Wikipedysta:Kpjas/Archiwum 16-03-2005-21-04-2005


Wikipedysta:Kpjas/Archiwum 16-03-2005-21-04-2005 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:Kpjas Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Osobisty szablon "w edycji" | edytuj kod

Witaj,

Może potrafisz mi pomóc... Stworzyłem sobie osobisty szablon {{wedycji}}, nazywa się {{edycjaJ}}, do obejrzenia w Szablon:edycjaJ, kod jest widoczny tutaj. Skutek jego działania zasadniczo jest taki, jak oczekiwałem, ale jest jeden mały szkopuł. Nie wiem czemu, ale poniżej zielonego prostokąta, a przed tekstem artykułu oznaczonego tym szablonem, pojawia mi się mnóstwo pustej przestrzeni (popatrz na Stobrawa (województwo opolskie). Nie znam się na HTML-u, ale może Ty, albo ktoś z pozostałych "starych" wikipedystów wie, jak temu zaradzić?

Pozdrawiam --Julo 16:03, 19 mar 2005 (CET)

Rzeczywiście, miało być 12 pikseli. Nie rozumiałem dotąd, co to jest ta jednostka "em", bezmyślnie przetworzyłem więc inny wzorzec, gdzie było prawo, lewo i góra po 2px, a dół 2em zastępując dwójkę dwunastką - i skutek był jaki był.

Dzięki za pomoc, --Julo 16:37, 19 mar 2005 (CET)

Wyniki meczów Widzewa w ekstraklasie - odpowiedź | edytuj kod

Dzięki za sugestie w sprawie ww artykułu. Też początkowo zamierzałem wszelkie dane dotyczące Widzewa pisać w jednym artykule. Jednak okazuje się, że w miarę dodawania informacji byłby on stanowczo za długi. Wydaje mi się, że jest korzystniej w takiej sytuacji w artykule głównym umieszczać tylko linki do informacji zawartych oddzielnie. Z czasem wraz ze wzrostem danych o Widzewie nieuniknione chyba będzie też wprowadzenie kategorii:Widzew Łódź, by artykuły były logicznie uporządkowane. A co do skondensowanej formy - dlaczego mamy ograniczać internautom możliwość uzyskania pełnej informacji w wiki na wybrany temat, jeżeli twórcy (w tym wypadku akurat ja :) mają zapał by ją umieścić? Pozdrawiam. --Arewicz 16:08, 19 mar 2005 (CET)

Zabawa słowami | edytuj kod

Mamy kategorię Kategoria:Choroby zakaźne, w której znajdują się hasła opisujące właśnie tę grupę chorób (jak opryszczki), a także hasła "ogólne", jak na przykład wirusy, dymienica itd. Wydaje mi się, że ta druga grupa nie tak do końca do kategorii pasuje - nie sądzisz? Problem w tym, że nie wiem jaką zgrabną nazwę nadać kategorii grupującej hasła ogólne związane z chorobami zakaźnymi. Masz jakiś pomysł?

Tak z innej beczki: czekam na wiadomość w niedzielę (tak, jutro) - na GG, czy SMSem - nt. poniedziałku. Pozdrawiam serdecznie, Reytan 16:09, 19 mar 2005 (CET)

Co do kategorii: właściwie racja. A co do poniedziałku: powiadom mnie, proszę, czy chcesz, czy nie (jesli P. nie odpowie jednak). Jeśli tak to będę wdzięczny za informacje techniczne: gdzie? kiedy?. (BTW: czuję się, jakbym pracował w konspiracji - ale to fajne uczucie). Reytan 16:24, 19 mar 2005 (CET)

Kabała | edytuj kod

Co konkretnie jest kontrowersyjne w Kabale? Superborsuk 02:57, 20 mar 2005 (CET) PS. Za dużo tych wzmianek, że niby ktoś od kogoś coś czerpie, lepiej po prostu opisać doktrynę religijną czy filozoficzną. Może potłumaczyć wersję ang.? Mają tego sporo.

Industrial | edytuj kod

Dlaczego przeniosłeś industrial do rocka industrialnego? Po pierwsze i najważniejsze - to są dwa różne style. Po drugie - obecny tekst (po moich ostatnich poprawkach) pod tym drugim hasłem jest po prostu bez sensu.

Jeśli masz coś przeciwko obecnej wersji, to, proszę, napisz co. Jeśli to pomyłka, to proszę o przywrócenie stanu poprzedniego.

Squeal 22:26, 20 mar 2005 (CET)

==

To nie był duplikat! (Wkleiłem tam po prostu te fragmenty starego hasła o industrialu, które mówiły o rocku industrialnym. Swoją drogą, był to IMHO całkiem niezły stub.)

Chętnie napiszę również hasło o rocku industrialnym, ale w tej chwili przede wszystkim chciałbym się upewnić, że nikt nie ma nic przeciwko temu i oba hasła nie zostaną później znowu połączone... Notka o rocku industrialnym w haśle industrial już jest - moim zdaniem wystarczająca. Dalsze rozwijanie jej ma sens tylko w osobnym artykule.

Squeal 00:35, 21 mar 2005 (CET)

=Figa redir figowiec | edytuj kod

To sama zrobiłem z 'cynamon - cynamonowiec'. Po dodaniu 'kat.przyprawy' w "cynamonowcu" wyszedł w "kat. przyprawy" cynamonowiec, czyli roślina, a nie przyprawa. Zlikwidowałem kategorię w cynamonowcu i dodałem [kategorie] do hasła "cynamon", który już był 'redirem'. Zostało to zlikwidowane. Może potrafisz edytować "Kategorie" i wpisać [cynamonowiec|cynamon], bo problem będzie się powtarzł (awokado - smaczliwka, papaja - melonowiec (kat. owoc) kurkuma -ostryż (kat. przyprawy itd.)). Z pozdrowieniami Aha 18:04, 21 mar 2005 (CET)

212.127.95.125 | edytuj kod

to chyba jakiś szaleniec, wtyka wszędzie linki do "światowego terroryzmu"... --Julo 01:00, 22 mar 2005 (CET)

konsultacja | edytuj kod

Myślę, że jest dobrze. A co do Twojego pytania o bywanie - może napiszę krótko w mailu. Pozdrawiam, Selena 06:58, 23 mar 2005 (CET)

Primum non nocere | edytuj kod

Jako wywołany do odpowiedzi, przy haśle bezsens życia, ktoś zgadzam się z opinią, że artykuł napisany jest językiem dość infantylnym. Jest to działanie ze wszech miar celowe. Wydaje mi się, że haseł tego rodzaju szukać będą ludzie z "obolałą" psychiką. Brak artykułów na ten i podobne mu tematy jest chowaniem głowy w piasek. Oczywiście artykuły na tak bolesne tematy wymagają konsultacji wysokiej klasy psychologa. Pozostaję z rewerencją Krzych 08:01, 23 mar 2005 (CET)

Stare Kamienice | edytuj kod

Mam prośbę związaną ze szwankowaniem jednej ze stron. Błąkam się po stronach o edytowaniu wikipedii, ale co z tym zrobic to mogą wiedzieć tylko starożytni Czechosłowacy, albo Administracja Wiki. Z góry dziękuję.

A więc (nie zaczyna się zdania od a więc...) strona Stare Kamienice ma wpisaną tylko jedną kategorię (Kategoria:Ostrów Wielkopolski) i w tej powinna być, podczas, gdy pojawia się w dwóch (wspomniana oraz Kategoria:Powiat ostrowski (wielkopolski)). Mało tego, gdy otworzyć kategorię Kategoria:Ostrów Wielkopolski to strona Kamienic pojawia się tam dwukrotnie. Czy mogę prosić o uporządkowanie tego ? 217.96.180.131 15:08, 26 mar 2005 (CET)

Michal5 | edytuj kod

widzę, że wikizujesz hasła wpisane przez ww. wikipedystę. proponowałbym bliższe przyjrzenie się im - są słabe merytorycznie, zawierają dużo nieścisłości (np. górna granica lasu), przynajmniej w jednym przypadku (Casablanka) zauważyłem plagiat Siałababamak 11:21, 28 mar 2005 (CEST)

nie mniej jednak:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Casablanka Znana w starożytności jako Anfa, do XV w. pozostawała we władaniu Arabów. W 1468 zdobyta przez Portugalczyków, 1515 rozbudowane jako Casa Blanca. Od 1757 ponownie pod panowaniem arabskim (Arabowie). W latach 1907-1956 pod władzą Francuzów.

http://www.kama.rb.pl/0035e6.html Znana w starożytności jako Anfa, do XV w. pozostawała we władaniu Arabów. W 1468 zdobyta przez Portugalczyków, 1515 rozbudowane jako Casa Blanca. Od 1757 ponownie pod panowaniem arabskim (Arabowie). W latach 1907-1956 pod władzą Francuzów.

Kulturalne miasto | edytuj kod

Mógłbyś zerknąć i poprawić Częstochowa#Kultura. Starałem się napisać same konkrety, ale w tym naszym mieście niewiadomo jak wiele się nie dzieje. Niestety. Plusk! - zostałeś oblany. Reytan 12:01, 28 mar 2005 (CEST)

Gornik Zabrze | edytuj kod

Ale do autora której strony bys napisał mejla? Ja znalazłem 3 strony, stąd uznałem, ze autor tego nie wpisał (http://www.gornik.zabrze.net.pl/historia.html, http://www.lucas.gower.pl/gornik.html, http://www.bukowa.pl/artykul.php?id=5). Kotasik 12:18, 28 mar 2005 (CEST)

dzięki :) | edytuj kod

dzięki za chęć wsparcia :) uczestniczymy w czymś wielkim i bardzo się cieszę, że mogę dołożyć swój wkład :)

narazie nie rozumiem za bardzo mechanizmów Wikipedii, np. wklejania zdjęć, ale jeszcze się nauczę :)

jakby coś to na gg: 1753983 :)

pozdrawiam :) pradio 13:38, 03 kw 2005

wino owocowe | edytuj kod

Dzięki za miłe słowa.

Wiele lat temu robiłem sam dużo win owocowych, wychodziły mi całkiem przyzwoicie, dlatego dość łatwo mi przyszło to poprawić.

Też bym chciał, żeby jeszcze tych parę tysięcy haseł... --Julo 23:23, 5 kwi 2005 (CEST)

podziękowanie za obgadywanie na IRCu | edytuj kod

poczytałem sobie zapis IRCa Twojego autorstwa, polecam hasło hipokryzja, bo pewnie hasła obgadywanie za plecami i obrażanie za plecami jeszcze nie ma. To tym bardziej bolesne, że dotąd nie zwróciłeś uwagi na żaden mój błąd edycyjny.. Ergonom 08:44, 6 kwi 2005 (CEST) ale to nie ma znaczenia - na błędy Andrzeja też nie zwracałeś, ani na błędy Chepry, itd... grunt to dobre samopoczucie. Spadam na dziś

ek i DoSkasowania | edytuj kod

Tylko że właśnie w tym problem że "DoSkasowania" wiąże się z głosowaniem. Chyba niepotrzebne było by głosowanie nad poprowką czysto kosmetyczną - po prostu za dużo zamieszania. Zwłaszcza, że niemal dokładnie ten tekst przekopiowałem do hasła Herakles, więc usunięcie hasła 12 prac Heraklesa nikomu nie zaszkodzi bo tan tekst nadal jest, tylko że w innym haśle. Przypomina to więc rodzaj przeniesienia, czyli skopiowanie + usunięcie starego. Tylko że nie mam możliwości tego usunąć. --CD 18:15, 6 kwi 2005 (CEST)

Co z tym zrobić??? | edytuj kod

Ktoś wrzucił taką zmianę na strone główną Wikiźródeł. Co z tym zrobić? Przenieść do Cytatów? Czy odczekać do jutra i usunąć? Niki 00:24, 9 kwi 2005 (CEST)

Mars (planeta) | edytuj kod

Widzialem ze brales udzial w edyji Marsa, pomyslaem wiec ze prawdopodobnie chcialbyz zabrac glos w glosowaniu -> Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal

Teksty | edytuj kod

Nie wiem czy teksty DM mają prawa autorskie. Są one ogólnie dostępne na stronie http://archives.depechemode.com/lyrics/index.html - jeśli zostanie stwierdzone, że złamałem te prawa - zrobiłem to przez niewiedzę i natychmiast usunę. Co do tłumaczenia (na razie jedno - reszta z upływem czasu) - jest moje, stąd pojawiły się tam moje inicjały.

Pozdrawiam

Joy

bimber | edytuj kod

Wnioskuję o blokadę dla 12.217.161.159 - zajrzyj do historii tego hasła, także na jego wpis do Dyskusja Wikipedysty:Forseti

pozdrawiam --Julo 19:43, 10 kwi 2005 (CEST)


Revert zrobiłem, (poprzednio likwidował jego wpisy Polimerek i Maciek987), ale analiza wpisów pana 12.217.161.159 nie nastraja optymistycznie - zob. choćby dyskusja:bimber. Na razie się uspokoił, choć coś tam jeszcze dłubał również później w Kawiarence, i to w związku z poprzednimi wpisami Xcora...

Facet nic właściwie nie wnosi (poza jakimś siedemnastościanem - Heptadecagon); spójrz też na http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Contributions/12.217.161.159 oraz do Wikipedysta:Vanułotćsu (to chyba jeszcze jedno wcielenie) - to wszystko jest mocno podejrzane. Jestem za blokadą, po co mu ułatwiać działalność?

--Julo 21:17, 10 kwi 2005 (CEST)

Strabon | edytuj kod

Zajmę się jak będę miał trochę czasu. Dobrze, ze dałeś znać, bo naśmiecił okrutnie. Pozdrawiam Silthor Moja dyskusja 23:06, 10 kwi 2005 (CEST)

Maciej Maleńczuk | edytuj kod

Z Encyklopedii polskiego rocka, Warszawa 1997, strona 352. Nie upieram się, że to jest prowidłowo oczywiście - ja to tylko odpisałem :)--Roo  72 15:20, 13 kwi 2005 (CEST)

Przekierowanie | edytuj kod

Witaj. Przepraszam, że źle to zrobiłam, ale bałam się że jak wykonam redirect, to usunę stronę już istniejącą, zamiast dokonać połączenia. Nie robiłam dotąd "redirect" w innej sytuacji niż błędna nazwa w tytule. Czyli można "redirectować" bez obaway? pozdrawiam (Ilmatar 16:49, 13 kwi 2005 (CEST))

Włodzimierz Lorenc | edytuj kod

Dlaczego ów strona została przesunięta do skasowania?

28 czerwca 1956 | edytuj kod

Pod datą 28 czerwca oraz na stronie miasta Poznania nie znalazłem odnośnika do tej strony... Moje gratulacje! Jak sądzisz, czy jednak materiał ten nie powinien znajdować się pod nazwą "Poznański Czerwiec 1956"? Pozdrawiam - Azymut

Dodatem tam już linki do strony. Pozdrawiam. Azymut

blokada SdU | edytuj kod

Witaj. Obawiam się, że Polimerek po "sprzątaniu" zostawił zablokowaną SdU. W każdym razie ja nie mam możliwości edycji, choć inni - jak widzę - mają. Edycje na innych stronach mogę robić, więc nie wchodzi chyba w rachubę "przeskoczenie" neostrady na podejrzany IP. Napisałem do Polimerka, ale nie odpowiedział. Czy możesz sprawdzić, co jest grane? Pozdrawiam --Julo 00:57, 15 kwi 2005 (CEST)

dzięki --Julo 01:07, 15 kwi 2005 (CEST)

Szablon:Język | edytuj kod

Witaj (po przerwie). Opracowałem szablon języka, wstępnie umieściłem go na stronie: Szablon:Język infobox. Jak to teraz zrobić, żeby można go było uzupełnić (bez wchodzenia na "Edytuj" i kopiowania)? Pozdrawiam, Antares 21:49, 15 kwi 2005 (CEST)

Nie za bardzo to chce "działać", efekty nie są widoczne. Możesz fragment uzupełnić (na mojej dyskusji) niekoniecznie prawdziwymi :) Pozdrawiam, Antares 22:23, 16 kwi 2005 (CEST)

Czemu znaki zapytania | edytuj kod

Niestety - nie znam tak dobrze geografii, aby wiedzieć gdzie sa wszystkie miejscowości. Liczę na pomoc innych Wikipedystów. Joy

Blue System | edytuj kod

Prosze o zerknięcie - dokonałem zasadniczych zmian - teraz jest wg mnie OK. Joy

piszcza | edytuj kod

Rzuć może okiem na hasło piszcza, jego dyskusję Dyskusja:piszcza, i na wkład Wikipedysta:83.26.97.1

Wydaje mi się, że rekomendacja umieszczona na http://www.lukasz.unavit.pl/soplicowo/sop/ nie jest najlepszą rekomendacją dla obecnej postaci hasła, którą z uporem maniaka przywraca 83.26.97.1 mimo interwencji Wikipedysta:Mciura i Wikipedysta:Xlxl. Proponuję blokadę tego ip-ka i przywrócenie hasła do stanu sprzed jego działań

--Julo 00:51, 17 kwi 2005 (CEST)

Rolę zblokowanego 83.26.97.1 przejął 83.26.40.50 ... --Julo 01:04, 17 kwi 2005 (CEST)

Zobaczymy. Może wystarczy przynajmniej do jutra, a wówczas może zajrzy ktoś, kto jest bieglejszy w sprawie i oceni, czy ta piszcza to czyjś żart, czy jakiś "prawdziwy duch"... --Julo 01:18, 17 kwi 2005 (CEST)

Teraz 83.26.42.133 ... Jest jeszcze wyjście - zablokować hasło. Jutro w dyskusji można rozstrzygnąć, co z nim zrobić. --Julo 01:24, 17 kwi 2005 (CEST)

Kasowanie | edytuj kod

OK. Dzieki. Pozdrawiam --Lukas3 17:40, 17 kwi 2005 (CEST)

ha poniosło mnie, jak mnie ktoś revertuje | edytuj kod

czy uważasz, za merytoryczne wojny edycyjne? próbuje uzasadnić i dopracować hasło, które wg wielu osób do niczego się nie nadaje, w zamian dostaje revert? czy to jest w porządku działanie? Kwiecień 10:54, 18 kwi 2005 (CEST)

na razie możesz zagłosować za skasowaniem tej strony, lub przeciw albo spróbować ją przerobić. Reverty w tak kontrowersyjnym haśle niczemuu nie służą. A spór załatwia się arguemntami - co próbuje robić na stronie Polimerka, ale czego on nie chce podjąć. Zresztą - skoro uważasz, że to dobre hasło, to nie se zostanie, ludzie się będą śmiać z wiki a co chwila będa wojny o te absurdalne przykłady zebrane przez kogoś na siłę. Kwiecień 11:13, 18 kwi 2005 (CEST)

Język serbsko-chorwacki | edytuj kod

Czy nie lepiej byłoby rozbić Język serbsko-chorwacki na 3 artykuły: Język serbski, Język chorwacki i Język bośniacki. Chodzi pewnie o to, że są to dialekty serbsko-chorwackiego, ale tak samo jak retoromański jest rozbity na 3 dialekty oraz podobnie wiele innych języków, serbsko-chorwacki również powinien być "rozbity". Pozdrawiam, Antares 14:55, 18 kwi 2005 (CEST)

Szczególnie, że jakby się Serbowie/Chorwaci dowiedzieli, że to jedno hasło, to zaczęliby strasznie gardłować, że te języki są różne. Mój kolega, który kończył kroatystykę pod koniec lat 90. uczył się chorwackiego, a nie serbsko-chorwackiego. Alx 17:40, 21 kwi 2005 (CEST)

Okopy Konfederackie | edytuj kod

Witaj. Czy mógłbyś doprecyzować położenie tego rezerwatu przyrody? Jakoś nie widzę go w woj. podkarpackim. Pozdrawiam, Borch3kawki 23:33, 18 kwi 2005 (CEST)

Tak, ale to jest w małopolskim, a nie w podkarpackim ;) Borch3kawki 14:24, 19 kwi 2005 (CEST)

Mroczna Puszcza | edytuj kod

Głupio mi, nowicjuszowi, dyskutować z wikipedystą o taaakim stażu, ale przy całym wielkim szacunku muszę powiedzieć co myślę. Moim skromnym zdaniem Pana/Twoja poprawka do hasła jak wyżej jest nie do zaakceptowania. Gdybyśmy takiego sformułowania użyli np. do Krakowa, hasło brzmiałoby mniej więcej tak: "W województwie małopolskim, w Polsce, miasto Kraków to duże miasto na północ od Tatr.". Przepraszam, ale nie tylko nie jest to stylistycznie poprawne, ale w ogóle brzmi mało sensowne. Jeżeli moje sformułowanie także było niedobre, co jestem gotów przyjąć bez sporów, to może zaproponuję jakieś inne rozwiązanie, np.:

"W fikcyjnym świecie Śródziemia J.R.R. Tolkiena (albo "stworzonym przez J.R.R Tolkiena") Mroczna Puszcza to puszcza w Rhovanionie, na wschód od Gór Mglistych."

Tylko, ze wtedy nadal pozostaje ten sam błąd "Puszcza to puszcza", może więc w takim razie:

"Mroczna Puszcza - miejsce w Śródziemiu, fikcyjnym świecie stworzonym przez J. R. R. Tolkiena; wielka puszcza w Rhovanionie, na wschód od Gór Mglistych".

A może ma Pan/masz jeszcze jakąś inną propozycję?

pozdrawiam, stranger 15:19, 19 kwi 2005 (CEST)

Filipiny i ichniejszy język urzędowy | edytuj kod

Hej! Nic nie wiedziałem o tym, jaka jest relacja między tagalog, pilipino a filipińskim. Ale sięgnąłem do Konstytucji Filipin:

Section 7. For purposes of communication and instruction, the official languages of the Philippines are Filipino and, until otherwise provided by law, English.

The regional languages are the auxiliary official languages in the regions and shall serve as auxiliary media of instruction therein.

i do angielskojęzycznej Wikipedii:

[1]

Opierając się na informacjach z tych dwóch źródeł, zrobiłem tak: jako język urzędowy Filipin podałem "filipiński" (obok angielskiego), a w artykule "język filipiński" napisałem dosłownie parę słów, m.in. o tym, że filipiński jest zwykle utożsamiany z językiem tagalog. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest zgodne z tym, co wyczytałem. Oczywiście, przydałoby się więcej, ale mam nadzieję, że artykuł urośnie później, kiedy ktoś przetłumaczy tekst z angielskiej Wikipedii albo może zajmie się tą sprawą prawdziwy ekspert. Pozdrawiam serdecznie! :-) Boraczek 22:04, 19 kwi 2005 (CEST)

Powitanie | edytuj kod

Dzięki :) Ze dwa lata były. Widzę, że parę b. pozytywnych zmian tu zaszło. A z drugiej strony... ręce wciąż opadają :) Dzięki za powitanie, mam nadzieję, że mnie coś nie trafi i kolejnych kłótni nie wywołam :D

Meblarz (zawód) | edytuj kod

Wiem, że jesteś jednym z najdłużej działających Wikipedystów. Z całym szacunkiem więc dla Twojego stażu i wkładu zwracam się do Ciebie z prośbą o usunięcie komentarza do mojej wypowiedzi. W kontekście Twojej poprzedniej wypowiedzi i mojego argumentu na tej stronie komentarz ten jest oczywistym zaproszeniem do dyskusji na temat ,,ogólnej teorii zawodów'', w której na pewno okazałoby się, że tak koncepcja oddzielny artykuł na każdy zawód, jak i koncepcja każdy zawód to redirect ma swoje wady. Wolałbym jej uniknąć - niech dotychczasowe argumenty wystarczą. Przy czym nie martw się, artykuł raczej zostanie usunięty. Zajrzyj tutaj i usuń komentzarz, proszę - miej litość. Alx 19:50, 20 kwi 2005 (CEST)

Pytanie o wyszukiwarkę | edytuj kod

Pewnie już gdzieś, kiedyś było, dlatego nie pytam ogólnie, a do Cię. Wyszukiwarka Wiki działa słabiutko. Czy można coś z tym zrobić? Przykład: wpisuję hasło "Ratzinger" i nie mam żadnych trafień. Ktoś nad tym pracuje? Pozdrówka Słoniu 13:52, 21 kwi 2005 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Kpjas/Archiwum 16-03-2005-21-04-2005" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy