Wikipedysta:Mononykus


Wikipedysta:Mononykus w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O mnie | edytuj kod

Nazywam się Tomasz Sokołowski. Pochodzę i na chwilę obecną mieszkam w Międzychodzie. Dołączyłem do Wikipedii pod koniec 2006 roku. Od samego początku zajmowałem się tematyką zoologiczną. Od 2012 roku skupiłem się na tematyce rekiniej. Zajmuję się głównie pisaniem haseł, rzadziej zaglądam do dyskusji czy udzielam się w życiu Wikipedii. Niegdyś stubofil, obecnie staram się maksymalnie rozbudowywać hasła, którymi się zajmuję. Formalista, delecjonista.

Na co dzień pasjonuję się szeroko pojętą zoologią, w tym stworzeniami morskimi, entomologią (chrząszcze, motyle i błonkówki), akwarystyką, terrarystyką i paleontologią. Mam kilkuletnie doświadczenie w hodowli ptaszników oraz modliszek. Z powodzeniem rozmnożyłem również wiele gatunków ryb akwariowych, choć w tej dziedzinie interesuję się bardziej akwarystyką roślinną.

Z uwagi na okresowe braki czasu lub chwilowe "braki weny" często odnotowuję przeplatające się spadki i wzrosty aktywności edycji wiki.

Liczniki

Mam stały kontakt z wieloma ichtiologami, w tym z Williamem White, Gavinem Naylorem czy Peterem Lastem oraz dostęp do wielu prac (w tym publikacji CSIRO). W razie poszukiwań czyjejś pracy (zwłaszcza z dziedziny ichtiologii) służę pomocą.

Co większe hasła, które stworzyłem i nad którymi pracuję | edytuj kod

W planach mam rozbudowanie haseł dotyczących żarłaczowatych (głównie Carcharhinus) i młotowatych. Możliwa również aktywność w temacie innych spodoustych.

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Mononykus" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy