Wikipedysta:Halibutt


Wikipedysta:Halibutt w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Halibutt

Wkład —— Główna —— Pogadamy? —— Email —— Brudnopis —— Lista


en.Wikipedia —— Commons —— Meta —— Data


Krzysztof Machocki (ur. 1981, zm. 31 stycznia 2018) – z zawodu dziennikarz, z urodzenia i wychowania warsiawiak. Pracowałem i dla dużych redakcji (Businessman Magazine, Rzeczpospolita) i dla zupełnie małych (Puls Raszyna). Jestem członkiem Stowarzyszenia Wikimedia Polska, a od października 2014 jego rzecznikiem prasowym[1].

Do polskiej Wikipedii dołączyłem 20 listopada 2003, tydzień później zajrzałem na stronę angielskiej wiki – i już tam zostałem na stałe. Na polskiej wiki przez lata zajmowałem się głownie drobnicą (ale mimo niewielkiego wkładu i tak trafiłem do Wiki-szopki 2003), ostatnio piszę nieco więcej i zebrało się już jakieś 15 tysięcy edycji. Na angielskiej (34 tysiące edycji) piszę artykuły na tematy mniej lub bardziej związane z Polską, od monografii obozu Mauthausen-Gusen po artykuł o bitwie pod Radzyminem (1920) i od kuchni polskiej po historię firmy K. Rudzki i S-ka. Całkiem dumny jestem też z hasła o insurekcji warszawskiej 1794 roku. Wprawdzie na en.wiki straciło medal i wciąż brakuje czasu na nominowanie go ponownie, ale ulepszyłem je i przetłumaczyłem na polski, a przez ten czas ktoś przetłumaczył je także na… mandaryński. I jest to artykuł na medal chińskiej Wikipedii :).

Dla różnych projektów siostrzanych nagrałem kilkadziesiąt plików audio, stworzyłem też sporo mapek. Niektóre z nich pewnie znacie, choć nie wiecie, że to moja robota.

Gwoli wyjaśnienia: jako rzecznik Stowarzyszenia uzupełniam stronę Wikipedia w mediach, czasem też grzebię w stronach dotyczących projektów szkolnych i akademickich które prowadzę w ramach obowiązków służbowych. Wszystkie pozostałe edycje, a już zwłaszcza te w przestrzeni głównej, wykonuję jako osoba prywatna.

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Halibutt" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy