Wikipedysta:Iber/brudnopis


Wikipedysta:Iber/brudnopis w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:Iber Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Dyplomacja, Gra Play By Forum | edytuj kod w encyklopedii

Informacje ogólne | edytuj kod

Dyplomacja to polska strategiczna gra geopolityczna rozgrywana przez forum oraz komunikatory i pocztę elektroniczną. Gra dzieli się na edycje. Obecna edycja rozpoczeła się 9 października 2006.

Gra nie ma swojej stałej definicji. Gracze wcielają się w głowy wybranyh przez siebie państw świata i od daty startu danej edycji gry tworzą historię alternatywną, podejmując własne decyzje nie rzadko przeciwne od tych podejmowanych w rzeczywstości. Moderatorzy zaś pełnią rolę podobną do mistrzów gry czuwają nad sprawną i uczciwą grą. Z Moderatorami ustala się wszelkie interakcje w świecie gry np; badania, szpiegostwo

Czas w grze płynie szybciej niż w rzeczywistości, jeden tydzień rzeczywisty w świecie gry odpowiada trzem tygodniom. Poniedziałek-Wtorek (pierwszy tydzień), Środa-Czwartek (drugi tydzień), Piątek-Sobota-Niedziela (trzeci tydzień).

Gracze | edytuj kod

Liczba graczy w obecnej edycji wynosi około 30 graczy i 3 moderatorów.

Dyplomacja a gry Paradox Interactive | edytuj kod

Większość graczy Dyplomacji gra w gry Paradox Interactive. Podobieństwa do gier Paradoxu a Dyplomacją są znaczne (kierowanie państwem i wszystkimi jego aspektami; ekonomiczymi, wojskowymi, dyplomatycznymi). Gracze Dyplomacji często pełnią funkcje na największym polskim forum poświęconym grom Paradoxu Eufi.

Zobacz też | edytuj kod

Zewnętrzne Linki | edytuj kod

Forum Dyplomacji

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Iber/brudnopis" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy