Wikipedysta:Jacek Fink-Finowicki


Wikipedysta:Jacek Fink-Finowicki w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ciągle uczę się poprawnie edytować, więc czasem robię edycje w brudnopisie

Od jakiegoś czasu uczę się przeglądać :D

Więc robię to w kategoriach Pojazdy, Transport szynowy... kolejne sukcesywnie.

Obecnie głównie pracuję nad innym wikiklonowym projektem jakim jest Internetowa Encyklopedia Kolejowa oraz w tematach związanych z kolejnictwem i motoryzacją. Stąd staram się aktywnie udzielać w dyskusjach wikiprojektu "Transport szynowy".

W latach 2001-2013 zajmowałem się utrzymaniem Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała, gdzie głównie zajmowałem się technicznymi sprawami taboru i zdobyte tam doświadczenie powoli przelewam na strony Wikipedii. Powoli, bo wiele artykułów powinno się napisać zupełnie na nowo wykonując również potężną pracę ze źródłami, które niestety nie są bezbłędne.

Spędziłem wiele czasu przy naprawie i eksploatacji następujących typów taboru wąskotorowego: Wls40/50, 2WLs40/50, Lyd1 (Wls150), Lxd2 (L45H), MBd1, 1Aw, A20D-P, Wmc - W związku z tym chętnie poprawiam błędy zawarte w opisach tych typów.

Zjeździłem również kawał kraju i szperałem w wielu dokumentach źródłowych by poznawać niuanse konstrukcyjne wagonów silnikowych eksploatowanych w kraju. Można wśród nich wymienić:

Nie uznaję źródeł, które w konfrontacji z rzeczywistością, okazują się błędne. W związku z tym sam sprawdzam wiele rzeczy w naturze. Oglądam różne konstrukcje, liczę zęby na kołach przekładni... itp...

Wykorzystywane pozycje literaturowe staram się umieszczać w Bibliotece Kolejnictwa

Protoplaści | edytuj kod

W jakiś tam dziwaczny sposób spokrewniony z artykułem Finck von Finckenstein.

Polecam następujące linki zewnętrze | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Jacek Fink-Finowicki" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy