Wikipedysta:Rceplin/brudnopis


Wikipedysta:Rceplin/brudnopis w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

InteliWISE Sp. z o.o. jest liderem w zakresie rozwoju innowacyjnego oprogramowania opartego na algorytmach Sztucznej Inteligencji, do tworzenia inteligentnych Awatarów – do Internetu, telefonów komórkowych I infomatów (kiosków informacyjnych). Produkty firmy wpisują się w rozwiązania Web3.0/ Semantic Web – inteligentnego Internetu przyszłości. Założycielami firmy są Marek Borzestowski, Marcin Strzałkowski i Marek Trojanowicz. Flagowym produktem jest InteliWISE Avatar for Business – jedna z najbardziej zaawansowanych na świecie aplikacji tzw. ‘Virtual Human’ (inne nazwy: Avatar, BOT, Virtual Agent) – wirtualny doradca, który umożliwia kontakt użytkownika ze stroną WWW poprzez naturalny dialog. Awatar, w oparciu o wieloźródłową bazę wiedzy oraz zaawansowane sieci semantyczne, rozpoznaje komendy wydane przez użytkownika w języku naturalnym (Natural Language Processing), a jego interaktywność wspierają najnowocześniejsze technologie multimedialne – dynamiczna animacja obrazu, dzięki której uzyskuje się wygląd „niemalże jak człowiek”, oraz wielojęzykowa synteza mowy. Wszystkie produkty InteliWISE, wykorzystując technologie inteligentne, są odpowiedzią na wyzwania stojące przed komercyjnymi witrynami WWW: ułatwiają dostęp do właściwych informacji, zwiększają efektywność obsługi masowego klienta, ułatwiają konwersję (informacja – transakcja), obniżają koszty tradycyjnych call – center.

Twórcy InteliWISE mają na swym koncie sukcesy w Internecie, w którym działają od 1995 roku. Inwestorem w InteliWISE jest lider na rynku IT Europy Wschodniej I Środkowej – Prokom Software SA.

InteliWISE jest partnerem wiodących agencji interaktywnych i sieci dystrybucyjnych (m.in. Download.com, Tucows.com, DigitalOne, Hypermedia, AMG/NET), współpracuje z dostawcami technologii wyszukiwawczych i syntezy mowy (Nestprint, Nuance, IVO Software) oraz ośrodkami naukowymi (m.in. Politechniką Gdańską i Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie). Centrum rozwojowe mieści się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

W 2007 roku firma została uhonorowana „Szerokim Pasem” przez tygodnik Computerworld w konkursie na najciekawsze usługi, produkty i przedsięwzięcia rynku szerokopasmowego w Polsce podczas IV Forum na Rzecz Usług Szerokopasmowych. Firma została także zwyciezcą trzeciej edycji konkursu Webstarfestiwal 2007 w kategorii "podroze i turystyka".


Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Rceplin/brudnopis" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy