Wikipedysta:Spada Nuova/Taurino Araújo


Wikipedysta:Spada Nuova/Taurino Araújo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikipedysta:Spada Nuova Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Taurino Araújo Neto (zwany jako Taurino Araújo, Samuraj Głosu; ur. 25 grudnia 1968 w Jequié) – brazylijski adwokat, polityk, pisarz i profesor, znany ze swojej walki w obronie adwokatury w stanie Bahia, za co otrzymał najwyższe odznaczenia od sejmiku tego stanu.

Biografia | edytuj kod

Syn Adelino Santos de Araújo i Rity Freitas de Oliveira, ukończył studia pedagogiczne w mieście Ubatã w 1985 roku. Studia prawnicze pierwszego stopnia ukończył na Uniwersytecie Stanowym w Santa Cruz w 1993 roku, po czym przeniósł się do stolicy stanu Bahia, gdzie pracuje jako adwokat i obrońca praw człowieka, jednocześnie zajmując stanowisko wykładowcy akademickiego w katedrze prawa na uczelni.

Jest żonaty z Soraya Sousa Pinheiro de Araújo i ma troje dzieci: Gabriel, Isaac i Ximena Taurino Araújo. W roku 2008 Taurino został wyróżniony przez bahijską sekcję stanową Krajowej Rady Adwokackiej poprzez publiczne przeprosiny za szkody moralne poniesione w konsekwencji obraźliwego zachowania sędziego apelacyjnego podczas rozprawy. Bardzo popularny i poszukiwany wykładowca i reporter najstarszego dziennika stanu Bahia “A Tarde”.

Prekursor w dziedzinie odpowiedzialności podatkowej w Brazylii, dnia 29 sierpnia 2013 roku otrzymał od sejmiku stanu Bahia najwyższe odznaczenie: tytuł Obywatela Zasłużonego w Walce o Wolność i Sprawiedliwość Społeczną im. João Mangabeira, z racji swoich zasług w obronie interesów społecznych[1][2][3].

Przypisy | edytuj kod

  1. Taurino Araújo Neto, Taurino Araújo Neto, biografia na stronie oficjalnej sejmiku stanu Bahia (Assembleia Legislativa da Bahia)
  2. Sesja nadzwyczajna z wręczeniem tytułu Zasłużonego Obywatela panu Taurino Araújo, strona oficjalna sejmiku stanu Bahia, notatki stenograficzne
  3. Taurino Araújo Neto, biografia na stronie oficjalnej sejmiku Krajowe Stowarzyszenie Kontrolerów Podatkowych Federalnego Ministerstwa Skarbu (ANFIP)

Linki zewnętrzne | edytuj kod


Kategoria:Brazylijscy politycy Kategoria:Brazylijscy pisarze Kategoria:Brazylijscy prawnicy Kategoria:Urodzeni w 1968

Na podstawie artykułu: "Wikipedysta:Spada Nuova/Taurino Araújo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy