. W polskojęzycznej[1] wersji Wikipedii zarejestrowałem się 6 kwietnia 2009 r., a dokładnie dwa miesiące później zostałem redaktorem. Moje zainteresowania skupiają się na fizyce[2] i w przestrzeni głównej (jeżeli akurat nie ozetuję, nie sprzątam i nie robię innych rzeczy) z reguły edytuję artykuły z nią związane. Ostatnio udzielam się też nieco na translatewiki.net. Niestety jednak ostatnio z powodu dużej ilości zajęć nie mam zbyt wiele czasu na edytowanie Wikipedii. Kontakt: dyskusja, mail (pioturb[at]gmail[dot]com) (zalecane w pilnych sprawach).

  1. To nie jest polska Wikipedia! Jest to polskojęzyczna wersja międzynarodowego projektu. To, że większość piszących i czytających to Polacy nie znaczy, że Wikipedia ma identyfikować się z narodem polskim. Precz z polonocentryzmem!
  2. Stąd nazwa użytkownika. „Fizyka” było pierwszym słowem, jakie przyszło mi do głowy, gdy miałem ją wymyślić. Ponieważ było niedostępne, podwoiłem „a”.

.

Przywitanie nowicjuszy by WikipediaUserScan: utworzonelicznikuprawnieniawkładrejestrblokadyglobalny wkład (uprawnienia i blokady w innych projektach) • przesłane pliki

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Fizykaa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy