Wikipedysta:Mnagalski/Justyna Nowicka


Wikipedysta:Mnagalski/Justyna Nowicka w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Justyna Nowicka (ur. 1981 r.) – polski teolog, dziennikarz, redaktor. Jest absolwentką Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła staż naukowy na Uniwersytecie Karola w Pradze, uzyskując specjalizację dialog społeczny. Pracowała w redakcji czasopisma studenckiego „Indeks”. Obecnie doktorantka na Wydziale Teologicznym UAM. W 2018 r. obroniła licencjat kanoniczny z teologii duchowości. Autorka kilku artykułów naukowych z zakresu teologii duchowości, teologii fundamentalnej oraz misjologii.

Publikowała na łamach „Przewodnika Katolickiego” (2016–2017), „Oremus” (2009–2010) oraz na portalu wiara.pl (2008–2016). Od 2016 roku zajmuje się działem Wiara oraz Ewangeliarz Niedzielny na stronie Klubów Tygodnika Powszechnego.

Od lipca 2017 r. dziennikarz i redaktor portalu misyjne.pl.

Autorka cyklu o spowiedzi #zapytajeksperta, w którym na pytania dotyczące sakramentu pokuty odpowiada ks. prof. UAM Jacek Hadryś, a także wywiadu z o. Włodzimierzem Zatorskim OSB, ks. Tomaszem Szałandą o pentekostalizacji, z Marcinem Gajdą, z grekokatolickim księdzem Arkadiuszem Trochanowskim, z ks. Pawłem Płaczkiem, o. Antonello Caddedu, kard. Orlando B. Quevedo OMI.

Od września 2017 r. wraz z Michałem Jóźwiakiem prowadzi audycję radiową „Ludzie z misją” na antenie Radia Emaus, której tematem są działania wolontariatów misyjnych, wiadomości z krajów misyjnych oraz z życia Kościoła.

Należy do wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, gdzie jest odpowiedzialna za diakonię medialną.

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Mnagalski/Justyna Nowicka" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy